Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с късното захранване 2

  • 38 656
  • 423
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12
Аз вече спрях да кърмя, беше преди месец и тя сама се отказа, просто започна да си играе със зърното ми и така... Ама откак навърши годинка да знаете на какъв тормоз бях подложена да спирам... Баба все ми разправяше, че от тая кърма детето нищо не получава вече и е време да спра, а пък мама всеки път като ме види да я кърмя казваше "Да, тя наш`та Сияна ще е като онзи юнак що бозал 8 години". А аз просто бях решила да си се откаже сама и това и казвах винаги, че когато сме готови и така... Но всеки път ми се подиграваше и го повтаряше това за юнака. Ужассссс...
А пък за захранването - от 2-рия месец ме почна, че сокчета трябвало да давам, да ви кажа до сега не съм и изцеждала сок - предпочитам да й дам цял плод. Благодарение на натиска отвсякъде вкл. и от страна на моята приятелка (за която кърменето е "най-гадното и болезнено нещо на света") захраних малко преди да навърши 6 мес.-сега като се връщам малко съжалявам, ама...

# 76
  • София
  • Мнения: 735
Днес за пореден път ми беше казано от близка, как знае, че след 6тия месец кърмата не е дотатъчна на бебето, не е така хранителна... но аз съм си преценявала как си я храня, тя само споделя... А то, моето детенце, да ми е живо и здраво, продължава да си отлежда пухкави бузки и бутчета основно от кърма...
Иначе и на мен ми пускат подобни реплики - че ще я кърмя до абитуриентския й бал, когато нямало да може да отиде, щото трябва да цока  Joy

# 77
  • Мнения: 920
Malini това е невежество, за съжаление. Жалкото в случая е, че тези които трябва да учат майките - педиатрите, също не са наясно и насаждат подобни безумия в главите на жените, вместо да ги оправдават. Не всеки има достъп до интернет и би могъл да узнае кое, как и защо. Аз като станах майка, колкото и да бях чела, също бях неподготвена в голяма степен и се поддавах на разни внушения. Нормално е като нямаш опит, да се чувстваш несигурен и да поддаваш на неадекватни съвети и бляскави умозаключения.
НА мен не ми е смешно, а ми е жалко, че майките са така дезинформирани.
И да я кърмиш до абитурентския и бал, какво толкова, ако тя иска и ти си съгласна, пък правете го. Защо въобще се коментира това, всеки е свободен да прави каквото иска, и на мен ми е странно 3 годишно кърмаче например, но не го коментирам.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 348
Замряла е темата, това е чудесно!
 Я вижте обаче каква 'убавиня видях  Laughing :
Спомних си , че когато на дъщеря ми и започнах захранването (на 40 дни ) с кисело мляко разредено с овесена вода и подейства добре и спря да повръща .
 Значи кравата беше на баща ми и специално я хранеха + това беше порода мунтафон . На тези крави млякото е по-добро за бебета от млякото на черно-шарените .
От начало беше съотношение 40:60 после 50:50 после 60:40 и накрая към петият месец си пиеше чисто мляко , обаче и харесваха и нектари .
Овесена вода : 2 с.л. овесени ядки от по-грубите се заливат с 1ч.ч. вряла вода , поседява 2-3 мин. и се прецежда . После с това се разрежда млякото .

# 79
  • Мнения: 857
Лелелеле  Crazy, толкова ми е жал за тези деца .......
ВИнаги като чуя/прочета нещо такова, се сещам за това, как децата порасват въпреки родителите си  ooooh!.

# 80
  • Мнения: 55
Най-абсурдно ми е като се дават примери с миналото,как като на мен са ми дали сок на 40 дни и са ме изгледали с кисело мляко съм станала човек,а сега толкова ги пазим тез бебета с това не може ,онова еди си кога се въвежда.Отричаме ги ние младите, старите и изпитани методи за отглеждане на толкова поколения деца smile3521

# 81
  • Мнения: 614
Бащата на съседско дете (1 г и малко)по повод ядките и захранването с тях:

Ако имаше някаква опасност Нашата лекарка (с преклонение пред авторитета й) щеше да ни каже! Щом тя не ни го е казала (а те не са й питали разбира се!) не е вярно! Мислиш ли че ако беше така нямаше да ни каже?! Ей, го детето нищо му няма (хрупа зрънчо с лешници)

Спорът беше с майка на дете на година и половина, която се беше информирала за ядките не само от ЛЛ.  Лично аз вече не се връзвам и не участвам в подобни дрязги, но се възмутих от безропотната вяра в ЛЛ. И това са млади хора, които грам не включват мозъците - всичко чакат да им дойде сдъвкано и изплюто!

# 82
  • София
  • Мнения: 929
Здравейте, мами, да знаете само с каква мама се запознах милата едва на 20 години вече има бебче на три месеца момиченце. Е ще ми повярвате ли като я видях да го слага да сяда!!! Бебе на три месеца!!! Онемях и деликатно й обясних каква вреда може да й нанесе един ден тя започна да се замисля и ми вика ама тя иска да сяда, даже се държала стабилно на краката си ужас как може ами на 4 месеца да го учи да ходи тогава. Ами за захранването само ако знаете какви приказки ми наговори сокчетата дето ги е почнала на два месеца е нищо в сравнение на това, че му дава пюрета вече кисело мляко и вода с мед а и ми вика че сестра й (момиченце на 5 г) била захранена така и наа 6м ядяла принцеси с кайма, кетчуп и майонеза лелееее, като отворих ей такавва уста мухите да влезнат в нея и ми вика ми нищо му няма на бебето. А, и да кажа, че пие хапчета, за да си спре кърмата че бебето не искаЛО ДА СУЧЕ. Аз й казах да ги соре и да пробва контакт кожа до кожа да видим утре ако я видя в градинката какво ще ми каже аз съм тотално потресена...

# 83
  • Мнения: 6 214
Аз пак да вмъкна едновремешната залъгалка. Значи сдъвкан хляб със захар, завързан в тензухче, бебето си го лапа и си го смуче, докато свърши.  #Crazy И това се е правело при новородени бебета. По времето, когато баба ми е била майка.

# 84
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Ауу...абсурдните реплики нямат край  ooooh!
И вместо запис:свекърва ми захрани сина ми, който беше само на 7 месеца (и до тогава почти само на кърма) с шоколад...и то с лешници  #Crazy

# 85
  • Мнения: 6 214

И вместо запис:свекърва ми захрани сина ми, който беше само на 7 месеца (и до тогава почти само на кърма) с шоколад...и то с лешници  #Crazy
Най-грозното е ,че се гордеят после с това.  Close Добре че била тя.

# 86
  • Мнения: 14 654
Aйде, свекървата да я нахокаш, ама при нас се случи баткото една сутрин най-доволно да ми каже: мамо, може спокойно да те боли глава, бебето е нахранено, погрижил съм се! И се гордее. Нахранил го беше с бисквити Закуска с какао  Laughing А то, не помня точно, ама на 6-7-8 месеца да е било.

# 87
  • Мнения: 6 214
Aйде, свекървата да я нахокаш, ама при нас се случи баткото една сутрин най-доволно да ми каже: мамо, може спокойно да те боли глава, бебето е нахранено, погрижил съм се! И се гордее. Нахранил го беше с бисквити Закуска с какао  Laughing А то, не помня точно, ама на 6-7-8 месеца да е било.
E, има го и варианта луканка или кюфтета примерно  Laughing. Моята така щеше да бъде нахранена с кюфте на 2-3 месеца от един "батко" на 2 години  Laughing

# 88
  • София
  • Мнения: 2 348
Снощи бяхме интересна гледка със свеки. Опита се даде по една цяла торбичка бонбони и шоколад на децата ми, а аз се опитвам да й попреча, но музиката е силна(бяхме в заведение) и тя не чува, че я моля да ги даде на мен, аз ще им "дозирам" по мое усмотрение. И така тя им подава пакетчетата, по средата на подаването аз се намесвам, за да поема торбичките, но тя държи да им даде, а аз държа да не достигне до техните ръце  Laughing И се получи така, сякаш тя дирижира с торбичките, а аз се опитвам да хвана движеща се мишена.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 2 288
Много интересна тема!

Включвам се и аз.
Значи отиваме в родния град на мъжа ми да правим кръщене на малката - тогава на 8м. беше.Съответно на кърма на поискване и късно захранена на 6м..Та влизаме аз и бебка след дълъг път и свеки тича да ни посрещне, не си е виждала внучката откакто е родена.И по едно време гледам, че мъкне бурканче с мед в ръка и топва пръст да давала на бебка за "добре дошла".При което аз се извъртам с бърз рефлекс в последният момент преди да и натика меда Crazy
И казвам  - Ама чакай малко тя не яде мед, много е малка за мед!
Тя - Ама как така, той е полезен, едно време синовете ми още от раждането им давах мед/мъжа ми е с мноооого чувствителен стомах, може и да не е от меда или друго, но е факт/.
Аз - Казах, че Габриела мед няма да яде!
Тя - Ти ще си разболееш детето с твойто захранване.Добре поне, че кърмиш...Лекарката ви не я слушаш сигурно!
Аз - Ами тя лекарката е на същото мнение, ако искаш ще ти дам телефона да и се обадиш и да питаш как се хранят бебетата.
Тя - Ето, вече и лекарите за нищо не стават!  - и тук се врътва обидено с меда си.

Аз от нея и други бисери имам, ама не са по темата, тя е самороден талант просто!

Общи условия

Активация на акаунт