Агресията в училище.......

  • 5 787
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Всички изброени фактори оказват влияние върху възпитанието на децата ни, но ОСНОВНИЯ фактор си остава семейството. Когато моето дете е имало проблеми съм се срещала само с класната или чрез нея съм търсила контакт с родителите на въпросното дете, защото си мисля, че едно дете не ми е в категорията, за да се "разправям" с него. Уви не всички родители са пораснали достатъчно, за да комуникират едни и други. Ние сме имали случай майката на наша съученичка беше влязла в часа по физическо и беше засипала дъщеря ми и други деца с невъобразими заплахи. Как да го коментирам - не знам. И какво да очакваме от децата - че могат да се правят на велики само пред по-малки и по-слаби?

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
виновниците ли...
Ние самите, като общество, ние като родители, ние като извънредно много подкрепящи свободията (навсякъде, даже и в училищата).
И най-вече  - липсата на качествени и изпълними наказания. Контрол, така да се каже... винаги, по всяко време и повсеместен.

# 32
  • Мнения: 945
Тук (Канада) много се следи за това да няма агресия в училище, при най-малката проява се вземат мерки - говори се с родителите, задължително среща с директора, наказания за провинилите се. Naughty
Малкият ми син (13год.) си отнесе един ден наказание - той не го почувства много като наказание, защото да не ходиш на училище за него не е наказание, но му стигаше разговорът с директора и моите приказки вкъщи. bash
Та случката е следната - в класа му има момичета, които са доста развити от към гръдна обиколка ( нормално, момичетата израстват по-бързо от момчетата, а и тук са все едни едрички Rolling Eyes) и моят келеш много съсредоточено зяпал една от девойките. Само гледал, без приказки и без да пипа  Whistling Но девойката се оплакала и оттам при директора и т.н. Между другото видях въпросното момиче, ходи с доста големи деколтета и нормално на пуберите да им е интересно Mr. Green
Та думата ми беше, че тука всичко се пресича още в зародиш, въобще не съм чула някой да се бие в училище и разни по-сероизни прояви.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Виновни са семейството и обществото. Peace

# 34
  • Мнения: 700
Izma, стана ми смешно ... сетих се за едно време нашите момчета какви смешни бяха, не само гледаха, а и пипаха, какво да ги правиш - пубертети.
Наистина в момента има много момичета, които ходят доста предизвикателно облечени. Направи ми впечатление дори на първия учебен ден - девойки на 14 години с деколтета и доста високи токове. Та тук родителите са виновни - нали децата излизат от къщи. А в училище могат просто да им правят забележки и нищо повече.

# 35
  • Мнения: 24 467
Ще засегна още една, също често обсъждана, тема- камерите в училищата. Винаги съм подкрепяла наличието им точно във връзка с контрола. Установих лично ползата от тях. Веднъж едно дете се бе напикало и засрамено се бе скрило в училището, не излязло и вечерта. С помощта на камерите го откриха. С тяхна помощ откриха крадец- ученик на мобилен телефон. С тяхна помощ предотвратихме за моето дете проблемна ситуация. Проблемът бе свързан точно с агресия от страна на две други деца. Ако не бе камерата никой не би установил виновникът за свадата. А това е важно.
При наличен проблем моето становище е мигновено установяване на причината, като много се внимава да не се изключва собственото дете като евентуален причинител и, както вече съм писала в аналогичната тема, към която дадох линк- моментална и адекватна реакция, именно с цел да се парира проблемът в зародиш, да се реши, докато е малък, докато е в "кърмаческа" възраст още.
Изма, би ли сподели за какви по вид провинения какви санкции се налагат в училищата при вас? За мен връзката училище- родител е скъсана у нас и това е един от основните проблеми. Пълната абдикация от страна на училището е изключително вредоносна. При наличие на първи повод е нужен контакт с родителите. Аз държа да ми се каже още в началото, знам какви мерки да предприема с моите деца и го правя. Но не мога да сторя нищо, когато не съм уведомена, а науча за предходни нееднократни прояви едва при произведен вече голям проблем.

# 36
  • Мнения: 2 161


Ако модераторите преценят, нека да изтрият по-горният ми пост, като изключително неморален и антивъзпитателен, за да не дразним образцовите родители.

Защо да го трият?По-горният ти пост е жалък,а не неморален.

# 37
  • Мнения: 700
Еее, аз пък си мислех, че е неморален, ма щом ти казваш ... успокоих се, начи.

# 38
  • Мнения: 7 837
И  мен много ме учудиха многобройните споменати случаи в първокласната тема и то десетина дни, след започване на учебната година.

Пълната абдикация от страна на училището е изключително вредоносна. При наличие на първи повод е нужен контакт с родителите. Аз държа да ми се каже още в началото, знам какви мерки да предприема с моите деца и го правя. Но не мога да сторя нищо, когато не съм уведомена, а науча за предходни нееднократни прояви едва при произведен вече голям проблем.

Раздава ли се Правилник на училището или нещо подобно на родителите?
В началото на нашата учебна година, получихме Кодекс на поведение, който включва права на учениците, задължения, дрескод, административни наказания и т.н. Учтиво бяхме помолени да запознаем себе си и детето с този кодекс на поведение. Вътре са включени, като се започне от  дискриминационни прояви на основа раса, етнос, физически увреждания, тормоз, обиди и се стигне до по-тежки престъпления на територията на училището или извън него. Има си цяла таблица, всичко е изброено и е упоменато нивото на наказание.
Най-ниското ниво е разговор с директор, учител, консултант. Следващото ниво е отстраняване от училище за 1-2-... дни, доп. часове, прекарани в училище. Последното ниво е пълно отстраняване или преместване.

Моят син е малък, все още в начален клас. При тях основно има 4-5 правила, които държат да се спазват. Има календар в папката, която прибира от училище и където аз се разписвам всеки ден. Ако има леко провинение, слагат жълт стикер. Ако има червен, вече си говорим сериозно. Учат ги, как да реагират на тормоз (т.нар. булита), как да не задържат всичко в себе си и да не приемат, че вината е тяхна, да разговарят с възрастни за това и т.н.  
Специално за този вид тормоз, вече има и закон в щата, който е в памет на дете, самоубило се заради тормоз от съученици... Много деликатна тема е и усилено се борят срещу това в училищата. Особено в по-горните класове, където е най-страшно...

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 15:24 от Кейси

# 39
  • Мнения: 24 467
Не се раздава, четат се избирателни извадки на първа род. среща през първата учебна година.     Simple Smile
Деца и родители са наясно какво следва и какво не следва. За редица от тях, обаче,  няма работещи механизми на принуда, т.к. реалността следва да отчете, че убеждението е крайно неефективно.    Simple Smile Колкото и моден рефрен да е от ранно детство "Много приказки оправят положението.".
Аз друго забелязах много отдавна- "Много приказки- на пазара.".
Има разработени някакви санкции, но, лично мнение, са неефективни поради несъобразяване на вида и тежестта им с тежестта на провиненията и, най- важното, нередовното им стриктно прилагане, редовно опрощаване, минаване тихомълком изпод сурдинка с някоя забележка в устна форма и толкоз.
Докато не стане нещо страшно и необратимо. Но тогава вече колата е пропаднала в пропастта и вадене няма.

# 40
  • Мнения: 14 133
За мен са виновни - семейството / родители, роднини/ и приятелите. Агресията вкъщи и сред приятелите за мен "ражда" агресивност у детето.

# 41
  • Мнения: 24 467
Най- агресивните деца, които познавам, са не точно тормозените, а "изтървани" от къщи, за тях никой не се грижи, не се интересува от проявите им, не ги възпитава /възпитанието ми се чини във форума като едно нелицеприятно занимание/, разлигавените, на които нищо не им се отказва, които умират при мисълта, че не са пъпът на света.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 09:00 от Judy

# 42
  • Мнения: 7 837
Идеята за безнаказаност, играе лоша шега и създава агресорчета със самочувствие, така е. Да вземат да се понапънат в училище, а не скръстили ръце отстрани, да сочат, колко са виновни родителите и как децата, все по-малко имали уважение към училището като институция. Вината е комплексна.По-скоро тенденцията е, тормозените в училище деца, да избиват натрупаните емоции на друго място или вкъщи, а не обратното.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 6 316
В 1 и 2 клас,дъщеря ми имаше в класа един съученик,от който бяха пропищели всички.Редовно биеше по някой.В края на 2 клас,по време на едно междучасие,момчето явно е превъртяло-наби целия клас.Другите са почнали да се защитават един-друг и той е блъскал и ритал когото свари.Дъщеря ми я свалил с ритник в корема и я ритал от воле.Само да ви кажа ,че тя беше от най-леко пострадалите.Много от децата бяха със синини,за щастие без сериозни последствия.Момчето го наказаха с преместване в друг клас.Някои родители даже не можеха да повярват,че един е набил 22,ама се случи.До този инцидент,родителите на момчето редовно бяха викани от класната,то ходеше и при училищния психолог.Не знам сега как е в новия клас.

# 44
  • Мнения: 7 837
Ужас.
А, как е успял да го направи, няма ли постоянен контрол от учителката им, дори и в междучасието. Изобщо, някой следи ли за реда извън часовете, разни дежурни отговорници.

Общи условия

Активация на акаунт