Уреаплазма

  • 292 236
  • 915
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 625
И на мен ще са ми интересни отговорите на въпросите на Lady Lady...ако някой може да отговори.Моят въпрос е какви поражения може да нанесе ако е била от много време и може ли веднъж излекувана(заедно с партньора)да се появи отново?Нужно ли е да се направи цветна снимка,след като е прекарана такава инфекция?Мерси!

# 106
  • Мнения: 7
    Здравейте, на мен също ми откриха уреаплазма. След лечение с доксициклин се оказа,че резултата е отново положителен. Сега ни назначиха лечение със Зимакс. Искам да попитам, някой пил ли го е, колко време и какъв е бил резултата след това?

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
При всеки е различно лечението.При някой момичета се налага повторение на лечението,при други става от първият път,има и три с по три четири пъти.Пий си лекарствата,бъди спокойна че са го открили и че се лекува сравнително бързо.След това успех и бързо забременяване!

# 108
  • Мнения: 343
Аз се излекувах от първия курс антибиотици, но за съжаление тръбите ми бяха вече увредени.
Всичко е индивидуално, не го мисли. Simple Smile

# 109
  • Мнения: 1 884
Наистина при всеки е различно Peace Peace
аз също се излекувах от един курс АБ  Peace Peace,има момичета по два или три.
Пожелавам скорошен успех Peace

# 110
  • Мнения: 106
Здравейте, вече смело мога да кажа, че съм отрицателна. Днес излезна и второто ми изследване в друга лаборатория, което пуснах, защото не повярвах на първото, което също беше отрицателно. Който е чел постовете ми, знае колко сложен беше казуса при мен, хронифициран, нелекуван с години. Бялото ми течение което ме мъчи с години, вече е в историята ( и дано не се завръща никога), остана само лек цистит, заради активния прием на антибиотици. При мен нещата се случиха с един курс Рулид,  с него уреаплазмата намаля, но не изчезна и с един курс Вибрамицин, който явно е свършил работата. Пожелавам ви успех Hug

# 111
  • Мнения: 10
Здравейте,аз пък се опитвам да отстраня уреаплазмата вече 8 месеца и два курса с АБ-първо 10 дни Авелокс-неуспешно,после 14 дни Доксициклин-пак неуспешно.Моята гинеколожка ме стресна,защото иска да ми направи някакво изследване с микроскоп,защото се съмнява че имам структурни промени на матката вследствие на уреаплазмата и това била причината за упоритостта и.Интересно ми е,че си направих цитонамазка и нямям никакви клетъчни проблеми......какво означават структурни?????Някой дали се е сблъсквал с такова нещо?????Тук прочетох за жени които са се излекували от третия път,а на мен ми казаха че не било възможно с тези силни АБ които съм изпила да продължавам да съм положителна.......било много сериозно щом не съм се излекувала.Незнам какво да мисля....... newsm78

# 112
  • Мнения: 106
Здравейте,аз пък се опитвам да отстраня уреаплазмата вече 8 месеца и два курса с АБ-първо 10 дни Авелокс-неуспешно,после 14 дни Доксициклин-пак неуспешно.Моята гинеколожка ме стресна,защото иска да ми направи някакво изследване с микроскоп,защото се съмнява че имам структурни промени на матката вследствие на уреаплазмата и това била причината за упоритостта и.Интересно ми е,че си направих цитонамазка и нямям никакви клетъчни проблеми......какво означават структурни?????Някой дали се е сблъсквал с такова нещо?????Тук прочетох за жени които са се излекували от третия път,а на мен ми казаха че не било възможно с тези силни АБ които съм изпила да продължавам да съм положителна.......било много сериозно щом не съм се излекувала.Незнам какво да мисля....... newsm78

В една и съща лаборатория ли се изследваш? Ако е така се провери и на друго място. Не знам защо ти изписват Доксициклин, като на пазара е подобрения вариант Вибрамицин. На мен чужди лекари активно ми препоръчваха Сумамед и ми казваха, че широкоспектърния вариант - Вибрамицина, не бил добър вариант, а именно той помогна newsm78. Това със структурните промени може да е по-скоро последица, отколкото причина. Лекарката ти прави много кардинални заключения, едва след 2 курс антибиотик. Има и вариант, ако си пила антибиотици по-често поради други причини сега при теб ефекта да закъснее. Но според мен Авелокс и Докси циклин не са основание да те стряскат, има по-добри от тях. Междудругото ако имаш поражения от уреаплазмата в цитонамазката ти ще пише ПАП 2, промени в резултат например на бактериално въздействие. При мен, имащата уреаплазма, цитонамазката показа това и оттам се сетихме, че като не е гъбички или бактерия, ще да е мико- или уреаплазма. Така, че може въобще да нямаш и уреаплазма! А това с микроскопа ще да е колпоскопия, според мен. По принцип е хубаво отвреме навреме човек да си прави, особено ако не си е правил никога досега...

# 113
  • Мнения: 10
мерси,LadyLady,май ще се консултирам и с друг лекар.Колпоскопия е да,не съм си правила досега.Не ми стига че се притеснявам от това че уреаплазмата ми е докарала запушени тръби,а сега и структурни изменения.Резултатът от цитонамазката е ПАП1....странна работа,а мъжът ми е ок.....

# 114
  • Мнения: 531
Не мисля че уреаплазмата е увредила тръбите ти.

# 115
  • Мнения: 7
 При мен Z-max помогна. Радвам се, че най- накрая видях отрицателен резултат. Сега се моля всичко да е наред и съвсем скоро да се похваля с новина. Желая на всички успех и да не губят надежда.

# 116
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен, БГ мами и бъдещи такива. Извинявам се, че първият ми пост ще е толкова негативен, но от него се надявам да получа и отговор на моя проблем.

Аз съм от Варна и съм сменяла около 5 гинеколози за последните 3 години. По начало проблема си ми беше бялото течение, докато не ми откриха хламидии. Ок, тях ги излекувахме с няколко цикъла на лечение. След известно време решавам, че предният гинеколог пак не се е отнасял като с една интелигентна и загрижена за здравето си жена и по поръка на личната си лекарка попадам на д-р Методи Илиев в поликлиниката в Аспарухово... Тъй като пак отидох с оплаквания за бялото течение и му казах, че съм прекарала хламидия и т.н. и като му разказах какви изследвания за хламидия, колко са стрували и с какви медикаменти съм се лекувала ми препоръча за по-сигурно да отида да ми направят иследване в Геника за хламидии, микоплазми, и уреаплазми. Днес ми излязоха резултатите с положителен за Ureaplasma parvum и като го питах за разликата между Ureaplasma parvum и Ureaplasma urealyticum ми се отговори с мълчание, а за схемата на лечение ми се каза, че трябва да дойда утре да ми каже по коя да се лекувам. #2gunfire Аз си тръгнах обаче с убеждението, че при този самозван няма НИКОГА да стъпя... щом не знае в момента по коя схема трябва да се лекувам и отгоре на всичко видях как акушерката написа в Google "уреаплазми"... явно и тя никак не е запозната.... #2gunfire А като се направих на "ударена" и питах доктора дали и партньорът ми не трябва да си направи изследване той каза, че се колебае кой специалист - дали уролозите или кожните лекари вземат секрет за изследвания??! #Cussing out Моля да ме поправите ако греша, но мисля, че именно секрети се вземат от уролог.

Та лично ме хвана страх от това при какъв човек съм попаднала и съм с молба към всички дами, които са от Варна и са се излекували от Уреаплазмите при кой лекар сте го извършили и дали работи по здравна каса.. Търся наистина акуратно мнение на специалист. Praynig

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Здравей zlate_pate ,не съм от Варна ,но мога да ти кажа че най важното което трябва да направиш сега е да пуснеш ново изследване в друга лаборатория за да потвърдиш резултата.Уреаплазмата е много упорита и се лекува с антибиотици.Твоят партньор също трябва да се изследва и евентуално да се лекувате заедно.Ще му дадат една стерилна чашка и в нея трябва да се ''сложи'' материала.Може да се направи и в самата лаборатория за да не се разкарвате излишно.
Бялото течение аз го излекувах с хомеопатия.
Намери си доктор който да не рови в Гугъл,че така могат само да ти навредят!
Вие за бебе ли работите или изследването е било профилактично?

# 118
  • Мнения: 1
Здравей armira смятам на този етап да не си правя друго изследване, защото знам, че в Геника са с голяма степен на успешност, а и 77 лв.... са си много пари. Ще си направя ново изследване едва щом се насоча към по-добър специалист, който ми предложи правилен метод на лечение.

А по въпроса за бялото течение ми е упорито и от години. По какъв начин с хомеопатия си го лекувала, че те докторите са им в главите само антибиотици.

Изследването беше профилактично, да се провери дали вече нямам хламидии, а се оказаха, че тях съм ги излекувала и сега имам уреаплазми...

Аз от гинеколози досега никога не съм била доволна.. е естествено съм сменила само около 6. Но ако някой е имал същия проблем ще съм благодарна да ми каже име на лекар, който му е помогнал.

# 119
  • Мнения: 625
В резултатите на Геника,можеш да бъдеш сигурна,но лошото е,че няма антибиограма към тях.Първите си изследвания пуснах там,но незнаех кой антибиотик ще ми помогне.Изписаха ми един на сляпо и не помогна.След това пуснах контролата в друга лаб-я,която изготвя антибиограми и със следващия антибиотик,гадината беше утрепана.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт