Как успяхте да си "пуснете" дълга коса?

  • 100 765
  • 250
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 220
При мен тривитаминола, ако го ползвам два пъти седмично за месец- месец и половина, ми се отразява супер. Но, прекаля ли с употребата, косата ми започва да пада. Та, за да съм по темата мога да кажа, че преди години, като не се вглеждах в това дали ми расте косата, не ползвах сешоар( имам права коса, която като порасне на дължина няма нужда от изправяне), къносвах се вместо да се боядисвам- имах коса почти до кръста, хубава и нецъфтяща. Сега  пия Биотин, слагам си  маски и преди две години спрях да се боядисвам , минах отново на къна, но расте по- бавничко( аз имам чувството, че откакто минах 30- те нещата изведнъж  доста се промениха:))

# 196
  • София
  • Мнения: 19 249
Вчера видях това, за което говорим в темата - коса до кръста, гъста, на места леко начупена и очевидно нетретирана с нищо, равна без бретон.
Определено не беше супер поддържана, а просто оставена на мира естествено кестенява коса на млад човек, защото възрастта все пак се отразява дори и да не я тормозиш с нищо.
Дай Боже всекиму!

# 197
  • Мнения: 2
Хора помощ! От 4 месеца съм на тема "мания за дълга коса". Трябва ми точно около половин педя за да стигне до кръста и не ще ,та не ще. Побъркала се е да цъфти. Боядисвана е редовно около 5 години, но не съм имала проблем. Преди растеше така бързо... не е генетично, защото преди си имах коса до там някъде без проблем. Сега се е заинатила ,че ще цъфти и това. Цъфтят ми бебешките коси дори О.О
Започнах да се тъпча със геритамин и цинк, и биотин, дай боже след още 2 месеца да има ефект. Така ме е яд, за 4 месеца успя да порастне само с 2 пръста, защото ми се налагаше общо взето да подстригвам всеки месец. И сега е така... чак ви се чудя как издържате на по 2-3 месеца да не подстригвате....  а аз дори не я боядисвам вече, не я суша, преси не ползвам, стилизанти не ползвам. Само здраво домашни маски и домашни шампоани и пак недоволна -.-
Чудя се дали не се дължи на това, че е просто естествено руса и косъмчето ми е адски тънко и фино. Мислите ли, че се дължи на това или е нещо друго?

едит: по нацъфтяло нямам предвид нормално разцепване на косъма към края... имам предвид побеляване поне на 4 пръста от краищата и разцепване от средата или доста над самото крайче... също така поява на бели точици отново около 2-3 пръста над крайчето и ест. след това се къса...

Последна редакция: вт, 16 сеп 2014, 19:35 от ardentika

# 198
  • София
  • Мнения: 795
косата е крайно изтощена...за съжаление трябва да подстрижеш тези 4 пръста или до здрава коса и тогава да расте  Confused

Аз до скоро имах толкова дълга коса, подстригах 70см, но пък никога не е цъфтяла или капела...просто не я понасях вече  Crazy

# 199
  • Мнения: 2
Абе тя не че е спряла да расте, расте си нормално, просто това цъфтене ме побърква. Интересното е ,че започнах да забелязвам вече някои косъмчета, които започват нормално за цъфтят, имайки впредвид че крайчето леко се е разцепило, което ми дава надежда че вече достигам до здравата част на косата ми. Ако е така предполагам, че мога да се размина със сериозно подстригване, нали? За жалост нямам смелоста да взема повече от дължината си, защото ме е страх че после пак ще цъфти , шом цъфтят бебешките ми косъмчета, не мисля че подстрижката ще реши проблема.
Вече започвам да се чудя възможно ли е това да е сигнал на вътрешен проблем?

# 200
  • София
  • Мнения: 795
по принцип косата и ноктите дърпат много витамини и минерали. Ако имаш недостиг на някои от тях, ще се вижда и по косата. Другото възможно е да е хоормонален проблема, но по скоро щеше да капе, не да цъфти...знам ли?!?!

# 201
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
Моята успя да дръпне като опитвам различни хранителни добавки и не ходя често на фризьор. Преди на 1-2 месеца бях за връхчета и това, което беше пораснало се отрязваше и все не забелязвах растеж. И сега съм станала за фризьор, но отлагам, че ми е жал да я режат.

# 202
  • Мнения: 6 185
Как се нананся Тривитаминола?Разрежда ли се с нещо?Колко пъти седмично?Колко часа се стои с него?

# 203
  • Мнения: 3 909
.................,без етажи,оформена на "кубчета" в краищата,за да не стои отрязана черта,подържам асиметричен бретон като имаше период,в който бях без бретон...

Какво означава на кубчета?

# 204
  • Мнения: 32
.................,без етажи,оформена на "кубчета" в краищата,за да не стои отрязана черта,подържам асиметричен бретон като имаше период,в който бях без бретон...

Какво означава на кубчета?

Да, Какво означава ''оформена на кубчета в краищата. за да не стои отрязана на черта'' ?
Да не би да имаш предвид филирана или слайтната (т.е. изтънена, но не с филажна, а с нормална фризьорска ножица)? Не мога да си представя краища изглеждащи като кубчета ...

Между другото моят начин за отглеждане на дълга коса е с ХИНИНОВА ВОДА "МИЛВА" , която е с пръскало. След всяко измиване на косата преди да я изсуша, я разделям на сектори и пръскам скалпа с хининовата вода, след което навеждам главата си надолу и масажирам поне 2,3 минути. После слагам кристали или арганово олио я изсушавам със сешоар. Много съм доволна,защото само по този начин я накарах порасне и то доста.
 За момента не мога да преборя цъфтежа на косата си (понеже веднъж седмично използвам преса или сешоар и от това цъфти),   но скоро ще имам решение и за този проблем чрез подстригване със Split-Ender Pro на Виктор Талавера. Чакам го с нетърпение  Kissing Heart

# 205
  • Мнения: 561
И аз съм в клуба на тези,които си пускат дълга коса.Дълги години поддържах една дължина до раменете.Така имаше и плътност и обем,колкото е възможен за моята не особено гъста коса.Но от почти 2 години подстригвам по 1 см.сравнително често,защото е много погрешно схващането,че като не се подстригваме и косите растат.Напротив като не я освежаваш поне на 2 месеца,тя спира да расте,краищата се навръзват,цъфтят,късат се...особено важи за изрусени коси и такива на кичури.Сега моята коса е до към плешките.Хареса ми идеята с хининовата вода,ще я пробвам.Аз нищо не правя за стимулиране на растежа,единственото което правя е да не я третирам с преса,а и правя дифузер,който според мен не стапя така косъма като четката и сешоара или пресата.

# 206
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Много малко хора ще влязат във форума и ще заявят - направих грешка, сбърках, на мен ми подейства много зле. Обикновено хората пишат за продукти, които са им харесали, а и като се започне с хваленето на даден продукт, човек започва да се притеснява да заяви, че не е доволен или при него не е имало същия ефект.


Не съм от тези хора, които се мълчат за това, че нещо, което е много хвалено, не им се е отразило ОК.
Писала съм, че при мен тривитаминолът не направи нищо освен да направи косата ми да се омазнява много по-бързо от преди (не говоря за недобре измиване на маската) и ми трябваха няколко месеца за да се оправи при положение, че не съм прекалявала с маските (веднъж седмично).
Също и от хининовата вода не съм доволна - няколко пъти съм започвала да си слагам, но ефектът е все един и същ - бързо омазняване на косата ми в корените (където е впръскана).

# 207
  • Мнения: 1 324
Ardentika, използвай продукти с протеин. При мен те спряха цъфтежите. А и щом се боядисваш редовно със сигурност имаш нужда от протеин.

# 208
  • Мнения: 32
Ardentika, използвай продукти с протеин. При мен те спряха цъфтежите. А и щом се боядисваш редовно със сигурност имаш нужда от протеин.


Може ли да споделиш точно от кои продукти с протеин спря цъфтежа ти, за да ги изпробвам и аз ?  Praynig

# 209
  • София
  • Мнения: 3 840
Едното е двойният серум от серията Lipidium на L'Oréal professional, както и маската. Серията Bonacure Fibreforce на Schwarzkopf Professional - шампоан, маска и ампули без отмиване с кератин. Серията Keratin smoothing или Vital Nutrition на Keune. Протеиновият спрей на Label M. По-скъпа, но изключително възстановяваща е Therapist на Kerastase.

Общи условия

Активация на акаунт