Спите ли на тъмно?

  • 7 199
  • 209
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Здравейте!Имам бебче на 3  месеца и нощно време спим на светната нощна лампа.Редно ли е?Вярно е че  на нас с баща му ни е спокойно,че го виждаме,но след време него сигурно ще  го е страх да спи на тъмно.А и съм чувала за един хормон,който се отделя в човешкия организъм само при пълна тъмнина.Може и да са бабини поверия! BlushЗнам ли вече!При вас как са нещата???

# 1
  • Мнения: 454
При нас нещата са като при вас, тоест спим на светната нощна лампа именно за да виждам бебето какви ги върши през ноща и да не ставам да светвам когато измърмори нещо за да видя дали спи и какво иска. Важното е да спите, осветлението и хормона на който не помниш името според мен за маловажни на фона на това дали спиш или не. Ако все пак наистина питането ти е сериозно и голямото ми дете спи на светната нощна лампа, защото се буди през ноща и го е страх. 

# 2
  • София
  • Мнения: 44 120
до три и половина спеше на тъмно...после се премести на свое легло и почна да заспива сам и си поиска нощна лампа...но тя е детска и тооолкова слаба, че трудно може да се види каквото и да било с нея....
иначе от мен ако зависи  не би спал...за бебе съвсем...

# 3
  • Мнения: 46 518
На тъмно спим. Вкъщи дори нощни лампи нямаме.
Сънят на тъмно е по-спокоен и пълноценен.
Освен това имам чувството, че децата, спящи на светло, имат страх след това.

# 4
  • Мнения: 1 354
До към 3 месец пусках  нощтна лампа за да мога да наглеждам дъщеричката ми, сега не Peace

# 5
  • Мнения: 294
Точно това ме тревожи!А още повече,че моя е голям сънливец и не се храним нощем.Дано да събера смелст да загася лампата тези дни newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 44 120
може като начало да купите от тези които им се регулира силата и поне да е по-лека или просто съвсееем лекичко да я включваш когато ти се прище да го погледнеш и после пак да я гасиш....

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
До четвърти месец нощната лампа светеше по цяла нощ, след това -не.

# 8
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
И с каката и сега спим на тъмно, аз не мога да заспя на светната лампа и категорично отказвам светлината по време на сън, ако промърмори се откриваме с напипване  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 560
Спим на нощна лампа.
Преди да  родя,си мислех,че няма да уча детето да спи на светло.
Обаче първата нощ-примрънква.Светвам нощната лампа,ставам-спи.Втората нощ така,трета така.Накрая оставих лампата да свети,и преместихме кошарата, успоредно на леглото.Така ако мрънка,отварям само едното око и я виждам,ако е спокойна си заспивам.Няма цък,цък-лампата,ставане разсънване....и така.
Но вече мислим вариант  постепенно да спим на тъмно.Тя малката сега стана по-спокойна вече.И да свиква с тъмнината,за да не я е страх,като отиде сама да спи в стаята си след време.

# 10
  • Мнения: 925
На тъмно спим - и ние, и малкия. Вярно е, че човек не си почива пълноценно, когато има светлина в стаята, независимо от яркостта й. Като се роди пробвахме една - две вечери да спим на нощна лампа, но не ни допадна - и на тримата Laughing

# 11
  • Мнения: 616
никога не съм пускала лапма, дори и сега го приспивам на тъмно гася лапмата разказвам приказките и той си заспива Peace

# 12
  • Мнения: 3 695
В стаята на детето има съвсем слаба нощна лампа, защото през нощта става да пишка и трябва да може да вижда.
Като бебе също съм включвала, после минахме само на светлината от улицата. Като започна да спи сама в стая, пак я включихме в употреба.
Не се страхува засега от тъмното.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 39 766
Да, спя на тъмно. Всъщност мога да спя и на тъмно и на светло. През нощта обичам да ми е тъмно.
Децата също спят на тъмно в стаята. Когато слагаме Алекс в леглото, той изявява желание сам да загаси лампата. Дъщеря ми пък се мързеливи, обича някой да отиде да я завие, да загаси и затвори вратата Simple Smile

Можете да пробвате с нощна лампа, на която се регулира силата на светлината. И постепенно да я изключите.

Преди до леглото на дъщеря ми бях сложила нощна лампа на батерии, включва се с нарискане. Светлината не е силна. Палиш, поглеждаш и гасиш Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 790
Спяхме на светната нощна лампа, когато беше бебе, за мое спокойствие и за да мога да я виждам. Отдавна не спим вече така. Не съм забелязала да се плаши от тъмното или да има проблеми от това.

# 15
  • Мнения: 85
Спи от както е роден само на тъмно.

# 16
  • Мнения: 2 658
Спали сме на нощна лампа само zа по няколко дни след иzписването от болницата и с двамата. После не. Аz не обичам свтлина нощем, zатова още щом се поосвестим с бебето в къщи, спирам светлината. Добре ни е така.

# 17
  • Мнения: 1 796
От самото начало спим на нощна лампа,защото малката е с рефлукс и повръщаше докато спи,а на тъмно няма как да видя че е повърнала.Сега не повръща но пък свикна на лампа. Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 483
Спим на тъмно от самото началото. Не му пречи на бебето- просто нощем лампата се гаси и толкова.

# 19
  • Мнения: 1 125
Първите няколко месеца светеше на терасата нощно време, за да може като се събуди да я виждам, да я накърмя без да пускам в стаята осветлението и да си продължим със съня. Като порасна и започна да будува по-дълго вече си пусках осветлението и си играехме ... така че спяхме на тъмно. Но и до сега ако тя спи, а аз имам работа, оставям светнат тока в стаята - за да мога през прозореца да я виждам и да не влизам да я будя, докато не се събуди сама.

 Mr. Green Иначе тя често спи "нощен" 10-часов сън в светлата половина на денонощието, така че за някаква си лампа изобщо не бих се замислила!

# 20
  • Мнения: 641
Спим на мноооого слаба нощна лампа,която на никого не пречи.Така ми е по добре на мен,да я виждам през ноща.

# 21
  • Мнения: 539
Никога не сме спали на лампа Peace
Според мен в по късен етап ще образуваш страхове на детето и ще продължава да спи на светло.

# 22
  • Мнения: 99
С баткото спяхме на нощна лампа . Сега с бебата пак я включвах обаче моя мъж се възпротиви ( и добре че го направи) и си спим на тъмно.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Първите 2 месеца след раждането спяхме на нощна лампа поради честите ставания.
После на тъмно.

# 24
  • Мнения: 6 002
до годинката спяхме на нощна лампа след това детето си спи на тъмно,да видим сега дали няма да му пречи лампата newsm78

# 25
  • Мнения: 1 072
Никога не сме спали на лампа

# 26
  • Мнения: 180
Първите няколко месеца спяхме на тъмно, защото се налагаше да ставам да я храня.Аз си почивам на тъмно по-добре.Сега спим на тъмно и ако нещо мрънка се оправяме с напипване. Laughing

# 27
  • Мнения: 9 814
На тъмно спим. Вкъщи дори нощни лампи нямаме.
Сънят на тъмно е по-спокоен и пълноценен.
Освен това имам чувството, че децата, спящи на светло, имат страх след това.

От както се е родила голямата ми дъщеря спи и не спи на нощна лампа. Сама си решава от доста отдавна дали да я светне или не.
Страхове от тъмното или нещо друго типично детско-няма.
Сега при бебето свети, ако изобщо може да се нарече така, една нощна лампа, включена в разклонител под спалнята.
Случвало се е крушката да изгори и това не е оказвало влияние на съня на бебето.

# 28
  • Мнения: 2 090
Когато децата ми бяха новородени бебета оставях нощната лампа да свети,беше ми по-спокойно така.Не помня кога точно спрях да я включвам,но не е било по-рано от 5-6-я месец.От тогава спят на тъмно.

# 29
  • Мнения: 116
Ние спим на телевизор от новородени,с таткото бяхме свикнали така,но телевизорът е в другия край на стаята.

# 30
  • Мнения: 49
здравейте мами! Ние спим на нощна лампа. преди 3 години ми се случи неприятен инцидент с голямата ми дъщеричка. Спяхме на тъмно.Една вечер след хранене оригване и т.н. слагам я в кошарката и уморена заспивам много бързо.сигурно е било минути след това но като почудо се събуждам от хриповете на детето. Тя се завъртяла и повърнала. Млякото и беше повечето в нослето.Нали се сещате за какво става въпрос.Тъмно сънена от бързане се спънах абе с 2 думи УЖАС.Когато я видяхме с мъжъни истръпнахме.ОТ тогава купихме нощна лампа на степени.Можеш да си контролираш светлината колкото пожелаеш.Не е скъпа около 16 лева. Това си е лично мое мнение и не желая да го налагам.Аз не разбирам от това какви хормони се отделят когато спим. Но опита ми подсказва че вързан поп - мирно село    е най-сигурния метод.Искам като отворя очи да виждам за какво става въпрос Laughing Laughing Laughing

# 31
  • Мнения: 827
На тъмно спим, като се роди девойката имах лампа с плъзгач до главата си почти и само се протягах, ако ми трябваше светлина.

# 32
  • Мнения: 320
На нощна лампа спим ..за да си я поглеждам от време на време  Peace
petia_7101 и моето детенце го прави същото за това е  " под наблюдение"

# 33
  • Варна
  • Мнения: 389
На тъмно спи от раждането. Хранехме се нощем на нощна лампа.  Аз лично не мога да спя на светло.

# 34
  • Мнения: 3 929
Около 3-4 месеца спяхме на нощна лампа, защото исках да виждам какво става с детето и да реагирам веднага, ако се случи нещо. Така правя и сега, когато е болен, например. А иначе синът ми спи на тъмно и не е показал, че се страхува да спи на тъмно.
Честно казано, аз не бих спала от притеснение, че може да стане нещо с бебето и да не видя, отколкото защото би ми пречила светлината.

# 35
  • Мнения: 27 524
Аз цял живот спя на лампа, така че мъж и дете нямат шанс  hahaha
Спим на една слабичка, дето си прелива цвета от синьо на зелено, ненатрапчива е и успокоително-приспивна.
Синът ми освен това нощем става да пие мляко и да пишка, та да не се бута в тъмното насам-натам. Не мисля, че има проблем от това  Blush

# 36
  • Мнения: 9 776
Спяхме на нощна лампа през първият месец след раждането на сина ми. После вече не. Но не сме и на пълна тъмнина. Свети ни един контакт Crazy.

# 37
  • Мнения: 1 677
Винаги сме спяли на тъмно, дори когато децата бяха бебета не спяхме на нощна лампа. Аз не мога да спя дори и мъничко светлина да се процежда и ролетните щори винаги са пуснати плътно.

# 38
  • София
  • Мнения: 39 766
В София, а и в другите големи градове не мисля, че има понятието "тъмно".
У нас не мога да кажа, че е тъмно през нощта. На 8мия етаж сме, но пак е сравнително светло. В хола сме с по-плътни пердета, но в детската са тънки.
Когато отидем на село обаче, картинката е друга. Там е тъмно като в рог през нощта. За да изляза от стаята, трябва да светна нощната лампа. Рядко ходим там. Но ако живеем с децата там, най-вероятно бихме спали на светната нощна лампа Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 691
Оставяхме светната лампата на коридора и вратата на стаята леко притворена през първите 4-5 дни след връщането от родилното. Оттогава си спим на тъмно (като се изключи светлината от уличните лампи пред блока, но и тя е приглушена, защото пускаме щори). Детето спи по-спокойно на тъмно, това съм забелязала.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 141
Спяхме на приглушена светлина докато стана на месец и половина. След това спря да се буди за нощно хранене и започна да си спи в неговата стая, спи на тъмно.

# 41
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Докато малката стана на около 10-11 месеца, спяхме на лампа. Не можех да се престраша да спим, без да я виждам.
Една нощ крушката изгоряла по някое време и понеже нямахме друга, изкарахме нощта на тъмно. Оттогава - все така.

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 19:54 от svetlitsa

# 42
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ние спяхме на нощна лампа около7-8месеца. След това използвахме светлината от уличните лампи,които светеха по цяла нощ и са точно с/у прозореца на спалнята. Есента имаше авария и доста време не светеха и пак сме със слаба нощна лампа.Мисля че малката я е страх на тъмно,въпреки че угасям когато заспи,понякога през нощта като се събуди плаче. Тъй като спи много добре и дори заспива сама реших да не я мъча и да свети докато реши сама.

# 43
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Спим на телевизор  Laughing

# 44
  • Мнения: 106
На тъмно спи от раждането. Хранехме се нощем на нощна лампа.  Аз лично не мога да спя на светло.
И ние спим така-и двете ми деца още от раждането спят на тъмно в стая без парно/и двете са зимни бебета/,единствено вдигам щорите,за да влиза светлина от улицата.Вечер изчаквам да заспи бебока дълбоко,за да си светна нощната лампа,за да почета,иначе,ако не спи дълбоко,веднага се събужда.

# 45
  • София
  • Мнения: 117
Откакто малката се е родила спим на нощна лампа. Така ми е по-спокойно.

# 46
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Много дълго време спяхме на нощна лампа.
Мисля, че беше малко след като навърши 1 година, когато се развалиха всички налични в къщи и така спряхме.  Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 374
Спим си на тъмно от самото начало. Ако се наложи да го храня през ноща - светвам нощна лампа. Иначе дори биберон давам на тъмно, иначе се разсънва и после няма заспиване.

# 48
  • Мнения: 1 705
От три месеца вече спим на тъмно.Преди това на лампа през цялата нощ.Преместихме се в друга стая и от уличното осветление в стаята също е с светло нощем.Така и аз си я виждам и тя ако се събуди ни вижда.

# 49
  • Мнения: 7 947
В началото - до към една годинка, и ние спяхме на нощна лампа. Така аз бях спокойна, че мога във всеки един момент да го видя, в последствие той така свикна. И до ден днешен заспиваме на светлина - било то от телевизора, от лампата в коридора, от нощната лампа, от уличните лампи /живеем в центъра и те греят силно в прозореца ни, ако не се спуснат завесите.

# 50
  • Мнения: 286
Ние не спим на тъмно, а на светната слаба нощна лампа. Аз обичам да спя на тъмно, но малката ако не е заспала си иска лампата. Иначе ако е заспала и я загася, няма проблем, дори да стане през нощта /улицата ни е много осветена, така че и в къщи не е напълно тъмно вечер/.

# 51
  • Мнения: 186
ние също спим на нощна лампа,която стои до вратата от външния край(не в самата стая) и ползваме цветни крушки,така светлината е достатъчно слаба да не ни дразни и всъщото време достатъчна,за да мога при нужда да поглеждам малката

# 52
  • София
  • Мнения: 283
Откакто се е родил малкия спим на светната лампа в коридора с леко открехната врата. За съжаление все още отказва да заспи на тъмно. Но напоследък като заспи, гася лампата и вдигам едната щора. Светлината от луната и уличните лампи върши същата работа.

# 53
  • Мнения: 294
Снощи спахме на изгасена лампа-бебо не се е будил.легна към 21.30 и се събуди в 6.00ч.И аз наспана и той наспан:)Радвам се,че събрах смелост да я загася.Дано да е наред всичко и да си спинкаме на тъмничко.да де освен светлината от улицата  Wink

# 54
  • Мнения: 4 615
Ето, чудесно. Аз не смятам, че въобще е трябвало да държите лампата включена. Те, страховете от тъмното започват в по-късна възраст. Ако не се лъжа във възръстта 2-3 години. Аз никога не съм оставяла лампата светната. До преди няколко месеца дори и само заспиваше детето и на тъмно.

# 55
  • София
  • Мнения: 39 766
miri4ka13, чудесно Simple Smile
Както е писала Raffaella Sanzio страховете от тъмно идват на по-късен етап от развитието на детето.

# 56
  • Мнения: 1 424
От самото начало спим на тъмно. Ако има нещо и трябва да стана включвам нощната лампа, но после пак я изключвам.

# 57
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Никога не сме спали на светната лампа.Когато се размърдваха светвах  нощната лампата до мен за да видя за какво мрънкат и така.

# 58
  • София
  • Мнения: 186
Спим на тъмно от самото начало.Дори и преди,когато го хранихме през нощта,пак не сме светвали лампа.

# 59
  • София
  • Мнения: 599
Спим на леко открехната врата. Малката вече много рядко се буди през нощта, та може и да се върнем към спането на тъмно скоро.

# 60
  • Мнения: 9 973
От самото начало спим на тъмно. Ако има нещо и трябва да стана включвам нощната лампа, но после пак я изключвам.
и ние така.

# 61
  • Мнения: 9 441
Към 4-я месец отучих дъщеря ми да спи на светната лампа.

# 62
  • Мнения: 8 999
Аз обичам да спя на тъмно. Мъжът ми също предпочита да не свети нищо. Децата ни от първия ден вкъщи заспиват сами на тъмно и на затворена врата. Определено светлината им пречи. Имат един приятел, който много се страхува, и като ни дойде на гости с преспиване, е голямо изпитание за моите, защото трябва да е включена нощната лампа. Единствено силата на другарските им чувства ги кара да си нарушат рахата и да се съобразят с него.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 344
Никога не сме спали на лампа,само като го храня си я светвам и после пак я гася!

# 64
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И ние отначало спяхме на нощна лампа. Много трудно свикнах с нея, никога не бях спала на светло. Бяха малко над 4 месеца, когато реших да пробвам да спим на тъмно. Останах с впечатление че децата именно това са чакали, толкова бързо заспиват вечер, особено след късното хранене  Grinning а мислех че ще се страхуват от тъмнината.

# 65
  • Мнения: 11 004
От самото начало спи на тъмно.

# 66
  • София
  • Мнения: 521
Ние все още спим на светната лампа, но е така поставена, че светлината е много ненатрапчива.

# 67
  • Мнения: 3 372
Отначало спеше на лампа, пък после я изгасих и не сме имали проблеми със страх

# 68
  • Мнения: 2 131
Алекс заспива на нощна лампа. Преди да заспим с баща му, обикновено четем и светят две нощни лампи. След това ги загасяме и си спим на тъмно.
Тримата спим в една стая.

# 69
  • BG
  • Мнения: 2 217
Евтим заспиваше до годинка и половина на детска лампа, защото имахме щори и беше доста тъмно. Преместихме се на място, където уличното осветление е доста силно, и не използваме други източници на светлина през нощта.  Peace

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 10:56 от Stephy

# 70
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Първите 2-3 нощи, след като се прибрахме от родилния дом сме спали на запалена лампа, след това, та до сега - на тъмно.

# 71
  • Мнения: 3 066
Да,тя си спи от раждането в нейната си стая с щори и завеси !

# 72
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!Имам бебче на 3  месеца и нощно време спим на светната нощна лампа.Редно ли е?Вярно е че  на нас с баща му ни е спокойно,че го виждаме,но след време него сигурно ще  го е страх да спи на тъмно.А и съм чувала за един хормон,който се отделя в човешкия организъм само при пълна тъмнина.Може и да са бабини поверия! BlushЗнам ли вече!При вас как са нещата???

Аз не харесвам това, че бебетата и малките деца се учат да спят на светнато. Според мен им се обърква представата за ден и нощ и в по-късен етап може и да отказват да спят на тъмно. И аз съм чувала нещо такова за такива хормони, но не съм се задълбочавала  по темата.

Аз винаги съм спяла на тъмно вечер, така е и сина ми. Дори нямаме нощна лампа, с мъжа ми прекрасно си се справяме и на тъмно, ако трябва примерно да го изпишкаме, преоблечем, нахраним или друго. Понякога се е случвало да светвам лампата, но рядко и то когато сънува нещо неприятно, започне да реве и не мога да го събудя. Когато светна се събужда и се успокоява. След това пак загасям и той си заспива без проблем. Никога не се е страхувал от тъмното, надявам се и занапред да е все така.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още сме на етап приучване да спи сама и съм включила една лампа от 1W.Свети колкото да не се спънеш.Като бебе обаче спеше на тъмно.

# 74
  • Мнения: 260
Първите 4-5 месеца спяхме на лампа, беба много повръщаше и ми беше по-спокойно като я виждах. После почнах да я гася, но светлината, която влиза през прозореца ми стига пак да я виждам горе-долу, така че не може да се каже, че спим на абсолютно тъмно.

# 75
  • Мнения: 7 159
Предвид, че и трите ми деца като бебета често се будеха нощем, ми беше много по-удобно да спим на нощна лампа.
Намирам с лекота шише, биберон, виждам дали е завито детето и т.н.
Виждам, че това по никакъв начин не се е отразило на двете каки, тъй като в момента са големи и си спят в отделни стаи на тъмно.

# 76
  • Мнения: 406
На тъмно от първия ден вкъщи. Не сме имали проблем с тъмнината.

# 77
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз на светло никога не съм спала.
А синът ми си спи - и винаги е спал - в своята си стая.
Също на тъмно.

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Голям е и още спи на нощна лампа.

# 79
  • Мнения: 268
Ние също използваме нощна лампа-мноооого слаба, но това е единствено за мое улеснение.
Не ми се иска нощем като процърка вместо в устата да и пъхна залгалката в окото например  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Или като ставам да я храня- да се блъскам в таблата на леглото. Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 31 198
Спим на тъмно.

# 81
  • Мнения: 1 558
На тъмно спим. Peace

# 82
  • Мнения: 5 393
Никога не сме спали на светната лампа. Даже нямаме нощна лампа.

# 83
  • Мнения: 668
На тъмно, но вратата на детската стая е леко притворена и в коридора свети.

# 84
  • Мнения: 959
Принципно от малко децата спят на тъмно.
Разбира се, имало е и изключения, когато някое от децата е било болно или по капризно.

# 85
  • Мнения: 1 054
Купихме нощна лампа, когато се роди мъничката. Ползвах я, ако сменям памперс през нощта. И до сега спи на тъмно /аз мога навсякъде и по всякакъв начин да спя/, ако е светло си се буди да си хапва през 3-4 часа, но на тъмно си спи дългия сън през нощта.
Правила съм си експерименти - привечер като ляга да подремне около 17 часа не светвам лампата и не се буди с часове... иначе само дремва и си се буди за баня и т.н.

Бях се сетила скоро да питам /та ако може да ползвам темата/ децата "учат" ли се... да ги е страх от тъмното? Вкъщи не се ползват баби Яги, Торбаланчовци и подобни... нищо че още не разбира много, много, а съм забранила и занапред да се ползват, но от тъмното? Ако спи на светло ли ще се научи на тоя страх?  Thinking

# 86
  • Мнения: 603
винаги на тъмно сме спяли, не виждам какво пречи ако се наложи да погледнеш бебето до теб да си щракнеш на момента нощната лампа  Whistling

# 87
  • София
  • Мнения: 5 758
Признавам, не съм чела темата. Ние откакто се роди баткото спим на нощна лампа.  Crazy Embarassed

# 88
  • Мнения: 1 546
Спрях нощната лапма, когато беше на около 2 месеца. Не издържахме повече да спим на светло с татито. Mr. Green

# 89
  • Мнения: 510
Като беше бебе оставяхме лампата в коридора да свети. Така нито беше светло, нито беше пълен мрак и всички бяхме доволни  Simple Smile

# 90
  • Мнения: 5 026
Спим на тъмно.

# 91
  • Мнения: 2 011
Спим на тъмно. Не мога да спя на лампа, така че бебето се нагаждаше.  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 8 892
В коридора оставям да свети и през стъклото на вратата влиза светлина. Но това е по-скоро за мое удобство.

# 93
  • Мнения: 125
Спрях нощната лапма, когато беше на около 2 месеца. Не издържахме повече да спим на светло с татито. Mr. Green

И ние така Peace

# 94
  • Мнения: 6 274
Само в началото (разбирай около месец) оставях светната лампата, но не за друго, а защото ми беше по- лесно да ставам, лягам и оправям бебето на светло, отколкото всеки път да паля и да гася.
Но след това започнахме да гасим и до сега си спим на тъмно.

# 95
  • Мнения: 1 475
В първите три месеца спяхме на нощна лампа, след това почнахме да я гасим и до ден днешен спим само на тъмно! Peace

# 96
  • Мнения: 3 294
Може би само няколко дена сме спали на нощна лампа и до ден днешен си спим на тъмно  Peace

# 97
  • Мнения: 193
Спим на нощна лампа.

# 98
  • Мнения: 1 565
Спим на пълна тъмнина, че и външните щори сме пуснали. Ако се налага да стана през нощта, просто пускам нощната лампа (докато беше при нас) или лампата в коридора на път за детската стая.  Peace

# 99
  • Мнения: 781
До около 6-ти месец спахме на нощна лампа, а сега сме пуснали лампата в двора.
Според мен, когато се почустваш сигурна ще загасите лампата.

# 100
  • София
  • Мнения: 318
Само докато се приспиваме пускам слаба светлина, иначе си спим на тъмно Peace

# 101
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Абсолютно никога не сме спали на нощна лампа или някаква светлина. Сънят е пълноценен само на пълна тъмнина, поне според мен. Свикнала съм децата си да спят на тъмно и го смятам за най- нормалното нещо. Аз не мога да спя, ако нещо ми свети.

# 102
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Само първия месец оставах нощната лампа да свети, тъй като ми беше по-лесно със ставането, кърменето и помпата  Crazy , но след това дреб си спря сам нощното цокане и аз спрях нощната лампа  Joy

# 103
  • Мнения: 6 713
Да, мразя да спя на светло, и само първата седмица от страх, спяхме на лампа, пъхната под леглото, само и само да свети минимално. Mr. Green

# 104
  • там където думите не стигат ...
  • Мнения: 73
не - не мога да спя на светло, дори отражението на уличното осветление ме дразни. За да е пълноценен сънят трябва да се спи в тъмна и хладна стая.

# 105
  • София
  • Мнения: 1 529
 Децата ми винаги са спали на тъмно.

# 106
  • Мнения: 2 587
На тъмно спим.Имаше един период към двегодишна възраст когато ме молеше да оставям лампата светната и затова купихме нощна,но отмина до няколко месеца.Сама поиска да не я светкаме.

# 107
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да, като изключим естествената светлина от звездите през прозореца /и уличната лампа де  Laughing/. Обаче на абсолютен мрак, при спуснати ролетни щори, не мога да спя. Чувствам се като в гробница Confused...

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 606
И ние имахме нощна лампа, докато не изгоря.Не купихме нова, защото исках да пробвам дали ще спи без нея.Спи си не я е страх, но отварям щорите да влиза малко отвън за да не е пълна тъмница.Но тогава малката беше на 8 месеца.

# 109
  • Мнения: 1 420
Никога не сме спали на светнато - аз лично не мога да търпя дори и слаба светлина докато заспивам. Светвах само една приглушена лампа докато се кърмехме и сменях набързо памперса през нощта. Преместихме малката в самостоятелна стая след 1вия й рожден ден и винаги е заспивала на тъмно. Няма проблеми с това  Peace

# 110
  • Мнения: 140
На тъмно спи, иначе няма заспиване Grinning

# 111
  • Мнения: 4 187
От както Рая е в собствена стая има дежурно осветление ! Снощи за първи път от много време насам спах в пълен мрак  Laughing !

# 112
  • Мнения: 15 379
Спя на тъмно.
Детето ми също.
Нощната лампа се ползва само преди заспиване, когато чета приказки.

# 113
  • Мнения: 961
Синът ми спи на тъмно от първия си ден у дома. Ако искам да го проверя, светвам нощната лампа. После - пак тъмнина....  Wink

# 114
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
на тъмно спим Peace Само когато някой е болен може на нощна лампа, за наблюдение Simple Smile

# 115
  • Мнения: 541
През нощта винаги  се загася лампата. Малкия винаги е бил така от първия си ден в къщи. Само докато заспи свети едвам едвам нощна лампа, след това се загася.

# 116
  • Canada
  • Мнения: 649
Винаги сме спали на светната лампа или пуснат телевизор без звук, докато спяхме заедно с бебчо. Откакто спи при кака си, двамата си спят на нощна лампа, защото нея я е страх.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 060
Когато беше съвсем бебе и си спеше в креватчето включвах в контакта една миниатюрна лампичка, която позволяваше да се виждат силуети, но не повече. Ползваме ролетни щори за термо и шумоизолация, така че в стаята иначе е пълен мрак.
Като стана на 5-6 месеца се премести между нас в леглото и махнахме лампата, така си го чувствах до себе си и не ми е било жизнено важно да го гледам.
Иначе мисля, че хормоните на разтежа се влияят от наличието на светлина през нощта, което съвсем не значи, че детето няма да порастне, ако спи на нощна лампа  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 9 483
Никога не сме спали на осветление.

# 119
  • pomorie
  • Мнения: 848
не.преди бяхме с нощна лампа а сега аквариума свети достатъчно.не мога да спя на тъмно  Shocked

# 120
  • София
  • Мнения: 1 535
Да, само на тъмно. Докато има светлинка някъде в къщи не мога да го приспя  Crazy. В началото ползвах слаба нощна лампа за смяната на памперса и за храненето. След това започнах да се оправям и в тъмното...

# 121
  • Мнения: 35
И ние спим на нощна лампа ,но това е повече за мое успокоение ,а и ми е по удобно.

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 194
Спяхме на светната нощна лампа, когато беше бебе, за мое спокойствие и за да мога да я виждам. Отдавна не спим вече така. Не съм забелязала да се плаши от тъмното или да има проблеми от това.

по същия начин беше и при нас- до 8-9 месечна възраст на детето спяхме на нощна лампа, сле доова не, но никога не се е страхувала от тъмното- сега, ако стане през нощта до тоалетната, отива сама без да пали каквито и да било лампи.

# 123
  • Мнения: 9 990
всякак спим..
как дойде..и на лампа и на тъмно и на телевизор и на телефонни разговори-коне с капаци сме се научили да сме.И на рев... Laughing
има дни/вечери де, дето не мога да стана лампата да загася.
децата стават сами нощем, често оставям светнато в тоалетната, че не стигат ключа, да не се пребият в тъмното-не е да не се е случвало и на мен самата. Crazy

# 124
  • Мнения: 1 053
Ние спяхме на лампа до края на първия месец.Ема от 4 месеца спи сама в стаята си на тъмно.

# 125
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Правих опити да спим на тъмно ,защото аз така си почивам по-добре , но понеже синът ми  до ден днешен се буди поне веднъж  през нощта , ми е по-удобно да оставям лампите в неговата стая и в коридора светнати .

# 126
  • Мнения: 179
да вече от 5-6 месеца Hug

# 127
  • София
  • Мнения: 601
Ние все още не спим на тъмно. Слагаме една малка лампичка, която се включва в контакта. Свети толкова, че в тъмно да можеш да различиш кой къде е  Laughing

# 128
  • Мнения: 2 447
В началото работеше телевизора...После започнах да го изгасям и него...Спим на тъмно

# 129
  • Мнения: 368
На тъмно спим. И с баткото и с бебето сега. С баткото първите дни пусках нощна лампа като го кърмех, че ме беше страх такъв дребосък как ще го хвана в тъмницата. Сега обаче, откакто реши, че ще спи сам, иска да заспива на светната лампа.
С бебето първите дни си бях купила една светлоотразяваща звездичка с батерии, която светеше много слабо, за да мога да виждам дали добре засуква. Като започна да се ориентира по миризмата и да засуква без да настръхвам, нищо не пускам. Ако нещо ме притеснява, светвам за кратко с телефона.

# 130
  • Мнения: 350
До 40 ден спяхме на запалена нощна лампа(и аз не знам защо),след това на тъмно.

# 131
  • Мнения: 989
Дъщеря ми спеше на нощна лампа (20 вата) до навършването на годинка. Не сме имали проблеми. Не я е страх да спи на тъмно.

# 132
  • Мнения: 2 673
на тъмно, но първите дни бях доста притеснена и все скачах ,затова пусках нощна лампа забита надолу за по-мека светлина.

# 133
  • Мнения: 383
На тъмно Peace

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На тъмно!

# 135
  • Мнения: 43
Зависи.Когато бебето спи ,т.е. му се спи сме на изгасена лампа.Но,когато виждам ,че не му се спи и се нерви на загасена лампа,просто седи на включена лампа,за да може да си гледка и да се занимава ,докато ние спим.За сега ми се връзва работата пък ще видим.  Laughing

# 136
  • Мнения: 309
В спалнята, където спим и тримата, лампата е загасена.Тази в коридора свети, за да има поне малко светлинка, защото иначе като се размрънка през нощта, не виждам нищо и не мога да намеря нито бибата, нито да я завия...преди спяхме на нощна лампа, но без нея е по- добре. Peace

# 137
  • Мнения: 279
Да спим на тъмно. Понякога като ставам да го кърмя, светвам нощната лампа, понякога я забравям и си спим и на нея.

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
От около седмица дъщеря ми не се буди през ноща и спим на тъмно.
Но до сега /около 2 месеца/ бяхме с включена нощна лампа.

# 139
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Все още спим на нощна лампа, но мисля скоро да я спираме и нея. До сега беше удобно да е светло, понеже ставаше да яде, но вече спи по цяла нощ и честно казано нямаме нужда от лампа.

# 140
  • софия
  • Мнения: 2 140
Спим с ето такава лампа:

# 141
  • Мнения: 118
Моето синче около третият месец реши ,че го е страх от тъмното и спяхме на светната нощна лампа.Но към 7-8 месец започнах да я гася и да спим на тъмно , явно е преодолял страха.

# 142
  • Мнения: 2 960
Да,спим на тъмно..още от самото начало на раждането на бебчето ни!!

# 143
  • Мнения: 719
Само до 3-я месец спяхме на нощна лампа, след това и до днес си спим на тъмно.

# 144
  • Мнения: 282
С първото ни дете,може би до 2-я месец спяхме на нощна лампа,а с малкия- на тъмно, от самото начало.

# 145
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
На тъмно спим, на нито един от двамата си синове не съм оставяла лампата да свети.
Въпреки това големия сега спи на телевизор, но явно защото е сам в стаята.

# 146
  • София
  • Мнения: 5 079
На тъмно спят и двамата, от първия си ден.
Заспиват на нощна лампа, но като се отрежат Mr. Green, я гася. Peace

# 147
  • София
  • Мнения: 1 175
На тъмно спим всички,малкият само понякога е искал да му оставя светната нощната лампа,но я гася,след като заспи.Нямаме обаче плътни пердета и много често от уличното осветление или при пълнолуние в стаята не е пълен мрак.

# 148
  • Мнения: 2 231
Моята все още спи на слаба нощна лампа Embarassed

# 149
  • Мнения: 1 569
да, спим на тъмно почти откакто се роди. Не сме имали проблеми.  Peace

# 150
  • Мнения: 56
Спим на тъмно. Само в началото, понеже много се шашкахме и спяхме на нощна лампа, че да си я виждаме.

# 151
  • Мнения: 556
Да,спим на тъмно,само първите няколко седмици спяхме с включена нощна лапма.

# 152
  • Мнения: 305
Спим на светната нощна лампа по удобно ми е. Като започне да спи без да се буди ще я приуча да спи на тъмно. Засега не ме тревожи това.

# 153
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Винаги сме сели на тъмно, въпреки, че дъщеря ми до 3 годишна възраст се будеше на всеки час.

# 154
  • Мнения: 42
Спим на нощна лампа , защото често си изплюва биберона и ми се налага като замрънка да го търся.

# 155
  • Мнения: 59
Спим на нощна лампа,въпреки че рядко се буди, но аз съм по-спокойна. Баткото в детската също спи на лампа.

# 156
  • Мнения: 860
Ние спяхме на светната лампа на терасата, равносилно е на светната лампа в стаята с цветна крушка. Много заглушена светлина. Така беше до 1 година почти и после спрях лампата, една вечер, две, три и видях, че няма проблем и така сега спим на тъмно.

За мен това е избор на майката, ако ти си по спокойна така задръж още лампата светната, ако смяташ, че дори и да е тъмно ще ти е добре и няма да има тревожност в теб опитай, като не стане ставаш и святкаш отново.  Успех  bouquet

# 157
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Спим на светната нощна лампа  Simple Smile

# 158
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
И аз, като повечето исках в началото да спим на светната нощна лампа - да го гледам, но мъжът ми каза кагегорично не. Не трябвало да го свикваме. И, може и да беше прав - като светнех, за да го видя защо мрънка в началото - той се развеселяваше, събуждаше и така.....познато ви е.
Но, когато е тъмно си спи и дори нещо да промрънка не му паля лампа, ако не се налага. И не му говоря даже.
Сега го слагам на слаба нощна лампа и заспива. После, като си легнем ние - гасим всичко.

# 159
  • Мнения: 989
Ние най-накрая загасихме лампата и от две вечери спиме на тъмно. Нямаше проблеми, не се уплаши, а аз направо се родих. И двете нощи спах непробудно (иначе се будех по 5-6 пъти).

# 160
  • Мнения: 1 372
От навършването на една годинка спим натъмно.

# 161
  • Мнения: 158
все още спим на нощна лампа и то не заради малкия, а задаради мое спокоиствие. Искам като стана да го виждам, а и аз самата не обицам пълна тамнина.  ooooh!

# 162
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Преди да се роди малката, спях в абсолютно светла стая. След раждането се научих да спя на тъмно. За хормона и за страха - нищо не мога да кажа   newsm78

# 163
  • Мнения: 230
спим на нощна лампа

# 164
  • Мнения: 71
Ние спим само на тъмно.

# 165
  • София
  • Мнения: 1 426
Ами първите три-четири месеца спяхме на нощна лампа,след това сменихме жилището и аз реших,че вече е време да спим на тъмно.Засега няма проблем Grinning.

# 166
  • Добрич
  • Мнения: 72
Вече юнакът е на 1г и почти 5 месеца и още спим на нощна лампа ooooh!.Около годинката пробвах една вечер без лампа, но Ники се събудил през нощта (спим в една стая) и така жално плаka, че не посмях да пробвам да спи без лампа.Вече със мъжът ми сме свикнали Peace.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 176
До 6 месеца докато кърмех спяхме на нощна лапма,след това не,за да не я свиквам със светлината.Сега е по голяма и и пускам детски канал като си ляга в 21.30,но си заспива след малко самичка,влизам и гася телевизора  Peace

# 168
  • Мнения: 666
Никога не ми е хрумвало да спим на нощна лампа..защо да привиквам детето към безсмислени неща? Rolling EyesКогато беше  малка не е прояввала страх или непоносимост към тъмнината...кърмех я само на нощна лампа,защото иначе заспивах Whistling

# 169
  • Мнения: 30
спим на нощна лампа, сложена ниско долу до леглото

# 170
  • Мнения: 81
Спим на пуснат телевизор. Вечер аз се приспивам с него, а посреднощ така мога да наблюдавам, ако нещо се размрънка.

# 171
  • Мнения: 550
и ние от самото начало спим на тъмно,това е най-пълноценният сън за мен и за детето

# 172
  • Мнения: 289
до 5-тия месец спяхме на нощна лампа, малкият обаче беше мн неспокоен и постепенно си минахме на тъмно. Сега си спи много по-добре, чак си се чудя за какво ми е било да свети тая лампа

# 173
  • Мнения: 3 550
Да, на тази възраст всички спяхме на тъмно.

# 174
  • Мнения: 8 892
Вече да.
Преди оставях леко осветление уж за мое удобство, но ме дразнеше.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 621
И с двете деца сме спали на нощна лампа само първия им месец. След това на тъмно. Само като кърмя през нощта я пускам. За мен лично почивката е по-пълноценна на тъмно. Peace

# 176
  • Мнения: 610
До 1год.я оставих да спи на нощтна лампа,но при нас е доста тъмно и щори пуснати.След това си свикна самичка да заспива на тъмно,дори сега докато не загася не заспива,а само бърбори.

# 177
  • Мнения: 817
Здравейте!Имам бебче на 3  месеца и нощно време спим на светната нощна лампа.Редно ли е?Вярно е че  на нас с баща му ни е спокойно,че го виждаме,но след време него сигурно ще  го е страх да спи на тъмно.А и съм чувала за един хормон,който се отделя в човешкия организъм само при пълна тъмнина.Може и да са бабини поверия! BlushЗнам ли вече!При вас как са нещата???

И ние спим на светната лампа от няколко месеца като се будеше неспокойна нощем, защото мога да я виждам по всяко време като отворя очи. Въпросът е, че сега се опитваме вече да спим на тъмно, но малката като отвори очи и разбере, че е тъмно се разплаква и иска да пуснем отново лампата. Не знам как ще я отучим да си на светло, ама май няма да е скоро.

# 178
  • Мнения: 299
В началото когато изгасяхме лампата много плачеше  , затова пусках само нощната лампа. Така беше и по лесно за мен за преобуване и кърмене , пък и светлината бше много слаба и не му позволяваше да се разсънва. Към края на втори месец просто опитах на тъмно и той не възропта. От тогава заспива само на тъмно. При светната лампа мърмори.  Laughing

# 179
  • Мнения: 4 335
Аз винаги сьм спала на нощна лампа(или на телевизор преди),но на някаква светлина.Сега следователно и малкия така си е свикнал.

# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 77
И ние си спим на осветление - от уличната лампа - тя е точно срещу спалнята, от другата страна на улицата. Преди ме дразнеше и все спусках щорите, но сега с леко притворени щори ми върши чудна работа  Grinning

# 181
  • Мнения: 26
При нас по същия начин-от щорите в спалнята прониква светлина от уличната лампа-всички сме свикналис нея и дори ми е гадно нощем като стана след 2 и е тъмно/понеже изгасят уличното и сутрин пакго пускат/.

# 182
  • Мнения: 3 804
Като беше бебе спеше на пусната лампа,след това на около годинка започна да спи на тъмно.

# 183
  • Мнения: 299
Наскоро разбрах от стари баби , че до навършването на 40 дни , през нощта трябвало да свети лампата при бебето  #Crazy Задължително. Така душата по лесно щяла да си намери тялото  Shocked Бях чувала всякакви бабини деветини , ама това .... Crazy

# 184
  • София
  • Мнения: 39 766
Винаги съм се учудвала на суеверията, но преди години само така са можели да си обяснят някои неща.
Баба ми беше суеверна, но в някакви граници, може би само за това, което не можеше да си обясни или не искаше да обясни.

Когато се роди дъщеря ми живеехме в гарсониера. Леглото на малката беше долепено до нашето. На раклата имахме нощна лампа. При нужда палех, след това гася.
Когато се роди малкият спях за известно време в детската. Имах нощна лампа на батерии, която се включваше с натискане. Пак действах само когато имах нужда.

Дъщеря ми на по-късен етап имаше нужда от нощна лампа, когато се появи страха от тъмното. Тогава купих именно лампите на батерии.
Сега тези лампи са захвърлени някъде Simple Smile

# 185
  • Мнения: 2 622
Докато бяха бебета спяхме на нощна лампа,като спряха да се събуждат през ноща(след 1година горе-долу)нямаше нужда от лампата вече.

# 186
  • Мнения: 3 092
На тъмно спим , защото на мен така ми е по удобно   Embarassed

Последна редакция: нд, 25 юли 2010, 15:35 от Вили.

# 187
  • Мнения: 1 710
Спим на тъмно. Креватчето на бебето е съвсем близо до спалнята, нощната лампа е до главата ми, така че за секунди мога да светна ако искам да погледна какво става.

# 188
  • Мнения: 1 734
До скоро все имаше някаква нощна лампа да свети макар и приглушено. От известно време вече спим на тъмно, няма проблеми.

# 189
  • Varna
  • Мнения: 2 595
На тъмничко, спеше малчото. До мене имаше нощтна лампа, със крушка, която не беше от силните, за да я включвам, когато го усетя, че се готви да ми изнася среднощтният си концерт отново, Wink и да го успокоявам.

# 190
  • Мнения: 573
Все още спим на нощна лампа-стана вече 5 години(така като гледам скоро няма да се отучим Crazy)

# 191
  • Мнения: 7 914
Аз не мога да спа на светло. И синът ми не може... Crazy
Дори и дневния сън дърпаме дебели, тъмни пердата. Flutter

# 192
  • Плевен
  • Мнения: 854
Не, от каката се научих да спя на нощна лампа, защото по 100 пъти се будех да я гледам спи ли, мърда ли, диша ли  Crazy
И сега вече 3 г. спя така

# 193
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На нощна лампа, често ставам, ако не е включена рискувам
да се препъна в нещо.

# 194
  • Мнения: 777
Спеше отначалото на пуснат телевизор без звук.Но още от 3 месец спи на тъмно и така е по добре,че ако е светло и се събуди неще да заспи веднага.

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 12:09 от iana_vd

# 195
  • Мнения: 398
Когато се роди, още в болницата спеше на загасена лампа и пуснат телевизор без звук.Когато се прибрахме вкъщи на загасена лампа.И все още спи на тъмно.
Както е писала AnMary сигурно ще се наложи да иа нощна лампа, когато се появят нощните страхове, но и това минава навярно.

# 196
  • София
  • Мнения: 39 766
Ели, страх от тъмното може да се появи, а може и да не се появи. Дъщеря ми имаше такъв период. Не ставаше от леглото, а се провикваше някой да дойде. Купих й лампите, използва ги съвсем малко.

# 197
  • Мнения: 398
Ели, страх от тъмното може да се появи, а може и да не се появи. Дъщеря ми имаше такъв период. Не ставаше от леглото, а се провикваше някой да дойде. Купих й лампите, използва ги съвсем малко.

Да и аз така знам, но пък ако не е страх от тъмното, ще са кошмари или ходене до тоалетна, и ако е светло мисля, че ще е по-спокойно за детето.  bouquet

# 198
  • Мнения: 2 149
В нейната стая спи на нощна лампа,в нашата спалня почти на тъмно,много е плиглушена светлината Wink

# 199
  • София
  • Мнения: 2 082
В началото, като се роди бебето и спеше в креватче до спалнята, използвахме нощна лампа (чувствах се по-спокойна като го виждах, че е добре  Wink ) Сега спи при мен на тъмно и мога да кажа, че е доста по-спокоен през нощта  Flutter

# 200
  • Мнения: 2 960
На тъмно,на изгасена лампа  -още от самото ни връщане у дома. Peace

# 201
  • Мнения: 180
 Ние спим на светло Simple Smile.Оставям светнато коридорчето,което е между детската и спалнята.Малката все още спи в кошара в спалнята, а каката си е в  нейната стая, но аз по цяла вечер "патрулирам" , да завия децата, да изпишам малката...и на мен ми е по-лесно и удобно като ми е светличко Simple Smile

# 202
  • Мнения: 320
 newsm78 какво значи-да изпишам?

# 203
  • Мнения: 1 734
newsm78 какво значи-да изпишам?

не знаеш ли на кое му се вика „пиш“  newsm78

# 204
  • Мнения: 180
ПИПИТУ ,ние сме без памперс от края на януари,т.е като навърши 2г.Спим без памперс и без пикливка...и за да не се напиша по някое време рано сутринта я слагам на гърнето Simple Smile

# 205
  • Мнения: 107
Вече всички спим на тъмно....
С беба спяхме на нощна лампа до третия месец...

Баткото "прояви" страх от тъмното на около 2 години и спа известно време на светъл коридор, но после всичко си мина.  Peace

# 206
  • София
  • Мнения: 1 139
В началото ползвах нощна лампа- често ставане, кърмене, пренасяне в бебешкото креватче и ми беше удобно.
Вече спим на тъмно без проблем Peace

# 207
  • Мнения: 80
Спиме на малка лампичка с много малка светлина, колкото да се вижда и да не е съвсем тъмно. Ако ти трябва да станеш за нещо е много по-лесно като се вижда.

# 208
  • Мнения: 11 607
До 3-я месец спеше на нощна лампа.......Вече не я ползваме......Но....имаме добро осветление от улицата и не е съвсем тъмно в стаята, та се ориентирам добре ако се наложи......

# 209
  • Мнения: 142
В началото спеше на нощна лампа,така ми беше по-спокойно , но вече спим на тъмно и няма проблеми! Не го е страх  Peace

Общи условия

Активация на акаунт