Отговори
# 720
  • Мнения: 210
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ   bouquet
[glow=red,2,300] ЧЕСТИТА БЕБКА НА ВАНИ!!! БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ , ДА Е ВИНАГИ ЗДРАВА И МНОГО ДА ТЕ РАДВА [/glow]  smile3525 smile3525 smile3525

Влизам да се пооплача, извинете ме предварително, но...  Mr. Green
Ужасно ми е лошо днес, а обещах за разнообразие да приготвя вечеря  Cry
Дъщеря ми за първи път от месеци спа цяла нощ, но аз явно съм отвикнала  Sad притесних се да не би да й има нещо и цяла нощ се ослушвах да чуя "мамо,мамо" ooooh!
Имам прекрасен спомен от първата бременност, явно съм забравила колко са тежки последните месеци, защото мъжа ми каза,че си спомня много добре как съм се оплаквала - "пуфтяла като локомотив"   Shocked
Нямам търпение да дойде другата седмица заради консултацията, а бях при док онзи ден  Sad

Хубав ден на всички  Hug

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 12:39 от margarete

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
margarete и аз все си намирам за нещо за охкам и пъшкам ,мъжа ми в началото се притесняваше и все питаше :"какво ти има? да не те боли ?" ,..... Ама сега ,познай,хич не ми обръща внимание  Mr. Green
Амми Вени,освен да дойда на твоя баща на имен ден,всичките ми познати именници не са в Бургас,тъй че ще трябва да се готви  Heart Eyes

# 722
  • София
  • Мнения: 6 011
Завърнах се от консултация, всичко е наред. Макс е 2,500, пулс 138. Прогнозите на док са за бебе 3,500, на мен гърчаво ми се види.
Уж с главата надолу, но не е центриран /точно както си го усещам, че хълца вдясно/ и затова не ме боли междукрачието въобще явно.
Напълняла съм с 4,500 за последния месец или общо 10 от началото. Насметоха ме качествено и количествено и ме сложиха на диета. Док каза, че при такива темпове на качване да очаквам отоци, премълчах, че краката ми вече отичат.  Embarassed
Даде ми направление за очен, направление за хоспитализация и направление на бременна до родилно отделение /това май е въпросната обменна карта/.  Rolling Eyes
Следващата консултация е след 20 дни.

Вени, да е жив и здрав татко ти!

# 723
  • York
  • Мнения: 826
Вчера бях на ЖК, но забравих да рапортувам  Wink
Бебелона расте, но плацентата е започнала наново да се калцира.   Blush

# 724
  • Мнения: 219
Здравейте!!!

И аз си охкам  Mr. Green особено като трябва да се обърна в леглото е страшно положението.
В петък съм при моя доки и съм нетърпелива да разбера колко е порастнало синчето ми  Heart Eyes. Днес ще почивам, а утре на пазар за беб  Grinning. Мноооого обичам да харча пари  Party.

Честит празник на всички именници! Вени, да е жив и здрав татко ти! Едната ми баба празнува днес, казва се Богдана.
Ето нещо мъничко за нейно здраве  Heart Eyes Много си я обичам!



Никче, екстра си е Макс и хич няма да е гърчав, а нормално голямо бебе  Wink. Знам, че искаш по-голямшко, ама не му намирай кусури на детето  Hug

Хубав празничен ден на всички! Пак се затопли  newsm44

П.П. Беб е много активен днес. Акробатики и местене от лявата в дясната страна на корема и обратно  Grinning Май не му е отесняло съвсем още  hahaha

# 725
  • София
  • Мнения: 246
Добро утро и от мен ,  Simple Smile

Станах преди час , не знам какво е това спане до обяд от няколко дена .

Да почерпя за моят мъж - именник е днес !!! Да ми е жив и здрав ,а и всички празнуващи днес !  Hug



Няма да слагам хапване  да не му се прияде на някой .

Ника, супер си е Макс ! Браво !  Wink

Понякога ,и моята плацента е 2-ра степен зрялост вече . Дали зрялост и калциране едно и също ?  newsm78

# 726
  • София
  • Мнения: 6 011
Рали, Пеперудке, да са ви живи и здрави именниците!

Сега чета в обменната карта, че и на моята плацента пиша втора степен.  Rolling Eyes Док нищо не каза, явно не е толкова притеснително в тези седмици вече.
Магнерот и Феро Фолгамма ми каза да пия до края.
Винаги след консултацията кани бременната да седне и ако има някакви въпроси да пита. Човека ми вика: "Да поговорим за записа на тонове?"
Като ме напуши един смях, мисля си - ами да ти пратя мъжа ми, той е специалиста в семейството. hahaha

# 727
  • София
  • Мнения: 246
Мерси ,Ника Hug

Ти обаче как попадаш все на съвестни доктори ме знам !  Simple Smile  Аз на моя му викам -щяхме днес да говорим за раждането,а той - ми какво за него ?  Shocked

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Ника,браво за хубавите новини !  Hug
Моята пък докторка ми каза :"Аз повече на видеозон няма да те гледам,всичко е наред !"
Е поне за плацентата и околоплодните води не трябва ли да се гледа?
Само тонове щяла да слуша. Не че не си плащам всеки видеозон,ама айде ....

# 729
  • София
  • Мнения: 209
Аз вчера бях на консултация. Доки каза, че няма никакви признаци на стареене на плацентата, така че скоро не очаквам включване

Калцирането на плацентата означава ли, че може да има по-ранно раждане? Embarassed

# 730
  • София
  • Мнения: 246
Аз вчера бях на консултация. Доки каза, че няма никакви признаци на стареене на плацентата, така че скоро не очаквам включване

Калцирането на плацентата означава ли, че може да има по-ранно раждане? Embarassed

До колкото знам означава ,че трябва да се следи дали бебето не започва да страда от липса на кислород и храна. Peace

# 731
  • Мнения: 17
Ми заповядайте! Ама как каня на чужда трапеза!  Mr. Green Те нашите обичат да имат гости.
И аз кашлям и имам сополи. Дайте нещо ефективно, че не съм боледувала докато съм била бременна.
Ника, как ще е гърчав Макс! Хриско достигна 3.5 кг на 3 месеца! Между другото, от 2 дни съм го отделила да спи сам в кухнята ( и без това не я ползвам по предназначение) и не срещам никаква съпротива. Не си правя илюзии, че съм спечелила войната, но поне първата битка е моя. Приемам съвети по темата!

# 732
  • Мнения: 24
Здравейте!
И аз се завърнах от консултация. Първо бях на редовната ЖК в поликлиниката - взеха ми секрет за микробиология( аз първо казах, че не искам), ама докторът ми обясни, че без микробиология няма да ме премат в болницата да раждам.Според мен малко излъга тоя човек, ама хайде...Каза, че почвам всяка седмица консултациите и другата пак ще взимат кръв и урина. После ходих и при лекарката , при която ще раждам.Жената ме гледа на видеозон и каза,ч е мъжлето е вече 2700 гр. и си отговаря на 36 Г.С.Плацента 2-ра степен, което също е нормално и според нея няма никакви изгледи да родя по-рано.Щом каза да си ходя на консултациите в поликлиниката, а при нея да отида чак на 30.01 , значи найстина си мисли че пак ще пренося като с първото (11 дена след термин- гигантче 4100). Та това е всичко за сега. Почвам да чистя, че си купихме нов килим и трябва да изчистя преди да го застелим.

# 733
  • Мнения: 7
Честит имен ден на всички именници!
Аз днес тъпея. Свалих коледната украса, сложих да готвя, сега остава и да изчистя, но много ще ми дойде за днес, май утре ще я правя тази работа. Нещо един мързел ме е хванал...
Това с калцираната плацента не означава непременно, че ще се роди по-рано, но е много вероятно.

Ето новата тема, да пишем в нея като ударим 50-та страница.Нова тема не ме мързеше да направя. ooooh!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459465.0

# 734
  • София
  • Мнения: 6 011
Ваня, не те е излъгал - резултата от микробиологията е вписан в обменната карта за болницата.  Peace Честит ти килим!
Вени, ами победа си е, как иначе!  Laughing Моя човек много лесно се отдели, но той никога не е заспивал в наше присъствие - слагаме го да си легне, гасим и излизаме. По някое време през нощта се шмугвахме и ние тихичко. Та за него нямаше особена разлика, освен, че е на голямо легло и падна няколко пъти докато свикне с габаритите.  Crazy
За хремата на мен ми помогна клеева тинктура - 5 капки разтворени в 10 мл. физ. разтвор, капят се по 4-5 капки няколко пъти на ден.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт