Спите ли на тъмно?

  • 7 193
  • 209
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 49
здравейте мами! Ние спим на нощна лампа. преди 3 години ми се случи неприятен инцидент с голямата ми дъщеричка. Спяхме на тъмно.Една вечер след хранене оригване и т.н. слагам я в кошарката и уморена заспивам много бързо.сигурно е било минути след това но като почудо се събуждам от хриповете на детето. Тя се завъртяла и повърнала. Млякото и беше повечето в нослето.Нали се сещате за какво става въпрос.Тъмно сънена от бързане се спънах абе с 2 думи УЖАС.Когато я видяхме с мъжъни истръпнахме.ОТ тогава купихме нощна лампа на степени.Можеш да си контролираш светлината колкото пожелаеш.Не е скъпа около 16 лева. Това си е лично мое мнение и не желая да го налагам.Аз не разбирам от това какви хормони се отделят когато спим. Но опита ми подсказва че вързан поп - мирно село    е най-сигурния метод.Искам като отворя очи да виждам за какво става въпрос Laughing Laughing Laughing

# 31
  • Мнения: 827
На тъмно спим, като се роди девойката имах лампа с плъзгач до главата си почти и само се протягах, ако ми трябваше светлина.

# 32
  • Мнения: 320
На нощна лампа спим ..за да си я поглеждам от време на време  Peace
petia_7101 и моето детенце го прави същото за това е  " под наблюдение"

# 33
  • Варна
  • Мнения: 389
На тъмно спи от раждането. Хранехме се нощем на нощна лампа.  Аз лично не мога да спя на светло.

# 34
  • Мнения: 3 929
Около 3-4 месеца спяхме на нощна лампа, защото исках да виждам какво става с детето и да реагирам веднага, ако се случи нещо. Така правя и сега, когато е болен, например. А иначе синът ми спи на тъмно и не е показал, че се страхува да спи на тъмно.
Честно казано, аз не бих спала от притеснение, че може да стане нещо с бебето и да не видя, отколкото защото би ми пречила светлината.

# 35
  • Мнения: 27 524
Аз цял живот спя на лампа, така че мъж и дете нямат шанс  hahaha
Спим на една слабичка, дето си прелива цвета от синьо на зелено, ненатрапчива е и успокоително-приспивна.
Синът ми освен това нощем става да пие мляко и да пишка, та да не се бута в тъмното насам-натам. Не мисля, че има проблем от това  Blush

# 36
  • Мнения: 9 776
Спяхме на нощна лампа през първият месец след раждането на сина ми. После вече не. Но не сме и на пълна тъмнина. Свети ни един контакт Crazy.

# 37
  • Мнения: 1 677
Винаги сме спяли на тъмно, дори когато децата бяха бебета не спяхме на нощна лампа. Аз не мога да спя дори и мъничко светлина да се процежда и ролетните щори винаги са пуснати плътно.

# 38
  • София
  • Мнения: 39 765
В София, а и в другите големи градове не мисля, че има понятието "тъмно".
У нас не мога да кажа, че е тъмно през нощта. На 8мия етаж сме, но пак е сравнително светло. В хола сме с по-плътни пердета, но в детската са тънки.
Когато отидем на село обаче, картинката е друга. Там е тъмно като в рог през нощта. За да изляза от стаята, трябва да светна нощната лампа. Рядко ходим там. Но ако живеем с децата там, най-вероятно бихме спали на светната нощна лампа Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 691
Оставяхме светната лампата на коридора и вратата на стаята леко притворена през първите 4-5 дни след връщането от родилното. Оттогава си спим на тъмно (като се изключи светлината от уличните лампи пред блока, но и тя е приглушена, защото пускаме щори). Детето спи по-спокойно на тъмно, това съм забелязала.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 141
Спяхме на приглушена светлина докато стана на месец и половина. След това спря да се буди за нощно хранене и започна да си спи в неговата стая, спи на тъмно.

# 41
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Докато малката стана на около 10-11 месеца, спяхме на лампа. Не можех да се престраша да спим, без да я виждам.
Една нощ крушката изгоряла по някое време и понеже нямахме друга, изкарахме нощта на тъмно. Оттогава - все така.

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 19:54 от svetlitsa

# 42
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ние спяхме на нощна лампа около7-8месеца. След това използвахме светлината от уличните лампи,които светеха по цяла нощ и са точно с/у прозореца на спалнята. Есента имаше авария и доста време не светеха и пак сме със слаба нощна лампа.Мисля че малката я е страх на тъмно,въпреки че угасям когато заспи,понякога през нощта като се събуди плаче. Тъй като спи много добре и дори заспива сама реших да не я мъча и да свети докато реши сама.

# 43
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Спим на телевизор  Laughing

# 44
  • Мнения: 106
На тъмно спи от раждането. Хранехме се нощем на нощна лампа.  Аз лично не мога да спя на светло.
И ние спим така-и двете ми деца още от раждането спят на тъмно в стая без парно/и двете са зимни бебета/,единствено вдигам щорите,за да влиза светлина от улицата.Вечер изчаквам да заспи бебока дълбоко,за да си светна нощната лампа,за да почета,иначе,ако не спи дълбоко,веднага се събужда.

Общи условия

Активация на акаунт