Оценявате ли подаръците ?

  • 13 534
  • 438
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 318
Оценявам подаръците, но има един тънък момент - дали е избиран специално за теб или е просто отбиване на номера. Тогава какво да оценя?!?
а как го разбираш точно това  Thinking не че понякога не е ясно но  Whistling
Примерно преди две години моята най-добра приятелка ми подари ръждив ключодържател за рождения ми ден. Кое точно да му оценя, като разбрах, че го е купила на път за къщи? Същата ми е подарявала и гумени джапанки (впоследствие разбирам, че на нея са й били малки). Това разбирам аз като отбиване на номера - просто да се подари нещо, без значение какво... Аз например не обичам джунджурии - ако харесам нещо инцидентно, сама ще си го купя. Всичките ми приятели знаят за това, но все се намират такива, които ми купуват някаква пластмаса и очакват да изпадна в див възторг. Оценявам жестовете и вниманието, но не всички подаръци, които са ми подарени досега.

# 46
  • Мнения: 537

Аз пък не разбирам,защо скъпото да изключва сантимента,вложени чувства,уважение и т.н. и т.н.
Честно само с 20 чифта обувки не знам как бих живяла,защо след като за теб е незначително,то това автоматично прави предпочитанията на другите незначителни или трябва да се принизяват с допълнението,че след като е скъпо, едва ли не е лишено от всичко останало и това е единствената му стойност. newsm78


Ми може би, защото на такива хора съм попадала. Тъй като тук няма как да се видим очи в очи споделяме мнения. А заради разни изказвания наживо, и то не едно и две, затова за мен автоматично всеки, който иска скъп подарък е меркантилен. Много добре знаеш предполагам какви жени има.  Peace То и почивката може да е скъпа и пак да има сантиментална стойност, за това си права.

# 47
  • Мнения: 1 085
Подаръкът и начинът по който той се подарява, са много показателни за отношението към човека.
Затова и аз като една ССф, оценявам подаръци, които са избрани така, че да ме зарадват.
И да, не винаги скъп подарък, може да ме впечатли.

# 48
  • Мнения: 7 947
...за мен автоматично всеки, който иска скъп подарък е меркантилен...

Пети - това е прекалено... Tired

# 49
  • Мнения: 1 318
...за мен автоматично всеки, който иска скъп подарък е меркантилен...

Пети - това е прекалено... Tired
Ехеееее, колко съм била меркантилна.... Няма според мен човек, който да не се трогне от скъп подарък.

# 50
  • Мнения: 537
...за мен автоматично всеки, който иска скъп подарък е меркантилен...

Пети - това е прекалено... Tired

Е, айде ся, не ми вади думите от контекста, прочети и преди това.  Peace Казах, че на такива съм попадала, които не ценят подаръка като такъв подарен от любим човек, а просто като задължение, което мъжът или жената съответно, е длъжен да покрие. Да, сигурно и аз бих се трогнала от скъп подарък. Но не ми е самоцел. Като няма, няма.

# 51
  • Мнения: 123
Не се трогвам,да....и аз не обичам подаръците Crossing Arms
Но обожавам да правя - да го измисля,да го опаковам,да видя че се е харесал.
Съпружието в началото направи няколко гафа - гювеч,например newsm78
Забранила съм му да се напряга в тази насока вече.Най-много ме радват подаръци,направени от децата.

# 52
  • Мнения: 7 947
...за мен автоматично всеки, който иска скъп подарък е меркантилен...

Пети - това е прекалено... Tired

Е, айде ся, не ми вади думите от контекста, прочети и преди това.  Peace Казах, че на такива съм попадала, които не ценят подаръка като такъв подарен от любим човек, а просто като задължение, което мъжът или жената съответно, е длъжен да покрие. Да, сигурно и аз бих се трогнала от скъп подарък. Но не ми е самоцел. Като няма, няма.

Е то няма контекст - написала си го ясно. Предубедена си , а това е...

# 53
  • Мнения: 4 569
Не обичам да получавам подаръци,които не съм си избрала аз.Няма да се зарадвам на дрешки и цветя примерно.Ако получа нещо подобно се сърдя.Ама аз съм лесна-обикновено искам едно-две неща...
Най-голямата ми изненада беше бижу за РД-то ми което е марково. Blush Не че съм меркантилна ама доста време е събирал парички. Twisted Evil
Веднъж блеях и си харесах една книжка без да му казвам.Подари ми я след две седмици,а въобще не знаеше че я искам. Rolling Eyes Беше ми чудно как е разбрал.

# 54
  • Мнения: 420
Някои подаръци -да, други- не. Тези, които са за отбиване на номера, от хора, които би трябвало да ме познават могат само да ме подразнят.  Другите- ооо да, винаги, без значение от паричната стойност.

# 55
  • Мнения: 371
Обичам малките подаръци - тези в кадифените кутийки. Мъжът ми много ми подаряваше преди да се оженим, сега вече не толкова. Всичките му подаръци нося и много рядко свалям. Може да ме наречете меркантилна, но обичам да получавам и подарявам стойностни и скъпи подаръци.

# 56
  • Мнения: 0
...за мен автоматично всеки, който иска скъп подарък е меркантилен...

Пети - това е прекалено... Tired


защо имам чувството че не сте доразбрали  Thinking

значи вижте сега - онзи подарък е бил скъп за времето си това е нещо лично  Peace той не го е подарил за да се фръцка с него , а за да се чуват по всяко време .. да са по-близао някак си .. лошото според мен е че тя го е възприела като средство за фръцкане .. и го е дала на сестра си да се пофръцка .. те пък на синО . .. доколкото го познавам не би го впечатлило ако сметката я беше навъртяла тя за да го чува .. но да го прави на балък  Whistling Whistling

и все повече се убеждавам че трудолюбивите но не чак толкова богати мъже не са предпочитани партньори ... а като гледам колко наследствено богати лигльовци има напоследък .. мале мале .. щом теми що нещо ще има тука  Whistling

Мъжът ми много ми подаряваше преди да се оженим, сега вече не толкова.

малко в крУга на майтапа но да си виждала рибар да продължава да храни с червейчета рибите които е хванал Wink

# 57
  • Мнения: 7 947
Немо - колкото и да ми говорят хората - аз не обичам на готово, а обичам сам да се доказвам...вярвам им само донякъде. Изправен пред избор - богат или беден - ясно е кого ще вземеш, ако имат еднакви други дадености. Когато си роден в заможно семейство - ти растеш с друг поглед над света. Търсиш различни неща от онези, които се борят да оцелеят. А хората обикновено търсят сродни души, за да се съберат. Не знам усещаш ли на къде бия...

П.П. Това последното си е самата истина. И аз време оно му украсявах манджите с маслинки и копърчета, сега се случва от тавата да му дам да гребе...

# 58
  • Мнения: 371
[quot

Мъжът ми много ми подаряваше преди да се оженим, сега вече не толкова.

малко в крУга на майтапа но да си виждала рибар да продължава да храни с червейчета рибите които е хванал Wink
[/quote]

Хахахахаха , прав си Немо. Но когато не се сеща аз го подсещам , така че от време на време хапвам малко захранка Simple Smile

# 59
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Скъпото не значи липса на сантимент.
Купувам подаръци според това колко мога да отделя. Т.е. не се изхвърлям. Което пък не значи и че отбивам номера. Обичам да правя подаръци на близки хора. Обичам да правя специални подаръци, без значение дали са скъпи или просто символични.
Обичам и да поднасям в красива опаковка.

В тази връзка, зимата една приятелка правеше РД на дъщеря си. Половината поканени мами подарили подаръците си в торбичките, с които са го купили. А в едната имало и забравена касова бележка.
Това вътре, ако ще и 1000лв. да струва, като ми го подарят така, означава, че не са вложили никакво специално отношение и просто са отбили номера.

Общи условия

Активация на акаунт