На каква възраст сме захранение ние - майките пишещи тук

  • 15 281
  • 421
  •   1
Отговори
# 75
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз съм от 'сокозахранените' на 40 дни, пак под давление на наблюдаващата педиатрична сестра. Случката е от преди 30г. И за тези години съм с отлично здраве  Peace Praynig

# 76
  • Italia
  • Мнения: 1 059
И какво излиза сега..., че дълго кърмените и то на изключително кърмене бебета като мен са с алергии.  Crossing Arms Ооо, да, пропуснах - стомашните проблеми са ми от съвсем малка и то драматични. Ама и черна несправедливост.  Crossing Arms
Joy Май така излиза, lulumba, само не го споменавай в кърмаческия, че жива ще те одерат!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 524
На 6 месеца с варен ориз. Гледана съм по препоръки на френски педиатри.

И мен така  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 536
Захранена ссъм от много малка(след месец някъде)
Кърмена съм съвсем малко.Майка ми ми казва,че не съм искала кърмата й.

# 79
  • Мнения: 2 447
Не знам точно,кога затова сега само ще предположа...а пък като питам ако греша ще се поправя...Захранена съм рано,алергии и стомашни проблеми нямам.Не съм била и кърмена дълго.На 24години съм

# 80
  • Мнения: 899
И какво излиза сега..., че дълго кърмените и то на изключително кърмене бебета като мен са с алергии.  Crossing Arms Ооо, да, пропуснах - стомашните проблеми са ми от съвсем малка и то драматични. Ама и черна несправедливост.  Crossing Arms
Ааа не. Аз и сестра ми сме рано захранени, малко кърмени. Аз имам разни алергии и чувствителности към не-знам-си-какво, а тя от дете има сериозни стомашни проблеми. Синът ми е рано захранен и има и алергични прояви, и проблемен стомах от 7-8 годишен. Дъщеря ми почти от раждането започна с дерматитите и не съм имала варианти за захранването, понеже и личната педиатърка, и дерматолозите твърдяха, че е абсурдно и противопоказно да прибързвам с въвеждането на "чужди" храни при това положение.
Мисля си, на базата на опит и многото прочетено по темата, че повечето хора не развиват алергии въпреки ранното захранване.

# 81
  • Мнения: 1 125
Кърмена съм по МНОГО до 11 месеца, когато майка ми е трябвало да постъпи в болница, а след това баба ми ме е въоръжила с шише с прясно краве мляко (противно на тогавашните схващания, че на деца може да се дава само кисело). В здравния ми картон са вписани забележки "да се дават ПОВЕЧЕ пюрета", "да се дават ПОВЕЧЕ сокове" - явно майка ми не е спазвала препоръките и ме е кърмила когато и колкото си поискам (оо даа противно на съветите за хранене под час). Но по принцип ми е давала сокчета от 40 дни, пюрета от 3 месеца и т.н. както са я съветвали, просто като не си харесам пюрето и предпочета млякото - не ме е спирала.

В картона на брат ми пише още на първия ред "дохранване с кисело мляко - кърма/кисело мляко 2:1", това е било още през първия месец - тоест тъпите съвети, че ако не са ти напрегнати гърдите, значи не е достатъчна кърмата. Е той е бил и много едро бебе де, роден е 4,750, та майка разказва, че на 5 месеца вече кърмата не е стигала и тя просто е наблягала на допълнителните храни по-сериозно. Но не е дохранвала с кисело мляко, не е вярвала че може да не й стига кърмата  Mr. Green

За протокола, и двамата нямаме никакви алергии.

# 82
  • София
  • Мнения: 5 079
На 2 - 3 месеца, със сок, по старата схема. Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 3 453
  На 3м с плодово пюре Sunglasses

# 84
  • Мнения: 9 472
На 5 месеца с плодово пюре.

# 85
  • Мнения: 920
Момичета, моля гласувайте, защото има доста които са от късно захранените, но не са гласували.
Инак се очератава интересна тенденция, явно съотношението рано - къснозахранени не се е променило толкова през годините.
Колкото за алергиите, и аз както писах по горе не съм тези, които вярват във връзката му с ранното захранване, но би било интересно да се направи мащабно изследване в национален план от МЗ (което няма да се случи скоро Mr. Green), за да се види. И ако се окаже, че наистина няма кой знае каква връзка, си представям педитата как ще се втурнат още по надъхано да сокозахранват и назидателно да обясняват - АЗ казах ли ти Mr. Green

# 86
  • Мнения: 564
 По твърдения на майка ми, съм захранена на около 6 месеца с картоф и морков. Кърмила ме е до годинката. Това преди малко повече от 30 години  Wink

# 87
  • София
  • Мнения: 2 227
В картона ми пише, че съм захранена на 20 дни със сок от моркови. Майка ми твърдеше, че педиатричната сестра е писала глупости, под давление на "изкукуригалата" лекарка Laughing. Според мама, съм захранена на 3 (навършени) месеца с кисело мляко. Алергии имам много и от всякакво естество, както и стомашни проблеми. Rolling Eyes

# 88
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Анкетата не е коректна, т.е. отговорите. Трябва да имаме право на 2 гласа, защото сега много от рано захранените се ориентираха към отговор "рано захранена и без алергии".
Може би трябваше да се пусне отделна тема за алергии, стомашни проблеми и т.н.

# 89
  • Мнения: 1 125
Да, не е лоша идеята да се пусне на ново!

Общи условия

Активация на акаунт