Мразя да готвя напролет

  • 32 140
  • 860
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 633

Ако ти кажа как ги правя Ша ни поканиш ли у вас утре на вечеря?  newsm78
(ми тъй де, да ме отмени някой в готвенето)

Забрави.  Stop
Не съм пък и чак толкова работна.  Mr. Green

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
мерси за новата тема, научих няколко вкусни , лесни и бързи неща от вас, така че се записвам да ви чета отново. Ако измисля нещо мързеливо и вкусно ще споделя Simple Smile

# 32
  • Мнения: 46 520
...
Абе как ги търпят мъжете тези мързеливи жени дето ги хранят с пържени картофки? Laughing

Аз ако съм мъж, за първите пържени картофи е получила жълт картон, а на вторите направо си събира багажа. Joy

Аз пък се чудя какви са тия мързеливи мъже, които ще чакат като бебетата някой да ги нахрани  Mr. Green

Обаче се учудвам, че пържените картофи ги имате за лесно и бързо, на мен ми е голяма разправия Rolling Eyes

... За всички,които нямат умения или желание да готвят призовавам да посещават системно готварския,гарантирам ви,че така ще ви се напълнят устата със слюнка,че трудно ще се удържите да не си сготвите нещо ...

Толкова анти ми действа Готварския, че ако съм тръгнала да готвя нещо и погледна вътре, съм способна да спра. Самият начин на писане, самото превъзнасяне и т.н. направо ме отказват преди да съм започнала  Laughing а снимките ги оценявам само по качество и обработка, какво има на тях, хич не ме трогва  Embarassed

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Айде специално за Сийка - ЦЪК,
нищо, че не ще да ме отмени в готвенето.

# 34
  • Мнения: 17 546
Аха! На пролет, на есен все си мразя да готвя! Laughing Това вместо запис Wink
Тази седмица не съм готвила. Blush Ама защо се срамувам пък и аз, нали темата е за необичащите да готвят! Laughing
Утре ще направя нещо много вкусно и просто, което колежка сготви снощи като бяхме на работа. Боб с ориз на фурна. Мммм! eat
Да не мислите, че ще варя боб за целта!? Не! Mr. Green Купих един чудесен модел готов(сварен) боб в буркани. Остава да нагодя количеството на доматите и подправките, както и да го изключа преди да се е изсушил твърде много ориза, което понякога ми се случва, защото все ми се вижда, че има доста течност, а после се оказва, че съм закъсняла. Една хубава наденица на скара ще е чудесна притурка към манджичката! Ние я хапнахме с карначета на скара и беше без грешка. Ще разкажа като го сготвя дали съм го уцелила, ако не ме домързи да го направя утре де. Blush
Пък мъж ми ме пита дали ще ползваме някога фритюрника ни и аз казах твърдо "НЕ", та иска да го носи в работата. Предвид това, че не сме го ползвали три години вече, за какво ли ми е!? Какво ще кажете?

# 35
  • Мнения: 3 371

Аз пък се чудя какви са тия мързеливи мъже, които ще чакат като бебетата някой да ги нахрани  Mr. Green

Обаче се учудвам, че пържените картофи ги имате за лесно и бързо, на мен ми е голяма разправия Rolling Eyes


Толкова анти ми действа Готварския, че ако съм тръгнала да готвя нещо и погледна вътре, съм способна да спра. Самият начин на писане, самото превъзнасяне и т.н. направо ме отказват преди да съм започнала  Laughing

и аз така мисля  Crazy .

а, и целогодишно си мразя готвенето Mr. Green . чакам да стана богата и да си взема готвачка.  Simple Smile.


Пък мъж ми ме пита дали ще ползваме някога фритюрника ни и аз казах твърдо "НЕ", та иска да го носи в работата. Предвид това, че не сме го ползвали три години вече, за какво ли ми е!? Какво ще кажете?
да кажем, че щом го отнесе мъжът ти, на другия ден ще ти потрябва  Laughing

# 36
  • Мнения: 17 546
Пък мъж ми ме пита дали ще ползваме някога фритюрника ни и аз казах твърдо "НЕ", та иска да го носи в работата. Предвид това, че не сме го ползвали три години вече, за какво ли ми е!? Какво ще кажете?
да кажем, че щом го отнесе мъжът ти, на другия ден ще ти потрябва  Laughing
Неееееее! На мен проста тенджера ми трябва два-три пъти в месеца, пък този уред съм го отписала от години! Пържената храна е вредна и мазна, и се яде колкото се може най-рядко. Laughing Колкото и често да се сменява мазнината във фритюрника, не се сменя на всяко пържене. Не ми трябва, пък и толкова много място заема... Освен това, ето ти претекст да купи този дето виси горе на рекламата в Клюкарника! fiuuuuuu Икономичен, безвреден и ... скъп! Crossing Arms При сина ми в магазина струва 285 лв! ooooh! Безбожници...

# 37
  • Мнения: 3 371
.... Икономичен, безвреден и ... скъп! Crossing Arms При сина ми в магазина струва 285 лв! ooooh! Безбожници...
майка ми днес ме кандардисваше да купя такъв уред, че много ги рекламирали. тя кухнята и пълна с уреди, няма място, ама още един...
пфуй, 300 лева почти, абе криза няма ли в Бг? да ги понамалят малко...

# 38
  • Мнения: 73
Цитат
Аз пък се чудя какви са тия мързеливи мъже, които ще чакат като бебетата някой да ги нахрани 

Обаче се учудвам, че пържените картофи ги имате за лесно и бързо, на мен ми е голяма разправия

По-лесното от пържени картофи са само пържени яйца. Не знам каква разправия могат да са на някой. Освен това е отвратителна и супер вредна фаст-фуд храна. Просто е мага- cheap и е синоним на мързел. И на бедност.
Всяка некадърна и мързелива домакиня прави редовно пържени картофи. Laughing

Мъжете които чакат да бъдат нахранени са работещи и уморени мъже, които прилично издържат семейството си. Какво значи "като бебета"? Всеки да си гледа работата моля.
Казвала съм го и по други поводи- да се печелят милиони е мъжка работа, а женската е да правиш тези мъже щастливи. Wink

# 39
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
На този уред и аз съм му хвърлила око. Става не само за картофи, могат да се правят много неща бързо и лесно. Има и тема за това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363506.0

# 40
  • Мнения: 25 633
Айде специално за Сийка - ЦЪК,
нищо, че не ще да ме отмени в готвенето.

Голямо мерси!  Hug Heart Eyes
Ако се видим някой ден, обещавам да те черпя една баничка с боза!  Peace  bouquet

# 41
  • на майната си
  • Мнения: 425
Опааа, как не съм Ви видяла.
Никога не съм обичала да готвя, а и нямам нерви за по-засукани неща.
Тук ще черпя идеи. От 3 дни гладувам и съм зарязала домочадието, сега се чудя какъв режим да подхвана и или ще са с мен - или да се оправят Simple Smile. Връщам се да чета. Хубав и усмихнат ден.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Купих един чудесен модел готов(сварен) боб в буркани.

Не мога да го намеря този боб, в магазините, в които съм проверявала няма такова нещо Crossing Arms Иначе и аз се бях навила да "готвя" боб Party

# 43
  • Мнения: 5 577
На пазара има една баба от моите /аз така им викам, от ония, дето сами си садят и копат и продават/, та тя оня ден ме привика настрани /аз съм като пенсионерите, все съм на пазара, по 7 пъти на ден и те ме знаят хората  Mr. Green , та ми показа едни картофи по 0.70лв, каза 'за пражене са'.
Едни сладникави такива, от старите, страхотни са.

Обаче се учудвам, че пържените картофи ги имате за лесно и бързо, на мен ми е голяма разправия Rolling Eyes

Мъжо ги бели и реже на ренде тип Виондер, да стават по-тънки, почти като чипс. И бух във фритюрника. Толкоз, лесно, но супер нездравословно.  Sick
Но пък вкусно. Понякога вземаме бланширани на Белла, тогава пък го няма и беленето и рязането.

Освен това е отвратителна и супер вредна фаст-фуд храна. Просто е мага- cheap и е синоним на мързел. И на бедност.

Че е вредна, вредна е, но аз лично мога да си позволя да ям каквото искам, дюнери, хляб, пържено, за 27 год/бах, кога станах на толкоз, то почти 30/ не съм боледувала нито веднъж и няма да казвам колко кг съм без диета, че ще ме намразят. Просто няма нужда да се ограничавам, тъй като храната не ми влияе нито на здравето, още по-малко на фигурата.
Предимно аз съм консуматора на картофките в нас, другите наблягат на салатата.

А онзи ден купих 3 пасти /едно тирамису, една плодова, и карамелена, с много крем/, изядох 2те.  Sick Ама тука отивам в друга тема.

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 08:45 от Вергилия

# 44
  • Мнения: 230
 не обичам да готвя,независимо от сезона!!!...затова сега съм на сухоежбина Tired,че милото отказа да влиза в кухнята Cry

Общи условия

Активация на акаунт