Кои са при4ините заради които бихте се развели

  • 5 084
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 326
Като единствена причина, за която съм 200% сигурна, че ще приключим мога да кажа само - НАСИЛИЕ.
На същото мнение съм  Peace
Всички други причини, освен насилие могат да бъдат предолени някак... ако има желание разбира се...

# 61
  • Мнения: 46 571
Grinning това ми пречи - може да не мисля правилно, но вътрешното ми себеусещане е, че ако тя е по-красива, ще се чувствам много предадена. Сигурно защото много държа на външния вид...

Красотата е нещо много субективно. За него може тя да е по-красива, нищо, че ти гледайки я мислиш обратното.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 554
Бих се развела заради насилие и изневяра.

# 63
  • Мнения: 7 947
Една или няколко - все тая - но ако от тях да се чувствам нещастна - не виждам причина да ме държи насила с някого. Може би ще се замисля малко по-обстойно, отколкото преди - заради детето. Но пък човек трябва да знае защо и кога и да може да прави компромиси, иначе на ден по сто пъти може да си намира причини за развод.
Не е нужно да споменавам за насилието, което само по себе си е престъпление.

# 64
  • София
  • Мнения: 23 109
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

# 65
  • Мнения: 7 947
Така е, и аз съм ис мислела никога няма да допусна това или онова в живота си като цяло - пък какво излиза после - допускала съм много неща, които съм отричала преди.

# 66
  • Мнения: 1 909
Много ми е смешно, когато някой гръмко обяви, че би се развел заради изневяра. Когато на човек му дойде да главата, едва тогава разбира на колко много компромиси е способен.

Не е като да не ми се е случвало  Crazy Аз съм способна на адски много компромиси- търпеливо животно съм. Но си имам принципи и мъжът до мен е прилежно информиран и запознат с тях. Ако не ги уважи и ги пренебрегне- това какво означава? Че не уважава светогледа ми. Щом е така- има ли смисъл?

# 67
  • Мнения: 7 947
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

# 68
  • Мнения: 1 909
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

ТцТцТц, съчувствам ти  Hug

# 69
  • Мнения: 7 947
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

ТцТцТц, съчувствам ти  Hug
За кое? За това, че съм щастлива ли?  newsm78

# 70
  • Мнения: 1 909
Е, и аз не съм си мислела, че всеки ден ще се гледа мач вкъщи и ще намаля обикалянето по магазините за сметка на разходки в парка - ама на, случи се  Wink

ТцТцТц, съчувствам ти  Hug
За кое? За това, че съм щастлива ли?  newsm78

Къде си споменала, че си щастлива? С неприкрита ирония описа компромисити, които правиш- гледането на мач и разходките в парка. Съчувствам ти за тях- за компромисите, които търпиш в името на семейството.

Щом иронзираш другите, трябва да търпиш ирония и върху себе си. Това повтарям на деветгодишната си дъщеря всеки ден, бележа небивали успехи  Peace

# 71
  • Мнения: 7 947
Каква ирония неприкрита видя, бе жена  Joy

Когато човек прави семейство - той трябва да е наясно, че вече ставате двама или трима и съответно целия ти живот се променя. Липсата на компромиси говори само за личния егоизъм на половинките най-малкото.

# 72
  • Мнения: 3 641
По-особено мнение имам за изневярата.Не е причина за развод според мен. По-скоро липса на бъдещи съвместни планове, отчуждаване, постоянни свади, безотговорно отношение към мен и детето

# 73
  • Мнения: 0
Аз не бих се развела.
Само ако той поиска да се разведе с мен, няма да има какво да направя.
Иначе съм склонна на много компромиси.

# 74
  • Мнения: 1 560
Психическо или физическо насилие. Унижение. Апатия. Ако ме предаде.

Общи условия

Активация на акаунт