MTHFR генна мутация

  • 159 522
  • 850
  •   2
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 782
Привет, момичета.

Вижте какви изследвани я си докарах днес.
Някой минал по този път може ли да коементира ? Sad


# 781
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Нормално за бременност. Бих казала. Виждала съм и много по лоши на бременни. На повечето.

# 782
  • Мнения: 1 782
То е ясно, че е от бременността Simple Smile Ама какво се прави/пие ...
Може ли метилкобаламин по време на бременност и по колко ?

# 783
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте момичета, имам следния въпрос относно изследване на MTFHR. През месец Януари си самоназначих изследвания (  1 седмица преди да разбера, че съм бременна), според които

фолиевата киселина - 3.6 ng/ml при референтни 3.1 – 20.5
витамин Б12 – 197.4 при референтни стойности 197 – 866

Започнах редовен прием на Неофолик 0.4 мг. и подезична форма на Витамин Б12 метилкобаламин от 1000мкг. Впоследствие началото на м. Март направих мисед аборт и от миналата седмица започнах да си пускам изследвания по препоръка на АГто ми.  Въпросът ми е тъй като според последните изследвания фолиевата е 16.50 ng /ml ( референтни от 3.10 – 17.5 ), а Б12 е 472.80 pg/ml , има ли нужда да пускам изследване за MTFHR?

# 784
# 785
  • Мнения: 1 782
Здравей, Mel_el

Изследването за дефект в МТХФР е генетично и няма нищо общо с моментното състояние на тези витамини в тялото ти. Ако искаш да разбереш дали имаш проблем или по-точно предразположеност към тромбоза, аборти, определени дефицити - хубаво е да си пуснеш пакет "Тромбофилия", поне няколко основни фактора, които да ти дадат повече информация за организма ти.

Може да почетеш и другата ни тема :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=962656;topicrefid=20

# 786
  • Варна
  • Мнения: 769
Благодаря ви за бързия отговор. Всъщност аз си пуснах Фактор V Leiden, Prothrombin, PAI, ACE и F13 по препоръка на АГто и сега чакам резултатите, но нищо не ми спомена за MTHFR

# 787
  • Мнения: X
Звънни им ако имат от кръвта достатъчно, да ти изработят и него,а ти отиди да доплатиш.

# 788
  • Мнения: 1 346
Здрвейте момичета,

Преди броени дни ми излязоха генетичните изследвания, свързани с тромбофилията, която пък ми я установиха първо имунологичните/просто по-бързо излизат там резултатите/.

Поствам само отклоненията:
"...Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хомозиготен носител по мутантен алел
к
Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI – 1): носителство на генотип 4G/5G
Носител на генотип 4G/5G"


Тъй като медиц.термини ми куцат съвсем накратко- в момента приемам по лекарско предписание антиоксиданти,вит.Д, Неофолик мета 800 mgr и Метилкобаламин /В12/ 2х1000mgr /който допълних сама/ ,. Очаквам да пристигне и един от продуктите на д-р Бен Линч,където са комбинирани с В2 и В6.

За тези няколко дни мога да отбележа, че постепенно изчезват част от симптомите, характерни при недостига им, които определено ме притесняваха /като тревожност, нервност, умора/, разбира се има още какво да се желае.
 
С едно неуспешно инвитро съм зад гърба си, което пък направихме след премахване на енд.киста и сраствания и оттам нататък уж нямаше други проблеми. Изчетох каквото успях основно в чужди сайтове колко е важен В12 за едно успешно забременяване, износване и здраво дете в крайна сметка, каквото всички тук желаем да прегърнем. Ще си следя периодично нивата на В12 и хомоцистеин,докато се убедя че съм ги вкарала в норми.

Относно храненето, старая се белтъчините да фигурират ежедневно, но явно само това в този случай не е достатъчно.

От момичетата в темата научих много, за което им благодаря! Успех на всички!


Последна редакция: ср, 12 апр 2017, 18:53 от !Diva!

# 789
  • Мнения: 1 782
Браво, !Diva! !
Взела си необходимите мерки дотук!

И аз съм със същите мутации.
Защо такава доза Неофолик ? Мисля, че 400 мкг е напълно достатъчно - стига да е мета ...
Нали знаеш, че става токсична, когато е вповече ?
Тук въпросът е в качеството, а не в количеството ...
Б 12 също ми се вижда висока доза - но пък щом чувстваш добре и нямаш симптоми на свръхметилиране...
Защо не пуснеш да провериш нивата на Б12, фолат, Д, желязо, Б 6, хомоцистеин - да се ориентираш ?
Ако имаше някакви остри дефицити в момента - може би е правилна терапията.
Но ако нямаш ...

Обсъждахте ли терпия с Фракси/Клексан при бременност ?

# 790
  • Мнения: 1 700
Бебка, с фолиева киселина, метилирана форма не може да се предозираш. Това е водоразтворим витамин, който се изпишква, това което не се усвои от организма. Токсична става, когато е обикновена Фолиева киселина и имаш мутация в гена на МТХФР, тази част която не се преубразува в усвоимата от организма форма се натрупва, като токсини. След обикаляне по лесари това съм разбрала до тук.

# 791
  • Мнения: 1 782
Това не е вярно Simple Smile
Всичко може да се предозира - особено безхаберно приемани витамини.
Аз съм с установени мутации от 2011 и от тогава това съм разбрала Simple Smile

# 792
  • Мнения: 1 700
Това не е вярно Simple Smile
Всичко може да се предозира - особено безхаберно приемани витамини.
Аз съм с установени мутации от 2011 и от тогава това съм разбрала Simple Smile
Възможно е, не отричам, човек научава много неща.

# 793
  • Мнения: 1 346
Здравейте момичета,

Радвам се, че се включихте! Hug
Постовете от първите страници тук са изключително полезни.

Bebka,

Нефолик мета 2Х400, /и 3х400 1месец преди инвитро/ ми е по лекарско предписание, както и вит.Д и антиоксидантите с цел повишаване качеството на яйцеклетките, тях ги приемам от 1 месец.

Докато чаках резултатите от генетичните си купих и все се ровя из по-прецизната терминологоия книгата на С.Пачолок "А дали не е В12?", та там пише че е най-добре при дефицит да се започне с инжекционната форма, ако не с табл. Метилкобаламин от по 2Х1000mcg и да си стискам палци един вид пероралната форма да ми подейства. От дългогодишните ми наблюдения върху мен самата отговарям на много от симптомите, и хубавото е че се чувствам все по-добре, да не казвам пъти, ама пъти по-добре, за последните 2 седмици, през които добавих Метилкобаламин.

ИЗследванията трябваше да ги пусна по-рано наистина, но малко се уча в движение, а и от лабораторията ми отговориха да отида след празниците, тъй като хомоцистеин пращат в София, та така, да видим какво ще излезе оттам. Искам да видя с вит.Д след няколкомесечен прием дали е в норми, В12 и хомоцистеин. Относно желязо, защо е препоръчително да се пусне?

Терапия с фраксипарин и аспирин протект ми е назначена при инвитро. Но докато не се убедя че съм си вкарала В12 и хомоцистеина в норми няма да бързам за втори опит.  Аз лично се надявам да се получат при нас нещата и по ест. път, защото преди лапарото съм виждала пол.тестове, но съвсем за кратко.

Bebka, твоите познания определено трябва да са много по-задълбочени от моите, прочетох стари твои постове. Ти в коя седмица си вече и какви са твоите изводи до тук? Ти приемаш ли АП и/или фраксипарин през бременността?

# 794
  • Мнения: 1 782
Всички тук се учим в движение Simple Smile
Аз в учене навъртях три аборта Sad
Сега съм бременна - вече 30 седмица.
Освен Неофолик Мета, бия Клексан всеки ден от + тест. Сега започнах и Б12, защото драстично падна март месец - нормално, бебчо взема - аз плащам сметката Simple Smile Simple Smile Simple Smile
НО да сме живи и здрави Simple Smile
Да се надяваме, че всичко сме направили както трябва и ще бъде наред.
Ееее щом така са казали специалистите - пий си. За ин витро не съм компетентна ...
Много се радвам, че се чувстваш по-добре Simple Smile
Пий сега Б12, защото после до към 20 седмица на дават.
Като дойде ред, трябва да се спрат поне седмица - десет дни, за да се види реално каква е ситуацията.
Съветвам те да ги пуснеш заедно - Б12, Б9 (фолат в серум), хомоцистеин, желязо. За да минеш с едно боцкане може и витамин Д тогава Simple Smile Но другите се тълкуват заедно и е хубаво накуп. Витамин Б 6 също е много важен, но в страната не знам къде може да изследваш ... аз пусках в Бодимед София.
Ако можеш да пътуваш, препоръчвам д-р Сигридов в София за хора с проблеми и дефицити като нас.
Желая ти много късмет - ако имаш нужда от нещо, пиши Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт