Спите ли на тъмно?

  • 7 196
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 117
Откакто малката се е родила спим на нощна лампа. Така ми е по-спокойно.

# 46
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Много дълго време спяхме на нощна лампа.
Мисля, че беше малко след като навърши 1 година, когато се развалиха всички налични в къщи и така спряхме.  Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 374
Спим си на тъмно от самото начало. Ако се наложи да го храня през ноща - светвам нощна лампа. Иначе дори биберон давам на тъмно, иначе се разсънва и после няма заспиване.

# 48
  • Мнения: 1 705
От три месеца вече спим на тъмно.Преди това на лампа през цялата нощ.Преместихме се в друга стая и от уличното осветление в стаята също е с светло нощем.Така и аз си я виждам и тя ако се събуди ни вижда.

# 49
  • Мнения: 7 947
В началото - до към една годинка, и ние спяхме на нощна лампа. Така аз бях спокойна, че мога във всеки един момент да го видя, в последствие той така свикна. И до ден днешен заспиваме на светлина - било то от телевизора, от лампата в коридора, от нощната лампа, от уличните лампи /живеем в центъра и те греят силно в прозореца ни, ако не се спуснат завесите.

# 50
  • Мнения: 286
Ние не спим на тъмно, а на светната слаба нощна лампа. Аз обичам да спя на тъмно, но малката ако не е заспала си иска лампата. Иначе ако е заспала и я загася, няма проблем, дори да стане през нощта /улицата ни е много осветена, така че и в къщи не е напълно тъмно вечер/.

# 51
  • Мнения: 186
ние също спим на нощна лампа,която стои до вратата от външния край(не в самата стая) и ползваме цветни крушки,така светлината е достатъчно слаба да не ни дразни и всъщото време достатъчна,за да мога при нужда да поглеждам малката

# 52
  • София
  • Мнения: 283
Откакто се е родил малкия спим на светната лампа в коридора с леко открехната врата. За съжаление все още отказва да заспи на тъмно. Но напоследък като заспи, гася лампата и вдигам едната щора. Светлината от луната и уличните лампи върши същата работа.

# 53
  • Мнения: 294
Снощи спахме на изгасена лампа-бебо не се е будил.легна към 21.30 и се събуди в 6.00ч.И аз наспана и той наспан:)Радвам се,че събрах смелост да я загася.Дано да е наред всичко и да си спинкаме на тъмничко.да де освен светлината от улицата  Wink

# 54
  • Мнения: 4 615
Ето, чудесно. Аз не смятам, че въобще е трябвало да държите лампата включена. Те, страховете от тъмното започват в по-късна възраст. Ако не се лъжа във възръстта 2-3 години. Аз никога не съм оставяла лампата светната. До преди няколко месеца дори и само заспиваше детето и на тъмно.

# 55
  • София
  • Мнения: 39 766
miri4ka13, чудесно Simple Smile
Както е писала Raffaella Sanzio страховете от тъмно идват на по-късен етап от развитието на детето.

# 56
  • Мнения: 1 424
От самото начало спим на тъмно. Ако има нещо и трябва да стана включвам нощната лампа, но после пак я изключвам.

# 57
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Никога не сме спали на светната лампа.Когато се размърдваха светвах  нощната лампата до мен за да видя за какво мрънкат и така.

# 58
  • София
  • Мнения: 186
Спим на тъмно от самото начало.Дори и преди,когато го хранихме през нощта,пак не сме светвали лампа.

# 59
  • София
  • Мнения: 599
Спим на леко открехната врата. Малката вече много рядко се буди през нощта, та може и да се върнем към спането на тъмно скоро.

Общи условия

Активация на акаунт