Машина за хляб-30 част

  • 65 157
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 61
Здравейте,искам да питам за пекарна Rohnson R-295.Преди няколко дни си взехме от Метро и се оказа ,че няма упътване на български.Повечето неща се справих и ги преведох,но не всичко ми е ясно.предполагам,че повечето са на един принцип.Може и на лични да ми отговорите ако някой има такава.Ще съм ви много благодарна ако успеете да ми пратите някакво упътване.Престрашихме се и я пробвахме с програма за обикновен хляб.Получи се доста вкусен,но нещо не се надигна много.Не знам от рецептата ли от колиството на съставките ли.По принцип има за малка и голяма порция и ние пробвахме с малката за начало.нещо не мога да се ориентирам и каква е разликата между двете програми sweet и cake.И двете ги дават за сладко тесто.Решили сме тези дни да пробваме да направим козунак,но не знам на коя програма.
Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.  

# 61
  • София
  • Мнения: 6 232
маги79 ,не съм с такава машина и не мога да ти помогна с упътване,но кафе-машината ни беше на всички езици с изкл. на тези,с които се справяме,при това най-разпространените  ooooh! Изпратих е-mail до вносителя с молба за книжка на говорим език и ми върнаха файл, дори с упътване на български. Пробвай, ако искаш по този начин,ако не се намери някой с такава-фирмите винаги превеждат инструкциите на техниката,която продават  newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 7 948
На кутията или някъде по документите е изписан вносителя. Обадете му се да ви изпрати упътване на български, ако почне да се прави на интересен (защото той е задължен по закон да направи това) го попитайте дали му се занимава с комисията за защита на потребителите.

# 63
  • Мнения: 7 779
у всеки има някакъв брой публикации - навярно това е колко пъти е писано във форума.
а при мен все е 0 , а съм писал няколко пъти вече .... newsm78

говоря само за тук

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 22:25 от bongo_2007

# 64
  • София
  • Мнения: 7 948
у всеки има някакъв брой публикации - навярно това е колко пъти е писано във форума.
а при мен все е 0 , а съм писал няколко пъти вече .... newsm78


Не във всички теми като пишеш ти се отчита бройката.

# 65
  • Мнения: 2 126
у всеки има някакъв брой публикации - навярно това е колко пъти е писано във форума.
а при мен все е 0 , а съм писал няколко пъти вече .... newsm78

говоря само за тук
Ето тук по подробно как се отчитат броя на мненията,къде и как Peace

# 66
  • Мнения: 7 779
вчера метнах един градинарски хляб
сложих и сок от половин лимон.
стана ... приказка.  вижда му се краят
по време на месенето се счупи зегер-шайбата на едната бъркалка , та се домеси само с 1
дали това не е причината да се получи добрият резултат ?  а?  smile3514

# 67
  • Мнения: 7 779
у всеки има някакъв брой публикации - навярно това е колко пъти е писано във форума.
а при мен все е 0 , а съм писал няколко пъти вече .... newsm78

говоря само за тук
Ето тук по подробно как се отчитат броя на мненията,къде и как Peace
мерси Слави Трифонов  Laughing
не че е от значение за мен,но ми се щеше да не съм все на 0.
поне една 1-ца да има ..........

# 68
  • Мнения: 293
поне една 1-ца да има ..........[/color]

Виж сега , не че нещо , ама тоз' красиФ аватар дет' си си го лепнал от вчера , направо ме отщява влизам в темата ша зна'йш , камо ли хляб да правя....Барем го поизмий малко!



Днес ми донесоха ето този подарък

Така му се зарадвах , така ме засърбяха ръцете да го изпробвам веднага , но за зла беда половинката се оказа у дома и безцеремонно възспря кулинарния ми порив - измъкна го от ръцете ми и ме върна обратно в леглото.Отгоре на всичко утре ще се наложи да ядем купен хляб, сефте откак имаме хлебопекарна .Отказва да се занимава с нея smile3516 Стискайте ми палци да се оправя до понеделник , щото ако се залежа още малко у дома ще има война  newsm66
 


# 69
  • Мнения: 24
Денис, Бонго преди тази работех известно време с "Аляска" и имам представа как се вади контейнера - там трябваше да се завърти на ляво и после на горе. На Мулинексав упътването пише да се вдигне дръжката и да се издъпа назад. Така и направих, приложих и сила, и то доста подърпах но не става. Има и някакви пластини, които държат от двете страни контейнера. Притискат от двете страни лостчетата на контейнера и не може да се движи в нито една посока.  smile3511 И още едно уточнение /чудя се дали това не е от значение/ на кутията на машинката при модела пише Мулинекс OW200031
Моля ви хора помагайте, ако трябва да пускам снимки  newsm61 smile3511 smile3518

# 70
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Раче,аз съм с Мулинекс 3000 и точно по този начин се изважда контейнерчето,по който си описала.Хваща се за дръжката и нагоре.Вярно е,че малко по-трудно става,заради тези пластини отстрани,но става.Трябва да успееш.

# 71
  • Мнения: 24
Благодаря ти max-mama!   bouquet Реших че или ще я счупя или ще правя хляб и след дърпане като в приказката за ряпата успях  Whistling Пластините бяха много разпънати, поизбутах ги навътре малко и вече излиза по лесно. Просто се чудех дали сасамо пластини или има още нещо в тоз "сложен" механизъм  Laughing Днес ще се пробвам и ако става за показване резултата ще видите. Хубав ден и честит празник на всички именици!   bouquet

# 72
  • Мнения: 798
Раче,тъкмо щях да пиша,че моята първа машина беше такъв модел и наистина много трудно се вадеше контейнера.Ще чакам да споделиш резултата,защото аз както вече писах имах такъв модел и той излезе дефектен-не опичаше хляба и се оказа,че всички машини модел 2000 давали такъв дефект.Дано твоята да е друга партида!

# 73
  • Мнения: 95
Здравейте. Вчера си взех хлебопекарна Neo, видях, че и други са питали за нея и аз искам съвет преди да я изпробвам. Не очаквам чудеса,самата машина е евтина, но сметнах, че като начало докато свикна да работя с такава машина ще ми свърши работа.В книжката има рецепти, но ми направи впечатление, че за всички рецепти/както хляб,така и за сладките теста/ има включено мляко на прах и подобрител  newsm78. Вие слагате ли такива неща?
А другия ми въпрос е за програма "Сандвич".Нещо не ми е ясно за какво точно се използва тази програма.

# 74
  • София
  • Мнения: 9 884
Neli^na ,честита машинка!
Аз нито мляко на прах слагам,нито подобрител.Просто виж за твоята рецепта какво количество течност ти трябва и сама реши каква да е течността-дали вода,дали прясно мляко,дали смес от вода и прясно мляко,дали кисело мляко и вода....въобще пусни въображението си на воля.
Разбира се нищо не пречи да сложиш  и кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт