Детските добавки- размисли и страсти

  • 29 080
  • 463
  •   1
Отговори
# 420
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Ама чакай, де! хващам се за думите, щото примерите ти продължават да са нелогични. Аз с моите 300 лв реални доходи също мога да живея на квартира. При нас наемите не са без пари- гарсониерите са 150-200 лв. Всеки ще се простира според чергата си. Не може държавата да се интересува в частност от живота на всеки- явно е достатъчно да се знае колко получаваш. А как ги харчиш, на кого му дреме...

# 421
  • Мнения: 3 675
Аз купувам веднага Ам и пюрета на бебето ли пакет памперси и АМ.Дори са ни спасявали понякога, няколко дни преди да взема майчинство.Аз се ядосвам на това, че сумата е 35 лева, никога не мога да я изтегля цялата, да бяха направили примерно сумата 30 или 40.Тези пари за нищо не стигат, но са определено от помощ.

# 422
  • Мнения: 42
Здравейте мами,
имам един въпрос - моя приятелка е към края на майчинството си (изтекли са 2-те години) и иска да подаде документи за детски добавки, но в удостоверението, което се подава се вписват  брутните месечни доходи на семейството за последните 12 календарни месеца, при това положение какви доходи се вписват?
Благодаря ви, предварително! Hug  bouquet

# 423
  • Мнения: 735
МАйката ще си вземе от работодателя бележка за доходите за последната година, в която ще фигурират само нули естествено.Като отиде да подава документите в социалните ще й кажат точно какви суми трябва да разнесе по месеци.И ще си ги попълни там на място.Аз скоро подавах и така направих. Peace

# 424
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз също попълвах на място декларацията. Служителката ми принтира сумите и ги нанесох. Друг е въпроса че тя ми се ядоса на това че не си знам дохода с точност до стотинка   ooooh!

# 425
  • София
  • Мнения: 23 109
Аз купувам веднага Ам и пюрета на бебето ли пакет памперси и АМ.Дори са ни спасявали понякога, няколко дни преди да взема майчинство.Аз се ядосвам на това, че сумата е 35 лева, никога не мога да я изтегля цялата, да бяха направили примерно сумата 30 или 40.Тези пари за нищо не стигат, но са определено от помощ.
Можеш разбира се, ако плащаш направо чрез дебитната карта  Peace

# 426
  • Мнения: 2 171
При всички положения 35 ми звучи по-добре от 30 Simple Smile. А 5-те лева могат да останат за следващия месец, може разбира се и да се пазарува с картата и да се изхарчат до стотинка Peace

# 427
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Имам следните въпроси във връзка с детските надбавки:
1.Обезщетенията по чл 220 и 224 от КТ влизат ли към сумата при изчислението?
2.За периода,когато съм била болнични-коя сума вземам:получената или тази,от която е изчислен болничния?
3.Сумата на болничните към кой месец се начислява-за месеца,през който е получена сумата или за месеца,за който се отнася?
4.Ако подам документите през октомври,трябва да представя доходите за 12 месеца назад (от септември включително),нали?
Ще се радвам ако ми отговорите.Надявам се да получавам детски,няма да са ни излишни.

# 428
  • Мнения: 417
anelia001 ,В брутния доход не влизат приходите от болнични,социални помощи и други обещетения.
Т.е. в графата доходи ще нанесеш само сумата получено от работодателя(ако си на заплата)

# 429
  • София
  • Мнения: 17 592
anelia001 ,В брутния доход не влизат приходите от болнични,социални помощи и други обещетения.
Т.е. в графата доходи ще нанесеш само сумата получено от работодателя(ако си на заплата)


Това не отговаря на истината.
Влизат всички упоменати доходи.
Нещо повече - Социалните имат пряк достъп до базата на НОИ. Знаят ТОЧНИЯ размер на взетите обезщетения за временна нетрудоспособност и бля-бля.

На въпроса на anelia001 - влиза получената сума, не онази, в/у която е изчислен болничният.

# 430
  • София
  • Мнения: 1 067
Не взимам детски.

Според мен не трябва да се взима предвид дохода на семейството за детските.

Когато аз съм била дете, детските не са зависели от дохода, не знам обаче от коя година е промяната. 

# 431
  • Мнения: 221
За семейните помощи за деца са доход, както болничните/обезщетение за временна неработоспособност или за майчинство/, така и за безработица.
И аз не съм съгласна детски да се отпускат по доходен критерий, но така е записал законодателя.Ако не ме лъже паметта от 2002г. е промяната за детските, обвързани с доход.

# 432
  • Мнения: 417
Значи съм си попълнила декларацията грешно Confused

# 433
  • Мнения: 84
ЗА детски без оглед на доходи-нереално е! Аз и съпруга ми сме на държавни служби и брутните ни доходи надхвърлят прага,а в частни фирми осигуряват на мин.заплата взимат иначе големи  суми и какво TiredДецата са си деца-да има за всички Peace

# 434
  • Мнения: 198
Не взимам детски.

Според мен не трябва да се взима предвид дохода на семейството за детските.

Когато аз съм била дете, детските не са зависели от дохода, не знам обаче от коя година е промяната. 
PeaceТака е наистина.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт