Получихте ли семейни добавки за деца/детски/този месец?-17

  • 53 369
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 109
В област Плевен също няма.

# 46
  • Мнения: 22
В София има по пощите за банките не се знае кога

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 97
 Praynig Дано да е утре.

# 48
  • Мнения: 200
Много се извинявам това не са детски, а болнични .Съжелявам за подвеждащата информация

# 49
  • Мнения: 86
азйде и аз да ви се опла4а и да поискам съвет....В понеделник ходих до социалните за да си взема извле4ение от НОИ за исплатените ми от тях обезщетения за май4инство.Май4инство от 1 до 2 годинки на детето.На вси4ки ни е ясно законодателството и това,4е тези суми са фиксирани-240лв. и нито грош пове4е.И тук идва голямото НО.В това извле4ение има само 4 месеца с по 240.Всики останали суми са пове4е.Имам сума даже от 404 лв.Има суми от по триста и...,двеста деветдесет и....
И така.Обаждам се аз в социалните и им казвам за какво иде ре4.Те ми казват да се обадя в НОИ,защото това било тяхна програма с техни данни.Те правели само разпе4атки.ОК,званя аз във НОи и от там ми правят справка с ЕГН-то и казват,4е при тях вси4ко е "бетон.То4но по 240лв."Да се обадя в социалните.
Е немога да разбера какви са тея глупости и много се ядосах как си прехвърлят топката!Кажете ми какво да правя за да си взема бележка с реалния доход?
И ако продължава така и утре не си оправят нещата ще взема извле4ение от банка за преведените ми от НОИ суми и на какво основание са преведени,и с тази бележка-официален документ и ще си хвана един адвокат (братов4еда  Laughing ) и ще си искам недоизплатените ,но полу4ени по техни данни суми!Да ги видя!!!
Ей направоо съм бясна и немога да се побера в кожата си!
А да не говорим,4е и с4етито ми извади нервите.За 3 път ще ходя при нея да ми оправя бележките на мъжо.1во беше писала старият номер и дата на издаване на ЛК на мъжо.Това е номера преди да я откраднат.10 пъти съм й казвала и съм й дала новите данни да за му оправя документите.Поправи ги и ми пусна нова бележка.Седнах днес да смята...ама все не ми излизат!По4нах да смятам бележка по бележка и се оказва 4е сбора от заплатите на мъжо е с 2....лв. по малко от това което трябва да е!Званя й а тя "Еми то се из4ислява автомати4но аз не ги смята.Неможе да има грешка"...айде 1 4ас обеждаване 4е трябва да ги пресметне на ръка и да види 4е съм права. smile3515 smile3515 smile3515
Еййй немога да се сабера в кожата си!!!!
На това не се радвам нещо....
С  първото дете се редях по опашки и пред мен парите свършваха,комунистически истории пак неща.  Crossing Arms Ама пък и таксите по банкомати са неправомерно високи.Ама и затова си имаме избор като попълваме декларациите,отбелязваме дали по пощата да ги получаваме или по банков път. Peace

При нас в Бургас избор просто НЯМА!АСП са подписали договор със Инвестбанк и вси4ки сме на нея!Когато се опитах да се прехвърля на поща мин. година ми казаха или на банка или няма да ги полу4авате!Но и така като гледам не само при нас е така.По това което 4ета не само нас задължават.Има и други населени места без право на избор!!!

# 50
  • Мнения: 75
във Варна няма,но мен ме вълнува и друго нещо-говори се че ще има увеличение на мин. заплата от 240 на 270 от 1 юли.Та мисълта ми е дали тва ще се отрази на втората година майчинство или ще си продължим по старо му с 240 лв newsm78

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 537
във Варна няма,но мен ме вълнува и друго нещо-говори се че ще има увеличение на мин. заплата от 240 на 270 от 1 юли.Та мисълта ми е дали тва ще се отрази на втората година майчинство или ще си продължим по старо му с 240 лв newsm78
Пред последно това, което коментира Т. Младенов по телевизията, беше, че дори и да се повиши мин. заплата, това няма да касае соц. плащания, понеже те били вече определени в бюджета за 2010 г. А последно: че каквото и повишение да има - то няма да е преди 01.01.2011 г. #2gunfire

# 52
  • Мнения: 86
във Варна няма,но мен ме вълнува и друго нещо-говори се че ще има увеличение на мин. заплата от 240 на 270 от 1 юли.Та мисълта ми е дали тва ще се отрази на втората година майчинство или ще си продължим по старо му с 240 лв newsm78
По принцип май4инството от 1г. до 2г. на детето трябва да е равно на мин. раб. заплата.Т.е. 240лв. а от 01.07.2010г-270лв. както казваш ти.До сега винаги е било така!Но нищо не се знае!Каквото кажат отгоре.За всеки слу4ай вдигни един телефон на НОИ и питай те ще ти кажат със сигурност!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3
ДСК Варна също няма

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мис Рут, в документите за детски подаваш доход за месеца, в който реално си получил дохода, а не за месеца, за който ти се полага Peace Пример ще ти дам с моите справки със същия този доход от 240лв. Примерно - всеки месец ми се полагат точно 240лв. Да, но единия месец осигуровките са подадени към 26-то число и съм получила майчинство на 5-то число от следващия месец. Следващия месец са подали осигуровките на 23-то число и са ми изплатили майчинство на 29-то число от същия месец. Така в един месец съм получила два пъти по 240лв., въпреки че се отнасят сумите за различни месеци. В справката за детските се пише сумата 480лв. за този месец Х примерно Не знам дали успях да обясня разбираемо, но при мен това постоянно се случваше, докато бях в майчинство. Особено първата година имах месеци с 0лв. доход и такива с над 1000лв. Crazy Просто в един месец са ми изплащали два пъти обезщетения, въпреки че са се отнасяли за различни периоди. Обаче защо имаш суми, които не са кратни на 240лв. не мога да кажа  newsm78 При мои приятелки беше се получило нещо такова и им обясняваха, че е когато в месеца имало официални празници. На мен ми звучи твърде невероятно, тъй като през цялата втора година на майчинството съм получавала твърда сума - 240 или 120лв.  Rolling Eyes
Това за касовите плащания се надявам да е по избор. Остава и да ме принудят да се редя по опашки ooooh!

# 55
  • Русе
  • Мнения: 29
MiSsRuT може в тази сума да са включени и болничните на мъжа ти ако е ползвал. При мен поне така се получи, когато имах на извлечението по-голяма сума. Но съответно никой не си направи труда да ми обясни, че като вкарат моето ЕГН се получават всички социални плащания в семейството ми за съответния период, без да се разграничават по някакъв начин кои са мои и кои на съпругът ми.

# 56
  • Мнения: 10
за област плевен имали някъде преведени детски

# 57
  • Мнения: 86
ААААААААААviki5 ето каква била работата....сега като писа и поогледнах наистина се е полу4ило така,защото в месеците където имам пове4е наистина мъжо си беше удома със с4упен крак и му се изплащаше болни4ен.А сега като погледнах отгоре пише и името на мъжо и на децата.Ясно каква е работата...Благодаря много за информацията.Наистина никой не си направи труда да ми обясни защо са пове4е парите!Още веднъж благодаря за информацията.
Goldie
И аз мислих 4е е така,но нямам нулев месец.Вси4ки са със суми от 240 нагоре.

Още веднъж благодаря за информацията моми4ета.  bouquet  bouquet

# 58
  • Мнения: 6
къде във велико търново има превдени детски,три пати ходих до банкомата и НЯМА!недейте да лъжете майките.

# 59
  • Мнения: 270
къде във велико търново има превдени детски,три пати ходих до банкомата и НЯМА!недейте да лъжете майките.
и аз се разходих напразно,тези които пишат да гледат по внимателно

Общи условия

Активация на акаунт