БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-6

  • 19 615
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 675
Здравейте, искам да попитам кашата на Хумана с грис и бурбонска ванилия навсякъде пише, че е безглутенова, а момичетата от отчетната тема казват, че е с глутен, каква е истината?Мерси за разяснението.

# 46
  • Мнения: 27 524
Грисът обикновено е пшеничен и съдържа глутен, да.

# 47
  • Мнения: 3 675
Дадох линк към съдържанието и момичето каза, че е с царевични и оризови стърготини, а глутен има само в пшеницата, значи мога да давам, успокоих се.

http://www.humana.bg/neue_produkte/neue-produkte-gris-vanilia.html

# 48
  • Мнения: 27 524
А, тази е без глутен, да  Peace То го пише отпред на опаковката  Peace

# 49
  • Мнения: 180
Мога ли да въведа грах? Имам домашен пресен, "млад" грах. Искам да го давам като част от зеленчуковото пюре, а не като основа на пюрето. И по колко зрънца мога да слагам вътре? Мерси  Hug

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 360
А въпросната бурбонска ванилия (признавам си не знам каква е разликата между нея и обикновената ванилия   Embarassed   )  от каква възраст е подходяща?   newsm78   И друго да попитам интересува ме млечните,а имено кисело мялко,прясно мялко,кашкавал и извара  съответно на колко месеца се въвеждат?    bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 12 554
Мога ли да въведа грах? Имам домашен пресен, "млад" грах. Искам да го давам като част от зеленчуковото пюре, а не като основа на пюрето. И по колко зрънца мога да слагам вътре? Мерси  Hug

Аз давах.  От консерва.
Слагала съм около 1 супена лъжица.

# 52
  • Мнения: 180
Мога ли да въведа грах? Имам домашен пресен, "млад" грах. Искам да го давам като част от зеленчуковото пюре, а не като основа на пюрето. И по колко зрънца мога да слагам вътре? Мерси  Hug

Аз давах.  От консерва.
Слагала съм около 1 супена лъжица.

Мерси , значи и пресен мога да дам   bouquet

# 53
  • Мнения: 15 379
А въпросната бурбонска ванилия (признавам си не знам каква е разликата между нея и обикновената ванилия   Embarassed   )  от каква възраст е подходяща?   newsm78   И друго да попитам интересува ме млечните,а имено кисело мялко,прясно мялко,кашкавал и извара  съответно на колко месеца се въвеждат?    bouquet
Извара можеш да даваш вече, бяло саламурено сирене също.
Кашкавал - след 1 година, предлагай по-безсолен обаче.
Кисело мляко и прясно - след 1 година.

Бурбонската ванилия е всъщност натурална, напълно естествена ванилия, която няма нищо общо с получения по химичен път ванилин.
В състава на кашите е напълно ок и можеш да ги даваш на бебето без проблем.

# 54
  • Мнения: 180
Здравейте  Wink Искам да попитам как приготвяте овесените ядки с плод (суров или на пюре, няма значение). Аз варя една супена лъжица с малко вода до гъста каша, после добавям плода и преди консумация АМ. Да, но не иска и да вкуси. И въпроса ми е мога ли да ги накисна във топла вода до омекване или задължително трябва да бъдат варени.

# 55
  • Мнения: 365
puhytu, да може. Аз преди също ги варях, но от скоро започнах вечер да ги заливам с вряла вода (слагам 1/2 кафена чашка), до сутринта те са я попили, тогава сипвам още малко пак вряла вода, изчаквам малко и после слагам другите неща - АМ и плод. Правя ги с банан или ябълка и канела.

А сега аз да питам нещо: С какво се различават вечерните каши от останалите? Освен, че май са по-калорични, има ли друга разлика? И могат ли да се дават по друго време, освен вечер?

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 09:53 от Jenivas

# 56
  • Мнения: 158
Здравейте Simple Smile
един бърз въпрос за кашите и от мен:
Давам Елда с нея започнах , мога ли да разнообразя и да давам примерно оризова или ябълка на Хумана?ориз малчо хапва в пюретата и ябълка на пюре също яде Simple Smileи пак ли трябва да е по една, две лъжички или мога направо да си му дам цялото количество което изяжда от другата?

# 57
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте Simple Smile
един бърз въпрос за кашите и от мен:
Давам Елда с нея започнах , мога ли да разнообразя и да давам примерно оризова или ябълка на Хумана?ориз малчо хапва в пюретата и ябълка на пюре също яде Simple Smileи пак ли трябва да е по една, две лъжички или мога направо да си му дам цялото количество което изяжда от другата?

Щом е захранен с ориз и ябълки - цялата доза.

# 58
  • Мнения: 1 424
Вече мога ли да давам на малкия обикновена леща newsm78 В кухнята правят и се чудя дали да го пиша за нея вече Rolling Eyes

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 074
Аз леща и зрял фасул дадох след годинката. Но ако лещата е червена и белена мисля че можеш да дадеш и сега.

Общи условия

Активация на акаунт