Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с късното захранване 2

  • 38 612
  • 423
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
Не че това е най-абсурдното, ама това какао как предлагат да го даваме, като е рано за мляко? С лъжичка?

Кога е рано за мляко? На 15-18 месеца ли? Отделно ако се чудиш как е възможно да се въведе какао без мляко - има какаови бисквити от типа на еверест, закуска, роден край и т.н.

# 61
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз пък продължавам да не разбирам какво толкова лошо има в това какао? Моля някой да ми обясни. Какаото въведено навреме (след годинка) и в достатъчно малко количество е доста полезна храна. Веднъж в месеца може да се даде. Кашата, която споменявате е страхотна. Ако се притеснявате, че от едно парче шоколад детето ви ще откаже да яде каквото и да било друго - спокич, не е така  Grinning
Както и да е. И това е поредното нещо, с което се отива в крайност. Какаото е тема табу до пубертета, нали  Grinning
Спокойно, никой от нас няма да умре здрав  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 2 348
Ако се притеснявате, че от едно парче шоколад детето ви ще откаже да яде каквото и да било друго - спокич, не е така  Grinning

 Laughing Спокич, едва ли на някой му хрумва, че това е единствената причина(или изобщо причина)  да не се предлага шоколад необичайно рано(по принцип, не в таблицата). Ти го смяташ за "доста полезна храна", а аз смятам, че е просто не толкова вредна храна (особено голяма фенка съм на шоколада, детето също, но това не променя виждането ми за полезността)

Обсъжданото пюре с шоколад и аз го знам:грисена каша, шоколад и сухо мляко(така пише на етикета "сухо мляко", а не адаптирано) и пюрето било "лека нощ" за от 6ти месец. Че що пък да не - млекце с шоколад... харесвам тази комбинация, вероятно и 6месечните бебета също.

Янечек, мисля, че Валкирия визира объркването в таблицата, че мляко се въвежда чак след 18ти месец, а какаото преди това. Демек явно няма да е нито мляко с какао, нито млечен шоколад. Ще трябва да са какаовите бискиви, ако в тях няма мляко. Все пак само то е забранено. Другите състваки на бисквитите(еле безценния животоспасявщ маргарин) са без никакъви проблеми за всички възрасти.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 12:10 от skrech

# 63
  • Мнения: 3 054
а вярно ли е това за сушените плодове? Знам,че ги блъскат с гадости, ама то какво ли не го ... аз от 3 днни давам мюсли "собствено произодство": - кисело мляко с овесени ядки, ябълка/банан, сушена кайсия и слива, пасирано, яде, та...
А и в една книжка за бебешко папане четох за сушените плодове,че не само може,а трябва да ссе дават към 11 мес.!

# 64
  • Видин
  • Мнения: 4 921
По принцип доста агресивно се обработват. Аз обаче давам фурми, сушени сливи, кайсии...

# 65
  • Мнения: 205
По принцип доста агресивно се обработват. Аз обаче давам фурми, сушени сливи, кайсии...

Хм, хвърлихте ме в размисъл

# 66
  • Видин
  • Мнения: 4 921
http://daskalo.chetivo.com/ikonomika/agrobiznes/proizvodstvo-na- … e-i-zelentchutsi/
Мен лично серния диоксид ме притеснява  Rolling Eyes
Цитат
A preservative derived from coal tar. Sulphur additives are toxic and in the United States of America, the Federal Drugs Administration have prohibited their use on raw fruit and vegetables.

Sulphur dioxide is produced by the combustion of sulphur or gypsum.

E220 is known to provoke asthma attacks and is difficult to metabolise for those with impaired kidney function. It also destroys vitamins B1 and E.

Typically found in beers, soft drinks, dried fruit, juices, cordials, wine, vinegar, and potato products.

Not recommended for consumption by children.

# 67
  • София
  • Мнения: 122
Когато дребосъчката ми беше приблизително на 5 месеца и половина опита пюре от картофи. Съответно един ден си говоря с брат ми, че трябва да и сваря картоф. Той ми предложи да и направя пюре от картофите от мусаката, която бяхме сготвили за нас  Mr. Green Аз се опитах да му обясня, че не е подходящо, но определено не успях да го убедя  Joy

# 68
  • Мнения: 1 350
Ееее,Силве,то пак си е  картоф,какво да му има hahaha
Днес една позната на майка ми се опита да ме убеди,че синът ми се буди през нощта ,защото не му давам супичка ConfusedКажете ,толкова ли наяжда тази супичка,та всички баби напират детето супа да яде Laughing

# 69
  • Мнения: 395
Това за "по-съществената храна" преди лягане съм го чувала много пъти. Та не беше АМ, докато бяха по-малки, после супи, каши, чудеса... Е, от опит мога да споделя - поне при нас нямаше значение кога, колко и какво са яли/пили. АМ не давах, но като захраних, кашата я давах не следобед, а вечер точно по тази причина. Ми нямаше никаква разлика. После и със супата също. Продължиха да се будят, докато не спях да ги кърмя през нощта (след няколко нощи с много ревове).

# 70
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Ей ме на и аз цъфнах тук, а си мислех, че скоро няма да ми се случи, тъй като до сега не съм имала пререкания с моята педиятърка. Ето какво се случва днес на прегледа. Сестрата ме пита с какво го храня, а докторката вместо мен отговаря, че е само на кърма, аз потвърждавам и добавям, че вече съм се опитала да да дам картоф но не му е харесал и повърнал всичко.
 Докторката: "Ами ти трябва да го разреждаш с нещо"
аз " О, да знам и затова сложих кърма"
Докторката:" Ама как кърма, то не се разрежда с кърма!!!"
аз - мигам на парцали и се чудя с какво се разрежда картофенто пюре .. newsm78 "..И с какво да го разредя..! Sick
Докторката:"Еми с АМ разбира се, за да му е вкусно. С кърмата не е вкусно и затова му се гади"
Аз - продължавам да мигам на парцали.
В това време се включва сестрата: "Ама ти само картоф ако му даваш, то как ще го яде. Трябва да му сложиш солчица, масълце, доматче, чушчица нещо да го овкусиш.."
Аз: #Crazy"ама аз мислех, че още му е рано за масло и сол...?! newsm78
Докторката: "Ами, как ще е малък, той трябва сега да яде попара"
Сестрата: "Да на обяд ще му даваш зеленчуковите пюрета и айде стига с това кърмене вече, момче е ...."
аз: #Crazy
Продължавам да се чудя...абе да не би аз да живея в някаква паралелна реалност ....?       newsm78              

# 71
  • София
  • Мнения: 735
Ей ме на и аз цъфнах тук, а си мислех, че скоро няма да ми се случи, тъй като до сега не съм имала пререкания с моята педиятърка. Ето какво се случва днес на прегледа. Сестрата ме пита с какво го храня, а докторката вместо мен отговаря, че е само на кърма, аз потвърждавам и добавям, че вече съм се опитала да да дам картоф но не му е харесал и повърнал всичко.
 Докторката: "Ами ти трябва да го разреждаш с нещо"
аз " О, да знам и затова сложих кърма"
Докторката:" Ама как кърма, то не се разрежда с кърма!!!"
аз - мигам на парцали и се чудя с какво се разрежда картофенто пюре .. newsm78 "..И с какво да го разредя..! Sick
Докторката:"Еми с АМ разбира се, за да му е вкусно. С кърмата не е вкусно и затова му се гади"
Аз - продължавам да мигам на парцали.
В това време се включва сестрата: "Ама ти само картоф ако му даваш, то как ще го яде. Трябва да му сложиш солчица, масълце, доматче, чушчица нещо да го овкусиш.."
Аз: #Crazy"ама аз мислех, че още му е рано за масло и сол...?! newsm78
Докторката: "Ами, как ще е малък, той трябва сега да яде попара"
Сестрата: "Да на обяд ще му даваш зеленчуковите пюрета и айде стига с това кърмене вече, момче е ...."
аз: #Crazy
Продължавам да се чудя...абе да не би аз да живея в някаква паралелна реалност ....?       newsm78              


тези и двете са за преглед... ама по-обстоен.... #Crazy чета и не мога да повярвам, че говорят сериозно...  в началото докторицата ми изглеждаше в час, но след това.... да не говорим и за сестрата.  избиха рибата тези жени...   

# 72
  • Мнения: 3 054
абе к'ва е тая кърма, бе? На  6 месеца - то не бебе-момче, то цял мъж "отчуван" Laughing Ами я иди до пицарията до вас, зна'ш к'ви хубави картофки на фурна правят,че и с чесънче така, пък ако не ги ще тия - и пържени дават, опитайте Wink

# 73
# 74
  • Мнения: 3 054
нещо темата замряла, да я побутна викам, с една реплика на моя съседка днес по повод това, че малчо с 8 зъба "още" "само":
"Аууу, само 8?!?  Shocked Ама калций трябва, за да израстат, повече давай" - рече бабата.  Wink
Не е много по темата, ама си я бива мисля Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт