Агресията в училище.......

  • 5 786
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 771
Моята дъщеря казва, че дежурните по клас следели за "дисциплината" по време на междучасията.
Учителски контрол най-вероятно няма.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Госпожата ги е оставила сами това междучасие.Все пак и тя е човек и има нужда от тоалетна и т. н.Друг е въпроса,че би трябвало да има дежурен учител на етажа,който да следи за дисциплината.Еми никой не е чул как пищят ,а и те не са се сетили да излязат и повикат помощ,някой да го озапти.Взимаме си ги ние след часовете и госпожата,цялата трепери,ни казва:днес еди кой си наби целия клас.Съответно много родители изскърцахме със зъби ,че вече чашата е преляла.До преди това все си мислехме-абе деца са ,и той е дете,ама това беше върха.

# 47
  • Мнения: 24 467
Преместването в друг клас е едно на ръка. За мен би било задължително работа с родителите и детето от страна на специализирана институция. Преместването е нищо.

# 48
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Момчето го наказаха с преместване в друг клас.

Това е смешно. Вместо да се работи сериозно с детето, преместват го в друг клас.  Защо, за да разберат дали може да набие нови 20-на деца ли?

За мен виновни са:
- Родителите - бягство от отговорност, прехвърлят я на инстутициите
- Училището - няма връзка учител-родител, масово не се прилага правилника за вътр. ред 
- Обществото - липса на нравствени норми, ненаказуемост, стрес 
- Не омаловажавам влиянието и на ТВ,  компютри, но тук също от значение е родителския контрол

# 49
  • Мнения: 945
Изма, би ли сподели за какви по вид провинения какви санкции се налагат в училищата при вас? За мен връзката училище- родител е скъсана

Джуди, нямам време да пиша много, но Кейси го е описала много добре. Peace И при нас е така. Родителите знаят какво става в училище - имат перфектна система за връзка. А си мръднал - веднага звънят. Големият ми син се ската един-два пъти от училище, но ние още на същия ден разбираме, че  е избягал - търсят те докато не установят връзка.
А ако отсъстваш често - не можеш да завършиш, хайде после на лятно училище т.н.
Може да не учат много тук, но има контрол в това отношение.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Момчето го наказаха с преместване в друг клас.

Това е смешно. Вместо да се работи сериозно с детето, преместват го в друг клас.  Защо, за да разберат дали може да набие нови 20-на деца ли?

Аз също мисля,че с детето трябва много сериозно да се работи.Не мисля,че е нормално да прекарва часовете легнал на земята,или ако случайно е на чина,задължително краката са му качени отгоре.Това пак се изтърпява,ама системния тормоз над другите-не.Детето просто има пристъпи на побесняване и без предупреждение скача върху някой и го поваля.Между другото,майката подаде оплакване при директора,защото госпожата намекнала за възможни психични проблеми. newsm78

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 15:24 от AnMary

# 51
  • Мнения: 160
За агресията сред децата определено са виновни на първо място родителите.Огледайте се сред агресорите и ще видите, че около тях винаги има някакъв проблем - я родители в развод, я майка в чужбина на гурбет и т н.Не само, че надзора върху детето е слаб, то усеща, че нещо около него не е наред, липсва му близост в семейството, вижда, че в другите деца тези фактори са налице и се ожесточава.Детето не е виновно за това.То не може да се самоанализира и точно затова трябва да има психолог в училище.Но той трябва да РАБОТИ, а не да анализира ситуацията, когато стане боя и да лепва епитети на децата.Аз психолог не съм виждала в училище, а ситуации на агресия - много...и разправии между родители и родители и учители.Заради такава ситуация премчестих дъщеря си в друго училище - беше потърпевша на заяжданията на съученичка.Търсих съдействие от класната - никакъв резултат.След поредно прибиране на детето разплакано мъжът ми отиде да говори с майката.На оплакването тя отвърнала"Само това ли е направила"/Нейното дете хвърлило шапката на моето в локва/.Мъжът ми се завъртял мълчаливо и си тръгнал.Какво да говори с нея, какво чака тя да направи детето й за да вземе някакви мерки?Така стигам до извода, че родителските грижи, пример, възпитание са виновни за агресията при децата.Много стана дълго, извинете ме, но темата е безкрайна!

# 52
  • Мнения: 2
Относно агресията....о,много сериозна и дълга тема! Агресията е вид проекция,че нещо в света на детето не е наред. Ответна реакция. Проблемите първо трябва да се потърсят в семейството или в неговото отношение,или липса на такова към детето. Това е вид протест. Детето протестира срещу нещо и трябва да разберем срещу какво- липса на обич,липса на правилен подход, раздор между родителите и т.н   Нужен е разговор и пак разговр....

Общи условия

Активация на акаунт