Машина за хляб-30 част

  • 65 125
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 293
Аз продължавам да твърдя, че това се получава при програми при които има няколко втасвания с примесвания помежду им. При втасването отгоре хляба получава коричка и после при примесванията тя се накъсва но остава отгоре.

Няма ли все пак някой да проследи кога точно се получава този ефект. Имам спомени, че преди около месец надълго и нашироко го коментирахме този проблем и май пак не стигнахме до разрешение.

Мина ли месец от тогава? Shocked Боже , как лети времето  smile3555 Нали го гледахме под лупа целия тоя процес?Не помня писах ли , не писах ли тогава.... newsm78 Не коричката е проблем , а консистенцията на тестото (поне при мен) и то точно при програми с повече от 2  втасвания .Просто тестото се отпуска повече (особенно ако сте замесели една идея по-меко тесто или брашното ви е било леко влажно).Реших до някъде проблема като започнах да замесвам по-твърдо тесто и да ползвам програма с 2 втасвания (при мен за френски хляб) , но внимавам да не ми е много висока температурата в стаята , тъй като втасванията са по-дълги.Имам още  няколко идеи как да се избегне прекомерното отпускане на тестото , но за сега имам възможност само да ви чета - достъпът дори до кухнята ми е строго ограничен за известно време (надявам се картко) Cry

# 46
  • Мнения: 796
Anddrea,да не би пекарната ти да е Мулинекс 2000?Ако е този модел,значи проблема не е в рецептата,а в машината.Моята беше такава и се оказа,че точно модел 2000  има дефект,хляба наистина оставаше неопечен,доопичала съм го допълнително 30 минути.Аз я ползвах 3-4 пъти ,докато се убедя,че наистина е дефектна и после си е смених с 3000.

# 47
  • Мнения: 123
Здравейте,момичета! Grinning

Страхотни неща месите  bouquet

# 48
  • Мнения: 123
Бях в магазина,исках да си купя този модел:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09053765

Има толкова много модели,различни като големина,програми и т.н.....Не можах да се реша Rolling Eyes
Консултантката беше много мила,но определено се обърках и нищо не купих.

Моля,ако някоя от вас има тази машина да пише за впечатленията си.Вчера питах в друга тема и една дама каза,че е останала доволна.Аз определено не знам каква да купя,но не ми се дават много пари...

# 49
  • Мнения: 7 779
Здравейте,момичета! Grinning

Страхотни неща месите  bouquet
И момчетата се справят добре  Laughing[/

# 50
  • Мнения: 123
Здравейте,момичета! Grinning

Страхотни неща месите  bouquet
И момчетата се справят добре  Laughing[/

О Embarassed Laughing
Благодаря ти bongo Hug

# 51
  • Мнения: 274
Айде и мен ме споходи щастието по случай петилетката на темичката  Party
Мъжо кардинално закри прозорчето с няколко пласта фолио и между тях хартия за печене (всичкото това завинтено отвътре под болтчетата). Сега съм без прозорче, но пък хляба ми стана точно като по снимките. Отвсякъде еднакво изпечен. Чак ме е яд, че докат се усетя да щракна и човека го нарязал и хапва.  Confused
Сега вече ще мога да пека и на средно препечена коричка май, доста си беше тъмничък този снощния. И грам не съм допичала. Благодаря на всички за полезните съвети! От тук нататък вече се съсредоточавам върху рецептите и тестото, за да мога поне наполовина да достигна вашето майсторство  Hug

# 52
# 53
  • Мнения: 9
записвам се и аз да следя за козунаците поздрави на всички

# 54
  • София
  • Мнения: 7 883
записвам се и аз да следя за козунаците поздрави на всички

Козунаците са в съседната тема.

# 55
  • Мнения: 7 779
оправи се времето и всичко хукна навън
а хляба и козунаците ???? easter easter

# 56
  • Мнения: 1 167
galiushana за кой модел на ТСМ ти е книжката на български? Отчаяно си търся оригинални рецепти за моята ТСМ 64691  Crazy

# 57
  • Мнения: 24
Здравейте! Станах горд собственик на машина за хляб Мулинекс OW2000. Но имам проблем и моля за помощ  Praynig, ако е удобно някой с такъв модел машинка да ми пише тук или на лични. Проблема ми е че не мога да си извадя контейнерчето за съставките  Confused. От упътването изглежда лесно но... Моля знаещите да ми пишат защото от снощи и се точа и не мога да я изпробвам  Crazy Абе срааааам  Embarassed

# 58
  • Мнения: 161
Ra4e_2009 мота пекарна не е мулинекс но всички пекарни които съм виждала се вадят по един и същ начин контейнерите
отваряш капака на пекарната и издърпаш с двете ръце контейнера нагоре и тои се вади  явно ти го правиш много леко това дърпане на контейнера и за това не може да го извадиш , просто пробвай по смело.

# 59
  • Мнения: 7 779
Здравейте! Станах горд собственик на машина за хляб Мулинекс OW2000. Но имам проблем и моля за помощ  Praynig, ако е удобно някой с такъв модел машинка да ми пише тук или на лични. Проблема ми е че не мога да си извадя контейнерчето за съставките  Confused. От упътването изглежда лесно но... Моля знаещите да ми пишат защото от снощи и се точа и не мога да я изпробвам  Crazy Абе срааааам  Embarassed
дърпаш леко с поклащане наляво-надясно.
с другата ръка дръж машината - да не я издърпаш и нея нагоре  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт