Отговори
# 720
  • Мнения: 9
Tina, по принцип БХС-то не се поема от каста, т.е. поема се само за жени над 35 год. , а иначе ти трябва ехографска снимка/но прясна Simple Smile , от предния ден/ , ако нямаш можеш да я направиш и в Майчин дом и струва 30 лв. ехограф + 42лв. там за самите изселдвания , ако не се лъжа, т. е. общо около 70 лв. Ако греша ,моля да ме поправи някой, аз така разбрах , защото и аз трябва другата или по-другата седмица да си го направя.

# 721
  • София
  • Мнения: 17 341
А и по повод витамините исках да кажа - моята лекарка ми предписа сега от 4я месец ето тези - http://www.devaplus.com/?p=home
30 дни ще ги пия, после 15 ще почивам, после не знам.
Те са хем витамини, хем мастни киселини, хем не знам си какво - абе сто в едно  Laughing

# 722
  • У дома
  • Мнения: 59
Завърнахме се от, лекарката не можа да каже защо е било това тресене снощи, ще пием Беладона сега и ще правим гаргара с невен, дано има ефект, а да не забравя към илачите и сладолед и аз ще намажа  Mr. Green

Личната ще ми напише болничен за 5 дни, че в понеделник ще пътиваме, моята сестричка ще е в БГ за три дни за една сватба и понеже няма да имат време да дойдат до Добрич, ние отиваме при тях.

И на връщане едвам се прибрах, стана ми много  Sick, спряхме за малко почивка в ателието на майка, отмина ми малко и така продължихме.

Отиваме да хапнем нещо и лягам да почивам, да усетя и аз, че съм си вкъщи, че после ще се мятам да готвя, хайде милички до по-късно.

О, щях да забравя, добре дошли на новите мамчета  bouquet, станахме доста, което е много хубаво.

Утре и аз съм на консултация, ще ходим двете с каката, дали ще ме гледа на видеозон, тя много иска да види бебето, цял ден само това ме пита, а нали се полагат само два за цялата бременност???

# 723
  • Мнения: 1 599
Не съм ,  а ацикловир? за него четох, че може да се ползва по времен на бременност докато за виру мерц няма данни.
За фолиевата аз знам, че може да се пие дълго защото тя не се натрупва в организма, а ако не се лъжа помага за усвояването на ...ще ви излъжа, дали беше желязо или магнезий. Трябва да проверя.
А аз пия витамини. Лекари са ми казвали, че бебето си взима всичко от теб и в крайна сметка то няма нужди, но след раждането се оказва, че ти имаш доста. затова падали коси, нокти и т,н. но това си е лично мое мнение де Simple Smile

# 724
  • Мнения: 0
mama Ma благодаря за отговора. Аз на 20.04 съм на ЖК, а на 22ри на ФМ така,че ще имам снимчица. Предполагам,че и бхс ще правя на 22ри понеже за ФМ ще съм в Майчин дом.

# 725
  • Мнения: 9
Тина , ама няма ли да е късно за БХС тогава, то нали се прави между 11 и 13+6 г.с. ?

# 726
  • Мнения: 3 500
На мен БХС в 12 г.с. ми излезе 100 лева - за 3д ехограф + кръв.

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 143
Maris мажа се с Зовиракс, но док каза че ще трябва да се консултирам с вирусолог дали имам достатъчно антитела и ако се наложи да пия него през устата. Не съм чувала за Биозин мама, иначе точно това ми трябва за подсилване на имунната система, ще се консулте с док на следващия преглед. За мамите които имат този проблем с херпеса да споделя, че дори и да нямат активен херпес по време на разждането, такъв може да се появи в самия ход на раждането и тогава може да стане голяма беля с бебо. Аз признавам си не рискувах точно по тази причина, а и док каза, че в тези случаи превантивно бият на бебето някакви антибиотици и т.н., което окончателно наклони везните в полза на секциото. В последстви при мен се появиха и други показания за секцио, та при всички случаи щяха да ме режат. Споделям само моя опит от първото раждане и херпесите за мамите с подобен проблем.  Peace

# 728
  • Мнения: 0
mama Ma бхс се правело и от 15 до 22 г.с. Моята лекарка още нищо не ми е споменала за това изследване,но ще говоря с нея да го направя и без това ще ходя до майчин дом.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 143
Tina_N има ранно 11-13 г.с. БХС и късно 15-20 г.с. Това кото разбрах и от дог и от момичетата е, че ранното давало по-точни резултати иначе няма проблем да го направиш в късния вариант. Цената на БХС в МД е 42 лв., ако си носите снимка от док.

# 730
  • Мнения: 9
за Биозон мама, аз също го пия от около месец, защото покрай гриповете и моето малко слънце в градината да ми се подсили имунната система и да не лепна някой вирус. Препоръча ми го моя личен лекар и каза , че било ново и много добро. Катозапочнах да го пия се бях разсополивила и ме болеше гърло, но удържах положението и от тогава не съм имала никакви оплаквания, слава богу Simple Smile.

# 731
  • Мнения: 0
Благодаря Candygirl. За това изследване разбрах от вас. С баткото първите 3 месеца от бременността ми ги следиха в Гърция.Правиха ми много иследвания които даже не знам за какво бяха.Останалите месеци ме ги водиха тук,но моята лекарка изобщо не си даваше зор и сега като я смених научавам неща за които съм си нямала никаква представа. Но и сега не са ми казвали за бхс и ще гледам да го направя.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 245
Заповядайте в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=488655.0

Малко успях да я променя Wink

# 733
  • Мнения: 206
Относно фолиевата киселина - на мен тук ми казаха да я пия до 12 г.с, но ще ми останат от последната опаковка та се чудя  Thinking обаче прочетох някъде, че прекаляването с нея не било хубаво и приемането и в по-напреднала бременност може да довлече астма на малкото човече.
Купих си бебешко олио на Джонсън с лайка да се мажа. Обаче ме е страх да си мажа корема... за сега само бедрата и гърдите, че започна и мен доста да ме сърби кожата. Иначе тук и без това водата е доста гадна (не се пие от чешмата), пълна с варовик, та и без това доста изсъхва кожата, но досега се мажех с разни нормални овлажняващи лосиони за тяло.
Дайте съвет дали мога да си мажа и корема с това олио.

# 734
  • Мнения: 25
Здравейте!

Аз от днес започвам да уча, че сесията наближава и до сега не бях отваряла, но сега  smile3529 и дано се справя по-добре от предишната сесия  Praynig и без това се очертава цяло лято да залягам над учебниците  ooooh!.

Добро утро на всички мами.Лек и успешен ден.
Моля те добави и термина си за да те впишен на първа страничка  Party.

Lady_V - аз сигорно ще съм точна на срещата  Crazy така, че не се притеснявай ще посрещна мамите  Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт