Кога и как потърсихте правата си - споделете!

  • 28 983
  • 177
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 97
Bqh v bolnicata.
Vse pak zad garba mi sa pusnali zasochvashto pismo, za da imat osnovanie da mi prekratqt registraciqta. Ot kakto sam se registrirala se machat da mi q prekratqt. Oshte sqdam na stola i zapochvat edni zakani.  e, kato mi sprat parite na tqh li shte gi razdadat kato bonusi? Kakva e tazi zloba i nenavist ne q razbiram.

# 151
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 426
Значи имаш болничен лист! Няма да имаш проблем!

# 152
  • Мнения: 120
Къде мога да се оплача от директорка на Бюрото по труда?! Моля, помогнете!!!

# 153
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 263
Къде мога да се оплача от директорка на Бюрото по труда?! Моля, помогнете!!!

може би тук http://www.az.government.bg/contacts/

или на




полезно

# 154
  • Мнения: 120
Благодаря ти!  Hug

# 155
  • Мнения: 2 760
Преди доста години една приятелка се опитваше да осинови дете. Мотаха я много дълго време; един ден тя дойде при мен разплакана и ми разказа как са й намекнали, че досега е трябвало да се усети и да бутне нещичко тук и там, за да станат нещата  #2gunfire
Беше написала писмо на тогавашния министър Емилия Масларова, да, да, онази същата със златния дом за стари хора в Стара Загора, ако не ме лъже паметта. Писмото на приятелката ми беше, меко казано, истерично, накапано със сълзи и сипещо обиди - точно колкото никой да не му обърне внимание. Тя ме помоли да редактирам; аз го преправих почти напълно със спокойно звучащ делови тон, махнах обидите и оставих всички въпроси.
След 3 седмици дойде дългоочакваният отговор - спешно разпоредена проверка в дома. Седмица след проверката - одобряване на молбата им, която изобщо не е била разглеждана дотогава ooooh!, след около месец или малко повече осиновиха момиченце.

Докладвах сайт, който искаше неправомерно пари - вече не помня какво точно беше, но от КЗП ми върнаха отговор и сайтът беше махнат.
Винаги всичките ми предявени претенции са били удовлетворявани, явно съм късметлийка.

# 156
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Много оплаквания от това Бюро по труда, това вирус ли е някакъв? Confused

# 157
  • Мнения: 66
Прочетох някои от коментарите ви се оказва, че наистина, когато се оплачем на правилното място и по правилния начин, нещата обикновено се случват. Защо тогава има толкова несправедливости, които няма кой да ги "оправи". Малко ли са хората, които се оплакват? Или някак си ни учат да се съсредоточаваме върху проблемите, а не решенията? Наистина май "плюещите" са пре-много.

Скоро се оплаках от ужасно пътуване с автобус и управата на превозвача ми възстанови парите безпроблемно.  Peace

# 158
  • Мнения: 120
Мери Ан, вируса е злоба и е хванал повечето служители на Бюрото по труда!

# 159
  • SF
  • Мнения: 21 519
Никога не си потърсих правата за нищо. Ядосвам се, но ме мързи да пиша жалби, да подавам оплаквания, да издирвам телефони, да чакам някой да ми вдигне и да ме изслуша.
Работех временно на една държавна позиция, където трябваше да изслушваме оплаквания. По инструкции не трябваше да се занимаваме. Не трябваше да взимаме отношение, защото после се оплакват от нас. Никой не слуша какво му обясняваме, после казва, че ние така сме му казали да направи. Щом ме чуеха да давам информация по телефона, ми казваха "не се занимавай". Ако се занимавах (една жена ме питаше как да си доведе внуците от Австрия, нещо с паспортите им имаше, аз поех ангажимента да проверя как, а колежките ми казаха сега да отида и да й ги докарам внуците, щом толкова съм искала да помагам). Това ме е обезверило съвсем.
А от какво бих искала веднага да се оплача?
Зад нашия блок има къщи и някакъв човек гледа в двора си 4 кучета. Май ги държи гладни, по цяла нощ вият, мине ли някой по улицата - лаят, пуска ги свободно да се разхождат, крещи по тях, чува се всичко. Особено сега през лятото, на отворени прозорци шумът от тези 4 кучета, син и стопанин е ужасен и не се търпи.
Бившият ми шеф, некъпан вмирисан нахалник, ме сваляше и ми досаждаше. Съответно беше отмъстителен и наказваше в отпуски и хонорари.
Никога не се оплаках. Дори и на раздяла не му казах какво точно мисля за него.

# 160
  • Мнения: 1 518
Много оплаквания от това Бюро по труда, това вирус ли е някакъв? Confused
Никакъв вирус не е, а споделен опит с корумпираните служители/трудови посредници.
Най-важно от всичко е да знаеш как точно да процедираш с такива Wink
Аз имам и още за разказване, но за пред форум и това е напълно достатъчно.

# 161
  • Мнения: 2 760
Много оплаквания от това Бюро по труда, това вирус ли е някакъв? Confused
Никакъв вирус не е, а споделен опит с корумпираните служители/трудови посредници.
Най-важно от всичко е да знаеш как точно да процедираш с такива Wink
Аз имам и още за разказване, но за пред форум и това е напълно достатъчно.

Moят стар и скромен опит с БТ пък е много положителен - преди 15 години се регистрирам като безработна след завършване на университета, още на първия подпис съм пропуснала да чуя, че трябвало да се кача до втория етаж за още един подпис, и с леко сърце драсвам за морето.
След месец отивам пак за подпис и жената ми казва да отида горе и да подпиша за два месеца, защото по правилата трябвало да ми прекратят обезщетението или регистрацията, не помня вече. Та ме покрили жените, само от добро сърце, и то с риск от неприятности, ако им дойде проверка.

# 162
  • Мнения: 97
Много оплаквания от това Бюро по труда, това вирус ли е някакъв? Confused
Никакъв вирус не е, а споделен опит с корумпираните служители/трудови посредници.
Най-важно от всичко е да знаеш как точно да процедираш с такива Wink
Аз имам и още за разказване, но за пред форум и това е напълно достатъчно.
По пусната жалба с/у трудовия ми посредник съм виновна и трябва да й целувам краката, че ми предлага работа като раздавачка на брошури към алианц. Ще оспорвам решението на директора в съда, ако трябва. не ги е срам да измиват ръцете с болната ми майка. Ще видят те ,
ще ги съдя.

# 163
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Аз те предупредих. Нали уж беше си взела всички обезщетения, защо продължаваш да се занимаваш с тях? Искаш да останеш регистрирана на общо основание ли? Това ли ти прекратяват?
Аз лично не бих се занимавала. Има вероятност да загубиш и време, и пари при едно съдебно дело.

# 164
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Прочетох някои от коментарите ви се оказва, че наистина, когато се оплачем на правилното място и по правилния начин, нещата обикновено се случват. Защо тогава има толкова несправедливости, които няма кой да ги "оправи".
Защото масово хората реагират емоционално в такава ситуация. И вместо да поставят проблема на масата с факти, го правят с емоции.
Типичен пример: вместо да се напише жалба за нарушения по даден правилник, се пише жалба колко онеправдан е жалбоподателя и иска компенсация. Ама за какво, защо, какво е нарушено, как, кога - това много хора го пропускат, и усърдно действат като жертвата.
В тази връзка и до ден днешен не пускам писмо или жалба без да го е прегледал мъжа ми - за всеки случай, да не съм го избила и аз на "жалене", вместо на факти Wink

Общи условия

Активация на акаунт