Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 900
  • 871
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 7 779
градусите могат да се регулират

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 10:53 от bongo_2007 ®

# 811
  • Мнения: 748
bongo_2007 искаш да кажеш ,че на уреда си има регулатор на градусите?Аз чета за две степени ,ама тези степени колко градуса са не пише.Може би инфото не е точно и пълно newsm78

# 812
  • Мнения: X
Взех си Rohnson R 291, има градуси, с пет тавички. В МЕТРО ги бяха пуснали по 66 лв. Харчи мах 245 вата на час.   Суших череши и ягоди. Не мога да кажа доволна или недоволна - засега върши работа. Ако съм имала и друга машинка, бих могла да сравня.

# 813
  • Мнения: 748
alys от една порода сме ,засичаме се навсякъде по темите Mr. Green
Точно сега Ронсън гледам.....абе ще се купува нещо ,ама ще видим къде ще е късмета.А тази на Sedona е уникална ,но тези пари не са ми по джоба Mr. Green

# 814
  • Мнения: X
Скела, за Ронсън пишат, че събира до 1 кг плод на тавичка, но като суших ягоди, бях ги нарязала с остър нож, без да се застъпват и мисля, че бяха около 2,5 кг общо в петте табли. Изсушиха се за около 20 часа. Може би трябаше още малко да суша, но не бяха много и прибрах в плик в камерата (при минус 25 градуса). Сега опитах... мммм, перфектни са!

# 815
  • София
  • Мнения: 17 592
КатиАБВ виж бях пуснала тази тема скоро  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=863717.0;topicrefid=19

,защото много искам да  си взема такава машинка .Едрич препоръча тази немската COSO .Ха сега ти кажи твоите 3бр. какви са? Mr. Green
Профисионална намерих най евтината 2300лв Cry

Сега погледнах. На 2 от тях пише boman, а на 3тото - krups

# 816
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Ето този уред ми се ще да си купя   https://www.technomarket.bg/products/09133113/zelmer-fd-1001
,но никъде не виждам да са упоменати градусите.Щеще ми се да знам на какви градуси се суши.Някой има ли го уреда и мерил ли е градусите?
Бюджета ми е не повече от 200лв ,препоръчайте за тази цена хубава машинка.

Тази машина е 520 W. Не виждам терморегулатор, а само две степени. По-високата кинсумация, предполага и по-висока температура, но не е задължително. Може просто да  е с по-малък КПД.

Моят Зелмер също е с две степени, но е 300 W. и също съм го купила от Технополис.

Пробвала съм да меря градусите на най-долната скаричка. На високата степен - около 54, на ниската степен - около 42.

Според мен, на Ронсън скаричките са по-ниски.

# 817
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Тъй като често има въпроси колко ток харчи уреда, реших да пресметна за моя уред /все отговарях, че за около 15 денонощия плащам около 20 лв./. Ето какво се оказа:

Уредът е 300 W. Пресметнах за 8 часа нощна тарифа и 16 часа дневна тарифа по цените на Енергопро /дн - 0,18252 лв и н - 0,10096 лв/. Събират ми се 1,12 лв. за денонощие. /1,1184 лв с точност/.

Когато суша не изключвам уреда. Сметките са при условие, че през цялото време работи на високата степен /пълна мощност/. В случай, че го пусна на по-ниската степен, консумацията ще е по-малко, но времето за сушене ще е по-дълго. И приемам, че крайната сума за месеца ще равни. Няма как да изчисля сметката точно за ниската степен, защото не зная каква е консумираната мощност при нея.

# 818
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Тази седмица в Кауфланд има на промоция машина за сушене на  плодове - 300 W,  с две степени на мощност, с 5 скарички и с 3 години гаранция. На 20 стр. на каталога за Актуална седмица. Според мен скаричките са доста ниски /плитки/. 

# 819
  • Мнения: 7 779
незнам дали си отчела факта ,че уреда не работи непрекъснато през тези часове.
той достига дадена температура , после се изключва , после като падне температурата с 3-4-5 градуса пак се включва , като достигне дадената температура пак се изключва ... и  т.н.  с една дума  при 8 ч включен уред той може да работи непрекъснато 2-3-4 ч . 

пп. не пиши последователни поста защото би трябвало да ти ги изтрият. всичко това може да го напишеш в един пост като използваш бутона Редактирай.

# 820
  • Мнения: 5 459
Вела, в Кауфланд бяха свършили, имаше само някакви по 79. В Технополис имаше 3 разновидности.....впечатлиха ме на Ронсън и Горенье, но още се двоумя.....

# 821
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
незнам дали си отчела факта ,че уреда не работи непрекъснато през тези часове.
той достига дадена температура , после се изключва , после като падне температурата с 3-4-5 градуса пак се включва , като достигне дадената температура пак се изключва ... и  т.н.  с една дума  при 8 ч включен уред той може да работи непрекъснато 2-3-4 ч . 

....

Моят уред не изключва. Поне не докато съм край него. Имам го от три или четири години и когато го включа, съм сигурна, че работи непрекъснато. Може би защото мощността му е само 300 W.

Може би уредите с термостат и/или с по-висока мощност изключват.

# 822
  • Мнения: 5 459
Тези, които гледах вчера-на Ронсън е без термостат, а на Горенье с термостат...

# 823
  • Мнения: 1 674
Аз сега суша праскови, режа тъничко и стават като чипс, на синът ми много му харесват...За зимата няма да има, всичко се унищожава на момента Crazy
Въпрос - как да се предпазя от появата на молци в сушените зеленчуци? Вече втори буркан намира, уж са стегнати и нямат достъп до въздуха и пак...  Confused

# 824
  • Мнения: 87
Има ли молци наблизо, ще се наврат във всеки буркан, плик или пакет. Само във фризера не влизат.

Общи условия

Активация на акаунт