Емиграция на цялото семейство - къде, защо и как?

  • 29 698
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Hug Впрочем,преди да си смениш ника,как се подвизаваше?
Езици обаче трябва да знаете,няма начин.
Ай, аз съвсем забравих, че по едно време го смених  ooooh! подвизавах се къде? - в щатите  Mr. Green

Да, езиците са №1 за намиране на работа.  Peace

# 16
  • Мнения: 257
Смени го,смени го(аз често сменям според настроението)..не мога да направя асоциация с предния ти ник просто.
А че се подвизаваш в Щатите ми е пределно ясно.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 988
z3, ако правилно разбирам въпроса, търсите начин да имигрирате ти, брат ти и родителите ви. Предполагам, че ти и брат ти сте на 20-30, а родителите ви към 50?

За Щатите: сложна работа. Дори един от вас да си намери работа и така да замине, щом сте пълнолетни, другият брат не може да замине като dependent. Родителите ви пък абсурд да могат по някакъв начин да се прикачат към вашия имигрантски статус, ако получите такъв. Под имиграция на цяло семейство обикновено се разбира съпрузи и непълнолетните им деца, не аз, брат ми и възрастните ми родители.

Единственият ви начин, мисля, е двамата с брат ти поотделно да си търсите работа или начини за имиграция (задължително ли е да сте в една страна?) и когато/ако се установите някъде, да поканите родителите си да дойдат като туристи да ви гостуват. Няма да имат право да останат за постоянно и няма да имат привилегии на постоянно пребиваващи, но ще могат да прекарват при вас примерно по шест месеца в годината. Щатите дават на чужди граждани над 60 годишна възраст визи с 10-годишна валидност без никакъв проблем. Иначе, специално в Щатите има един-единствен начин родителите ви да имигрират легално - да спечелят зелени карти от лотарията. Пробвайте, не боли и е безплатно.

П.П. Поправям се - два начина. Както са писали по-горе, инвеститорите, вложили поне 1 милион в щатската икономика, също имат право на специален имигрантски статут.

# 18
  • Мнения: 7
Ще вложим не 1, а десет милиона. Laughing Това в кръга на шегата.
Да, аз и брат ми сме на съответно 20 и 22, а родителите ни на около 45. Искаме да се преместим заедно, и на едно място, ако е възможно. Всичкото това, дето го казваш за родителите само за Щатите ли важи или навсякъде е така? Какъв е начинът да дойдат и те да живеят при нас постоянно? Да изкарат и те визи поотделно ли? Извинявам се предварително, ако въпросите ми са тъпи, но досега не съм се занимавал с тези неща.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 01:52 от z3

# 19
  • Мнения: 2 988
За други страни не знам. Имигрирала съм само в Щатите  Mr. Green
Не виждам как ще стане това, което искате, честно казано. Вие искате да не бяхте се родили в България, горе-долу...

По принцип за Щатите нещата стоят така: ако си намериш работа и те поканят тук, това ще стане с работна виза. След определено време (три до шест години, ако не се лъжа), ако си достатъчно ценен кадър, работодателят ти може да те спонсорира за зелена карта. За да получиш такава карта по този начин се чака, и то доста, от порядъка на няколко години. Оттам нататък вече нещата са сравнително прости - пет години след получаването на зелена карта имаш право да кандидатстваш за гражданство. Веднъж получиш ли гражданство, можеш да задвижиш процедура за зелени карти за родителите си, която, обаче, ще отнеме пак няколко години (в момента са към 7-8 години). Така, чисто теоретично, е възможно да имигрираш ти и да вземеш родителите си при себе си, но говорим за процедури, които ще се точат минимум 20 години от момента, в който си намериш такава страхотна работа, та чак да те спонсорират за зелена карта. Брат си по никакъв параграф не можеш да го вземеш, дори и ти и родителите ти да получите гражданство или зелени карти.

Съжалявам, че не мога да ти дам по-оптимистична информация.

# 20
  • Мнения: 945
Z3, ето тук има информация за Канада
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Аз също мисля, че за Америка и Канада не стават бързо нещата. Защо не се ориентирате към Западна Европа?
Процедурата по имиграция в Канада отнема около 3 години.
Успех каквото и да решите Peace

# 21
  • Мнения: 1 473
Аз мисля, че в Европа най-бързо ще стане преместването на цялото семейство и намирането на работа - поне за вас двама ви с брат ти.
В страните членки на ЕС не е необходимо разрешително за престои, в някои обаче се изисква разрешително за работа, което ще получите ако имате договор за работа.
Първо намерете работа - препоръчвам голям работодател, който има опит с наемането на чужденци, например - Сименс, Водафон, Неслтл, фирми във фармацевтичният бранш или автомобилостроенето - те винаги наемат комп. специалисти. Разбира се има и много други. Вие може да си пускате документите с моитивационно писмо дори и без да има обявено работно място.
Но документите ви трябва да са много добре направени, за да им обърнат внимание.

Ако фирмата е в Европа, едва ли ще ви струва много скъпо да идете на место и да видите, града как е, как се живее там - все пак сега да се пътува не е трудно.
Държавите в Европа си имат различни изисквания за даване на гражданство, така че зависи къде ще идете, но гражданство на първо време според мен не ви е необходимо, трябва ви разрешително за работа, а то се вади, не е проблем.

За Австралия, което знам, но може и да греша ч, че трябва виза, за да идете като турист или да работите, без виза няма да ви пуснат да влезете.
В темата за Австралия и НЗ може д опитате как седят нещата там.

# 22
  • Мнения: 3
...или брак с чужденец (чужденка). сестра ми така се омъжи в италия. на първо време той и пое издръжката, сега и тя си работи, научи езика. сега тя предлага да отида при тях, но евентуално ще ида да уча там...

# 23
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за отговорите и ценните съвети. Ако ми изникне някой друг въпрос - ще питам.  thumbsup

# 24
  • Мнения: 2 786

Къде е най-добре от към переспетива и живот, според мен най-добре е в скандинавските държави, но аз там не бих искала да живея.
В Люксембург живота също е много добре уреден, стандарта е един от най-високите в страните членки на ЕС, но за българи се изисква разрешително за работа, а без договор за работа никой няма да ти даде такова.


И в Норвегия е така: http://www.udi.no/Global/upload/Publikasjoner/FaktaArk/Faktaark_ … ngsregler_Bul.pdf (на български)
За работници от България и Румъния важат преходни правила.
Не ми се струва много добра идея всички наведнъж да се преместите без да имате достатъчно пари да се издържате. Спестяванията ще се стопят за дни.
Да иде единия, да намери работа, да вземе още 1-2 при себе си, те да намерят работа, да вземат и другите ... Така че да имате достатъчно доходи за нормален живот.
Ако имате достатъчно приходи тук и място, където да ги настаните, можете да си вземете родителите при вас.
Относно работодателите, които биха се наели да ви оправят документите, и т.н. - някои го правят, други - не. Има го и момента с намирането на квартира - на някои места е просто невъзможно да си намериш квартира без препоръки от работодател, договор за работа, и т.н. Но интересното е, че не е само към чужденците - мои норвежки приятели също имаха проблем да си намерят квартира в друг град без да покажат договор за работа там.
Не съм чула някъде да дават гражданство само защото си си купил жилище там  newsm78 За гражданството си има изисквания - да си живял определен брой години легално, да знаеш езика, и т.н.
Поне изберете континент - емиграцията се улеснява, ако знаете езика на съответната страна. За Скандинавия владеенето на местния език е просто задължително в масовия случай (изключения са IT специалистите, за които по принцип стига и английски). По нашите ширини са търсени лица с медицинско образование - лекари, сестри, и т.н.

# 25
  • Мнения: 1 473
И аз не съм чувала да дават гражданство заради закупен апартамент или къща.
Ще ми бъде интересно ако някой сподели друго и даде пример   Simple Smile

Да не говорим за цените на недвижимите имотите...
Тук 50 - 60 кв. апартаменти са за по над 200 000 евро...и повече.
Къща на село може да се намери за към 350 - 400 000 евро, но ще и трябва сериозен ремонт.
Ако нямаш договор за работа и доходи никоя банка няма да отпусне кредит, така че трябва да имаш парите в брой, а това са си сериозни суми.

http://www.athome.lu/ - тук може да се види повече за пазара на имоти, страницата е на три езика.

# 26
  • Мнения: 5 710
Европа не.
Австралия, Южна Африка, може би Щатите бих си избрала на ваше място.

# 27
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
10 c's а защо Европа не  newsm78 И коя част на Южна Африка би препоръчала  newsm78

# 28
  • Мнения: 5 710
Нямам опит аз, но къде в Европа само с английски? Това е едната причина, другата е, че в момента за работа е голям зор + са много анти-имигрантски настроени. От др. страна познавам хора, които се устроиха, като на шега едва ли не в Австралия и ЮАР ( Кейп таун) и поне отдалеч ми се струва, че намериха за отрицателно време работа. Но не знам какви са условията за там.

# 29
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Колкото и да звучи басурдно... с английски може да се намери работа в повече от само Англия... Пример, с английски само познавам хора с реално предложение за работа в Испания, Белгия, Норвегия, Германия, Ирландия. Не говоря за неквалифицирана работа изобщо.  За работата в която те са се ориентирали има обявени работни места, особенно в Англия, а и това е вид професия с която може да се работи като контрактор вместо работник, при което се избягва необходимостта от разрешително за работа, невероятно предмиство според мен. Можеш да работиш за повече от 1 клиент и по няколко проекта и не е задължително те да са в същата държава, стига да си навит да пътуваш и да имаш необходимите технологии за теле/видео конференции.

За Южна Африка нищо не знам, но имам познати от Африка, които могат да направят сравнение със страни като Франция и Англия, и определено Африка губи по много точки за сега, най-вече в здравеопазването, инфраструктура, услугите, престъпността...

За анти-имигрантските настоения  Tired съм на 100% съгласна с теб... те май са вече навсякъде за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт