На каква възраст сме захранение ние - майките пишещи тук

  • 15 271
  • 421
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 587
Ранно захранени сме и аз и брат ми.Засега (30г-аз и 32 - брат ми) нямаме стомашни проблеми и много рядко се е случвало да боледуваме от както се помним(в детскоградинска възраст сме боледували често,но нямам спомени от тогава).Аз нямам алергии,брат ми има към аналгин.

# 31
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
А, ето една интересна тема!
Сега очаквам да включите и анкета, обвързваща ранното НИ захранване с евентуалните ни гастро - проблеми. Wink

По въпроса: майка ми се е разболяла, след като ме е родила и не е можела да ме кърми. Така че от рано съм захаранена с краве млекце - къде кисело, къде прясно...  Laughing Проблеми със стомаха имам - гастрит ми се появи в студентските години, но го отдавам повече на това, че съм пушачка.

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 15:10 от ٠•● Dega ●•٠

# 32
  • София
  • Мнения: 1 535
На 40-я ден с ябълков сок. След това (не зная точно кога) и каша от препечено брашно...
Кърмена съм до 10-ия месец, след това на кисело мляко и храната от кухнята.

Стомашни проблеми си имам за съжаление  Confused. Засега се разминавам с някоя криза и ограничаване на дразнещи храни... Алергии нямам.

Защо не добавиш анкета? Ще ми бъде интересно какво ще се получи  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 920
Ина, мислех си затова. За анкета де newsm78 Само да видя как се прави Crazy
Ето, пуснах и анкета, ако някои има по - добри идеи от това, което съм написала, да казва Hug

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 14:57 от Bebo4ka

# 34
  • Мнения: 2 746
Захранена съм стриктно по тогавашните правила - сок на два месеца, плодово пюре на 3 месеца и т.н.. Кърмена съм до към 5-ти месец "с триста зора" /така казва майка ми/ Mr. Green
Нямам алергии и проблеми със стомаха.

# 35
  • Мнения: 2 376
2-ри месец сок - ябълки, моркови. Кърмена съм 11 месеца. Майка ми ме е гледала по книга. Явно не е съшата книга, по която аз сега гледам детето.  Crazy
Проблеми, които отдавам на ранното захранване -алергии и кариеси.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 148
Захранена съм стриктно по тогавашните правила - сок на два месеца, плодово пюре на 3 месеца и т.н..
И аз така Peace На 3 месеца са ми давали гювеч Crazy На 27 години съм, нямам никакви алергии и стомашни проблеми.
П.П. Кърмена съм само месец и то с дохранване.

# 37
  • Мнения: 6 713
Естествено, че на 2 месеца. Свекито пък разправяше как дъщеря й (сестрата на мъжо), веднъж се задавила докато спяла на 4 месеца, защото я сложила са спи по гръб, а не настрани, но според нея не било проблем, че преди това е яла кисело мляко с натрошени бисквити. Какво друго да кажа?! Tired Whistling ooooh! Crossing Arms

Проблеми със стомаха нямам, да чукна на дърво, алергии силно изявени - не.

# 38
  • Мнения: 798
Захранена съм някъде на около 2-3 месеца. Кърмена съм 4-5 м.
Страдам от рядкосрещана алергия към ябълки и моркови (познайте с какво съм захранена  Mr. Green). Не се сърдя на майка ми. Тя днес признава, че съм щастливка, че има откъде да се информирам и да взимам сама решения за децата си Peace

# 39
  • Мнения: 1 224
Ми какво да кажа - проф. Христо Михов (автор на "Книга за майката") ми е дядо - познайте как съм захранена? Laughing
2ри месец сокче,3ти месец пюренце, кърмена съм 1 година.Алергии нямам, но брат ми има.Брит майка ти да не е чела книгата на дядо ми? Wink

# 40
  • Мнения: 14 654
На 3 месеца, сестрите ми също. Кърмени сме също по толкова, а натам - кисело мляко. Но даването на сок и мед на бибероната не се е брояло за захранване  в никакъв случай Mr. Green
И трите нямаме здравословни проблеми. Средната ми сестра има сенна хрема, но тя се отключи след поставянето на ваксина на 12-годишна възраст.
Разбира се това, че на нас нищо ни няма, в никаъв случай не означава, че така е правилно да се гледат деца, но очевидно не е и толкова ужасяващо и заслужаващо потрес и възмущение  Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 44 229
рано, но не точно на 40 дни, тогава съм била по болници още...може би към 3 месец, не съм кърмена изобщо, понеже съм се родила в много тежко състояние в 8 месец.

Иначе - имала съм алергии, като дете, кариеси - колкото искаш, някакъв начален гастрит  през тийн годините....

кое от тези неща се крие в захранването - не знам, мога само да предполагам.

схемата - стандартната - сокчета, плодово пюре, зеленчуково и т.н. както сега я препоръчват от 40 ден.

# 42
  • Мнения: 2 587
Проблеми, които отдавам на ранното захранване -алергии и кариеси.

Анкета може да се пусне и за връзката между ранното захранване и алергиите - както писах по-горе ранно захранена съм,но без алергии - мъжа ми и детето са от късно захранените и са с алергии и двамата.

# 43
  • Мнения: 920
Проблеми, които отдавам на ранното захранване -алергии и кариеси.

Анкета може да се пусне и за връзката между ранното захранване и алергиите - както писах по-горе ранно захранена съм,но без алергии - мъжа ми и детето са от късно захранените и са с алергии и двамата.
Ами аз съм от хората, които не вярват особено на връзката между ранното захранване и алергиите Whistling
Добавих още опции в крайна сметка Flutter

# 44
  • Мнения: 1 740
Захранена съм рано и не съм кърмена.
Нямам алергии и проблеми със стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт