Получихте ли семейни добавки за деца /детски/ този месец?-тема 9

  • 40 329
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 796
Хубаво е че поне някои мами са успяли да се организират,но да се протестира за детските пред общината е все едно млекопризводителите да протестират пред аптеките.

# 16
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
да се протестира за детските пред общината е все едно млекопризводителите да протестират пред аптеките.

 Joy да, точно

Иска ме по добро бъдеще за децата на България!Направих ме това пред общините,защото областния управител е представител  в София,а не социални грижи.
 
Антоанета,
аз - искам, а не иска м
ти-искаш, а не иска ш
той/тя/то - иска
ние - искаме, а не иска ме
вие - искате, а не иска те
те - искат, а не иска т

# 17
  • Мнения: 2 131
След като всички искат нещо по-добро за децата,защо не се организирахме да се направи една тема(както направи Iliana__),в която да се обсъдят исканията и всички мами да вземат участие в изготвянето на петиция?След това можехме да се съберем всички на протест,но не пред общините,защото нищо не зависи от тях,а пред социалните.
Пред кои социални? Ако имаш предвид, социалните служби по места - от тях също нищо не зависи.
Може би, социалното министерство?

Детските надбавки се отпускат от Министерството на труда и социалната политика, чрез АСП по места. Протест свързан с детските надбавки и каквито и да е социални плащания, трябва да са точно пред тях.  Петицията с подписите би трябвало да се даде на директора на АСП, или на областния управител / нали той представлява държавната власт/.
От кмета в това отношение нищо не зависи.
Живеещите в София наистина е най-добре да протестират направо пред Министерството на труда и социалната политика.

Това е така, разбира се. Въпросът е, че от конкретните хора в социалните служби по места наистина нищо не зависи.
Вероятно, наистина вариантът е петицията да се даде на съответния областен управител като представител на държавата. Мисля, че в Добрич така направиха.

# 18
  • Мнения: 3 621
Направих ме това пред общините,защото областния управител е представител  в София,а не социални грижи.
 По добре пред общината от колкото по форума.Благодаря на всички,които излязоха да дадат гласност за това!  Hug

 ooooh! А какво общо има областния управител с общината ?
Община  -  кмет
Областна управа -  областен управител.
По-добре там където трябва, и както трябва, отколкото където на нас ни се иска.

# 19
  • Мнения: 0
аз - искам, а не иска м
ти-искаш, а не иска ш
той/тя/то - иска
ние - искаме, а не иска ме
вие - искате, а не иска те
те - искат, а не иска т
Привет и от мен.Пак взехте да се нападате една друга.Чипоноска да не би да избиваш някакъв комплекс от ученическите години, че все се заяждаш за правописа.Като искаш нямаш ли мъж или комшия да ти даде, че го пишеш във форума.(Извинявам се)но темата е за децата и за семейните добавки,а не за правопис и право говор.

# 20
  • Мнения: 2 131
Грамотността е свързана на първо място с уважение към самия себе си.
И със сигурност правописът има по-голямо отношение към темата, отколкото мъжа или комшията на еди-кого си.

# 21
  • Мнения: 6 620
Искате нещо по-добро за децата си ами започнете с грамотността определено ще имат по-добър шанс в живота.
Това са елементарни думи за Бога  ooooh!

# 22
  • в моя свят
  • Мнения: 849
запис

# 23
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Чипоноска да не би да избиваш някакъв комплекс от ученическите години, че все се заяждаш за правописа.Като искаш нямаш ли мъж или комшия да ти даде, че го пишеш във форума.(Извинявам се)но темата е за децата и за семейните добавки,а не за правопис и право говор.

Мацка - не се пЕни!
Няма как да оценя право и говора, защото не знам какво е това.
И правоговора няма как да го оценя, защото във форума блестят само писмените способности.

# 24
  • Мнения: 0
каза (некадърния),във свое оправдание.

# 25
  • Мнения: 531
Според мен най-добре ще е на неграмотните майки да им спрат детските надбавки, така ще се спести достатъчно от бюджета, за да има за децата на грамотните родители, а какво ще кажете не е ли гениална идея ?

# 26
  • Мнения: 3 621
Най-добре е да се пише по темата.

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5253& … 16&id=0000101
Явно ще има проблем и изплащането на детските и този месец.

# 27
  • Мнения: 6 620
каза (некадърния),във свое оправдание.

Амин ! А кадърния какво ще каже в вое оправдание?Отвори лексикона все ще излезе нещо интересно .
Според мен най-добре ще е на неграмотните майки да им спрат детските надбавки, така ще се спести достатъчно от бюджета, за да има за децата на грамотните родители, а какво ще кажете не е ли гениална идея ?
Би било достатъчно да се постараят повече като пишат ако не са сигурни в нещо да го проверят.Нали искат по-добро бъдеще за децата си както казах грамотността и то имам предвид елементарната е от съществено значение.Стига да не ства въпрос за по-добро бъдеще само чрез социални помощи.

Най-добре е да се пише по темата.

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5253& … 16&id=0000101
Явно ще има проблем и изплащането на детските и този месец.

Ще има проблем с изплащането на всичко .Криза е ,в смисъл нормално е .Ама не е нормално 98% от недоволните майки да изчезнат яко дим от темата .
Аз казах ,че ще продължавам да пиша да ви дразня леко, да ви мотивирам ,ама .....

Последна редакция: нд, 07 мар 2010, 18:57 от Iliana__

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте,много интересна тема за правописа.Sisa7512 благодаря за подкрепата,но престани да се заяждаш по форума.Както се пише по горе да се придържаме към темата.Проблема с детските остава.http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5253& … 16&id=0000101

# 29
  • Мнения: 0
Аз приемам критиките,но като гледам грамотните в България колко са грамотни за това България е на този ХАЛ.След като си толкова грамотна защо ти не направи нещо по въпроса за петицията и децата на България?(Или сме грамотни само по форума).

Общи условия

Активация на акаунт