Как успяхте да си "пуснете" дълга коса?

  • 100 753
  • 250
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 32
И аз използвам сешоар с кръгла четка редовно и преса от верме на време и не ми цъфти косата. Маски не си правя. Използвам спрей-протектор и олио за краищата. Освен това съм изрусена и косата ми по принцип е тънка. Нещо друго има при теб. Може би пресата е прекалено гореща. Забелязала съм, че ако не си мия косата повече от 3 дена става прекалено суха.


Predvaritelno se izvinqvam za latineca, no pisha ot telefona.
Da, presata dostiga 80-200 C ,nqma stepeni, no e profesionalna s tormalin (koito za6titava kosama mnooogo poveche ot keramikata), osven tova slagam vinagi termo sprei. Na krai6tata slagam kristali , ponqkoga arganovo olio, ponqkoga keratin na CHI, ne sam q ostavila bez grija, kakto se kazva,  Spazvam vsi4ko Simple Smile.
 A kosata ako q miq po-4esto ot 3 dni zapochva da mi se omaznqva i perioda ot 3dni stava na po-malko dni (koeto e normalno , zashtoto kolkoto po-4esto se mie, tolkova pove4e sbum se otdelq ot masnite jlezi i rezultata e barzo omaznqvane na kosata). Moita kosa e kestenqva, boqdisvam samo koreni, i to ne 4ak tolkova intenzivno, daje ponqkoga propuskam s meseci, ako re6a 4e nqma nujda, poneje sam ustanovila cveta i nqma golqma razlika s korenite. Predi godini i az sam bila rusa, normalno e izrusenite kosi da sa po-suhi, no slu4aq mi ne e takav.
Vsa6tnost az nqmam drug problem s kosata , osven tova 4e cafti ... Inache e normalna (izobshto ne e suha),  naprotiv jiznena e , s blqsak, meka (naturalno e chupliva, kogato e kasa-s poveche kadrici, a sega kogato e dalga - estestveno po-malko se "nachupva") . Po princip se haresvam s prava kosa , zatova q izpravqm nai-veche s chetka i se6oar, a ako nqmam vreme (ponqkoga) s presata.
Zapochnah da mislq, 4e e vazmojno nqkoi hora (kato men) da imat predrazpolojenist kosata im da cafti (Eto, naprimer, ti sa6to kazvash 4e se su6ish sa se6oar i 4etka , no kosata ti ne cafti. Qvno moita e predrazpolojena kam caftej) , verno che sega i  "pomagam" ot nqkolko godini nasam, no kato si pomislq, predi kogato bqh po-malka ne izpolzvah nishto vredno, osven se6oar ot vreme na vreme , I PAK CAFTESHE. Ina4e vinagi e bila zdrava, gasta, hubava , no cafti i mai nqma da spre nikoga ... kato se ima predvid kolko polezni neshta sam izprobvala, i pak ne spira ... Zabelqzala sam che dori 4estoto podstrigvane ne spira cafteja mi , a samo go obira i tova e...
Ponqkoga si mislq 4e vsa6tnost cafteja mai ne e 4ak tolkova vreden, a po-skoro nepriaten za samia chovek, za6toto nabliudavaiki moita kosa, namiram cafnali kosmi (koito sa bili propusnati ot nojicata , tai kato sa po-kasi)  kak sa porasnali 3,4 sm sled vaprosnoto cafnalo mestence i prodaljavat da rastat ako ne gi otreja, no ima risk da se skasat po-lesno pri resane , zashtoto kosama v sledstvie na tova e malko po-tanak.
Zatova re6ih veche da ne se pritesnqvam tolkova , 6tom v kraina smetka kosata mi e zdrava (kato izklucha cafteja ) , izglejda dobre, ima si blqsak i raste na daljina. Prodaljavam s maskite, te sa polezni, makar i da cafti. Ako nqkoi den uchenite izmislqt formula za permanentno protivodeistvie i za6tita ot caftej - shte bada 6tastliva, a do togava - vajnoto e da sme zdravi Simple Smile !

Puskam 2 linka kam snimki, otnosno daljinata. Razbrah kak stava Grinning (dano vsi4ko e ok s otvarqneto im) :
http://kupid.snimka.bg/other/album.890567.36384285

http://kupid.snimka.bg/other/album.890567.36384286

Последна редакция: сб, 19 дек 2015, 21:20 от SLANCE24

# 241
  • Мнения: 1 324
SLANCE24, косата не расте след цъфналото място. Тя по принцип расте от корена. Цъфналите места по косъма, които не са точно в края, а по дължината се наричат експлозии на кортекса.

# 242
  • Мнения: 32
SLANCE24, косата не расте след цъфналото място. Тя по принцип расте от корена. Цъфналите места по косъма, които не са точно в края, а по дължината се наричат експлозии на кортекса.

Blagodarq, o4evidno stava duma za eksplozia na korteksta ...  Taka ili ina4e raste i tova mi e vajno, dori da q skasqvam po malko zaradi cafteja, pone da raste.
___________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 19 дек 2015, 22:36 от AnMary

# 243
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
SLANCE24



Взех и парната преса ултрасоник на същата марка,
Доволна съм и от двете.
Сега очаквам да ми пристигне специален препарат за парни уреди, който се слага в съдчето за вода.течността на пресата свършва по бързо.Докато на машинката за къдрици едно зареждане  ми е достатъчно, за пресата са ми необходими поне две.

Последна редакция: сб, 19 дек 2015, 21:23 от sl

# 244
  • Мнения: 32

___________
Пишете на кирилица.

[/quote]
Na drago sarce bih pisala na kirilica.No v posta si po-gore, predvaritelno se izvinih, che pisha ot telefona si, na koito nqma kirilica.

# 245
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404

___________
Пишете на кирилица.

Na drago sarce bih pisala na kirilica.No v posta si po-gore, predvaritelno se izvinih, che pisha ot telefona si, na koito nqma kirilica.
[/quote]

Форумът има килиризатор - горе в дясно на страницата  Peace

# 246
  • Мнения: 32

Форумът има килиризатор - горе в дясно на страницата  Peace
[/quote] супер Simple Smile

# 247
  • Мнения: 2
Здравейте искам да си пусна коса до рамене и искам да знам колко време би ми отнело.Аз съм момче да не е много дълга , например като на Джо Джонас. Благодаря предварително.

# 248
  • София
  • Мнения: 44 121
Да беше пуснал и снимка, Джо го има и с 2 см коса Wink
Зависи колко ти е дълга в момента косата, зависи от индивидуалните й темпове на растеж.
 Общо взето до раменете от съвсем къса не го виждам под половин година, а по-вероятно 1, с междинни оформяния, за да не изглеждаш като кошница, докато расте.

# 249
  • Мнения: 2
https://www.google.bg/search?q=games&biw=1366&bih=681&am … 7cVQIJhEG6Y_BM%3A
Не съм се подстригвал от 4 месеца карам петия и не ми е много къса. Simple Smile

# 250
  • Мнения: 2
Някой може ли да ми даде мнение за biotin C PLUS на  Nutriline?

Общи условия

Активация на акаунт