Родителската амбиция

  • 7 891
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм от амбициозните.
Имам дете с проблем, мечтая си всичко да се оправи някога и да има нормално детство и живот.
Всичко останало са подробности, напълно излишни и обременяващи, и за двете страни. Wink

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 16:31 от ღолчеღ

# 16
  • Мнения: 211
На времето се шегувахме с моята приятелка,ако е момче балетист,ако е момиче щангистка  Mr. Green
Не назорвам детето за нищо,не е проявила някакъв специален интерес към нищо определено.
Аз определено,нямам болна амбиция,времето ще покаже.

# 17
  • Мнения: 7 837
Аз за моите деца отдавна сьм решил - малкия ще е футболист, голямата - манекенка.

Помня, помня, молбите да гласуваме. Всеки има своите моменти на слабост, не се прави на печен... Отегчителен, да Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 296
Сетих се, че моето свеки, докато ми бяха малки децата, само натякваше, че гледала чуждите деца в разни предавания като на бате ти Енчо и подобни, а моите  нямали никакви таланти, виждаш ли. Вероятно са били някакви нейни си амбиции да се хвали пред приятелки и съседки.

# 19
  • Мнения: 1 473
Сетих се, че моето свеки, докато ми бяха малки децата, само натякваше, че гледала чуждите деца в разни предавания като на бате ти Енчо и подобни, а моите  нямали никакви таланти, виждаш ли. Вероятно са били някакви нейни си амбиции да се хвали пред приятелки и съседки.

Щото тия дето се явяват при Бате Енчо са големи таланти  Simple Smile


А по темата, не, не се намирам за амбициозна. Да ми е жив и здрав преди всичко и да порасне голям, но за неговото добро  държа да знае няколко езика, да спортува, да е отличник в елитно частно училище. След това да завърши реномиран университет и да поеме по пътя на избраната от него професия.
За мен това са минимум неща, без който един млад съвременен  човек няма шанс да оцелее в днешният свят. Родителите сме за това, да насочваме и да подкрепяме.
А, ако иска в свободното си време може да манекенства, така и така е хубав, защо не?

# 20
  • Мнения: 3 066
Щото тия дето се явяват при Бате Енчо са големи таланти  Simple Smile


А по темата, не, не се намирам за амбициозна. Да ми е жив и здрав преди всичко и да порасне голям, но за неговото добро  държа да знае няколко езика, да спортува, да е отличник в елитно частно училище. След това да завърши реномиран университет и да поеме по пътя на избраната от него професия.
За мен това са минимум неща, без който един млад съвременен  човек няма шанс да оцелее в днешният свят. Родителите сме за това, да насочваме и да подкрепяме.
А, ако иска в свободното си време може да манекенства, така и така е хубав, защо не?

[/quote]И аз съм на същото мнение,това са минимуми ,които всеки родител би трябвало да осигури на детето си, а другото зависи само от него !

# 21
  • Мнения: 24 467
Аз не съм чула до сега някой родител да каже с ръка на сърцето, че е носител на "родителска амбиция". Дори родители на деца, заети от тъмно до тъмно "следват" желанията им, талантите им, правят го в името на тяхното бъдеще и развитие.    Laughing  Лично аз не знам къде свършва здравословната и нужна помощ и от къде почва болестта.

# 22
  • Мнения: 1 296
Да ти кажа, че аз имам близка приятелка, която е с толкова болни амбиции спрямо детето си, че то се е затворило като охлюв в себе си. Всяка секунда му е ангажирана с някакви уроци, учители, курсове. Това дете е колкото големият ми син в 11 клас. То не знае какво е кино, почерпка с приятели в Макдоналдс, да убие час време в Южния парк например. А във времето за отдих задължително трябва да чете книги на немски. Миналата година бяхме заедно в един резерват за няколко дни. Момъка трябваше пак да чете, както и да разглежда и познава билките на полето.
Насила съм карала сина си да го кани с компанията си на кино, но самото момче е толкова сдухано, затворено и без самочувствие, че не се е чувствал комфортно сред други деца.
Аз съм се осмелявала на няколко пъти да изкажа мнение, че това не е план за развитие и обучение, а точно болни родителски амбиции. Но тя си има свое мнение по въпроса и не приема чуждо.

# 23
  • Мнения: 9 814
Аз пък съм омбициозните, но според възможностите на детето.
Рисува добре- насочила съм я към тази сфера.
Пее ужасно и не е никак музикална- е, как да искам да стане пианистка или оперна певица. Ако я насоча към пеене и музика, това ще е болна родителска амбиция.

# 24
  • Мнения: 24 467
Да ти кажа, че аз имам близка приятелка, която е с толкова болни амбиции спрямо детето си, че то се е затворило като охлюв в себе си. Всяка секунда му е ангажирана с някакви уроци, учители, курсове. Това дете е колкото големият ми син в 11 клас. То не знае какво е кино, почерпка с приятели в Макдоналдс, да убие час време в Южния парк например. А във времето за отдих задължително трябва да чете книги на немски. Миналата година бяхме заедно в един резерват за няколко дни. Момъка трябваше пак да чете, както и да разглежда и познава билките на полето.
Насила съм карала сина си да го кани с компанията си на кино, но самото момче е толкова сдухано, затворено и без самочувствие, че не се е чувствал комфортно сред други деца.
Аз съм се осмелявала на няколко пъти да изкажа мнение, че това не е план за развитие и обучение, а точно болни родителски амбиции. Но тя си има свое мнение по въпроса и не приема чуждо.

Ама я я попитай, дали има амбиции и дали са болни. Ще хвърчи перушина, че...    Laughing
Точно това имам предвид- не съм чула някой за себе си да даде такова определение- че е свръхамбициозен, с болна амбиция и т.н. Едва ли ще чуя. Всеки има здравословни амбиции само.

# 25
  • Мнения: 3 331
Имам позната, която записа дъщеря си в Американския колеж само, защото тя -майката,  на родителски срещи може да седне до някоя известна личност, И видите ли дъщеря й ще контактува с децата на хайлайфа /каквото и да значи това/. Детето сега учи в Англия, а като си дойде вкъщи не излиза никъде, защото "другите не са му на нивото".

# 26
  • Мнения: 156
Аз си мисля, че повечето ТЕЖКИ родителски амбиции са плод на неудовлетоврени детски желания. Аз например успях да се преборя за повечето си желания като дете (с изключение на това да стана балерина newsm45). И децата ми, горките, сами си измислят с какво да се занимават. Аз ги подкрепям, естествено, но им обяснявам - това си си избрал/а сам/а и трябва да си със сериозно отношение. Поотраснаха вече отрочетата - 19 и 14 г. Надявам се да са здрави, да имат късмет, добри семейства и да си харесват работата. Явно кротко остарявам (41 г.), че са ми подрязани крилцата. Laughing

# 27
  • Мнения: 135
Поотраснаха вече отрочетата - 19 и 14 г. Надявам се да са здрави, да имат късмет, добри семейства и да си харесват работата. Явно кротко остарявам (41 г.), че са ми подрязани крилцата. Laughing
липиум  не  остаряваме  а  ни  хваща  сутрешната  слана , поне  мене
  43, именно  това  е  смисъла  на  амбициите  а  и  на  живота  ни , като  гледам  и  ти  и  аз  сме  готови  за  амбициите  на  децата  си  а  какви  ще  са  те , само  времето  ще  покаже Laughing.

# 28
  • Мнения: 156
 newsm10
И си мисля, че родители , които си имат разни занимавки, но все пак се интересуват и подпомагат на децата си в техните занимания, показват че и в тях (родителите) "има хляб" и могат да дадат пример, а не са се вкопчили единствено в преуспяването на отрочетата, са по-дбрия вариант за успеха на децата. Пък дано не греша. Не съм била обсебено дете, ма не ми звучи добре.

# 29
  • Мнения: 3 331
newsm10
И си мисля, че родители , които си имат разни занимавки, но все пак се интересуват и подпомагат на децата си в техните занимания, показват че и в тях (родителите) "има хляб" и могат да дадат пример, а не са се вкопчили единствено в преуспяването на отрочетата, са по-дбрия вариант за успеха на децата. Пък дано не греша. Не съм била обсебено дете, ма не ми звучи добре.
Абсолютно съм съгласна с теб. Не може родител /най-често майка/  да е загърбила личния и професионалния си живот и по цял ден да го играе нещо между  детегледачка и гувернантка да е добър пример за децата си. Не може да излезеш с приятели и единственото нещо , за което говориш и те вълнува да са курсове и школите на децата ти. Най - добрата мотивация за децата е личният пример. Ако ти си се реализирал като професионалист, ще го направи и детето ти независимо в коя област.

Общи условия

Активация на акаунт