Детските добавки- размисли и страсти

  • 29 063
  • 463
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 221
Знам, че преди се дискутираше да се увеличи брутния доход на член от семейството от който се изчислява прага за получаване на детски над-вки, но в последно време не чувам нищо..... Такъв ли малък праг ще си остане и през 2011 г, знае ли някой? В тази държава никой не   не мисли за нашите деца Sad
Много пъти са давани предложения да отпадне подоходния критерий за семейните помощи за деца, но уви няма да стане.Доколкото знам и през 2011г. ще си останат в този размер с този доход

# 451
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Преди малко разбрах, че от 1 май детските ще са 45лв.   newsm78  Има ли нещо вярно???

# 452
  • Русе
  • Мнения: 276
Така ли? Това не съм го чула...Ще следя темата.  Rolling Eyes

# 453
  • София
  • Мнения: 23 097
Преди малко разбрах, че от 1 май детските ще са 45лв.   newsm78  Има ли нещо вярно???
Една жена ли ти го каза?  Mr. Green  Wink

# 454
  • Мнения: 8 242
Преди малко разбрах, че от 1 май детските ще са 45лв.   newsm78  Има ли нещо вярно???
Една жена ли ти го каза?  Mr. Green  Wink
"Според синдиката семейните помощи за деца трябва да бъдат увеличени от 35 на 45 лв. за дете."

Да .. ама не те имат последната дума..

# 455
  • София
  • Мнения: 23 097
Е, според мен трябва да станат 100 лв. И какво от това?  Grinning

# 456
  • Мнения: 8 242
Е, според мен трябва да станат 100 лв. И какво от това?  Grinning
На седмица  Mr. Green Sunglasses

# 457
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Преди малко разбрах, че от 1 май детските ще са 45лв.   newsm78  Има ли нещо вярно???

Не си разбрала.

# 458
  • Мнения: 141
Да говореше се че ще станат 45 лв,ама кога не се знае.
И според мен трябва да станат поне 100 лв,с тия 35 лв една по-хубава играчка неможеш да купиш.Нали са помощ за детето,с 35 лв немогат да ти помогнат много.Един пакет памперси е 30 лв.

# 459
  • Мнения: 6 619
Как да не можеш с 35 лв. да купиш хубава игррачка?Да ги направели 100лв.  Grinning
Да ги направят ама преди това трябва се вдигнат заплатите и пенсиите .

# 460
  • София
  • Мнения: 23 097
Нали са помощ за детето,с 35 лв немогат да ти помогнат много.Един пакет памперси е 30 лв.
Бъркаш се! Това са помощи за социално слаби семейства с дете/деца, така да го кажем. Ако бяха помощи за децата, то тогава щяха да ги получават абсолютно всички деца, без оглед на финансовото положение на семейството  Peace Така, както беше преди Негово Величество да дойде на власт.

# 461
  • Мнения: 3 070
В тази държава никой не не мисли за нашите деца Sad
Ето това е обобщението! В нашата "мила" държава не се стимулира майчинството нито многодетието. Изобщо не знам дали се замислят как някои семейства отглеждат децата си, как ги хранят на първо място и на второ - всичко останало.
Естествено, че прагът трябва да се вдигне, но с настоящите рестрикции заради икономическата криза е по-лесно всичко да бъде замразено възможно за по-дълго, да не казвам променено със знак минус. Много им се вижда и майчинството в размер на минималната работна заплата през второта година, много им се виждат и семейните помощи за деца.. Изобщо, много сме им неудобни ние, майките и в частност това, че се ражда изобщо..  ooooh!

# 462
  • Мнения: 141
Iliana__ 
Да много си права за заплатите и пенсиите

# 463
  • Мнения: 6 619
Права съм ама като пиша ,че майчинството си е добре уредено в БГ повечето скачате с/у мен.
Няма начин при такива пенсии и такава минимална заплата да има по-добре платено майчинство и по-високи детски.
майчинството е две години другото е до живот.

Общи условия

Активация на акаунт