лечението на акне и белези започва отвътре

  • 87 592
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
Здравей , това е аюрведична хранителна добавка , в Индия се произвежда.

Преписвам от опаковката

Производител : Ayursiddha Inc    www.ayursiddhainc.net

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 01:33 от The_Sunrise

# 16
  • Мнения: 0
Здравей , това е аюрведична хранителна добавка , в Индия се произвежда.

Преписвам от опаковката

Производител : Ayursiddha Inc    www.ayursiddhainc.net



Много ти благодаря за бързия отговор.   bouquet

А каква е цената на опаковката, колко хапчета са в една и по колко се пият на ден? Аз намерих един подобен продукт на фирма Хималая, 60 таблетки струват около 7 лева. Мисля, че са същите съставки.


# 17
  • Мнения: 262
22 лв са в Лечител , но имаха някаква отстъпка и ги взех за 20 лв.

60 хапчета са , пият се по 2 на ден - след обяд и след вечеря.

Аз не ги намерих на сайта на производителя    Thinking

Кои са хапчетата на Хималая ?  Аз отдавна се каня да си купя техните Пурим и Септилин , но ще видя първо дали ще има ефект от Др. Нийм.

# 18
  • Мнения: 0

На сайта,който ми даде са в секцията Products --> Ayurvedic Herbs --> Neem.

Хималая също предлагат хапчета със същата съставка - казват се просто Нийм. От същата серия на Пурим и Септилин са. Както казах струват 7 лева, според инфото в сайта на фирмата. Ето тук: http://www.si-plus.com/index.php?p=27

Нийм е всъщност името на индийското вечнозелено дърво, от което се извличат екстракти и се преработват в тези капсули. Веществата на дървото имат силно антисептично и прочистващо кръвта действие, както и благоприятен ефект върху кожата. Явно е доста разпространено в Индия. От него се произвеждат и масла, сапуни, кремови и т.н за проблемна кожа. Снощи си поиграх да намеря малко повече инфо.

Сега смятам да си поръчам от Хималая таблетки за около 2 месеца прием и крема Кларина. Надявам се да ми помогнат и за белезите, поне някои от мненията, които прочетох в наши и чужди форуми обещаваха и такъв ефект. Също така се чудя, дали някои от тези продукти предотвратяват силното производство на себум и появата на бели запушени пори?



# 19
  • Мнения: 0
Може ли някоя от вас, която е ползвала или купувала Др. Нийм Комплекс да ми каже дали това е българско хапче или се внася от някъде. В момента не съм в България и се чудех дали мога да го намеря и в чужбина.
Какъв точно е съставът? Нийм да не би да е името на една от билките - на английски има едно такова растение - neem, което за съжаление не знам как се казва на български. Как точно се казва фирмата, която го произвежда?
Много ще съм ви благодарна за информацията, понеже сега се опитвам да се справя с няколкото остатъчни белези от леко акне.  Hug

  bouquet
Здравейте, това е аюрведична формула и мисля, че идва от Индия. Едно от растенията наистина се казва Нийм (няма bg име, защото е индийско растение без еквивалент у нас), но има още 10 билки. Лекарката ни каза, че комбинацията е важна за ефекта. На опаковката пише Forest Herbs. Дано това помогне да го откриете. Аз имам добър опит с Д-р Нийм Комплекс за лечение на акне. Ще се радвам, ако понататък споделите и вашия опит за белези.

# 20
  • Мнения: 0

На сайта,който ми даде са в секцията Products --> Ayurvedic Herbs --> Neem.

Хималая също предлагат хапчета със същата съставка - казват се просто Нийм. От същата серия на Пурим и Септилин са. Както казах струват 7 лева, според инфото в сайта на фирмата. Ето тук: http://www.si-plus.com/index.php?p=27

Нийм е всъщност името на индийското вечнозелено дърво, от което се извличат екстракти и се преработват в тези капсули. Веществата на дървото имат силно антисептично и прочистващо кръвта действие, както и благоприятен ефект върху кожата. Явно е доста разпространено в Индия. От него се произвеждат и масла, сапуни, кремови и т.н за проблемна кожа. Снощи си поиграх да намеря малко повече инфо.

Сега смятам да си поръчам от Хималая таблетки за около 2 месеца прием и крема Кларина. Надявам се да ми помогнат и за белезите, поне някои от мненията, които прочетох в наши и чужди форуми обещаваха и такъв ефект. Също така се чудя, дали някои от тези продукти предотвратяват силното производство на себум и появата на бели запушени пори?






pharm74, а може ли да ми кажеш на коя фирма са тези билки - на Forest Herbs ли? Има ли някаква друга информация на опаковката и евтл. другите билкови съставки? Много много ти благодаря предварително:)))

# 21
  • Мнения: 0
Здравейте, на опаковката пише Forest Herbs, но също и Ayursiddha Inc. Аз потърсих инфо в нета за другите билки в Д-р Нийм Комплекс и ето какво намерих за две от тях:

Rubia cordifolia потенцира детоксикационната функция на черния дроб и бъбреците, елиминира токсините, пречиства кръвта. Има противовъзпалително действие. Смята се за един от най-мощните подмладяващи кожата агенти. Помага при нарушена пигментация - петна.
Curcuma longa овладява възпалителните процеси. Това се дължи на способността на растението да инхибира биосинтезата на простагландините по време на възпаление. Съдържа и флавоноида куркумин, който е натурален антиоксидант с действие, съизмеримо с това на вит. С и Е. Има  антибактериални и антимикотични свойства.

Ще се поровя и за останалие 8 билки, но ми отнема време. Все пак е интересно да се знае коя съставка каво прави. Още повече, че акнето е комплексен проблем, свързан с черен дроб, бъбреци, хормони, възпалителни процеси и т.н.

# 22
  • Мнения: 0
Мили дами, влязох в този индийски сайт www.ayursiddhainc.com. И знаете ли какво открих? Всъщност Д-р Нийм Комплекс, който се предлага у нас, там се казва Ayurofit и се намира като кликнете на Product - Formulations. Сравних състава от опаковката и така разбрах, че е това. Явно за България идва с друго търговско име и по-различна опаковка. А другото Neem, то съдържа само едноименното растение (Azadirahta indica).

# 23
  • Мнения: 0
pharm74, чудесна си! много ти благодаря!  Hug
сега ще го взема да пробвам. много се надявам да ми помогне с леките белези. при твоята дъщеричка имаше ли и ефект върху белите запушени пори/комедоните?

# 24
  • Мнения: 0
При нея, през първите, може би 10-15 дена започнаха да избиват някакви други пъпчици, по-различни от типичното акне. Това е свързано с процеса на очистване на организма от натрупаните токсини. И после, постепенно започна да се избистря кожата. Всичко ставаше много бавно и постепенно, но един ден я загледах и с учудване видях, че кожата е почти съвсем чиста. Продължи да го взима още известно време до пълно изчистване. Дано и при вас да има такъв ефект. При нея белезите бяха съвсем повърхностни. За белези знам, че помагат и някои лазерни процедури и микродермоабразио. Може да ги комбинирате с билките.
Между другото, като се зачетох в този състав, започвам и аз да го пия. Има тонизиращ и подмладяващ ефект, да видим какво ще стане... Laughing
Сега ще изпратя каквото ново намерих за другите билки. Нали знаете google знае всичко. Grinning

# 25
  • Мнения: 0
Ето инфо и за друга билка в Д-р Нийм Комплекс:

Emblica officinalis (Амла) пречиства кръвта.  Необичайно високо съдържание на вит. С в стабилна форма - антиоксидант с доказана роля в синтеза на колаген. При липса на вит. C се наблюдава бледа и суха кожа,  с неравномерен тен и подкожни  пигменти. Резултати от изследване показват, че хора, които приемат редовно Амла имат много по-малко бръчки, по-добра кожна плътност и еластичност. Освен на вит. С, антиоксидантният ефект се дължи и на наличието на танини и полифеноли. Амла е един от основните реджувенейтинг агенти в Аюрведа - енергизира клетките, подсилва имунитета, тонизира тялото, освежава кожата.

Ето това описание ме спечели за този Комплекс! Laughing Ще споделя с вас, ако взема много да се подмладя... Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 238
pharm74, страхотна си! Hug И аз от днес съм с Д-р Нийм Комплекс  Laughing, включае и сребърната вода от неделя по препоръка на Centuriada. Както се казва 2 в 1. Спазвам стриктно указанията на Centuriada и се надявам скоро да има резултат. Разбира се не очаквам чудеса. Успех на всички!  Peace

# 27
  • Мнения: 0
И аз ти желая успех! Но бързи чудеса не бива да се очакват. Аз смятам, че трябва да се прояви търпение и системни и последователни грижи, за да се изчисти кожата. Все пак тя е огледало на нашето здраве и състоянието на вътрешните ни органи. А тази промяна изисква време.

# 28
  • Мнения: 0
gerna и аз ти желая много успех, надявам се много скоро да видиш резултати!  Hug

Само исках и тук да вметна, за необходимостта от силен, некомедогенен слънцезащитен крем сега през лятото. Иначе има опасност да се пигментират пъпките в процеса на лечение и после да останат петна от тях, които се премахват още по-трудно. Затова не пропускай да се пазиш редовно! Мисля, че има и отделна тема за слънцезащитните продукти, може там да видиш, кой какво препоръчва.

Хубави мисли за всички  Simple Smile








# 29
  • Мнения: 586
Inera, така е. Заболяванията могат да бъдат профилактирани и частично лекувани със здравословно хранене.

...но според народа колкото повече и по-скъпи лекарства му се изписват -толкова по-добре - патета.За тях това е сериозната грижа,когато се предложи някаква природна алтернат терапия те не одобряват... Thinking  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт