Аз ли съм единствената на 16?

  • 13 649
  • 268
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 335
И аз щях да питам какво е ССФ Blush
Смело решение,поздравявам те.Лека бременност и здраво бебче Hug

# 31
  • Мнения: 4 615
Първо: Като човек имащ общо с правото, бих те посъветвала да сключиш брак с таткото.

Що? Защо това е важно?

На авторката браво, аз не бих имала такава смелост, но пък и едва ли е нужно. Желая ти спокойна бременност и леко раждане. Здраво бебе и щастливо семейство.
Аз също имам приятелка, която се омъжи и роди на 16 г. Вече 17 години живее с мъжа си, имат и друго дете, завърши две висши образования. Имам и друга, разведена, едната й дъщеря  също се ожени на такава възраст. Щастливия може да бъде и набързо и рано сключения брак, нещастен обмисляния, планиран и сключен на зряла възраст.Така че гледай напред и хич да не ти пука кой какво мисли за теб.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
Има една хубава българска поговорка- "Каквото си направиш сам и Господ не може да ти го направи " Naughty

# 33
  • Мнения: 515
Има една хубава българска поговорка- "Каквото си направиш сам и Господ не може да ти го направи " Naughty

това нещо не го схванах  Rolling Eyes

Поздравявам те за смелоста ти. Аз съм на 25 и ако бях забременяла на 16 бих го махнала, най-малкото което е майка ми нямаше да ми позволи да го задържа. Имаш смели родители. Дано всичко е наред по натам пък и да не е- живота е пред теб  Wink Кураж

# 34
  • Мнения: 36
Подред почвам.Благодаря много на всички ви!
missence Работи.Не е голяма заплатат му,но скоро има алтернатива за държавна работа.
tsankova И аз така смятам да направим,поне да подпишем на първо време.Живеем с майка му от година вече.Уча.Сега ще съм 11 клас.Смятам да се прехвърля самостоятелна паралелка,защото не искам да пропускам нищо.И след 2г. (баща ми е зъболекар) сметам да уча стоматология задочно в Пловдив, но има време до тогава.
Free Will В началото бяха изплашени, нио сега и двамата много ни помагат и са по-спокойни.
pileshko Майка ми никога не би ме оставила и съм и благодарна за всичко, но баща ми вече даже не ми звъни (той винаги е бягал когато бъзникне и най-малкия проблен), но не го упреквам.Дано само ме приеме някой ден.

# 35
  • Мнения: 2 784
Деми, успех ти желая! Няма да ти е лесно да гледаш дете на възраст, в която ти самата си почти дете. Но пък шапка ви свалям, че сте решили да поемете отговорността за постъпките си, вместо да изберете по-лесния път. Лека бременност и здраво бебче на финала!  Hug

# 36
  • Мнения: 515
По мой съвет задължително си завърши вечерно, задочно, както намериш за добре, но завърши. И ако всичко е наред, преди да се решите на 2-ро дете запиши едно висше, изкарай го.
На баща ти не му обръщай внимание, ако е свестен след време той ще те потърси.. Верояно в момента се влияе от  емоции и хорското мнение. И това ще мине. Леко раждане-виждам, че си на финалната права  Wink

# 37
  • Мнения: 68
Не си единствената бременна на 16 г. 
Моя първа братовчедка се омъжи веднага след завършването на гимназия , беше бременна при това непланирано . Днес вече има брак от 5 г . скоро даже ще станат 6 г. За тези години успя да завърши висше образование , сега завършва магистърска степен и отгледа 2 деца . И те не са били кой знае колко добре финансово и в началото не са имали безрезервна подкрепа от всички роднини .
Лека бременност ти желая .

# 38
  • Мнения: 6
demmy - поздравления. Трудно е, но щом имаш подкрепа всичко се преодолява.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 079
Кои сме ние, да те съдим? И защо си го причиняваш?
Спри да живееш за хората, вече си направила своя избор, най - важният и труден избор, желая ти много щастие и съм сигурна, че то принадлежи на смелите сърца. Стискам ти палци! Hug

# 40
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Почти всеки от нас, четящите тук, с прочитането на възрастта ти, е пречупил въпроса и ситуацията и я е разгледал през собствената си призма - тази на дъщеря, сестра, племенница и пр. на същата като твоята възраст.
Да, сравнението е стряскащо, няма как да се отрече. 
Важно е, че имаш подкрепа от близките си хора.
Късмет!

# 41
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Добре дошла Hug
Нямам намерение да те съдя, всеки сам решава за  себе си Naughty
Леко бременеене и здраво бебче на финала Wink

# 42
  • Варна
  • Мнения: 709
 demmy, newsm10 много се радвам, че си амбицирана и явно сте обмисляли нещата обстойно. Явно е че не е детинско решение, а съвсем мотивирано и добре разгледано.
А ти обаждаш ли се на баща си? Бащите, малко стресиращо приемат това, че някой друг застава на първо място в приоритетите на дъщерите им. Сигурно е притеснен, объркан изплашен вкл. и за практиката си. Аз лично имам близки отношения с баща си. Ако и вие можете да разговаряте - поговорете. Кажи му, че искаш да получиш подкрепата му и че държиш на него.
Много късмет, леко раждане, успешно кърмене до голяма възраст, много подкрепа и любов ти желая!
Raffaella Sanzio, защо е важно сключването на брак... В тази ранна възраст е особено важно. Тъй като тя няма 18 и не е пълнолетна, за да се еманципира т.е. да придобие пълнолетие по-рано и трябва брак. Брак може да сключи с разрешение на Районния Съд по постоянния си адрес. Но това пак не е най-важното. Знам, че много от момичетата тук живеят на семейни начала. Сигурно обаче мъжете до вас не са на 21 год. Мисля, че разбирате какво искам да кажа. Отговорността за детето трябва да е споделена. Предстоят им много щастливи моменти заедно... бракът ще им помага да си припомнят за отговорностите, които са поели заедно и ще ги възпира от дребните колебания, които всички ние сме изпитали.

Последна редакция: чт, 26 авг 2010, 14:08 от tsankova

# 43
  • Мнения: 1 404
Деми, поздравявам те за смелостта и ти ьелая най-кроткото бебче на света и най-грижовния баща за подкрепа Hug
Братовчедка ми роди веднага след завършване на гимназия, учи право докато гледаше малката, завърши, спечели мнооого пари Wink  и после си роди още две деца, защото реши, че децата са най-хубавото, което и се е случило Simple Smile Мъжът И беше съученик, т.е дори не работеше, отиде в казарма, после учи задочно.....Вуйна ми обаче също е зъболекар, та тя изигра основна финансова роля, да се стяга баща ти Laughing

# 44
  • Мнения: 9 451
Поздравявам Ви за решението и смелостта да задържите и отгледате бебчето!
Щом имаш подкрепата на таткото и родителите си,другите не са важни.Доста е неприятно да събираш погледите на хората по улиците,но какво ти пука в крайна сметка,щом детето е желано.
Аз съм бременна в 8-я месец!Имам дете на 1г и 7м и много добре знам как се чувстваш!Вървейки по улицата,хората след мен се обръщат да видят и да изкоментират,че съм с бебешка количка,а нося още едно бебе.В началото много,ама много се ядосвах,но постепенно свикнах с тази мисъл,че съм обект на внимание и спрях да се дразня,даже понякога им се усмихвам и ги питам проблем ли има?Веднага се обръщат на другата страна Mr. Green
Лека бременност и здраво бебче на финала Hug

Общи условия

Активация на акаунт