Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с късното захранване 2

  • 38 594
  • 423
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 395
Валери, аз също бих отворила дума следващия път. Ама по издалече. Колкото и станно да е и в нашето съвремие има млади хора, които не се интарасуват от интернет - работят работа, която не го изисква, нямат приятели в чужбина, с които да поддържат връзка и така. А ако и лекарката е от ония, с несверените часовници,... Ама първо я разпитай и тогава прецени как да реагираш  Peace

# 46
  • Мнения: 425
Момичетаа ooooh!,убихте всичко детско в мен-дето казал оня"То бива,то може ама чак пък толкоз!!!".И да не е само запис,да се включа и аз-говорим си с едно майче-бебето на около 5 месеца-тя ми обяснява колко много иска да даде сок,пък педиатърката и казала да изчака до 9-10 месец,аз съответно и казвам,че няма защо да бърза-права е лекарката,че аз съм дала сок на година и половина и че е в пъти по полезно да даде цял плод пасиран като му дойде времето и т.н.До нас на съседна пейка седнал един господин,който веднага ме репликира:как така на година и половина-горкото дете!Първо се дава сок-на моят син,който в момента е на 2 години,сме му дали сок още като беше на 2 седмици-за да свикне със вкуса!Какво е това даване на плод?!"Онемях,честно казано!Като си възвърнах дарсловото се опитах се да му обясня че това са остарели схващания и че са отхвърлени ,но получих само съжалителни погледи и реплики от сорта-Ама това сигурно в бгмамата сте го прочели!? : Whistling

# 47
  • Мнения: 304
Наскоро се разхождам по улиците,но малката огладня и се разбързах да се прибера,че на обяд и давам пюре.Среща ме една позната и пита:
-Къде си се разбързала
-отивам си,че Йоанка е гладна
-Сутрин какво и даваш
-Кърма
-ами как няма да ти огладнява толкова рано,аз на моето(бебето е на 1 год вече)от 6-ти месец за закуска му правя кус-кус или попара и до обяд си издържаше.
-ами не искам още да я отбивам
-Ами да ама виж,че не му стига на детето
Изобщо не се и постарах да я разубеждавам.

# 48
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Кой е казал, че ако на детето се предлага закуска ще се отбие?

# 49
  • Мнения: 2 401
Ако се предлага на бебето да суче преди или след хранене, сигурно закуската няма да му пречи, но ако се заместят набързо едно, две хранения, може и да не се отбие, но кърмата доста ще намалее.

# 50
  • Мнения: 9 814
Спам, обаче изобщо не е така. Личен опит.  Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 2 348
Таблица за захранване от сп."Майчинство", което се разпространява безплатно из детските магазини:
0-12месеца - Кърма (сакън, не повече!)
1-5месеца - Мляко за кърмачета (така написано, вероятно се има предвид в добавка с кърмата или за некърмачета, но определено няма само кърма в тази възраст)
между 4 и 5  месеца - безглутенова каша, прясноизцеден плодов сок
Между 5 и 6 месеца - Преходно мляко, зеленчуково пюре, месно-зеленчуково пюре(пилешко месо), плодово пюре(банан, ябълка, круша)
на 7 месеца - месно-зеленчуково пюре(телешко месо)
Межди 7 и 8 месеца - глутенови каши, хляб, бисквити(без яйца)
на 9 месеца - месно-зеленчуково пюре(агнешко свинско), плодове
между 9 и 10 месеца - месно-зеленчуково пре(с бяла риба)
между 10 и 11 месеца - варено яйце
на 12 месеца - макарони и други подобни
на 13 месеца - бобени храни
между 15 и 16 месец - мед и какао
след 18ти месец - прясно краве мляко, сирене, кисело мляко
след 3 години - сушени плодове

# 52
  • Мнения: 614
Разни хора - разни идеали Mr. Green

# 53
  • Мнения: 560
Хм,тук пък сиренето е доста късно  newsm78 Как така са се излъгали  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 9 814
Ако се спазва и тази схема, добре ще е.
Оня прословут конкурс във ФБ показва, че двумесечно и пюре е още доста разпространена практика у нас.

# 55
  • Мнения: 920
Аз сега във връзка с темата се сещам, че някой ми разправяше, че когато детето се захрани късно щяло да стане злоядо.
Ама това е по скоро класика след репликите и сигурно е коментирано много пъти.

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Темата намаля с 3 страници. Не е случайно Simple Smile

# 57
  • Мнения: 326
Таблица за захранване от сп."Майчинство", което се разпространява безплатно из детските магазини:
..........
между 15 и 16 месец - мед и какао
след 18ти месец - прясно краве мляко, сирене, кисело мляко
.........

Не че това е най-абсурдното, ама това какао как предлагат да го даваме, като е рано за мляко? С лъжичка?

Ооо извинете, сигурно шоколада се въвежда в тази възраст ooooh!!

# 58
  • София
  • Мнения: 735
Таблица за захранване от сп."Майчинство", което се разпространява безплатно из детските магазини:
..........
между 15 и 16 месец - мед и какао
след 18ти месец - прясно краве мляко, сирене, кисело мляко
.........

Не че това е най-абсурдното, ама това какао как предлагат да го даваме, като е рано за мляко? С лъжичка?

Ооо извинете, сигурно шоколада се въвежда в тази възраст ooooh!!
  Mr. Green Mr. Green Mr. Green точно така! тогава му е времето...

# 59
  • Мнения: 560
_valkiria_ аз съм виждала каши бебешки,за над 6 месеца с парченца шоколад.Да не казвам марката,но направо се изцъклих в магазина  Shocked Може би по-този начин се въвежда какаото,но пък не на 15 месец ,а след 6-ти.Към 7- ми някъде  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт