За леенето на куршум........

  • 14 423
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 568
Не знам дали вярвам,но ми се случи.
По точно,аз исках да лея на малкия.
Трябваше да опитам всичко,защото се бях побъркала.
По време на една пролетна разходка край едно езеро,в един студен ден,той се подхлъзна и падна в езерото и потъна...
За част от секундада умрях,добре че скочиха и го извадиха...
Та тогава се изплаши много детето,за себе си няма смисъл да обяснявам и тогава му лях куршум.
Всичко бих направила в такъв момент ooooh!

# 31
  • Мнения: 743
Весенето,е да ти вържат краката с едно дебело въже и те вдигат нагоре с краката,със специално съоръжение,което е монтирано на тавана,поне при тази жена,при която аз ходих.И така си висиш около 5 минути,а тя леко те люлее и си говори нещо.Там ходих 3 пъти,след инцидента с огъня.

 Shocked
Не ходя на врачки, гадателки и леячки на куршуми, дори не знам къде бих могла да ги открия, защото нямам връзки с ромската махала. Защо ли никога не са ме урочасвали, нито мен, нито детето? Сигурно защото сме грозни, няма друг извод.

Любопитна съм да разбера,ако един ден на детето ти му вземат акъла,ама наистина,от уплаха мира да няма,тогава когато докторите са безсилни,дали ще си стоиш спокойно,или ще прибегнеш до всичко което чуеш,че би могло да му помогне.

И изобщо какви са тези намеци,че имам връзки в ромската махла!?

Пък може и за някои други неща да си права.

Последна редакция: сб, 16 яну 2010, 15:52 от rozi-maxi

# 32
  • Мнения: 461
Весенето,е да ти вържат краката с едно дебело въже и те вдигат нагоре с краката,със специално съоръжение,което е монтирано на тавана,поне при тази жена,при която аз ходих.И така си висиш около 5 минути,а тя леко те люлее и си говори нещо.Там ходих 3 пъти,след инцидента с огъня.

Това "упражнение" не е подходящо за всякакви хора, а "ефектът" се дължи на дискомфорта, в тази безпомощна поза, на принципа "клин - клин избива".
Леенето на куршум пък е опасно, особено за малки деца, ако непосредствено вдишват отделящите се оловни пари, вследствие на химическата реакция, която протича.
Някои, след това отпиват и от водата - също толкова недопустима грешка.
В токсикологиите на болниците, могат да Ви осветлят повече по въпроса!

# 33
  • Мнения: 743
Не се сещам кой насила би те накарал да го направиш.Всеки си решава сам за себе си,и не мисля че ще окачат малко дете да виси,тогава може и повече да се уплаши.Аз бях на 27 години.

Когато ти леят куршум, съдът не е под носа ти,а и си завит с чаршаф.Как ще те отровят тези пари незная и как изобщо тези жени ,които го правят са все възрастни ,а не са умрели щом постоянно са се тровили.Това е нещо,което не се прави ден през ден,а при нужда.Чак толкова да ни отрови...

Последна редакция: сб, 16 яну 2010, 16:11 от rozi-maxi

# 34
  • Мнения: 82
Весенето,е да ти вържат краката с едно дебело въже и те вдигат нагоре с краката,със специално съоръжение,което е монтирано на тавана,поне при тази жена,при която аз ходих.И така си висиш около 5 минути,а тя леко те люлее и си говори нещо.Там ходих 3 пъти,след инцидента с огъня.

 Shocked
Не ходя на врачки, гадателки и леячки на куршуми, дори не знам къде бих могла да ги открия, защото нямам връзки с ромската махала. Защо ли никога не са ме урочасвали, нито мен, нито детето? Сигурно защото сме грозни, няма друг извод.

Любопитна съм да разбера,ако един ден на детето ти му вземат акъла,ама наистина,от уплаха мира да няма,тогава когато докторите са безсилни,дали ще си стоиш спокойно,или ще прибегнеш до всичко което чуеш,че би могло да му помогне.

И изобщо какви са тези намеци,че имам връзки в ромската махла!?

Пък може и за някои други неща да си права.


Сития на гладния не вярва!
При мен се получи точно така!Не вярвах,докато не се наложи да заведа детето.То и тогава много не бях сигурна,но когато самата аз изпитах моменталното облекчение от тази"магия",тогава наистина се замислих!
Сега може да се каже ,че съм фен Laughing

# 35
  • Мнения: 743
Разбира се ,че е така.Човек в безсилието си да се справи с проблем,особено ако е за детето му,е готов на всичко,на всичко!Ясно е на всички,че понякога медицината е безсилна.

Баща ми също е имал магия за смърт,бил е на смъртно легло.Жената,която го СПАСИ,понеже беше по социалистическо време,разказваше,че през деня идвали полицаи,и й конфискували нещата с които работила,а през ноща влизали през задната й врата да ги лекува.

Ванга нямаше да бъде всепризната,ако не съществуваха такива сили.

# 36
  • Мнения: 1 213
Аз съм за леенето на куршум.Налагало ми се е да прибягвам и до това и за децата и за мен също,даже докато бях бременна.
Не вярвах и на други подобни,но свекърва ми редовно''гаси въглища'' на децата,особено когато вдигнат изведнъж температура,на съпруга ми също,защото много го урочасват.
Малката дори сме я водили при мюсолманин/ние сме христяни/за да и бае или нещо от сорта.Също бях скептична затова мъжа ми я води/трябвало да вярваш/.Все още си носи герданчето/вече 4 години/,което и вързаха,за да я прзи от ''зли очи''.
Има някаква сила...

# 37
  • Мнения: 461
Не се сещам кой насила би те накарал да го направиш.Всеки си решава сам за себе си,и не мисля че ще окачат малко дете да виси,тогава може и повече да се уплаши.Аз бях на 27 години.

Когато ти леят куршум, съдът не е под носа ти,а и си завит с чаршаф.Как ще те отровят тези пари незная и как изобщо тези жени ,които го правят са все възрастни ,а не са умрели щом постоянно са се тровили.Това е нещо,което не се прави ден през ден,а при нужда.Чак толкова да ни отрови...

Ако чаршафът спираше парите Laughing, със сигурност светът около нас щеше да изглежда по друг начин...  
А за оловните пари и йони, натрупването и отлагането им в органите на живите организми, и последиците от това, може да прочетете дори и в Гугъл-а.

# 38
  • Мнения: 743
Сигурно си права,но все пак това се налага рядко.
Наистина трябва да вярваш,че такава помощ може да ти помогне
Нямам намерение да убеждавам никого.В моето семейство сме прибягвали до така помощ,и полза имаше,това е.

# 39
  • Мнения: 502
Ванга нямаше да бъде всепризната,ако не съществуваха такива сили.


Напълно съм съгласна!
А относно поста на Lei@ - защо няма конкретни примери  newsm78 Казвате, че идвали при вас хора в църквате с проблеми вследствие леенето на куршум, а именно...  Rolling Eyes
Не ме разбирайте погрешно -вярваща православна християнка съм!

# 40
  • Мнения: 1 849
kastaliq, смяташ ли, че е коректно да се разказва за това какво някой друг е преживял и този друг да не си е дал съгласието да го изтипосат в нета.
Аз разказах за себе си, мога и по-подробно. Имам и доста богат опит с хората в Родопите, но тях  не бих ги разказвала публично. Wink

# 41
  • Мнения: 461
Едно уточнение - езическите ритуали и вярвания са възникнали много преди религиите.

Да ме извиняват вярващите, но езическите ритуали без изключение са еманация на стремежа на човек да се противопостави на природното си несъвършенство и същност, с помощта на знанието /или незнанието си - в случая с леенето на куршум/ за природата и законите й.

Докато при религиите, без значение коя от всичките - сляпо вярваш, че някой друг /в случая Бог/ ще те спаси или опази от проблемите на несъвършенството - и собствените, и на околния свят.

Няма смисъл от убеждения - всеки избира сам, но ... ако предпочитате по една или друга причина езическите ритуали, първо се информирайте за естеството на ритуала, за да не се получи обратен ефект и да се окажете просто жертва на несполучлив физико-химичен или психотерапевтичен опит на лечение и помощ.
Трябва да сте наясно, че и тогава хората не са били съвършенни, пробвали са какво ли не, защото са били по-малко осведомени и са поемали риска да експериментират.
Аз съм за разумния езически експеримент, пред варианта безрезервно да вярвам на някой друг /в случая Бог/ за решението на проблемите ми.
Да не говорим, че аз може да искам едно - например да оздравея, а Бог - съвсем друго "да ми е отредил" Mr. Green

# 42
  • Мнения: 502
Oooo, аз в никакъв случай не искам подробности, имена, градове или каквото и да било в този смисъл. Просто ми стана интересно какви са тези последствия и проблеми, които могат да възникнат от леенето на куршум  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 907

 Любопитна съм да разбера,ако един ден на детето ти му вземат акъла,ама наистина,от уплаха мира да няма,тогава когато докторите са безсилни,дали ще си стоиш спокойно,или ще прибегнеш до всичко което чуеш,че би могло да му помогне.

И изобщо какви са тези намеци,че имам връзки в ромската махла!?

Пък може и за някои други неща да си права.


Ако се случи такова нещо, ще потърся компетентна помощ в лицето на психотерапевт (правила съм го, между другото, има резултат). Към религията също бих се обърнала, но през ум няма да ми мине да търся помощ в изливането на муниции. Просто няма да се сетя.
Изобщо не се заяждам, щом човек вярва- лошо няма, внушението си казва думата. Обаче не забравяйте, че медалът има две страни и внушението, че си урочасан, или имаш магия, може да е пагубно и наистина да предизвикаш нещо лошо.
P.S. Не съм правила намеци, че имаш връзки в ромската махала, просто казах, че аз нямам  Mr. Green[/size]

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От малка ходя да ми леят куршуми при една съседка.Винаги ми е помагало-даже веднъж ме спаси от смъртта Peace
Сега водя и децата винаги,когато се уплашат Peace

Общи условия

Активация на акаунт