На каква възраст сме захранение ние - майките пишещи тук

  • 15 271
  • 421
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 920
Захранена съм на 20 дни с портокалов сок.
Ти ме уби. Ужас  ooooh! Все си мислех, че поне до 40 ден са чакали  Crazy
То и сега има майки, които захванват толкова рано.  Аз съм чувала за деца захранени на по две седмици.Какво толкова има, хора много, свят различен.

# 61
  • Мнения: 309
Аз съм захаранена на 1 месец или 40 дни, не знам със сигурност, със сок от ябълка.Аз нямам никакви алергии към нищо, сестра ми обаче е доста алергична, по-голяма е от мен и пак е захранена на тази възраст!

# 62
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Захранена съм на 20 дни с портокалов сок.
Ти ме уби. Ужас  ooooh! Все си мислех, че поне до 40 ден са чакали  Crazy

amanita, не е толкова страшно - преди 7 години на това ни учеха педиатрите. Моята каза да давам сок от ябълка по-късничко - към 25-30 ден, защото са близнаци. Вярно, режим на хранене на 3 часа така и не създадох, но за сметка на това съм ги захранвала по толкова плютата схема сокче-плодово пюре-кисел... Да са ми живи и здрави - алергии нямат, освен към ухапвания от разни насекоми, което ме съмнява дали е от ябълковия сок.

# 63
  • Мнения: 31 314
Захранена съм рано. Но сега аз съм привърженик на късното захранване.

# 64
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
захранена съм на 3месеца със сок и плодово пюре и слава богу нямам никакви алергии  Hug

# 65
  • Мнения: 2 988
На 35 години съм. Захранена съм на 23тия ден със сок от ябълка, което майка ми не брои за захранване. Според нея е започнала да ме захранва на 3 месеца, когато ми е дала кисело мляко. На шест месеца вече съм ядяла всичко в пасиран вид и съм била записана към детска кухня.

Нямам алергии, но имам непреодолимо отвращение към кремове, кисели, каши, кремсупи, изобщо всичко с кремообразна текстура. Надали е свързано с ранното ми захранване, по-скоро с насилственото хранене в яслите след това.

Сестра ми, две години по-късно, е захранена директно с кисело мляко на 20 дни, защото било по-полезно от адаптираното. Няма алергии.

# 66
  • София
  • Мнения: 39 818
На 37 съм. Не знам кога съм била захранена, най-вероятно рано. Кърмена съм известно време.
До към годинката май съм яла всичко, но само в пасиран вид. Кремове и аз не понасям, и не ям изобщо, най-вероятно по причината, която е писала ianajar.
Имах неустановена алергия до пубертета. След това не съм имала никакви проблеми от такова естество.

Брат ми изобщо не е кърмен. Била съм на 1,4г когато той се е родил, разболяла съм се от двойна бронхопневмония и съм влязла в болница. Мама казва "кърмата ми секна от притеснения".
Няма алергии.

Дъщеря ми е захранена на 2м. Синът ми на 8. И двамата са кърмени до 5ти месец. За сега алергии нямат.
Дияна има някаква алергия към ухапване от бълхи, но не мисля, че това е свързано с ранното захранване.

# 67
  • Мнения: 3 621
Захранена съм рано. Но сега аз съм привърженик на късното захранване.
И аз така.
Захранена съм на 40 дена със сок. Нямам алергии или стомашно-чревни проблеми. Може би заради ранното захранване, майка ми е имала големи проблеми с мен, била съм абсолютно злояда.

# 68
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ами не отговорих в анкетата, защото моята опция я няма. Захранена съм след 1 годинка. До 1 годинка съм била изключително и само на кърма. Вода - по 1 чаена лъжичка веднъж дневно някъде към деветия-десетия месец, колкото да й пробвам вкуса. Всичко това по препоръка на педиатрите. Захранена съм постепенно, педиатрично. Родена съм 1967 г., тоест тази година ще стана на 43 г. И да, имам ужасни алергии, които не бих искала да описвам. Заради едната бях почти на оня свят и едва ме спасиха. Другата ми докара такива неприятности, с които още не мога да се оправя.

И двете ми деца са кърмени, засега не проявяват алергии. Но е рано да се каже. Всъщност каката проявява подобие на алергия към ухапвания от насекоми, но засега е неустановено в каква степен и към кои по-точно. Смятам тази пролет да я заведа за изследване, тъй като вече има 5 години и резултатите ще са реални. За малкия е още рано. Надявам се поне те да нямат алергии. ooooh!

Мъжът ми изобщо не е кърмен, захранен е рано и няма никакви алергии "гадината". Twisted Evil Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 374
Захранена съм на 40 дни със сок и го отчитам като грешка, но майка ми е спазвала стриктно препоръките на акушерката. Алергии нямам Слава Богу!

# 70
  • Мнения: 1 054
На 42рия ден с ябълков сок..
На 23 години съм, алергии нямам, стомашни проблеми - също.
Не съм привърженик на нищо крайно Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 2 132
На 3 месеца със сок. Майка ми казва, че освен АМ съм пиела и гъста хумана, което аз си мисля, че е било каша.

# 72
  • Мнения: 11 018
Аз съм преждевременно родено бебе, в 7 месец. Може би това ме е спасило от захранването със сок на 1 месец. Не съм кърмена нито ден, давали са ми някаква вносна Хумана. Тъй като съм се появила на бял свят доста по-рано, майка ми не е бързала да ме захранва, а е изчакала да стана на 5 м. Жива и здрава съм, нямам никакви алергии, стомашни проблеми и т.н. Simple Smile
Мъжът ми е кърмен 7 месеца, което за онова време си е постижение. Simple Smile Според думите на майка му се е отбил сам. Захранен е рано, със сок. За щастие и той се е разминал с алергиите и другите негативни последствия от ранното и безразборно захранване.

# 73
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
И какво излиза сега..., че дълго кърмените и то на изключително кърмене бебета като мен са с алергии.  Crossing Arms Ооо, да, пропуснах - стомашните проблеми са ми от съвсем малка и то драматични. Ама и черна несправедливост.  Crossing Arms

# 74
  • София
  • Мнения: 1 946
На около 2 месеца майка ми ме е оставила на баба ми, която е започнала да ме храни с кисело мляко. Тогава са ме и отбили. Никой не им е казал колко е полезна кърмата за бебето и т.н. и т.н....

Общи условия

Активация на акаунт