Кога и как потърсихте правата си - споделете!

  • 29 018
  • 177
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15 960
Застрахователен консултант на граждански договор, ако е само на процент - не мисля че за две подобни длъжности могат да ти прекратят регистрацията. Ами че те утре могат да ти предложат да раздаваш листовки на улицата...Виж за отказан трудов договор - да.

# 106
  • Другата България
  • Мнения: 37 759
Аз не съм наясно, първо дали е на граждански договор тази позиция, и дали са две.
Трябва да се провери, но имаше някакво такова условие.
Което не оправдава подобно отношение, разбира се.

# 107
  • Мнения: 15 960
Тя съфорумката си го пише, че са й предлагани две позиции за застрахователен консултант на граждански договор.
Иначе и аз не знам  случай за прекъсната регистрация в БТ поради отказана работа, но не е невъзможно. Все пак ако не ти допада работата, не си длъжен да почваш, обезщетението ти осигурява възможност спокойно да си търсиш удовлетворяваща те работа.    

# 108
  • Другата България
  • Мнения: 37 759
 Laughing  Не е точно така. Имаше уловка, сигурна съм. Просто трябва да се провери. След брой отказани предложения могат да ти спрат обезщетението.

# 109
  • Мнения: 15 960
Да де, съгласна съм, че могат да прекратят при няколко отказа, но явно не се случва често, ето и ти даде пример. Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 11 514
Та, какво викате по повод горния ми пост за консервантите? Или, викате като стане дума за това, всеки си прай пас  Mr. Green

# 111
  • София
  • Мнения: 9 517
За консервантите не можеш да направиш нищо - щом производителят ги е обявил на опаковката, ти избираш дали да купиш или да не купиш. Можеш да се разровиш да видиш, дали има някакви изисквания за всеки консервант евентуално, дали може да присъства в храната, но се съмнявам производителя да е сложил на етикета нещо такова, ако го е приложил, просто би го скрил. В крайна сметка всички можем да четем и след това да решим, дали да купим даден продукт или не  Peace

# 112
  • Мнения: 8 567
Последно си търсих правата от общината.
Подсетих ги да свършат нещо елементарно, което е в задълженията им, дори си мисля, че им бях полезна, но явно са се обидили, че ги подканям и ми пратиха заплашително писмо за съдия-изпълнител - неплатен данък за имот, с който всъщност отдавна нямам нищо общо.
Също и на брат ми, разследване до девето коляно.  Crazy
Интересно дали е практика или аз съм попаднала на кисела лелка. newsm78



# 113
  • София
  • Мнения: 11 514
За консервантите не можеш да направиш нищо - щом производителят ги е обявил на опаковката, ти избираш дали да купиш или да не купиш. Можеш да се разровиш да видиш, дали има някакви изисквания за всеки консервант евентуално, дали може да присъства в храната, но се съмнявам производителя да е сложил на етикета нещо такова, ако го е приложил, просто би го скрил. В крайна сметка всички можем да четем и след това да решим, дали да купим даден продукт или не  Peace
Да де, точно, ако някой му се четеше, щеше да види, че съм се разрвоил и половината и повече от общо 12-те консерванта са обявени за опасни (но не за забранени). Просто тоя въпрос някак остава на заден план, а как то се вижда последните години - прекомерната консумация на консерванти и оцветители води до качествени, количествени и всякакви други неприятни изменения предимно в сивото вещество, до степен, че хората да не се интересуват какви боклуци блъскат. Явно засега стратегията е успешна:)

# 114
  • София
  • Мнения: 9 517
Разровил си се постфактум, консервантите не са забранени, което значи, че могат да се използват. Трябвало е да ровиш преди покупката  Peace

# 115
  • София
  • Мнения: 11 514
Разровил си се постфактум, консервантите не са забранени, което значи, че могат да се използват. Трябвало е да ровиш преди покупката  Peace
оххх, божеее, верно почвам да мисля, че тия консерванти влияят зле. Не ми пука толкоз за тези 4 парчета филе, които изядох, говоря - като цяло. Като цяло - толкоз ли не ни прави впечатление какво ядем.
Явно - не. Мозъците ни са станали като гъби.

# 116
  • София
  • Мнения: 19 418
оххх, божеее, верно почвам да мисля, че тия консерванти влияят зле. Не ми пука толкоз за тези 4 парчета филе, които изядох, говоря - като цяло. Като цяло - толкоз ли не ни прави впечатление какво ядем.
Явно - не. Мозъците ни са станали като гъби.
ГовОри ни. И си прав, че вземаме филе като по-диетично и уж натурално, а то... Излиза, че е все тая дали ядеш кренвирши Народен или филе от 12-15 лв.
Обаче.... ти как очакваш това филе да стои 2 седмици и нищо да му няма? Ами като ти се яде натур - купи си сурово, свари го, оваляй го в някаква подправка и да ти е сладко. Обаче без консерванти - 3-4 дни в хладилника, не повече.
След като си във женски форум, сигурно си забелязал, че готвенето вкъщи не е много фешън, особено сред по-младите. Друго си е да кажеш "ядем навън". И на мен ми писва да готвя и понякога минаваме с пица или китайско, но се старая да не е често. Животът е кратък, за да го изкарваме предимно в готвене и чистене.

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 11:52 от Cuckoo

# 117
  • Другата България
  • Мнения: 37 759
Разровил си се постфактум, консервантите не са забранени, което значи, че могат да се използват. Трябвало е да ровиш преди покупката  Peace
оххх, божеее, верно почвам да мисля, че тия консерванти влияят зле. Не ми пука толкоз за тези 4 парчета филе, които изядох, говоря - като цяло. Като цяло - толкоз ли не ни прави впечатление какво ядем.
Явно - не. Мозъците ни са станали като гъби.
Аз нещо не ти схващам идеята. Ти какво искаш и какво предлагаш? На кого го предлагаш? От какво се оплакваш? Всеки си преценява сам какво и къде да купи. На мен ми прави впечатление, чета, и си преценявам какво купувам и ям. На Пена не ѝ прави впечатление, защото с 400 лв. заплата трудно ще пазарува само био и еко храна. Ти всъщност от какво се възмущаваш? От нездравословния начин на живот на Пена?

# 118
  • София
  • Мнения: 11 514
оххх, божеее, верно почвам да мисля, че тия консерванти влияят зле. Не ми пука толкоз за тези 4 парчета филе, които изядох, говоря - като цяло. Като цяло - толкоз ли не ни прави впечатление какво ядем.
Явно - не. Мозъците ни са станали като гъби.

Обаче.... ти как очакваш това филе да стои 2 седмици и нищо да му няма? Ами като ти се яде натур - купи си сурово, свари го, оваляй го в някаква подправка и да ти е сладко. Обаче без консерванти - 3-4 дни в хладилника, не повече.
 
не стои две седмици - срокът нагодност, който веригата магазин му слага е - 3 дни, не знам колк ое стояло преди това на витрината, но поради огромния поток в магазина, мисля че почти всеки ден зареждат. Говорим за топ локация в София

# 119
  • София
  • Мнения: 11 514
Разровил си се постфактум, консервантите не са забранени, което значи, че могат да се използват. Трябвало е да ровиш преди покупката  Peace
оххх, божеее, верно почвам да мисля, че тия консерванти влияят зле. Не ми пука толкоз за тези 4 парчета филе, които изядох, говоря - като цяло. Като цяло - толкоз ли не ни прави впечатление какво ядем.
Явно - не. Мозъците ни са станали като гъби.
  Ти всъщност от какво се възмущаваш? От нездравословния начин на живот на Пена?
Не, душицо. От боклуците, с които тъпчат храните. Да всеки един от тези консерванти не е сред абсолютно забранеените. Но такова струпване на съставки 9довечера ще пробвам да прикача етикета - няма опозоряваща инфо) ми е странно как се допуска в нашата рОдина, ама като ви чета мненията - ясно е как:))А аз питам – дали нещо, някъде, може човек да се оплаче, да хване дикиш, ама явно – не. Повечето ще реагират като Вас, в стил „мен кво ма бОли за пена“

Общи условия

Активация на акаунт