Уреаплазма

  • 292 880
  • 915
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 545
Момичетата,които са пили Вибрамицин-бихте ли споделили дали приемът е имал ефект?
Откриха на съпруга ми уреаплазма и му назначиха Вибрамицин 10 дни,след антибиограма.Учуди ме,че на мен не ми назначиха лечение и на своя глава го пих и аз.Самоназначих ни вит.Б-комплекс и Флажил,за да не се получи и гъбична инфекция от антибиотика.Все още не сме пускали контрола.

# 91
  • Мнения: 626
При нас имаше ефект,макар,че пихме доксициклин,но то е същото.Добре,че си го пила и ти.След като си го изпиеш можеш да си купиш Микомакс-то е само едно хапченце,добре е да се изпие след антибиотик,противогъбично е.Успех ви желая!

# 92
  • Мнения: 10
лекарката ми пожела да повторим изследването,много се надявам да е отрицателно,тя ми каза че лабораторията може да греши..................Иначе ще продължим лечението с доксициклин..... Много упорито се оказа това чудо

# 93
  • Мнения: 106
Здравейте, след 10 дни само Рулид паренето спря, течението ми намаля значително, но уреаплазмата си я има макар и в намалено количество. Пуснах контролата 2 седмици след спиране на антибиотика. Дали не съм подранила newsm78. Все тая. Мъжа ми се изследва също, неговите резултати са отрицателни, но сега ще направим и двамата още един курс антибиотик за по сигурно. След курса ще пиша пак. За тези които питаха какви изследвания се правят на мъжа, може еякулат, но да бъде занесен в лабораторията най-много до два часа, в противен случай да се държи на температура от 4 градуса. Най-сигурният метод според повечето лекари е вземане на уретрален секрет, като секрета се поставя веднага в хранителна среда. Всъщност в този случай няма смисъл да обяснявам, защото уретралния секрет се взима само от лекар. За еякулата не е необходима хранителна среда, само стерилно шишенце. Та така... Да уточня, че моята инфекция е от години, така че няма да е никак лесно, само дето не мога да си обясня как така мъжо няма нищо???
А иначе си систематизрах от всички форуми, че най-подходящи лекарства са Рулид, Клацид, Доксициклин, Таваник, Вибрамицин, Сумамед. А от лекар знам, че най-подходящи са антибиотици от рода на макролидите, разните там еритро и роксимицини. А на тези от групата на тетрациклините като Доксициклин не може да се разчита особено, най-вече в хронифицирани случаи като моя. Да видим доки какво ще изпише.

# 94
  • Мнения: 531
Лейдилейди, най-важна е лабораторията в която се изследва. Не че ти казвам нещо ново, но ние имахме 3 курса на лечения и все положителни контроли въпреки антибиограмите в две различни лаборатории. Ако нещо подобно вече ми се наложи, за себе си съм взела решение къде ще го изследвам.

# 95
  • Мнения: 106
Евро, какво имаш предвид за лабораториите. За първи път уреплазмата ми я диагностицираха в Санте. Тъй като мн мн не им вярвам контролата я направих в Токуда, а мъжо пратих в Александровска. Адски ми е странно, че той е отрицателен, но утре когато отида при джипито ще поиска аб и за него. Междудругото в мрежата намерих мн добри отзиви за Вилпрафен. Май го няма в Бг, но ако трябва ще отскоча до Румъния. Ще съм благодарна, ако някой сподели опит. Аз мисля да уговоря джипито за Сумамед + още нещо по нейна преценка.

# 96
  • Мнения: 106
Здравейте бъдещи и настоящи мами, днес бях при лекарката и след кратко обсъждане тя предложи Вибрамицин- първите два дена по 2 таблетки, след това 10 дена по 1, комбинирано с витамин Б1 комплекс-3 пъти на ден. Каза, че след като Рулида не е помогнал, да пробваме с Вибрамицин, а не със Сумамед както поисках аз. Каза ми, че имала нещо предвид и щяла да ме прати при много добър лекар, който непременно щял да ме излекува, но нека първо да пробваме с вибрамицина. Та така. Дори и да се излекувам ще попитам за този гуру по уреаплазмите, дано помогне на някой друг. Стискайте ми палци, тоя курс да е успешен. Simple Smile. А за лаборатории , тя препоръча също Александровска, ВМА и Майчин дом.

# 97
  • Мнения: 246
Здравейте бъдещи и настоящи мами, днес бях при лекарката и след кратко обсъждане тя предложи Вибрамицин- първите два дена по 2 таблетки, след това 10 дена по 1, комбинирано с витамин Б1 комплекс-3 пъти на ден. Каза, че след като Рулида не е помогнал, да пробваме с Вибрамицин, а не със Сумамед както поисках аз. Каза ми, че имала нещо предвид и щяла да ме прати при много добър лекар, който непременно щял да ме излекува, но нека първо да пробваме с вибрамицина. Та така. Дори и да се излекувам ще попитам за този гуру по уреаплазмите, дано помогне на някой друг. Стискайте ми палци, тоя курс да е успешен. Simple Smile. А за лаборатории , тя препоръча също Александровска, ВМА и Майчин дом.
LadyLady, ние пихме Сумемед 10 дни и не помогана. При всеки е индивидуално, но може би Вибрамицин е по- добър (зависи и от антибиограмата)

# 98
  • Мнения: 786
здравеейте момичета!въпроса ми не е свързан с уреаплазма за което се извинявам -но може би и тук ще занете  нещо по въпроса за ешерихия коли и изчистването им-препоръки!аз скоро ще изследвам и тази уреаплазма  но едно по едно че доникъде няма да стигнат финансите!и тъй като бебеправим според вас възможно ли е тези е-коли да са пречка досега да не съм забременяла?ако имате линк към тема тук в бг -мама свързана с резултати от микробиология моля ви да ми посочите!предварително благодаря!  bouquet

# 99
  • Мнения: 106
Днес попаднах на това и честно казано се обърках. newsm78

Уреплазмата е нормална за влагалището и именно тя е една от бактериите които предпазват от гъбички там. Не е желателно предписването на антибиотик за уреплазма, еквивалентно е на антибиотик за е. коли или стафилокок в дебелото черво  Но е възможно да страдате от прекомерно разрастване на уреплазмата в резултат на отслабен имунитет или понижена киселинност на влагалището. и тогава се налага лечение.
Уреплазма бактерия се изолира в между 40 - 80% от жените които нямат никакви симптоми и са сексуално активни. Уреплазма и Микоплазма бактериите не причинават вагинит но те могат да се размножат прекалено много при пациенти които имат друга бактериална инфекция и могат да допринесат към състоянието. Уреплазма и Микоплазма бактериите могат да причинят пневмония и дори септичен артрит при много понижена имунитет.
...И не мога да си обясня как моя позната роди здраво и прекрасно бебе, което до момента не е боледувало с доказана микоплазма при нея и мъжа и???
 и да добавя този линк  http://en.wikipedia.org/wiki/Ureaplasma_urealyticum   

Последна редакция: пн, 16 май 2011, 12:22 от LadyLady

# 100
  • Мнения: 1 545
Имам питане-може ли уреаплазма парвум да има отношение към аглутинация и агрегация при спермата?
При нас и трите са налице.Четох в интернет,но отговор на този конкретен въпрос не намирам...
За съжаление,чак след седмица ще пуснем контролни изследвания

# 101
  • Мнения: 246
Ние също преборихме гадинката Grinning.  Десетдневен курс с Азитромицин не помогна, но 5 дни с по 2х100 Вибрамицин явно е свършил работа, а антибиограмата дава чувствителност и към двете лекарства, но като и да е- поне това отпадна от многото проблеми за решаване. Успех на всички!

# 102
  • София
  • Мнения: 36 168
LadyLady
Вярно е и точно за това, когато жената реши да има дете е добре да се напрати и това изследване.
Може да има симптоми, може и да няма Simple Smile
Че нанася поражения - вярно е - може да предизвика възпаление на плацентата и може да навлезе в началото на бремеността в амниотична торбичка, което води до инфекция /персистираща/ и неблагоприятни последствия  , като аборт или преждевременно раждане, при недоносените бебета - дихателни проблеми.
Ако не се лекува - след години се проявява с проблеми в ставите, белите дробове
Уреаплазмата и Микоплазмата напр.  се откриват в синовиалната течност на хора с ревматоиден артрит.
Така, че е добре да се прави това изследване и да се лекува.

М. и У. естествено обитават  по-ниските урогенитални пътища - където има лигавица. Наличието на Уреаплазма  не е достатъчно за да протече инфекциоцен процес. Но за да се развие инфекция - трябва благоприятна среда, наличие на опред. кол-во патоген и т.н.
Уреаплазмата често  се 'проявява'  при вагинози причинени от други патогени. Те създават благоприятна за развитието и  среда.



# 103
  • Мнения: 1 545
Здравейте!Моля за малко помощ!
Ето нашият случай-при мъжа ми преди три месеца се установи нормозооспремия-всичко наред,освен наличие на аглутенация и агрегация.Микробиологията показа и уреаплазма,която лекувахме с Вибрамицин.
В събота ще направи ново изследване,но не знам дали е нужно да се повтори целият анализ по Крюгер.Или може да се провери дали слепванията отново ги има.Уреаплазмата е ясна-тя става с посявки,но мен ме притесняват другите фактори.
Според лекарката аглутенацията и агрегацията се дължат именно на възпаление.
Дано съм успяла да обясня

# 104
  • Мнения: 106
Цитат
LadyLady
Вярно е и точно за това, когато жената реши да има дете е добре да се напрати и това изследване.
Може да има симптоми, може и да няма Smile
Че нанася поражения - вярно е - може да предизвика възпаление на плацентата и може да навлезе в началото на бремеността в амниотична торбичка, което води до инфекция /персистираща/ и неблагоприятни последствия  , като аборт или преждевременно раждане, при недоносените бебета - дихателни проблеми.
Ако не се лекува - след години се проявява с проблеми в ставите, белите дробове
Уреаплазмата и Микоплазмата напр.  се откриват в синовиалната течност на хора с ревматоиден артрит.
Така, че е добре да се прави това изследване и да се лекува.

М. и У. естествено обитават  по-ниските урогенитални пътища - където има лигавица. Наличието на Уреаплазма  не е достатъчно за да протече инфекциоцен процес. Но за да се развие инфекция - трябва благоприятна среда, наличие на опред. кол-во патоген и т.н.
Уреаплазмата често  се 'проявява'  при вагинози причинени от други патогени. Те създават благоприятна за развитието и  среда.

В крайна сметка наличието на уреаплазма в цервикален секрет нормално ли е? Не говоря за инфекция, а за стойности под 10^3.  Или уреаплазмата е нормално налична само в по-ниските урогенитални пътища? Аз си мисля, че бактерията може да е упорита за лечение и някои хора така и да не могат да се излекуват защото тя е нормална генитална флора. и може би само прекомерното и разрастване е опасно за плода. Аз поне така го разбирам....Като чета в нета за тази уреаплазма се депресирам, а като слушам лекарите не е нищо страшно??? Къде е истината?

Общи условия

Активация на акаунт