Какво правят вашите деца събота и неделя?

  • 3 817
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами преведена на български темата не е "Къде да оставим за малко децата в събота и неделя?", а по-скоро "Как да се отървем от децата в събота и неделя?", или поне аз си мисля, че това искаше да каже katiABV. И май ако е така, всички които сме отговорили, сме в грешната тема  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 417
Аз наистина не разбирам притеснението на родителите - какво ще стане, ако детето е за няколко часа при баба си.

 Може би и това зависи от интензивността на ежедневието ни  Thinking

Не става въпрос да притеснение изобщо, че бабите са едни от най близките ни хора, какво би ни притеснило детето да е с тях..
 Наистина това дали човек има нужда от друг начин на разпускане зависи от интензивността на ежедневието ни, а при всеки тази интензивност  е различна.
 Мен  контакта с детето ме разтоварва и зарежда 100%. Сигурно е от ЕГН-то, преди не съм и предполагала, че ще е така.
Не искам да се правя на перфектната майка или нещо подобно, защото това, че една майка иска да е с детето си не е показателно,че е такава а от това колко пълноценен е контакта и с него във времето когато са заедно, като казва Jizzlobber

# 47
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Заедно в къщи и четиримата. Сутрин излизам аз с децата с приятелки и техните деца, като се приберем обядваме и с малката и баща и лягаме да спим. Каката през това време учи или седи на компютъра. Като се наспим си седим в къщи , готвим , чистим, играем.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 864
Какво правим? Ами гледаме да сме заедно и да наваксаме от времето на работните дни.
Детето събота и неделя се събужда рано /като за училище Crazy/. И някой от нас става почти след него. Мотаме се покрай закуската и гледаме филмчета. Обичам да съм  изчистила къщата петък, да има сготвено за почивните дни, за да не се занимавам с такива работи през свободното време. Събота си намираме поводи да излизаме я по разходки, я по люлки, я до някой магазин, лятото колело и т.н. Или просто да хапнем нещо навън. Но виж неделите, са ми за мързелуване.  Laughing И с топ не мож ме изкара навън. Откакто сина ми все ни бие на "Не се сърди човече!" не ми е любимо, но пък намираме други игри. Или редим пъзел. Правим фигурки от пластелин. Четем големите енциклопедии. Борим се или играем с балони. Ей, такива работи. Не е кой знае какво, но пък се стремя да измислям неща, които можем да правим всички заедно и да ни е забавно.

# 49
  • Враца
  • Мнения: 76
всяка събота сме на куклено представление,а неделя е при баба си,сама си иска.

# 50
  • Мнения: 8 247
Големият винаги е много доволен да отиде при някоя от бабите. И на двете места заниманията и играчките са по-различни от колкото вкъщи. Смятам, че общуваме доста с него и през седмицата - и разговаряме, и пеем, и играем. Заедно готвим, чистим. Не си спомням да сме водили разговор с баща му, без и малкият да се включва - просто без него нищо не става. Ако нямаме уговорено някакво ходене през почивните дни, сме си четиримата по разходки и след това вкъщи. В противен случай са при баба.
Не мога да чакам да станат по на 10-12 години за да могат да стоят сами или ако искат да идват с нас. За да бъда добра майка имам нужда от моите начини за разпускане, а това са каранията на колело в гората, планината, състезанията. Достатъчно гадно се чувствах по време на двете бременности, че не мога да карам колело. Имах чувството, че ще се побъркам.
Какво да правят децата... На такава майка са попаднали.  Laughing Ще си ме търпят.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Заниманията ни зависят  от времето на вън. Ако времето е хубаво и съм изчистила, ходим заедно до зоопарка, залата с огледалата или някъде другаде. Ако е мръсно вкъщи, баща им ги извежда, аз чистя. Гледат филмче, боричкаме се, с дъщеря ми редим пъзели, рисува, понякога правим сладки. Понякога остават в петък при  баба си, сами си го искат, вечеряме заедно и ние с баща им си тръгваме към 21 часа, а те остават да спят там. Сутринта си ги ги прибираме. Радват се и децата и бабите. Лятото ходим почти всяка събота и неделя до село, понякога спим там.
През седмицата също играем с тях, лягат си късно и двамата, и има време и за готвене и за игра, аз че се изтощавам е друг въпрос. Прибираме се в 18, в 20ч сме вечеряли и пуснали прахосмукачка, те са гледали филм докато готвя и после се занимаваме с тях, в 21 и 30ч минават през банята и в 22 и 30ч са заспали.

# 52
  • Мнения: 305
По принцип нямаме проблем със заниманията ,винаги си намираме нещо интересно. Днес обаче цял ден ме пита''Мамо какво да правя'',предлагам му да се занимава с нещо сам,да пише ,да чете ,да рисува но той не иска,предполагам че след малко ще последва въпроса "Може ли да излезна''?Покрай грижите за бебето не мога да му обърна нужното внимание напоследък,а да излезем заедно няма как ,защо навън вали.

# 53
  • Мнения: 2 011
Понеже обожава да ходи при баба си,която живее съвсем наблизо,ходи там сутрин и следобед.На мен ми липсва,не съм свикнала и не съм се делила от детето си,но я пращам,защото виждам как грейва лицето й всеки път,като й кажа,че ще ходи при баба.Но аз не работя и през седмицата сме си заедно.

# 54
  • Мнения: 4 406
има хора, нямат нужда да останат със себе си в почивните дни, защото за тях почивката е- да са със семейството. има и такива, които предпочитат да имат своето лично време, само за себе си, а това всеки, който има дете, знае, че е невъзможно.
бабите са хубаво нещо, освен това и те имат нужда да общуват с внуците си.
ние в събота задължително ходим преди обяд в любимото кафене(където не се пуши) , а в неделя- на селски туризъм. през останалото време редим пъзели, четем книги , гледаме филми или просто се боричкаме.

# 55
  • Мнения: 803
Какво правят вашите деца събота и неделя?
Лазят ми по нервите. Mr. Green
В почивните дни бабите, които са ни твърде далеч, ми липсват най-много. Sad

# 56
  • Мнения: 9 990
Абе аз съм казала по-горе...ама сега, чета и се сещам...за моите родители събота и неделя са също единствените Почивни дни, работят...Майка ми и тя има къща да си чисти, да сготви, само деца и липсват.Когато е трябвало-висяла е с нас, сега има и право на почивка след работната седмица.Най-много за час-два и то Гости- а не да тръшна деца да гледа.Колкото да се видят. Thinking

# 57
  • Мнения: 46 567
С нас си е.
Пътуваме при баби и дядовци или сме си вкъщи. Съботната вечер е вечер за гости - каним или ходим, като гледаме да има дете (хем да си играят, хем да не ни закачат Mr. Green).
Иначе в хубавото време сме почти нон стоп навън, водим я в Зоологическата, на площадки ...
В лошото - прави, каквото иска, това са дни за почивка, така че, ако не прояви интерес към нещо обучаващо, не повдигам въпроса, играе, гледа филмчета.

# 58
  • Мнения: 9 814
Прекарваме ги заедно- разхождаме се, водим я на куклен театър, ходим в парка, на гости при баба й...

# 59
  • Мнения: 29
Обичам да излизаме,да сме навън и в сняг и в пек...Цяла седмица с малката сме у дома,излизаме в рамките на квартала и като дойде събота сме готови старт Mr. Green,друг е въпросът,че мъжът ми е домошар и предпочита да си стои два дни без да се подаде от къщи и да не прави нищо и понякога се спречкваме  #2gunfire,но успявам поне единият ден да сме по морска градина,пазр,площадки,сладкарници,има село много близо,където ходим по поляните да дирим крави,патки и пр. или някъде другаде навън сред хора,а вторият ден сме у дома за да е честно Crazyи правим това,което правим цяла седмица-укротяваме бесолъци . хапваме на двора,вадим си скара,е сега не,но лятото го правихме и така ...Това е...

Общи условия

Активация на акаунт