БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-6

  • 19 614
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Мъхести и семчести не съм давала и до 2-та годинка.
Има достатъчно голямо разнообразие и от другите/оставащите плодове, които все пак не са алергени.
Дори и при алергични деца белени праскови и кайсии не е проблем да бъдат внимателно въведени около годинката.
Пъпеш/папая без проблем пресни и след 6-тия месец.
Всеки плод/зеленчук е потенциален алерген. Някои в минимална степен, други в по-голяма.

# 31
  • Мнения: 2 807
Sourcherry, пъпеш, папая, диня, череши ("белени") и др. НЕ се водят храни алергени.
И да, могат да се дават и след 6-я месец още, сурови.

Варени или от бурканче/пюре - имах ропед вид за мъхестите.

Всяко дете е различно и може да направи алергия дори към ябълка (познавам такива), но ябълката сама по себе си не е храна-алерген.

Те могат да бъдат въведени, но лично аз съм предпочела да ги избягвам  Peace
Така и "новите" вкусове на плодовете (мъхести, семчести) съм въвеждала по-дълго време. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 239
Момичета да запитам и аз как действа елдата на коремчето, че моя син е със запек сега.Ако е запичащо, да въведа сини сливи преди това  newsm78

# 33
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Регулиращо действа. На моя син много добре му понася  Laughing Както и просото  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 239
Благодаря ти, Аманитка!  Hug
ЗаФащам я

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Искам да попитам грис от кога може да се дава и как да го приготвя  Embarassed  И друг въпрос-сега след обяд малката яде каша с плод-тези йогурти достатъчно хранителни ли са да заместят кашата или са за между храненията?

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да попитам грис от кога може да се дава и как да го приготвя  Embarassed  И друг въпрос-сега след обяд малката яде каша с плод-тези йогурти достатъчно хранителни ли са да заместят кашата или са за между храненията?

Кашата замества хранене.

Грисът го правех с вода - виж опаковката написано е за колко вода, колко лъжици грис.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Искам да попитам грис от кога може да се дава и как да го приготвя  Embarassed  И друг въпрос-сега след обяд малката яде каша с плод-тези йогурти достатъчно хранителни ли са да заместят кашата или са за между храненията?

Кашата замества хранене.

Грисът го правех с вода - виж опаковката написано е за колко вода, колко лъжици грис.


Аз знам,че кашата замества хранене,но въпроса ми е йогурта замества ли кашата?  newsm78 

# 38
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да попитам грис от кога може да се дава и как да го приготвя  Embarassed  И друг въпрос-сега след обяд малката яде каша с плод-тези йогурти достатъчно хранителни ли са да заместят кашата или са за между храненията?

Кашата замества хранене.

Грисът го правех с вода - виж опаковката написано е за колко вода, колко лъжици грис.




Аз знам,че кашата замества хранене,но въпроса ми е йогурта замества ли кашата?  newsm78  
Ами принципно би трябвало - нали е сухо мляко и нишесте.

Последна редакция: ср, 16 юни 2010, 13:37 от nana77

# 39
  • Мнения: 694
момичета дайте идея какво мога да дам на малкия за следобедна закуска не искам да е каша и от тези пудинги на доктор йоткер може ли?

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
момичета дайте идея какво мога да дам на малкия за следобедна закуска не искам да е каша и от тези пудинги на доктор йоткер може ли?

Каша, кисело мляко с бисквити, сандвич с кашкавал, нишесте, гриз, ориз и мляко, кисел, пресен плод.

# 41
  • Мнения: 694
 а банан с бисквити и ам?

# 42
  • София
  • Мнения: 12 554
а банан с бисквити и ам?

Да, може.

# 43
# 44

Общи условия

Активация на акаунт