Машина за хляб-30 част

  • 65 120
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 69
А фолиото на на прозорчето ли го слагаш,че ми стана интересно и за това питам Simple Smile
Че аз моята машинка си я похвалих Embarassed,но снощи нещо ми беше по-светличък хляба отгоре,ама и аз 100 пъти я отварях Embarassed
Фолиото може отгоре или отвътре. Аз отгоре пробвах, но мъжо заяви, че днес ще го сложи за постоянно отвътре, прикрепено под болтчетата. Важното е, доколкото схванах, да е поне 10 пласта фолио и да има въздух между него и стъклото, ако е отвътре. Ако е отгоре, да не се покриват дупчиците за парата. Дано никога повече не ти остава бяла коричката!
Благодаря ти за бързия отговор Hug
Следващия път ще пробвам без фолио и дано ми се изпече хлебчетоSad
Но снощи за първи път ми се получи така,дали започнах да си въобразявам след всички негативни отзиви за моята машинка,незнам ooooh!

# 31
  • Мнения: 0
  chef И аз да се разпиша по тази много хубава тема  , от коледа я имам и хляб не съм купувала , много съм доволна сега смятам да направя козунак за велик ден дали ще се полу4и

# 32
  • София
  • Мнения: 1 176
Да се запиша да ви следя,че творите страхотни нещица.

# 33
  • Мнения: 427
Дядо Хаджи,благодаря за темичката!  bouquet
Да ви покажа 2 рошави козунака Laughinghttp://www.album.bg/danip/images/22368149/ и http://www.album.bg/danip/images/22368143/.На вид не ги докарах,дано поне са вкусни PraynigЩе летят утре до немско ,голяма излагация ще е ,ама като обещах ще ги пращам Laughing

# 34
  • Мнения: 762
Дядо Хаджи,благодаря за темичката!  bouquet
Да ви покажа 2 рошави козунака Laughinghttp://www.album.bg/danip/images/22368149/ и http://www.album.bg/danip/images/22368143/.На вид не ги докарах,дано поне са вкусни PraynigЩе летят утре до немско ,голяма излагация ще е ,ама като обещах ще ги пращам Laughing
В немско на изложба ли ще ги пращаш, щото толкова са красиви, че няма повече на къде. Ох, ако и мойте станат толкова "грозни и рошави" банкет ще давам. beer3

# 35
  • Мнения: 274
И аз така, Зузи  Joy
Сладкото ми от ябълки е готово. И понеже не можах да дочакам отговор за желатина, метнах го както е по книжката - 580гр. ябълки, 360гр. захар, 30гр. пектин и 1 с.л. лимонов сок. Страхотно е  Shocked Никога не съм си представяла, че някога ще мога да направя сладко. Ей те само зарад този успех си заслужаваше да си купя машинката  Whistling

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 18:36 от Tristia

# 36
  • Мнения: 55
ПРИВЕТ на всички!


картофен хляб

и едно немско ръжено

имах и един козунак,но не е за показване-приличаше на немски коледен щолен.Дано следващият да се получи.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 881
Привет и тук!

Моля да ми кажете защо хляба се получава сбит, изпечен е?
Съставките са: брашно, мая, вода, захар и сол.

Няколко може да са причините:
- твърдо тесто;
- недостатъчно втасване.

...
Хаджи, много си строг в първия пост......

Ами нали ти писах преди ден, че имам много работа. Днес малко свободно време ми остана та даже направих и няколко царевични хлебчета. Ще видиш едно от тях по-долу.

да се разпиша и аз тука и пак с въпрос, значи пробвам да ми е по-меко тестото(лепнеше при допир) и пак се накъдри отгоре  ...

Аз продължавам да твърдя, че това се получава при програми при които има няколко втасвания с примесвания помежду им. При втасването отгоре хляба получава коричка и после при примесванията тя се накъсва но остава отгоре.

Няма ли все пак някой да проследи кога точно се получава този ефект. Имам спомени, че преди около месец надълго и нашироко го коментирахме този проблем и май пак не стигнахме до разрешение.


Ето и днешното ми творение. Царевични хлебчета. Това е едно от тях.


Сега ... да не хукнете да ме питате пак за рецепти, щото и спомен нямам кое кога и колко слагах. Знам само, че има бяло брашно, царевично брашно, кисело мляко, яйце, мая, мащерка, шарена сол и олио. Отгоре е мазан със смес от яйце, кисело мляко и царевично брашно. Вкусът не го знам какъв е, защото аз постя, другите го изядоха и искат още ама няма.

# 38
  • Мнения: 767
Ами не е за тук, но на кого друг да се похваля bowuu - ароматна и пухкава козунако-питка! Козунак е, даааа, само с едно втасване и бъркан с лъжица. smile3521 За начинаещи. Или за такива като мен Embarassed Нарочно го направих по-нисък, за да мога да го изпека добре. Нарязан е топъл, сниман лошо, че имах гостенче шавливо.

Danip, страхотни козунаци - де да можех и аз такива... newsm10
Лидан,колежке по машина, и аз искам такъв хляб...  Blush
Дядо хаджия, много красиво хлебче! smile3501

# 39
  • Мнения: 202
Лидан вкусни хлебчета
Данип прекрасни са козунаците ти
Дядо Хаджи сигурно са и много вкусни
Петушка нали са домашни,ароматни и вкусни
И аз като теб карах през пръсти горе долу по рецептата дадена от мама Цоци.
Само,че го оставих без да сплитам и ръся със захар машинката да го опече.
По бързата/мързелешка процедура.Стана хлебо козунак вкусен,сладък,ароматен и мекичък.Тестото даже дойде малко за машинката ми.Ето две снимки,че топъл нищо не остана.
Но за мен за хубав козунак  може да се меси в машинката,да втаса и се вади,сплита,втасва и пече на фурна.




# 40
  • София
  • Мнения: 2 658
дядо хаджия, ами преди не ми ставаше така, сега защо така не знам. И така ми се получава май още с първото втасване.  Thinking

# 41
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Момичета и дядо хаджи.Днес точно до нас откриха новият МОЛ-Габрово и аз влязох в него защото има супермаркет Пикадили.От там си взех две смеси едната за козунаци а другата готовата смес за хлебопекарна.Ще пиша когато ги направя какъв ще е резултатът.


# 42
  • София
  • Мнения: 7 881
Момичета и дядо хаджи.Днес точно до нас откриха новият МОЛ-Габрово и аз влязох в него защото има супермаркет Пикадили.От там си взех две смеси едната за козунаци а другата готовата смес за хлебопекарна.Ще пиша когато ги направя какъв ще е резултатът.




Вече сме ги коментирали и двете. Дамите са използвали тази, която е за хлебопекарните според указанията на опаковката и са доволни.

Другото пък за козунаците има добавен витамин С в него и също е добро.

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Дядо Хаджи,благодаря за темичката!  bouquet
Да ви покажа 2 рошави козунака Laughinghttp://www.album.bg/danip/images/22368149/ и http://www.album.bg/danip/images/22368143/.На вид не ги докарах,дано поне са вкусни PraynigЩе летят утре до немско ,голяма излагация ще е ,ама като обещах ще ги пращам Laughing

каква е рецептата за този козунак?
защото направих една проба и въобще не стана на "конци" така да се каже. 

# 44
  • Мнения: 427
Labrador,правих го по рецептата на Макс -мамма,с едно втасване.От както я пробвах само по нея правя козунаци!
Благодаря ви момичета за милите думи,но аз искам козунака да ми изглежда като тези на майсторите сред нашите редица,за това съм недоволна WhistlingЩе има още много да тренирам.
Лидан,много апетитни хлебчета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт