Какви гадости и странности обичате да ядете?

  • 37 790
  • 394
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисълта за суровата кайма ме отвращава Sick Аз дори колбаси не ям, ако не са добре изсушени и усещам суровото месо Sick

Но, виж, филия с масло и халва е друго нещо Flutter Само дето от години ве4е не ям тази комбинация, защото няма като едновремешната халва в тенекиените кутии Sad

Спагети с хляб и аз съм яла. Като свършиха спегетите, си топнах пар4енце от сервираните на масата хлеб4ета в останалия сос - хубаво беше.

# 46
  • София
  • Мнения: 15 467
За момичетата, които обичат да хапват сурова кайма: в Турция се приготвят кюфтенца от сурова, смесва се с разни подправки и се хапва така.  Crazy

Ето на тази рецепта попаднах в нета:
http://www.bonapeti.bg/index.php?recepta=10&id=433&cat=396&subcat=0
Това ми го предлагаха в Белгия. Един турчин цял ден меси каймата,една голяяма тава, вечерта я направи на малки топчета, като кюфтенца и всяко го сложи в лист маруля.И резени лимон имаше. Ама аз не се реших да го опитам. Но имаше поляци, които го опитаха и казаха,че било супер за мезе!

# 47
  • Мнения: 11 607
Спагети с хляб и аз съм яла. Като свършиха спегетите, си топнах пар4енце от сервираните на масата хлеб4ета в останалия сос - хубаво беше.

Е, ти все пак разделно си ги яла......Баща ми ме попита, когато за първи път му сервивах спагети - А хляб няма ли кой да сложи на масата?

# 48
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, то сирене или кашкавал със сладко или плодове си е класика. Тук в Австрия например масово се сервира чиния с различни сирена и за гарнитура плодове. Може, да се прибавят и зеленчуци, но трябва да са сладки (пасващи) или по-точно чушки, моркови и т.н. Аз си спомням едно време си умирах, майка като купи топъл бял хляб, сирене и грозде мммм. Няма по-вкусно нещо.
А също да добавя и виенски шницел със сладко от черни боровинки. Отначало все търсех кетчуп, но после свикнах и сега само така ям шницел.
Ами то и мусака с хляб е като спагети с хляб. Само където ние българите си обичаме с почти всичко, да си хапваме и хляб.
А последно вчера си хапнах кисело мляко+ боровинки + захар + босилек. На мен лично много ми допадна.

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 13:08 от Venetta

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
в една пицария предлагат панирани сирена със сладко от боровинки. За мен това не е странна комбинация. Лично аз обичам круша със сирене.
Няма да забравя никога как мен и още една мацка, ама мацка та дрънка ни гледаха с отвращение, когато споменахме, че обичаме агнешки главички, а очите на агнето са направо деликатес...обожавам карантия. Супа от агнешки черва ммммм

# 50
  • София
  • Мнения: 15 467
    Много интересен вкус имаш  Peace. Нищо, от изброените неща не бих могла да хапна. Naughty

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
   Много интересен вкус имаш  Peace. Нищо, от изброените неща не бих могла да хапна. Naughty
Метнала съм се на дядо ми, лека му пръст. Всички гадости на масата ги ядяхме аз и той.  Сега само аз

# 52
  • София
  • Мнения: 15 467
   Много интересен вкус имаш  Peace. Нищо, от изброените неща не бих могла да хапна. Naughty
Метнала съм се на дядо ми, лека му пръст. Всички гадости на масата ги ядяхме аз и той.  Сега само аз

Трябва да дам на дъщерята, да прочете тази тема, защото за нея и любимите ми пържени чушки с яйца, или лук с яйца, или миш-маш са велики гадории.

# 53
  • Мнения: 5 001
Хи-хи-хи...гледам за гадости си говорите..... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А какво ще кажете за това,а?




Още "вкусотиийки" може да разгледате тук..
http://www.thatsweird.net/picture40.shtml

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 15:06 от TheNMaster

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
какво е това?

# 55
  • Мнения: 5 001
Хлебарки,скакалци,скорпиони,ларви и други насекоми,които се хапват с удоволствие в източната кухня.....

# 56
  • Мнения: 18
Хлебарки не ям, но обожабам панирани охлюви.

# 57
  • Мнения: 11 607
Агнешките очи е охлюви са приоритет на баща ми, а пилешките крака на майка ми - направо не ги гледам като ги ядат......

Писала съм - за 1 април в къщи бях направила паниран черен боб и панирани лучени кръгове. Представих ястието като хлебарки в паяжина......

# 58
  • Мнения: 1 804
Тъкмо си помислих, че не ям нищо странно и ви прочетох отговорите - ми повечето неща са си класика - сладко със солено - съвсем нормално ми се вижда! Mr. Green

Само кис. мляко със сода и суровата кексова смес и кайма ми се виждат гадни - по принцип не ми пречи да ги опитвам, но не бих ги яла! Grinning Всичко друго за което пишете си го хапвам и то с удоволствие - е без гадинките на снимката де! Laughing

Сега се сещам, че имах едно гадже, което ядеше ябълка с кетчуп! newsm78

# 59
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мастерче, да допълня още малко подобни гадости, на тези които показа Wink



А това е за тези, които обичат очи Wink.  Но тези, които са чувствителни към подобни гледки, да не гледат, че после, да не се оплакват от кошмари.

http://www.halloweenies.de/prodimg/118236_halloween-karneval-deko_big.jpg

А тук може, да видите още стотици подобни.

http://www.google.at/images?q=ekliges+essen&um=1&hl=de&a … art=0&ndsp=21

Между другото като малка, при един мой доста по-възрастен братовчед, съм яла магарешки и конски луканки, по едно време бяха много на мода. Яла съм и костенурка, жаби и таралеж. Като си помисля само... горките животинчета. Сега със сигурност никога не бих могла, да ги ям, но едно време моя братовчед много обичаше подобни гадости и ни даваше и на нас децата, като ни убеждаваше, че няма по-голям деликатес от това, а ние ядяхме и се мусихме, но нали той е по-голям, той знае и ние послушно изпълнявахме. А сега покрай всичко това си спомних за един мой съученик, който пред целия клас изяде една жива пеперуда...

Докато пиша видях, че  The_Sunrise  е писала за прадядо си, а моя дядо е ял симид с хляб.

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 16:09 от Venetta

Общи условия

Активация на акаунт