Вечерно приспиване...мисията май е невъзможна

  • 5 016
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 141
Привет момичета!!! Аз имам много за хвалене! Hug Както вече казах - известно време успявах да й дам мляко - не че кой знае какво количество, но все пак...та... мляко с малко каша ванилия на Лактана, но съвсем течно. Явно моето съкровище е посвикнало с вкуса, защото вече трети ден й давам от едно шише - ама най-простото сигурно, което сме купили - баща й дори по погрешка го купи, та щеше да стане скандала Laughing Вчера един път почти изпихме 60 грама. И днес... опитах да я задържа три часа и половина да не се храни. Това след кашата. И о чудо!!! Изпи мляко близо 100 грама. И го пиеше по начин, по който ми показва, че тя вече окончателно го прие това мляко. Разбира се след това си се кърмихме, но това е....не мога дори да опиша колко съм щастлива. Относно спането. Бях писала, че започваме да спим заедно, обаче се оказа, че лежим около час до първото събуждане и след това така или иначе не мога да я успокоя на леглото и я разнасям, люлям на люлката и т.нат. и в крайна сметка си я оставям пак в нейното легълце. И така полека лека се върнахме на старата схема. Кърмим се и в легълцето като при всеки плач ставам и се гушкаме докато тя отново се отпусне. Но по повод спането - не зная в цялата олелия как не съм се сетила, че както е кърмена на поискване - трябва и да спи на поискване Laughing. Тя не че не беше така, но преди два дни се наложи да я държа будна, защото трябваше да отидем на едно място и просто не исках да й се накъсва съня. Така й се беше приспало, че само като я гушнах, сложих я на гърдата и след това така хубаво си заспа..., че... ако искате вярвайте... само съм стояла и съм я гледала и съм се любувала на красивата гледка - моята спяща дъщеря Laughing Е - вярно, че беше за кратко, но... беше супер. Та така ... забелязах, че когато спи по-мало през деня - през нощта спи много по-добре. А може би и зъбите ни отпуснаха. Поне имаме по три часа без прекъсване в нощта. Това за нас е.... чудо #Crazy. Та така мили момичета - много съм щастлива. И Лора е доста по-спокойна така... Може би защото аз съм по-спокойна. Целувам ви всички и ви благодаря. Продължаваме по тази схема....Да видим до къде ще ни отведе. Hug

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
petia0805 ,както се казва ха честито
ще й намериш цаката на щерката и ще си живеете чудничко  Hug

# 47
  • Мнения: 6 713
И Лора е доста по-спокойна така... Може би защото аз съм по-спокойна.

Това със сигурност е така! Именно като се успокои майката, че ще се справи, някак решенията идват и нещата се нормализират.  Peace Стискаме палци да спинкате и по още повече часове без да ставате! Mr. Green Hug

# 48
  • Мнения: 3 453
Радвам се! Лека, полека ще се регулират нещата.  Hug

# 49
  • Мнения: 141
Привет отново! Понякога човек има нужда да чуе отстрани нещата, за да ги приеме. Както вече бях казала - не само на бебчето трябва време да свикне със ситуацията извън утробата. На нас майките също ни е нужно време. Приех, че просто такива моменти е напълно нормално да има... Снощи отново бяхме с лош сън, но... това е в реда на нещата. Времето минава толкова бързо... Понякога имам чувството, че не мога дори да уловя всеки миг и да се насладя.... Може би е разбираемо - заради умората и недоспиването. Но пък не спирам да опитвам... Laughing Благодаря ви още веднъж мили момичета! Пожелавам ви най-вече здрави деца, защото от това по-важно няма. Много топлина и усмивки в живота на всички ви!  bouquet

# 50
  • Мнения: 63
мила, Петя, от много приспиване на моя син не съм видяла темата ти Simple Smile))
ще ти кажа следното: детето ти си е абсолютно здраво и нормално. тя плаче през нощта не за теб, а защото се е събудила, а й се спи страшно много. пишеш още в началото, че е пълна с енергия и не може да си седне на мястото. всъщност тя е преуморена и затова се движи така, нон стоп. децата не умеят да спят. хората също. ние си изграждаме асоциации, които ни приспиват. мием си зъбите, взимаме си баня, лягаме, четем книга. дъщеря ти се е научила да заспива, сучейки. бебетата правят по 10 цикъла на сън през нощта и имат няколко пробуждания. не може да заспи сама и иска да суче, за да се приспи. ти я взимаш, разнасяш и с това още повече й нарушаваш съня. правех същото! намери сили да спреш. детето ти не се нуждае чак толкова от теб. хубаво е да има силна връзка между майка и дете, но ние не живеем в природата и не спим с децата си, не и в европейския свят. тя ще има кризи, ако не започнеш още от сега. а налице е това, че тя системно си недоспива и е преуморена. за 3 дена му спрях на моя нон-стоп буденията нощем. много са умни и мънички и схващат супер бързо! сили и упорство ти желая. пратих ти текста.  Peace

# 51
  • Мнения: 141
kssk благодаря за текста! Това, което най-вече искам е детето ми да израстне спокойно и самостоятелно... Ще прочета това, което си ми пратила и дано да схвана какъв е методът детето ти да не става за нощно хранене.  Ако не те затруднявам - може ли да напишеш с няколко думи как така успя да му спреш на детето буденията нощем. Вярвам, че на много момичета ще е полезно. Благодарим предварително!

# 52
  • Мнения: 63
оки, моят случай беше - нощен сън по 9 часа, от 21.30 до 7.00 със средно от 4 до 5 пробуждания, за хранене. той е хранен смесено, на кърма и с адаптирано. първо, защото беше на 3 месеца, мислех, че си е гладен. но като започна да се буди през нощта през 2 часа и ядеше по 130 мл. адаптирано, реших, че е нещо друго. та, книгата се казва "No cry sleep solutions" (Решения за оравяне на съня без плач) и е написана от жена, която е спяла с детето си в едно легло, будел я е по 8 пъти и т.н. Освен много неща, които е описала, най-важното е да разбиеш асоциацията за сън на детето със сукането и да му покажеш, че може да заспива само. Детето се учи на тия неща най-добре с нощния сън, защото там има ясно оформен (след втория месец) биологичен часовник. На моетодете се включваше точно в 21.20. Авторката препоръчва и ранен час за бебетата, към 18.30-19, но това е друга тема. И какво правиш: започваш да го приспиваш както обикновено, но примерно един час преди биологичния му часовник да се включи. Аз го хващах моя след банята и засядахме в 20.15 ч. Давам му да суче и той се унася, следя докъде му е стигнало заспиването, гледам да не е заспал, за да не го вбеся, че го будя, а само, е започнал да се успива. Тогава спираш сукането, целуваш го и го слагаш в кревата и се правиш, че излизаш (да кажем, гасиш лампата). Следва бунт. Пак го гушваш. Пак суче, пак се унася, точно да заспи, пак го слагаш и така, общо взето при нас, поне 4-5 пъти. Но 21.20 си го оставях буден в леглото, нощният му будилник се включваше и край, отнасяше се Simple Smile Ако се събуди нощем правех всичко, което да го ядоса Simple Smile) тоест, никакъв комфорт, давам му да суче, но малко, после му сменям памперса, уригвам гои т.н. тоест, идеята е да разбере, че е тъпо да се будиш, за да ти сменят памперса Simple Smile ами за три-четири дена се отказа. Започна да се буди наистина само за хранене, вече не го приспивам със сукане!!!, винаги го слагам буден в кревата, а сега, да не дърпам дявола си спи по 11 часа без шуш Simple Smile много полезни книжки има по света Simple Smile)

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 19:51 от kssk

# 53
  • Мнения: 1 263
petia0805, по колко часа на ден излизате на разходка? Не я оставяй да спи по време на нея, а също и за много дълго време през деня. Има едно правило да не се позволява на  детето да заспи след 17, за да има спокоен нощен сън вечерта. Пробвай как ще действа при вас.
Успех!

# 54
  • Мнения: 6 713
Това със неспането през деня съм пробвала - изобщо не препоръчвам! Naughty Детето се преизморява от неспането през деня, и така или иначе не може да заспива вечер и става една ...  ooooh! Напротив, дори и сега, когато детето ми спи през деня добре, и вечерта си заспива и по-добре.

# 55
  • Мнения: 141
Относно съня през деня - честно казано съм тотално объркана. Много често, когато спи повечко през деня спи добре и през нощта. Очаквам ужасна нощ, а тя си спи добре. Т.е. детето е по-спокойно, когато е отпочинало. Но явно има някаква граница, която като се прекрачи и настават проблемите през нощта. Все още не мога да хвана къде е нашата граница, просто... всеки път е различно. Лора по принцип не е спяла много в количката. Дори до преди половин месец винаги съм съобразявала времето, когато ще изляза на разходка, че ние не обичахме и в количката да стоим #Crazy Излизахме, когато вече е много уморена, за да може да заспи, та да постоим навън. И това продължава най-много час като през това време не трябва да се спира дори за миг. Веднага се надига. Това беше допреди половин месец. Дори не даваше да смъкна облекалката назад - веднага се будеше. Сега вече нещата са различни. Явно наистина децата си имат периоди и нещата се променят. Явно просто трябва търпение. Относно книгата, която kssk ми изпрати..."The no cry sleep solution"... Не съм я дочела. В нея има много интересни неща. Искренно съжалявам, че няма превод на български. Когато я довърша ще споделя накратко за методът, който тя предлага. Дано Лора ми даде тази възможност.

# 56
  • Мнения: 34
Петя, една немалка част от бебетата са като твоето, нашето е също така. Имай предвид, че всяко бебе има нужда от различно количество сън. При вас наистина наддава малко по-малко от нормалното (сега вместо по 300 трябва по около 400-500), но няма гаранция, че това е заради съня. Може да е заради един куп други неща! Продължавай да гушкаш и да обичаш - това е най-доброто за едно бебе. Само след няколко месеца ще свърши този период и после няма никога повече да имаш шанса да си толкова близо до детето си  и то по цял ден - ще ти липсва, гарантирам Simple Smile Ние сме почти на 5 - като беше на 3 беше някъде пикът на лошото спане и сега малко по-малко се оправя, вече спи по 10 часа нощем без да се буди (но се кърми 3-4 пъти за това време, спейки)

Пишеш, че бебето е много активно - развитието на мозъка зависи от това колко е докосвано едно бебе, гушканите бебета развиват мозъчетата си много по-бързо и по-добре! Масажът също е задължителен. Бебетата, които много спят и не са гушкани толкова обикновено са мудни и апатични. При нас сънят е проблем и сме изтощени нон стоп, но когато е буден е уникален - никога не плачи, хили се през цялото време, гука като луд. А е на няма и 5 месеца!

При нас проблемите идват от рефлукс - вашето бебе връща ли често храна? може да има рефлукс без да повръща често - ако й е запушен често носа, ако чуваш как се дави и преглъща. Има доста методи да облекчиш рефлукса.

Независимо каква е причината обаче, може да подобриш сънят й по следните начини
- денем носи на кенгуру или слинг, там ще спи добре, а колкото повече спи през деня, толкова повече и през ноща!
- приспиването на едно бебе е въпрос на тренинг, така че таткото трябва да е упорит и ще се научи!
- да спи на вашето легло и да го гушкате! при нас помага и само да му хванеш ръчичката, по принцип като са във фаза на лек сън си мърдат крайниците и това ги събужда понякога, ако хванеш ръчичките и не им даваш да ги мърдат! също така като усетиш, че се размърдва може да я подрускваш леко и да изпадне пак в дълбок сън - така и двамата няма да се будите Simple Smile
- не се излагай с каши, лекарства и прочие! Кърмата е всичко най-добро за бебето първите 8-9 месеца. Въвеждай си дуги храни нормално. Може да провериш и за baby led weaning метод на захранване
- не се подвеждай по графици и прочие, слушай какво иска детето, то си показва всичко, само трябва да се научиш да го разбираш! всяко бебе като е се събуди, след около 1-2 часа (зависи от бебето) отново му се доспива, ако уцелиш момента ще я приспиш за 5 минути на ръце (или в кенгуру). През деня може да спи и по 30 минути на спане, но не трябва да будува повече от 2-3 часа. Пропусне ли втори цикъл за спане ще се раздразни и после е трудно. Също така може да иска да яде през 2 часа -ако иска, давай! Тя най-добре знае кога е гладна, на теб никой не ти казва кога да ядеш, нали? Ядеш като си гладна, тя защо да е по-различна?

Не се притеснявай - бебетата, които са гушкани много, и когато родителите дават на бебето да води нещата, а не налагат своите режими и методи, стават много по-самостоятелни и добри хора! Когато откликваш на всяко нейно желание тя ще се научи да изразява проблемите си, защото знае, че ще срещне подкрепа. Ако я оставяш да плаче и й налагаш разни режими и прочие - ще разбере, че няма значение какъв проблем има, защото никой няма да и помогне. Тези бебета обикновено стават хора, затворени в себе си и зависими (защото от бебе свиква някои да й диктува).

# 57
  • Мнения: 141
mcgavin  - страхотен пост. Много ми харесаха нещата, които си написала, защото за радост мисля по същия начин. Вече бях казала, че когато действително много натежи си припомням, че скоро няма да мога да бъда толкова близо до нея, а и тя няма да има вече такава голяма нужда от мен. Времето действително минава бързо и то страшно неусетно...Масажите не сме ги изоставили - дори напротив. Лора не повръща. Не сме имали такива проблеми. Тъкмо току-що говорих отново със съпруга си, че въпреки, че е натоварен на работа - трябва да успява да намира време и сили да се занимава с нея и да ми помага по някакъв начин. Относно графиците - тъкмо съм изпаднала в едни размисли нощем, когато се събуди дали е добре това, че тя е изцяло на поискване за всичко. Т.е. тъкмо се чудех дали не сгреших, че няма режим, а правим това, което тя реши newsm78 По принцип до този момент винаги съм смятала, че трябва да се водя по детето, че те не са машини и както нас имат моменти и моменти. Но започна нещо да ме гризе съмнение.... Laughing Сега след като прочетох това, което си написала... ами какво да кажа... отново се почувствах добре знаейки, че и други хора мислят, че децата са индивидуалности и не трябва да им се налагат и дават правила на живот удобни било то на родители или на обкръжението на родителите Laughing. Продължавам да залагам на любовта и разговорите, въпреки че все още не говори... Убедена съм, че това ще допринесе за по-добрата комуникация в последствие... Между другото - аз пак имам един малък успех. Става дума за обедния сън. Вече имаме изграден начин, по който заспива безотказно. Слагам я в люлката и няма да се смеете - пробвала съм всякакви песни - класика, инструментали, птички, природа, щурчета, дъжд....ама много неща. Включително бял шум. Един ден си разглеждах фонотеката. Пуснах диска на Сашо Роман - най-доброто. Лора се позаслуша и следващият път, когато се чудех вече как да я приспивам, защото вече ме боляха ръцете я сложих в люлката - изпях три песни бавни с него и тя вече спеше... Оставям й една песничка да се повтаря и така тя спи по час, час и половина. Действа безотказно до момента. Просто не мога да повярвам... Голям майтап сме значи... Обяснявам си го, че те са бавни песни, имат един специфичен ритъм и най-важното мъжки плътен глас. Още като новородена харесваше най-много зайченцето бяло изпълнено от един мъж - не другите версии, където пеят деца. Искам да отбележа, че допреди ерата на Сашо Роман  Laughing не е искала и за секунда да стои в люлката. Дори вече се ядосвах за какво давахме пари и за нея. Цялата ни къща е пълна с люлки, шезлонги всякакви типове и видове... но имало защо LaughingПоздрави на всички и хубав неделен ден желая!!! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 14:08 от petia0805

Общи условия

Активация на акаунт