Емиграция на цялото семейство - къде, защо и как?

  • 29 696
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
Ами ако може да намери работа по специалността от България само с английски би било чудесно, разбира се. Само че, тези момчета са на 20-22. Това е възраст за университет.
Не знам кой ще наеме човек от България на 20-22г. с не е ясно какъв опит и т.н, освен
ако не са някакви гениални компютърджии

# 31
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
10 c's  Peace oпределено си права за възрастта и опита. Опит и портфолио, референции са много високо ценени навсякъде.

# 32
  • Мнения: 191
Z3, ето тук има информация за Канада
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Процедурата по имиграция в Канада отнема около 3 години.


За Канада има и по-бърз вариант, който трае около година - имиграционната процедура на провинция Квебек. След като минете успешно процедурата ще вземете виза за Канада и може да се установите където пожелаете в Канада. Неприятното е, че трябва да се учи френски и да минете интервю на френски. За Канада обикновено емигрират млади семейства без деца или семейства с малки деца, или с деца тинейджъри. Във вашия случай може да е проблем възрастта на родителите ви - ще вземат по малко точки (мисля, че единият от родителите трябва да е водещ, едва ли децата може да са водещи кандидати). Ако вие с брат ти започнете отделни кандидатури и ви одобрят, после може да спонсорирате родителите ви, но спонсорирането отнема мнооооогоооо време.
Повече инфо за емиграция в Канада може да откриете в на този сайт www.bgcanada.com. Там има и форум и може да си зададете въпросите.

Други варианти за цялото семейство - имиграционните процедури на Австралия и Нова Зеландия. За там информация нямам.
Зелена карта за Щатите - това е лотария и шансът да не стане е много голям. Ако сериозно мислите да емигрирате, това не е вариант според мен.

Да добавя още нещо - работа много трудно ще си намерите от България по специалността, да не кажа че е почти невъзможно, особено в този пазар. Може да подавате резюмета, но ако ви харесат ще искат да ви видят на живо. Като разберат, че не сте в Канада (примерно) просто ще предпочетат кандидат, който е тук и има редовни документи. Аз лично мисля, че е почти невъзможно някой работодател да тръгне да ви урежда документите без да ви познава при положение, че има много безработни кандидати в страната. За Канада този вариант го забравете, не знам как е в другите страни.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2010, 07:02 от nettle

# 33
  • Мнения: 2 786
Nettle, и в другите страни не е по-различно. Е, има и изключения, разбира се. Но по принцип работодателите искат да видят човека, който кандидатства и да проведат интервю. Чувала съм истории за интервюта, проведени по Скайп, но не знам колко разпространена е тази практика.
Във всички случаи емиграцията тип "всички наведнъж" е много рискована и несигурна като вариант.

# 34
  • Мнения: 1 473
До колкото разбрах въпросът, питането е къде има най-добра перспектива за живот, та с ЮАР не съм съгласна, че е така.
От роднина, която от 18 год. е в Дърбан знам, че положението само на по-зле отива.
Така, че ЮАР за мен не е пример, за държава с добър стандарт и възможности за развитие.

Освен това, да не забравяме, тук става дума за майка, баща и техните 2-ма пълнолетни синове - това не е семейство, а е домакинство, защото предполагам живеят в един дом.
В техният случай, трябват отделни емиграционни процедури и според мен като вариант е доста по-сложно.
А в Европа, когато става дума за информационни и телекомуникационния бранш с английски става.
Особено ако фирмата е английска или американска, а такива имат много представителства в Европа.
В такива фирми работният език си е анг. ез., друг е въпросът, как се живее в среда, чийто език не говориш - тогава може да има трудности от чисто битово естество, но всичко се преодолява.

# 35
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Аз лично имах неодавна интервю по скайп, но беше без видео. Имала съм още няколко интервюта по телефон и ако решат след това или те канят лично на интервю или можеш да се срещтнеш с представител на фирмата в страната в която си. Ако 1во си имал телефон интервю и решат че искат лично да отидеш, почти е сигурно, че ще получиш предложението и фирмата канеща поема разходите по пътуване вкл. хотел и храна след като дадеш касовите бележки. Поне при мен така е било. Не бих посъветвала никой да ходи на интервю лично в друг държава ако фирмата не се съгласи на телефонно интервю като първа стъпка.

В сферата която автора търси е лесно да се уреди първо телефонно интервю и после ако се наложи и поискат лично. За доста квалифицирани професий е така, особенно в Европа.

# 36
  • Мнения: 2 786
Baby, не е задължително да те наемат след като са те поканили и на интервю наживо, но означава, че си им достатъчно интересен, но не е гаранция за наемане наистина. Не бих казала и "почти сигурно". Тук също много компании имат интервюта в 2-3 части, ако не си в града, в който е главния офис (последното интервю е там и ти покриват всички пътни), но пак не е гаранция, че ще те наемат. Може да предпочетат друг точно накрая. Лични наблюдения  Wink Но е факт, че колкото по-квалифицирана и хубава е работата, за колкото по-сериозна фирма е, толкова по-сложно е да минеш успешно всички "цедки" и да останеш единствен и неповторим накрая Laughing

# 37
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Гаранция в нищо няма  Peace Но от личен опит знам, че ако си минал 1вото сито и си стигнал до 2ро, кандидаствал за квалифицирана работа, и те поканят от една държава/или континент, не от град в град, на техни разноски, освен ако не си този който са харесали на теле/видео инервюто, шансовете ти да получиш офертата са по скоро към 99%.

# 38
  • Мнения: 2 674

 Веднъж получиш ли гражданство, можеш да задвижиш процедура за зелени карти за родителите си, която, обаче, ще отнеме пак няколко години (в момента са към 7-8 години). Така, чисто теоретично, е възможно да имигрираш ти и да вземеш родителите си при себе си, но говорим за процедури, които ще се точат минимум 20 години от момента, в който си намериш такава страхотна работа, та чак да те спонсорират за зелена карта. Брат си по никакъв параграф не можеш да го вземеш, дори и ти и родителите ти да получите гражданство или зелени карти.

Съжалявам, че не мога да ти дам по-оптимистична информация.

Процедурата за получаване на зелена карта за родители на американски граждани отнема 3 (три) МЕСЕЦА, а не 7-8 години. За справка-майка ми. Процедурата за получаване на зелена карта на братя и сестри в момента отнема 12 години.

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 02:52 от Цонна

# 39
  • Мнения: 2 988
Оппа. Цона е права. Не знам къде съм гледала, съвсем съм объркала категориите за зеленокартовци и граждани. Ето линк към правителствения сайт, да не дезинформирам повече: www.uscis.gov.  Та, горе съм дала грешна информация. Ако си американски гражданин, можеш да поискаш зелени карти за родителите си по бързата процедура. Също така можеш да поискаш зелена карта за брат си, но тази процедура е друга и се чака много (за тази си мислех горе). Така срокът от 20-тина става 10-тина години.

# 40
  • Мнения: 2 674
То не че има значение тази информация, те даже зелени карти нямат, ама за да сме точни Laughing

# 41
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 865
А не искат ли да докажеш и доход? Питам сериозно, т.к. за Канада се изисква. Спонсорирала съм родителите ми за Канада - чакаме вече 3 година.

# 42
  • Мнения: 2 988
Искат, разбира се. Не много висок, обаче - два пъти прага на бедност или нещо такова беше. Гледат доходите за последните три години.

# 43
  • Мнения: 1 761
Goreshto bih ti preporychala Dubai kato destinaciq za emigraciq.
Toplo,nqma danyci,mnogo chujdenci,vyzmojnosti za vsqkakva kariera, v razlichni oblasti,silno evropeizirana sreda,angliiski ezik kato oficialen.
Osven tova ne plashtat nikak zle.

# 44
  • Мнения: 257
Мдам,за Дубай и аз споменах,че е много перспективна дестинация за млади хора.
Ако бях несемейна и без дете щях,щях сериозно да се замисля...Както вече казах,моя приятелка търси там работа чрез фирма.

Всъщност знаете ли езици,как сте въобще с дипломите?

Общи условия

Активация на акаунт