Насилието, наричано "възпитание"

  • 12 799
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 23 777
Аз пък съм на друго мнение - в ситуация без явно насилие си трая и искам и за мен да си траят. Ако някой има наблюдения, че си тормозя децата - да звъни на социалните или полицията.
Не обичам да ми правят забележки колко са съблечени децата, как някой плаче и се дърпа, пък аз не му обръщам внимание и така нататък.

Дадох няколко примера  по-напред в темата как си тормозя децата с лишаване от храна. Не понасям и "добронамерени" намеци как си тормозя детето като не му давам чипс/близалка/бисквити и др.
Защото за съседските бабки, аз си тормозя детето като го карам да отказва почти всички предложени лакомства, а аз го наричам правилно хранене и режим да не се яде бисквита точно преди вечеря. Същевременно го уча да не взима нищо от непознати.

Извинявам се за тона, сега като го прочетох, ама яко съм се напушила защото вчера вечерта пак имах случка!

Последна редакция: ср, 12 май 2010, 12:19 от Янтра

# 256
  • Мнения: 773

yulinga, естествено че е супер тъпо да се съди прибързано. Всеки който размахва пръст и се опитва да учи хората за мен има лични нерешени проблеми със себе си. Аз говоря за елементарна човещина. Има разлика да тръгнеш да се месиш с готови преценки и квалифициращи епитети, има разлика просто да отидеш и културно да попиташ нещо от сорта: Виждам, че детето ви плаче много, имате ли нужда от помощ?. В първия случай гарантирано ще се разрази скандал, в другия - най-много ще си изпросиш едно "Я, не се бъркайте!" и то не на всяка цена.  Peace


Точно това е, че е много неприятно на някой, който преди малко ти се е сопнал, че не си гледаш или възпитаваш детето, да му споделяш или да се оправдаваш, че то прави така, защото примерно има аутизъм или някакъв друг проблем, или просто е изнервено.
Пък и не е много хубаво постоянно да тръбиш, че видители детето има проблем. Така и самото дете ще  расте с мисълта, че трябва да се оправдава, че има проблем.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Цитат
Точно това е, че е много неприятно на някой, който преди малко ти се е сопнал, че не си гледаш или възпитаваш детето, да му споделяш или да се оправдаваш, че то прави така, защото примерно има аутизъм или някакъв друг проблем, или просто е изнервено.
Пък и не е много хубаво постоянно да тръбиш, че видители детето има проблем. Така и самото дете ще  расте с мисълта, че трябва да се оправдава, че има проблем.
Напълно съм съгласна с това...

# 258
  • Мнения: 405
Мили майки!! Децата ни не са наша собственост!!! Те са отделни личности, които заслужават уважение!! По-горе прочетох в един пост, "кои сме ние, че да се намесваме?" ,ами ние сме обществото, не сме дървета!!! Ако има насилие към дете сме длъжни да се намесим, не да си затваряме очите!! Затова е жалко, защото виждаме по телевизията пребити деца на по 2 годинки, или изнасилени на същата тази възраст! Не те са лоши деца, а ние сме зверовете, защото съзнателно правим това, което правим!
 Това исках да кажа!
 


"Не причинявай  това, което не искаш да ти причинят!!"

# 259
  • Мнения: 61
Мили майки!! Децата ни не са наша собственост!!! Те са отделни личности, които заслужават уважение!! По-горе прочетох в един пост, "кои сме ние, че да се намесваме?" ,ами ние сме обществото, не сме дървета!!! Ако има насилие към дете сме длъжни да се намесим, не да си затваряме очите!! Затова е жалко, защото виждаме по телевизията пребити деца на по 2 годинки, или изнасилени на същата тази възраст! Не те са лоши деца, а ние сме зверовете, защото съзнателно правим това, което правим!
 Това исках да кажа!
 


"Не причинявай  това, което не искаш да ти причинят!!"

Кобрелия,напълно съм съгласна с това Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 12 554
Мили майки!! Децата ни не са наша собственост!!! Те са отделни личности, които заслужават уважение!! По-горе прочетох в един пост, "кои сме ние, че да се намесваме?" ,ами ние сме обществото, не сме дървета!!! Ако има насилие към дете сме длъжни да се намесим, не да си затваряме очите!! Затова е жалко, защото виждаме по телевизията пребити деца на по 2 годинки, или изнасилени на същата тази възраст! Не те са лоши деца, а ние сме зверовете, защото съзнателно правим това, което правим!
 Това исках да кажа!
 


"Не причинявай  това, което не искаш да ти причинят!!"


И ти сравняваш оставено да плаче дете с изнасилено такова?
Недей с манипулация.
Едното няма нищо общо с другото.

# 261
  • Мнения: 405

Мили майки!! Децата ни не са наша собственост!!! ......!
 ...........Това исках да кажа!
 


"Не причинявай  това, което не искаш да ти причинят!!"


И ти сравняваш оставено да плаче дете с изнасилено такова?
Недей с манипулация.
Едното няма нищо общо с другото.


Не, не сравнявам нищо и никой, грешиш. Не се отзовавам за определен пост (в тази тема се прехвърлих от една друга затворена тема, затова не съм чела всички постове тук), просто четейки случаи с физически тормоз върху дете ми се насълзяват очите, честно ви говоря! Затова в поста си писах, за насилие и имам предвид физическо насилие, не че психическото е по-малко зло, но другото ме отвращава. За конкретния случай не мога да говоря, не съм била там, за да видя или преценя ситуацията!

# 262
  • София
  • Мнения: 12 554
А аз говоря затова, че физическото насилие е едно, друго е да се възмущаваш от плачещо дете в количка без да знаеш защо е оставено да плаче.

# 263
  • Мнения: 405
А аз говоря затова, че физическото насилие е едно, друго е да се възмущаваш от плачещо дете в количка без да знаеш защо е оставено да плаче.
Нека се възмущава всеки, който е решил, че е за възмущение ( и то си е), но ти пишеш за сравнение. А аз пак казвам, не сравнявам.
С риск да стана досадна, ще кажа  на всеки да се опита поне да се постави на мястото на това (всяко едно) дете и да не причинява това, което не би искал на него да причинят! Благодаря за диалога!

# 264
  • София
  • Мнения: 12 554
А аз говоря затова, че физическото насилие е едно, друго е да се възмущаваш от плачещо дете в количка без да знаеш защо е оставено да плаче.
Нека се възмущава всеки, който е решил, че е за възмущение ( и то си е), но ти пишеш за сравнение. А аз пак казвам, не сравнявам.
С риск да стана досадна, ще кажа  на всеки да се опита поне да се постави на мястото на това (всяко едно) дете и да не причинява това, което не би искал на него да причинят! Благодаря за диалога!


Ти не можеш да се поставяш на мястото на детето, защото не знаеш причините, поради които родителят е взел решение да го остави да плаче.
А те понякога могат да бъдат основателни.

# 265
  • Мнения: 7 420
   Адски ми е неприятно хората да се месят ,когато детето ми реве.(А то обикновено пищи все-едно го изтезават.  Crazy )
   Да идва някой и разбрал -не разбрал да ми почва,колко съм лоша,или колко детето ми е лошо (и му го казва право в очите! )  #Crazy
   Много пъти отрязвам "загрижените" :"Спрете с коментарите!Не знаете за какво става въпрос!"
   Наистина е неприятно.  Stop

# 266
  • Мнения: 1 339
Абе и аз се възмущавам понякога на оставено да плаче дете, НО не всички деца са кротички и спокойнички. Дъщеря ми каквито истерии и ревове си има от бебе от друго дете не съм виждала, а тя е много гушкано, кърмено на поискване бебе, не е оставяна гладна, носех я в кенгуру и още я нося на ръце много. Има си батко, уж от самото си раждане дели вниманието с още някой, но си е ревнивка, навън определено засега избягвам да я вадя от количката, защото не ходи сама, а пусна ли я да щъка за ръка прибирането в количката е ад. И предвид на ревовете й за всяко нещо (буквално всяко - реве истерично докато й сменям памперс, режа й ноктите - даже вече не мога да ги режа сама, защото няма удържане, ако ме изгуби от поглед - на гости вкл. при баба и дядо не мога да ида до тоалетна...) и ако някоя доброжелателна мама дойде да ми развива теории определено бих я пратила по дяволите. Докато чистя с прахосмукачка дребосъчка реве сърцераздирателно през цялото време, почва още като я види.... и съм се усъваршенствала да чистя почти на бегом.
При явно насилие над дете - побоища например и аз бих се намесила... но затова, че някое бебе ревяло в количката бих си мълчала.

# 267
  • София
  • Мнения: 407
Веднаж, като излизах от голям супермаркет и отивах към колата, бях свидетел на следната ситуация:
Чувам, че майка се кара на дете на висок глас и се обръщам да видя - на задната седалка на една кола седи майка, държи дете на около годинка и му се кара:
- Еее, докога ще се лигавиш така! Голямо бебе стана ...
А то само:
- Гуу, гуу ...
 Crazy

# 268
  • Мнения: 758
Веднаж, като излизах от голям супермаркет и отивах към колата, бях свидетел на следната ситуация:
Чувам, че майка се кара на дете на висок глас и се обръщам да видя - на задната седалка на една кола седи майка, държи дете на около годинка и му се кара:
- Еее, докога ще се лигавиш така! Голямо бебе стана ...
А то само:
- Гуу, гуу ...
 Crazy
Е, това за тази тема ли е според теб?

# 269
  • Мнения: 24 467
Веднаж, като излизах от голям супермаркет и отивах към колата, бях свидетел на следната ситуация:
Чувам, че майка се кара на дете на висок глас и се обръщам да видя - на задната седалка на една кола седи майка, държи дете на около годинка и му се кара:
- Еее, докога ще се лигавиш така! Голямо бебе стана ...
А то само:
- Гуу, гуу ...
 Crazy
Е, това за тази тема ли е според теб?

Освен това случката битува в подозрително голям брой аналогични разкази...   LaughingРазликата е в това, кой я разказва и къде я е "виждал". За последен път я чутох в друга тема във форума, но ставаше въпрос за някакъв МОЛ.

Общи условия

Активация на акаунт