Втора младост или закъснял пуберитет!!!

  • 5 244
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Обръщам се към вас за съвет и помощ!Моята мила майчица се превърна в тинейджър една година след смърта на баща ми!Татко почина внезапно,без боледуване,умря в съня си на 53 години.СТАХОТЕН ШАМАР БЕШЕ ЗА ВСИЧКИ НАС!Майка ми естествено много страдаше,но и доста драматизираше.Започна изведнъж да пътува да ходи по заведения,кръчми,пиано барове,не се свърта на едно място.Ние с брат ми първоначално се радвахме,че намира начин да не седи сама и да преодолява мъката си,но нещата станаха много дразнещи.Аз съм семейна с две дечица,брат ми има сериозна приятелка, и двамата се интересуваме от нея искаме да помагаме с каквото можем,но тя непрекъснато страни от нас!Държането и е типично за тинейджър на 15 години,интересува се само къде да отиде,какво да си облече и как да се забавлява!Изключително тежко ни е на нас с брат ми и се мъчим да намерим начин да и кажем,че е малко закъсняла с ЖИВУЧКАНЕТО,пък и ние имаме нужда от нея като родител и баба!

# 1
  • Мнения: 426
Ее,ама нищо по-хубаво от това че майка ти се радва на живота, дори след трагедията от смърта на баща ти. На твое място бих се радвала за нея, изобщо не разбирам какъв ти е проблема  Whistling.Или по-скоро досещам се че искаш да ви е на разположение да ви помага за вашите деца,а като родител както казваш,ти лично не си ли достатъчно голяма вече за да чакаш на майка ти за каквото и да било? Страшно егоистично мислиш според мен. Остави жената да си живее живота.

# 2
  • Мнения: 4 965
Аз единствено бих се радвала на твое място, че майка ти не си погубва живота, единствено от някакви предразсъдъци. Предполагам, че е още млада жена на около 50 г. - какво е лошото да си поживее. Като родител си е приключила задълженията, щом децата й вече са възрастни хора със свои семейства и свой личен живот, а ролята на бабата е основно в това да се радва на внуците си /останалите ангажименти към децата са си на родителите/. Пък и на нейната възраст надали е подходящо да захвърли хубавите дрехи и да седи вечер с плетката пред телевизора.
Моята баба е на 75 г., остана вдовица на 60 г. и всички ние й се радваме, защото след няколкото години на депресия, започна да излиза с приятелки, да ходи на екскурзии, да излиз - така самата тя не се отпуска и не е необходимо да се чувства старица, а една нормално живееща жена /въпреки факта, че от години вече е и прабаба/.

# 3
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Извинявай, че ще започна така, но кой определя до кога може човек да си "живучка".
Явно й е много тежко на жената и усеща, че животът е кратък. Шокът е бил голям за всички, но не виждам лошо в поведението й. Ако не се напива, не буйства и други подобни не виждам къде е проблема.
Сега тя има нужда от подкрепа, не от упреци - само така можете да й помогнете. Ако в един момент й писне от този начина на живот сама ще престане. Но не мисля, че трябва да се опитвате да й налагате ограничения.

# 4
  • Мнения: 125
Почувствала се е сама, нещо като ново начало или най- накрая е разбрала, че не се знае на кой колко му остава, или от страдание се е превърнало в свободия, или ако не си е живяла с него добре просто сега наваксва пропуснатото или,или,или........може да е депресия след 40- 45 год. жените изпадат в такава и при един такъв инцидент се отключва.  Ще и мине.

# 5
  • Мнения: 12
Не ме разбирайте погрешно Naughty!Много се радвам,че намира начин да се забавлява и отърсва от случилото се,но нещата започнаха да стават фрапантни,не само за мен.Брат ми също е изключително наранен и обиден.Нека живее,нека ходи по екскурзий,нека излиза с приятелки,но тази незаинтересованост към всичко около нея,среднощни запои,непрекъснато кикотене и инфантилно държане това вече ни идва в повече!

# 6
  • Мнения: 2 161
Радвай се за нея.Моята майка изглежда страхотно,интелигентна,умна,всичко си има.Виждам,че и мъжете на нейната възръст не са безразлични към нея,но тя е толкова затворена в това отношение,че чак ми се плаче.И като ми каже:какво да направя,никой не е като баща ти...Разбива ми сърцето просто.А аз не искам тя да е сама и да живее само за мен и за децата ми.Излиза с приятелки,на почивка ходи,в чужбина.Но за връзка и дума не иска да се отрони.А аз не желая тя да е сама.Пак ти казвам-радвай се за майка си и я подкрепи.

# 7
  • Мнения: 12
Почувствала се е сама, нещо като ново начало или най- накрая е разбрала, че не се знае на кой колко му остава, или от страдание се е превърнало в свободия, или ако не си е живяла с него добре просто сега наваксва пропуснатото или,или,или........може да е депресия след 40- 45 год. жените изпадат в такава и при един такъв инцидент се отключва.  Ще и мине.
Може би имаш право!Търся причината и искам да помогна,а не да се оплаквам.Притеснява ме,че ако останат нещата така може да задълбае.

# 8
  • Мнения: 6 770
Какво точно те притеснява в поведението й. Напива ли се, държи ли се неморално какво точно?
Ако излиза с приятели, ходи на екскурзии и заведения, не разбирам къде е проблемът.

Трудно й е от загубата на бащата ти. Не мисля, че страни от вас, а по-вероятно не иска да ви натоварва със себе си, колкото и да й повтаряте, че не е така.

# 9
  • Мнения: 15 619
Свикнали сме да възприемаме родителите си само като родители, длъжни да се съобразяват с нашето виждане за тях....ама те са и хора, с надежди, желания, страхове.... Не прочетох нищо страшно в постинга на авторката.

# 10
  • Мнения: 12
Радвай се за нея.Моята майка изглежда страхотно,интелигентна,умна,всичко си има.Виждам,че и мъжете на нейната възръст не са безразлични към нея,но тя е толкова затворена в това отношение,че чак ми се плаче.И като ми каже:какво да направя,никой не е като баща ти...Разбива ми сърцето просто.А аз не искам тя да е сама и да живее само за мен и за децата ми.Излиза с приятелки,на почивка ходи,в чужбина.Но за връзка и дума не иска да се отрони.А аз не желая тя да е сама.Пак ти казвам-радвай се за майка си и я подкрепи.
Благодаря ти за подкрепата!На нас ни е изключително тежко и не знаем как да реагираме!

# 11
  • Мнения: 5 710
и се мъчим да намерим начин да и кажем,че е малко закъсняла с ЖИВУЧКАНЕТО,пък и ние имаме нужда от нея като родител и баба!

хахах,  ох ще падна от смях просто.
имала нужда от майка си като майка и баба, сигурно за да ви дундурка по ред, и затова не може да си живучка. а тя дали не ви казва с това поведение,  че е приключила с обгрижването ви.
тази жена, за да се отвърже така, значи десетилетия е живяла в ограничения и фалш. и ако е така, нека си живучка, нали я обичате на първо място...!

# 12
  • Мнения: 73
Що за глупост?! Shocked Закъсняла с живуркането? Ти добре ли си? Като е на възраст да не би да трябва да престане да живее? Ти с какво право се месиш с личния и живот? Твои пари да не харчи за целта или какво?

 ooooh! Опазил ме господ да възпитам такава дъщеря! До 100г ако доживея, и на 100 ще живея и забавлявам. И не ми дреме за ничие мнение още повече на пораснали деца "за благодарност", които съм отгледала от 3 кила месо.

# 13
  • Мнения: 2 161
Разбери,че по-добре е да си скандализирана от собствената си майка,отколкото да я гледаш сама,сама,сама...

# 14
  • Мнения: 12
Що за глупост?! Shocked Закъсняла с живуркането? Ти добре ли си? Като е на възраст да не би да трябва да престане да живее? Ти с какво право се месиш с личния и живот? Твои пари да не харчи за целта или какво?

 ooooh! Опазил ме господ да възпитам такава дъщеря! До 100г ако доживея, и на 100 ще живея и забавлявам. И не ми дреме за ничие мнение още повече на пораснали деца "за благодарност", които съм отгледала от 3 кила месо.
Търся решение на проблем,а не обвинения от хора които влизат в темите за да си чешат езиците!
Моето възпитание ни най-молко е твой проблем,а то говори че съм отговорен човек и се интересувам от родителите си!
Ако няма какво да кажете и дадете насока недейте да пишете,моля!

Общи условия

Активация на акаунт