Втора младост или закъснял пуберитет!!!

  • 5 246
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 73
hrisstin-
И друг път сам писала, че има жени които се раждат баби и жени които умират момичета.

 Peace Абсолютно. Понякога имам чувството че съм по-млада от дъщеря си. Тя май е наследила разбиранията на баба си. Laughing

Имаше едно време някаква тема...някой пишеше някаква университетска работа и правеше проучване. Та въпросът там беше как си представяте себе си стар(а) и какъв виждате живота си на стари години. Е много ме възмути, честно. Не съм очаквала от университет такива квалификации.
Отговорих, че нямам намерение да остарявам. Ще умра на преклонна възраст МЛАДА. На който му изнася.

# 46
  • София
  • Мнения: 16 125
И все пак - не схванах какъв точно е проблемът?  newsm78
Проблема е голям.
Жената трябва да се облече в тъмни цветове. След това да вземе количката и да отиде да напазарува, да гледа внуците, да наготви за децата.
Пък тя, милата се облякла както и харесва и си живее както иска.
Ако дъщеря ми пусне такава тема - по-добре направо да се хвърля от 12 етаж. След като съм възпитала такова животно....

# 47
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
А-ха да се ядосам и ми стана тъжно... Боже, в какво общество живеем... не, не ме разбирайте погрешно, нашенският манталитет си има много добри страни, но в конкретния случай виждаме едно от най-грозните прояви на типичната балканска дивотия. В едни други краища на света, е най-нормалното нещо, човек като се пенсионира, да си облече белите дрехи, да хукне да купонясва и да пътува, да завързва връзки от романтичен и друг характер и т.н. Кога, ако не тогава? Предполага се, че децата ти са пораснали и са осъзнали, че си на света не само, за да им служиш и да ги обслужваш, нали... че имаш право да си доста повече неща от "майка и баба", за да цитирам авторката. Тук на млади жени зорлем им връзваме черните забрадки като минат 50те, а това е никаква възраст просто, точно вече имаш и акъл, и време, и и спокойствие - купонът започва.

 Не, натъжих се наистина, заради тази жена, която най-вероятно е приключила с живот, който не винаги е бил точно това, което на нея й се е искало, сега е щастлива, смее се, забавлява се... и това е повод да я обвинят за откачила или най-малкото, в депресия, която компенсира със "странно поведение". Много ще внимавам как подхождам към децата ми. Ако някой ден прочета нещо такова от тях за себе си, ще си помисля, че някъде много съм сбъркала... и сърцето ми ще поизстине, не много, с 1 градус, но ще изстине.

Какъв съвет може да се даде на така поставения въпрос... Не ми прилича на депресивно или посттравматично стресово състояние това. Жената май изпитва искрена радост от живота... чудесно!     

# 48
  • Мнения: 4 965
Знам само едно - ако след 15-тина години /колкото предполагам е по-голяма от мен майката на авторката/, вече порасналите ми /дай Боже, здрави и прави, за да водят самостоятелен живот/ деца решат да ми дават тон в живота и да определят кое е добре за мен и кое не /това още повече, че яз в някои отношинея съм доста извън стандарта/... това ще е последната ни среща и последният ни разговор в живота. Не просто ще им се хиля и ще обръщам деликатно нещата на майтап, споделяйки им как добре си изкарвам, а директно ще им обясня докъде са приключили задълженията ми към тях и откъде започва личното ми пространство. А и възрастта е без значение, когато човек се чувства добре. По-нагоре споменах 75-годишната ми баба. Между другото, другата е на 95 г. и съм убедена, че, ако не бяха болежките от ЕГН-то, също щеше да се забавлява добре /кой знае какво ли възмущение би предизвикало изказването й преди 2 г., когато почина дядо ми - след дълго боледуване на легло, че сега тя ще може да си отспи, да си почине и да се наприказва с по-младата си етърва, че преди това 10 г. все трябвало да се ограничава в грижите по дядо/...
Или няварно някои биха предпочели и по нашите земи, както в Индия, жената да се качва на кладата до тялото на мъртвия си съпруг...

# 49
  • Мнения: 5
Христин, наистина не бях чела толкова егоистичен пост.... Дори и тук във виртуалното пространство, си  личи огромният ти егоизъм... Първо пускаш тема, а после, когато има отговори, които не ти харесват започваш да се заяждаш "Всезнайковци били"... Ти какво мислеше, че всички в един глас ще ти изкрещим "ЕВАЛА" ... Не те разбирам наистина и не разбирам каква ти е драмата, освен неоснователните ти очакваяния жената да се грижи за теб и децата ти до гроб..... Абсолютно не си права ! И щом си започнала тема, ще си понесеш всички коментари по нея...

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Горката ми баба,ако майка ми и леля ми бяха като авторката.Та милото ми бабче е вече почти на 77 и при жив съпруг и правнуче на почти 4 години,си прави каквото си иска, без да се интересува на кого това му харесва,или не.А дядо ми може да бъде доста тираничен,ако поиска,но баба ми не е спряла да излиза с приятелки и да си ходят на гости.Изгледала е децата си,помагала е за внуците,когато е имало нужда от това(а не е било постоянно),времето сега си е лично нейно

# 51
  • Мнения: 4 569
В едни други краища на света, е най-нормалното нещо, човек като се пенсионира, да си облече белите дрехи, да хукне да купонясва и да пътува, да завързва връзки от романтичен и друг характер и т.н. Кога, ако не тогава? Предполага се, че децата ти са пораснали и са осъзнали, че си на света не само, за да им служиш и да ги обслужваш, нали... че имаш право да си доста повече неща от "майка и баба", за да цитирам авторката. Тук на млади жени зорлем им връзваме черните забрадки като минат 50те, а това е никаква възраст просто, точно вече имаш и акъл, и време, и и спокойствие - купонът започва.
Това обаче е по белия свят.Тука някои хора /като авторката например/ смятат че родителите им са длъжни да ги гледат до гроб. Close

Авторката,когато човек пуска тема е наясно че ще чуе и различни мнения от неговото.Дано поне нещо от написаното ти влезне в главата.Интересно ми е ако ти беше на мястото на майка ти и твоите деца мислеха като теб как щеше да се чувстваш?

# 52
  • Мнения: 804
Към авторката
Знаеш ли колко е страшно да си сам между четири стени? Ти пишеш, че си омъжена, брат ти си има приятелка - значи всеки от вас има свой живот. Тя, след загубата на баща ти е сама. Мисля, че това е нейния начин да забрави самотата си. Не и се сърдете! Просто я оставете спокойно да прави, каквото намира за добре. Според мен това е по-добрия вариант. Я си представи, че се беше затворила вкъщи с чаша пред телевизора? Тогава наистина щеше да се нуждае от помощ.
Преодолей ревността си и най-вече мисълта, че майка ти е длъжна да се подчинява на твоите мисли и нужди. Тогава ще ти е по-лесно да приемеш, че тя също е нормален жив човек.
 

# 53
  • Мнения: 12 677
Може да е влюбена. 

# 54
  • Мнения: 0
До всички които четат:ТЕМАТА НЕ Е ПУСНАТА ОТ МЕН!!!!Потресена и втрещена съм от случващото се!От сутринта не мога да вляза с потребителското си име/искат ми нова парола на нов имейл адрес Shocked/МОЛБАТА МИ КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ Е ДА ЗАКЛЮЧАТ ТОЗИ ЦИРК!!!Аз ще се постарая да намеря кой е ползвал моята самоличност в нета!
Наложи се да направя нова регистрация!

# 55
  • Мнения: 0
Чета,чета и не мога да повярвам Shocked!Нашето семейство наистина преживя трагедия,но майка ми е страхотен човек,абсолютно нормална,добре изглеждаща жена,работеща и живееща нормален живот!Нито аз нито брат ми бихме си позволили да я нараним по някакъв начин,особено след преживяното,камоли да търсим помощ и сензаций в интернет пространството!Добре,че милата ми майка не се рови във форуми ooooh!!

# 56
  • Мнения: 4 569
 doh сигурно е майка ти?  Joy

# 57
  • Мнения: 8 999
Моля те, би ли казала на колко години е майка ти и на колко години си ти? Това е особено важно.
Е кое му е толкова  важното  newsm78

Важно е за мен, защото иначе няма как да коментирам по темата.
Авторката е дала доста оскъдна информация както за майка си, така и за нейното поведение. Какво означава "хили се"? Безпричинен налудничав смях, предизвикан от някакви нейни вътрешни видения? Винаги можеш да прецениш дали някой има отклонения, или просто се весели.

# 58
  • Мнения: 8 999
Ох, темата получи неочакван обрат.
Ох, темата получи неочакван обрат.
Но съдейки по еднаквите правописни грешки, все си мисля, че едно и също лице е пуснало темата и същото това лице се оправдава, че някой друг пише от неговия профил.

Последна редакция: нд, 28 фев 2010, 09:51 от baibibi

# 59
  • Мнения: 12 677
Ох, темата получи неочакван обрат.
Но съдейки по еднаквите правописни грешки, все си мисля, че едно и също лице е пуснало темата и същото това лице се оправдава, че някой друг пише от неговия профил.

Много си наблюдателна.  Laughing Сега видях характерното - не слага интервал след запетаите. 

Общи условия

Активация на акаунт