Втора младост или закъснял пуберитет!!!

  • 5 249
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Изглежда, че това, което е проблем за теб не е проблем за майка ти.
Единственият начин по който можеш да решиш този проблем е да разговаряш с нея и да й кажеш какво те мъчи. Нейната гледна точка важна ли ти е?
 

# 16
  • Мнения: 12
и се мъчим да намерим начин да и кажем,че е малко закъсняла с ЖИВУЧКАНЕТО,пък и ние имаме нужда от нея като родител и баба!

хахах,  ох ще падна от смях просто.
имала нужда от майка си като майка и баба, сигурно за да ви дундурка по ред, и затова не може да си живучка. а тя дали не ви казва с това поведение,  че е приключила с обгрижването ви.
тази жена, за да се отвърже така, значи десетилетия е живяла в ограничения и фалш. и ако е така, нека си живучка, нали я обичате на първо място...!

Едно не мога да разбера-Защо винаги търсите сарказъм и заяждане!?Защо се захващате за дадена дума,а не търсите смисъл в целият пост!
Не знаеш кой как живее,за да даваш определения за дундуркане и обгрижване!

# 17
  • Мнения: 6 810
Добре де, кое точно те притеснява в поведението на майка ти?
Напива се, танцува по масите в заведенията, пее по улиците, сменя мъже всеки ден, какво.......

# 18
  • Мнения: 73
Цитат
Търся решение на проблем,а не обвинения от хора които влизат в темите за да си чешат езиците!
Моето възпитание ни най-молко е твой проблем,а то говори че съм отговорен човек и се интересувам от родителите си!
Ако няма какво да кажете и дадете насока недейте да пишете,моля!

Това е най-доброжелателен съвет да се погледнеш отстрани! Че никак добре не говори за теб самата такова приемане на нещата.

Аз имам страхотна баба, която след смъртта на дядо от продължителен и мъчителен рак, когото беше гледала като писано яйце, по същия начин се отвърза на живот. Прически, дрехи, мъже, заведения екскурзи....уау! Напълни ми душата просто. Да и се ненагледаш и ненарадваш. Майка ми беснееше като луда. ooooh! Sick Едва я озаптявах. Все съм се чудела как толкова отворен човек като бабчето ми може да възпита такава задръстена щерка.
После за съжаление я налегнаха здравословни проблеми, но и до сега е една много поддържана възрастна жена с едно изключително лъчезарно излъчване и открит, освободен от комплекси и предразсъдъци поглед към света. Майка ми изглежда и се чувства по-възрастна от нея. И как не? Тя НЕ УМЕЕ да живее. Сигурно затова така беснее от яд.

# 19
  • Мнения: 12
Изглежда, че това, което е проблем за теб не е проблем за майка ти.
Единственият начин по който можеш да решиш този проблем е да разговаряш с нея и да й кажеш какво те мъчи. Нейната гледна точка важна ли ти е?
 

Важна е разбира се!Много я обичам и виждам,че това е неестествено поведение за нея,не е щастлива по този начин!Бих я подкрепила във всичко ако виждам,че се чувства добре!Не мога да намеря път до нея,за това пиша,търся съвет как да подходя!

# 20
  • Мнения: 73
Изглежда, че това, което е проблем за теб не е проблем за майка ти.
Единственият начин по който можеш да решиш този проблем е да разговаряш с нея и да й кажеш какво те мъчи. Нейната гледна точка важна ли ти е?
 

Важна е разбира се!Много я обичам и виждам,че това е неестествено поведение за нея,не е щастлива по този начин!Бих я подкрепила във всичко ако виждам,че се чувства добре!Не мога да намеря път до нея,за това пиша,търся съвет как да подходя!

Ти как реши че не е щастлива? Shocked След като тя така живее, значи така се чувства добре. От къде накъде реши че не е щастлива да си живее живота? Shocked ooooh! Извинявай ама приказките ти са абсолютно неадекватни.

# 21
  • Мнения: 5 710
Ами ти говориш за нужда от родител и баба! Не аз.
Една жена не може да е родител и баба само. Не е и длъжна след определн момент. Опитай се да разбереш, че след подобен шок, по всяка вероятност са й нахлули милион екзистенциални мисли в главата и сигурно никоя не е свързана с ролята ѝ на родител и баба!
Вашите нужди в случая не се покриват с нейните просто.
Няма защо да се обиждаш, жената е сигурно около 50тте, рано е още да влиза в ролята на баба, чийто живот е осмислен само около внуци и деца. Единственото, за което аз бих се тревожила, като дъщеря е в тези нови емоции, с които си наваксва да не прекалява с пиенето и да не се впуска в екстремни поведения.

# 22
  • Мнения: 12
Цитат
Търся решение на проблем,а не обвинения от хора които влизат в темите за да си чешат езиците!
Моето възпитание ни най-молко е твой проблем,а то говори че съм отговорен човек и се интересувам от родителите си!
Ако няма какво да кажете и дадете насока недейте да пишете,моля!

Това е най-доброжелателен съвет да се погледнеш отстрани! Че никак добре не говори за теб самата такова приемане на нещата.

Аз имам страхотна баба, която след смъртта на дядо от продължителен и мъчителен рак, когото беше гледала като писано яйце, по същия начин се отвърза на живот. Прически, дрехи, мъже, заведения екскурзи....уау! Напълни ми душата просто. Да и се ненагледаш и ненарадваш. Майка ми беснееше като луда. ooooh! Sick Едва я озаптявах. Все съм се чудела как толкова отворен човек като бабчето ми може да възпита такава задръстена щерка.
После за съжаление я налегнаха здравословни проблеми, но и до сега е една много поддържана възрастна жена с едно изключително лъчезарно излъчване и открит, освободен от комплекси и предразсъдъци поглед към света. Майка ми изглежда и се чувства по-възрастна от нея. И как не? Тя НЕ УМЕЕ да живее. Сигурно затова така беснее от яд.
Радвам се,че майка ми се забавлява!!!Написала съм го ясно в поста си,притесненията са ми относно поведението и!Вдетинява се,смее се неадекватно,държи се като тинейджър,опитва се да се превърне в 18годишна!Разберете аз подкрепям майка ми,нека пътува,нека се забавлява,подкрепих я в нова връзка,но това неадекватно даржане ме влудява и плаши!Искам да говоря с нея,но не мога!

# 23
  • Мнения: 5 710
искам да говоря с нея,но не мога!

Защо?

# 24
  • Мнения: 426
Е, тоест ти подозираш че тя е луда,това ли се опитваш да кажеш през цялото време   newsm78

# 25
  • Мнения: 12
Единственото, за което аз бих се тревожила, като дъщеря е в тези нови емоции, с които си наваксва да не прекалява с пиенето и да не се впуска в екстремни поведения.
Точно това е нещото което ме притеснява!Благодаря,че ме разбра!Как да подходя,какво да направя!Поведението и е повече от екстремно.....

# 26
  • Мнения: 4 965
Аз така и не разбирам защо жизнерадостта на майка ти те скандализира толкова много? Или пък фактът, че е вдовица и не се държи като такава /по някакви схващания от времето на пра-пра-баба ми/?
Ако не беше сама и се държеше така, щеше ли да се дразниш?
Тя не е длъжна да се интересува кой-знае колко от вас. Отгледала ви е, обгрижила ви е. Ако се обажда 1-2 пъти в седмицата да види как сте, перфектно.
Моите родители и приятелите им се държат по същия начин - забавляват се, правят си купони, събират се по заведения, веселят се, гостуват си в различни градове, пътуват заедно, изобщо страхотно живеят и аз не виждам в това вдетиняване, а нещо нормално.
Ние същ живеем така.
Родителите ми са между 50 и 60 г. Ние сме на 30+...
Просто не виждам проблем, че жената не е зачеркнала живота си.
Кажи как точно си представяш, че би трябвало тя да се държи нормално? Коментирала ли си това с нея? Как би приела ако майка ти има нова връзка /все пак, на тези години, абсолютно ясное, че има нужда и от любов, и от нежност, и от секс/?

# 27
  • Мнения: 73
Цитат
Радвам се,че майка ми се забавлява!!!Написала съм го ясно в поста си,притесненията са ми относно поведението и!Вдетинява се,смее се неадекватно,държи се като тинейджър,опитва се да се превърне в 18годишна!Разберете аз подкрепям майка ми,нека пътува,нека се забавлява,подкрепих я в нова връзка,но това неадекватно даржане ме влудява и плаши!Искам да говоря с нея,но не мога!

Ами нека бе! Какво лошо в това? Shocked Жена в която и да е възраст като се влюби и се превръща в 18 годишна. Така и трябва да бъде. По-добре 18 годишна отколкото 58.
Лили Иванова да не би да не се държи и изглежда като 18 годишна?
Това и е момента да живее и наслади на живота. Не и отнемай последния шанс от някакви изкривени разбирания и елементарна ревност!

# 28
  • Мнения: 5 710
Може би авторката мисли, че майка й е в някакъв шок или депресия, които избива в посока 'живучкане'.
При всички положения не ми стана ясно защо не може да говори с майка си. Какво пречи?

# 29
  • Мнения: 426
Ако беше уточнила че те тревожи само това че майка ти има проблем с алкохола,по друг начин би се възприел случая и други отговори би получила. Но на тебе явно ти е проблем че тя не ви помага и едва ли не си й сърдита ,че вместо да сложи един космодиск и да ти дундурка децата по цял ден,тя видиш ли си живучкала    ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт