Кога и как потърсихте правата си - споделете!

  • 28 986
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
 Laughing А ти четеш както ти изнася и сам си задаваш отговорите на въпросите си.
Къде казах, че не ме болѝ за некой си? Тоест, пак да питам, щото удобно си пропуснал това, на което явно не знаеш как да отговориш - "ТИ КАКВО ПРЕДЛАГАШ?"

# 121
  • София
  • Мнения: 11 502
Laughing А ти четеш както ти изнася и сам си задаваш отговорите на въпросите си.
Къде казах, че не ме болѝ за некой си? Тоест, пак да питам, щото удобно си пропуснал това, на което явно не знаеш как да отговориш - "ТИ КАКВО ПРЕДЛАГАШ?"
Ако предлагах нещо - нямаше да питам тук. Ако си по-концентрирана, щеше да видиш, че още първия пост е с въпрос - как (и дали въобще) бих могъл да действам в тоя случай...
Да пиша до фирмата, да пиша до медии и пр, и пр...
Но явно никак. Благодаря ви.

# 122
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Виж, аз съм съгласна с теб. Но не знам точно по този въпрос къде би могло да се сигнализира и дали това ще доведе до нещо като резултат. Реален, не само на хартия или да си чешем езиците. Ти си попаднал на това, а какви случаи още има....

# 123
  • София
  • Мнения: 19 402
Никъде евтиното не е качествено, лошото е, че в България и за скъпото няма гаранция.
Да, би могъл да пишеш на производителя и да го питаш - защо след като срокът на годност е само 3 дни, блъскат толкова добавки. Или лъжат потребителите
А все пак хладилната витрина не е хладилник, а нищо чудно трайността на вече нарязаното филе да е 3 дни.
Огромният поток хора не значи задължително, че много се купува. Аз редовно правех калабълък в Била на Раковски заради климатика  Laughing и си излизах без нищо. Там нарязаните колбаси са по-скъпи от другаде и не мисля, че много се купуват, особено в отпускарския сезон и наличието на пресни плодове и зеленчуци.

# 124
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Аз поне не съм чула за производител, който ще сътвори нещо - независимо какво - отговор, продукт, процес, в свой ущърб. Не бих разчитала на адекватен отговор от производител.

# 125
  • София
  • Мнения: 9 517
То затова има Еко, Био и т.н. продукти, яйца от щастливи кокошки, мляко от свободни крави и т.н., които са по-скъпи и би трябвало да са с по-малко Е-та. Друг е въпросът, дали е така, де.

Нищо не можеш да направиш, не защото на мен не ми пука, какво яде Пена, а защото държавата е регулирала нещата - има забранени добавки и незабранени добавки. Производителят пък е длъжен да изпише, какво влага в продукта. Когато той си изпълни задължението и изпише прилежно съдържанието на пакетчето и на надписа няма забранени добавки, никой не може да направи нищо по въпроса. Затова човек се пази сам, като чете... Това се опитвам да ти кажа, но на теб не ти харесва  Peace

# 126
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
И аз му казах същото, и моят отговор не му хареса.

# 127
  • Мнения: 1 518
Искам да подам жалба с/у трудов посредник в Бюро по труда за грубо отношение към мен и заплахи за прекратяване на регистрацията ми от него. От 4 м. от вратата ме посреща със заплахи. В момента си пиша жалбата вкъщи на карирани листи. Някой имал ли е подобен случай? Лично ли трябва да я връча на директора на Дирекция ''Бюро по труда'' гр. Х.?
Моят съвет е: Докато получаваш обезщетение за безработица да не започваш никаква работа, особено пък такава, която ти е предложена от Бюрото Naughty
И още нещо - никакви насочващи писма не подписвай докато не си вземеш и последното обезщетение.
Обезщетението за безработица ти е един сигурен доход за определен период, започнеш ли такава несигурна работа, можеш много лесно да го загубиш Naughty
Бюрата по труда изобщо не ги е грижа за положението на безработните, те са там за да отчитат дейност и нищо повече.
Да не говорим, че най долнопробните работни места ги обявяват не къде да е, а точно в Бюрата по труда, така че изводите са ясни.

Последна редакция: пт, 07 авг 2015, 10:02 от krem-karamel

# 128
  • София
  • Мнения: 11 502
То затова има Еко, Био и т.н. продукти, яйца от щастливи кокошки, мляко от свободни крави и т.н., които са по-скъпи и би трябвало да са с по-малко Е-та. Друг е въпросът, дали е така, де.

Нищо не можеш да направиш, не защото на мен не ми пука, какво яде Пена, а защото държавата е регулирала нещата - има забранени добавки и незабранени добавки. Производителят пък е длъжен да изпише, какво влага в продукта. Когато той си изпълни задължението и изпише прилежно съдържанието на пакетчето и на надписа няма забранени добавки, никой не може да направи нищо по въпроса. Затова човек се пази сам, като чете... Това се опитвам да ти кажа, но на теб не ти харесва  Peace
Чакайте сега, чакайте, ето тук си проличава резултата от прекаляването с консерванти  Mr. Green Mr. Green
Това, че държавата била "регулирала нещата", верно ли според теб и другата девойка, означава, че хората НИЩО не можем да направим?! Верно ли!?
Айде бе, дори в нашата мафиотска пасмина, проекти като дюнигейт и пр. паднаха само защото тук-таме няколцина граждани са се съфиресали и нещо, някъде, някому са се ожалили...
Нищо, кай, не сме могли да направим, алоууу, те и нашате прадеди така са разсъждавали в продължение на 500 години, па после........

# 129
  • София
  • Мнения: 11 502
Никъде евтиното не е качествено, лошото е, че в България и за скъпото няма гаранция.
 

Не е от евтините. И това написах в първия си пост.... не е от най-скъпите, да кажем от цената, на която се продават повечето филета - 1,50-2

# 130
  • Мнения: 1 518
Застрахователен консултант на граждански договор, ако е само на процент - не мисля че за две подобни длъжности могат да ти прекратят регистрацията. Ами че те утре могат да ти предложат да раздаваш листовки на улицата... Виж за отказан трудов договор - да.
Ако си се явил на интервю за работа с насочващо писмо от Бюрото, одобрили са те, предложили са ти и ти откажеш да заемеш длъжността, Бюрото веднага ти прекратява регистрацията за 6 месеца напред.
Ако получаваш обезщетение от НОИ, е направо страшно ако те отпишат от Бюрото, защото губиш пари, които за един безработен са жизненоважен доход.
Прекратяването на регистрацията води и до спиране на обезщетението за безработица.
Затова написах на Koffkathecat да не взима/подписва никакви насочващи писма от Бюрото, докато получава обезщетение.
Не я съветвам да започва работа нито на граждански, нито на трудов д-вор през това време. Всички трудови д-вори са в полза на работодателя, започва се с изпитателен срок през който може да те махне по всяко време, и не се знае дали обезщетението което ти е било прекъснато, ще ти бъде възстановено.
И да не те махне, условията може да са такива,че да те принудят сам да напуснеш.

Виж, ако от Бюрото те отпишат когато вече не взимаш обезщетение, тогава нищо не губиш, както казах Бюрата само отчитат дейност и не им дреме за безработните. Като ти изтекат 6-те месеца наказателен срок, можеш веднага да се регистрираш отново.

Последна редакция: пт, 07 авг 2015, 10:01 от krem-karamel

# 131
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Скрит текст:
То затова има Еко, Био и т.н. продукти, яйца от щастливи кокошки, мляко от свободни крави и т.н., които са по-скъпи и би трябвало да са с по-малко Е-та. Друг е въпросът, дали е така, де.

Нищо не можеш да направиш, не защото на мен не ми пука, какво яде Пена, а защото държавата е регулирала нещата - има забранени добавки и незабранени добавки. Производителят пък е длъжен да изпише, какво влага в продукта. Когато той си изпълни задължението и изпише прилежно съдържанието на пакетчето и на надписа няма забранени добавки, никой не може да направи нищо по въпроса. Затова човек се пази сам, като чете... Това се опитвам да ти кажа, но на теб не ти харесва  Peace
Чакайте сега, чакайте, ето тук си проличава резултата от прекаляването с консерванти  Mr. Green Mr. Green
Това, че държавата била "регулирала нещата", верно ли според теб и другата девойка, означава, че хората НИЩО не можем да направим?! Верно ли!?
Айде бе, дори в нашата мафиотска пасмина, проекти като дюнигейт и пр. паднаха само защото тук-таме няколцина граждани са се съфиресали и нещо, някъде, някому са се ожалили...
Нищо, кай, не сме могли да направим, алоууу, те и нашате прадеди така са разсъждавали в продължение на 500 години, па после........
Ставащ дразнещ вече. Давай, прави, ние ще се учим от теб. Ама то тук на хартия и анонимно всеки може и прави, пък и алоууууууууууу ще вика...който прави наистина нещо, не пита в женски форум и да се бие в гърдите колко другите не стават. Ясен си като...

Искам да подам жалба с/у трудов посредник в Бюро по труда за грубо отношение към мен и заплахи за прекратяване на регистрацията ми от него. От 4 м. от вратата ме посреща със заплахи. В момента си пиша жалбата вкъщи на карирани листи. Някой имал ли е подобен случай? Лично ли трябва да я връча на директора на Дирекция ''Бюро по труда'' гр. Х.?
Моят съвет е: докато получаваш обезщетение за безработица не те съветвам да започваш никаква работа, особено пък такава, която ти е предложена от Бюрото.
И още нещо - никакви насочващи писма не подписвай докато не си вземеш и последното обезщетение.
Обезщетението за безработица ти е един сигурен доход за определен период, започнеш ли такава несигурна работа, можеш много лесно да го загубиш Naughty
От Бюрата по труда изобщо не ги е грижа за положението на безработните, те са там за да отчитат дейност и нищо повече.
чл.20 ал.4 т.4 от Закона за насърчаване на заетостта
(4) Регистрацията на безработните лица се прекратява и в случаите, когато:
4. (изм. - ДВ, бр. 26 от 2008 г.) откажат да приемат предложената им подходяща работа и/или включване в програми и мерки за заетост и обучение за възрастни по този закон, както и в програми и проекти, финансирани със средства от европейски и други международни фондове;

Добре я съветваш, но си има Закони, които за съжаление понякога са в ущърб на хората. Много подобни казуси има в нета, варианти и начини има, просто трябва да се намери баланс и в никакъв случай да не се прибързва наистина с приемане на предложения.

# 132
  • София
  • Мнения: 9 517
Скрит текст:
То затова има Еко, Био и т.н. продукти, яйца от щастливи кокошки, мляко от свободни крави и т.н., които са по-скъпи и би трябвало да са с по-малко Е-та. Друг е въпросът, дали е така, де.

Нищо не можеш да направиш, не защото на мен не ми пука, какво яде Пена, а защото държавата е регулирала нещата - има забранени добавки и незабранени добавки. Производителят пък е длъжен да изпише, какво влага в продукта. Когато той си изпълни задължението и изпише прилежно съдържанието на пакетчето и на надписа няма забранени добавки, никой не може да направи нищо по въпроса. Затова човек се пази сам, като чете... Това се опитвам да ти кажа, но на теб не ти харесва  Peace
Чакайте сега, чакайте, ето тук си проличава резултата от прекаляването с консерванти  Mr. Green Mr. Green
Това, че държавата била "регулирала нещата", верно ли според теб и другата девойка, означава, че хората НИЩО не можем да направим?! Верно ли!?
Айде бе, дори в нашата мафиотска пасмина, проекти като дюнигейт и пр. паднаха само защото тук-таме няколцина граждани са се съфиресали и нещо, някъде, някому са се ожалили...
Нищо, кай, не сме могли да направим, алоууу, те и нашате прадеди така са разсъждавали в продължение на 500 години, па после........


Айде, докарахме го и до османското присъствие  Mr. Green

Аз съм нормален гражданин и харесвам регулацията. Регулация има, ако искаш тя да бъде променена, трябва да направиш нещо, за да я смениш. Успех! Останалото е говорене в празното.

ПП Това няма да стане с писмо до определения производител или до някоя медия, която най-вероятно няма да ти обърне внимание, но дори и да го направи, ще бъде шум за три дни (като кърмачката в МОЛ-а).

# 133
  • София
  • Мнения: 11 502
Ок, благодаря ви. Разбрах, че по-скоро аз съм сбъркания, тъй като се притеснявам от глупости (очевидно). Да папаме консервантите и да ходим на манифестации (то няма разлика- и двете по принуда, че не всеки може да иде на село).
Сполай, и темата по тоя въпрос приключвам, благодарение на компетентните и изчерпателни мнения.

P.s. - апропо, не се бия в гърдите, душице, а исках помощ.

# 134
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Роналд, когато се притеснявам от нещо, не алармирам други хора с надеждата те да ми кажат какво да правя /или пък що и да не го свършат/, а запретвам ръкави и го правя. Това е нещо, което явно не ти е присъщо и след като не можеш сам да се справиш, не иронизирай селски и просташки, а потърси някой друг да ти свърши нещото, което ти лично не можеш. Толкова за компетентните и изчерпателни мнения. Не е безобиден този въпрос, никак.

Общи условия

Активация на акаунт