Как ще реагирате ако..? /за майки на тийнове/

  • 3 628
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 633
Не зная какво имаш предвид под сексуалност, но се смята, че сексуалната ориентация е вродена, а не се възпитава.

Има и придобита, но не ми се спори отново по тези въпроси. Тук се пита друго - за реакция при свършен факт.

# 16
  • Мнения: 654
Май всички се страхуваме от реакцията си.
За такова нещо не може да си готов,то или се случва или не.

# 17
  • Мнения: 11 918
Няма категорични доказателства хомосексуалните наклонности да са вродени.Напротив, има безкрайно много житейски примери, в които хомосексуалността е придобита, често- в резултат на упорито ухажване на лице от същия пол, несполучлива връзка с лица от другия пол, имуществена съблазън, която влияе особено на лица в по-млада възраст и др.Тези неща не си ги измислям, не съм ги чула оттук-оттам, работата ми е изисквала да чета заключения на психолози, психотерапевти и др.

Поради това, като родител ще се стремя да отстранявам всякакви аналогични на посочените ситуации, да създам доверие у детето, че може да споделя ,да му създам усещане за сигурност.И много се надявам да не се стигне до такава връзка.

Способна съм и на по-драстични мерки.Ако синът ми, напр. на 14 години си хареса  мома на 20г. ще ми е смешно , но  ще се опитам фино и деликатно да проведа разговор за преходността на човешките отношения.Но ако синът ми на 14г. бъде ухажван от младеж на 20г. ще отида директно в полицията.

Ако вече се е стигнало по някаква причина до такава връзка и получа доказателства за вродени наклонности, ще бъда много огорчена.но това няма да се отрази на отношенията ми с детето.

# 18
  • Мнения: 16
Съгласна съм със Светкавица,ще бъда разтърсена,огорчена и т.н,но се надявам да не се отрази на отношенията ми с детето!

# 19
  • Мнения: 1 575
Имам две момчета и съм си задавала този въпрос хипотетично и стигнах до извода, че не ме интересува с кого и как ще прави секс, единствено ще ми е мъчно за това, че няма да има нормален живот - няма да има свои деца,заради което вероятно няма да изпита много радости, които иначе би преживял,ще има повече сърдечни връзки от хетеро двойките, които надали ще му оставят сладък вкус в душата,вероятно ще е осъден на самота в напреднала възраст и т.н. .Бих му казала точно тези неща и  за отношението на нашето общество към тези хора ще му кажа, че много го обичам и за мен той си е той и , че искам за него да е щастливи и спокоен и ако имам лошо отношение към партньора му, то ще е единствено, ако виждам, че с нещо го наранява, използва, злоупотребява и т.н. - както в една стандартна хетеро връзка би било.
Това ще му кажа и такава ще е моята реакция.Аз съм му майка и ако в мое лице не вижда разбиране и подкрепа, то отношенията ни са били провалени...Ще го направя така не само заради него, а и заради себе си!

# 20
  • Мнения: 54 448
 Пази боже Praynig Praynig Praynig!
Няма да осъждам , но за тийн ми се струва рано да се каже дали има гей-наклонности .

# 21
  • Мнения: 1 252
Пази боже Praynig Praynig Praynig!
Няма да осъждам , но за тийн ми се струва рано да се каже дали има гей-наклонности .

Не е рано , някои го осъзнават още в детската градина.
Не знам, макар , че съм мислила по въпроса.
При всички случаи ще се опитам да бъда майка , т. е. опора.

# 22
  • Мнения: 126
 Замисляла съм се над този въпрос...мисля, че колкото и да ми е неприятно ще приема избора на дъщеря си...но знае ли се  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 397
 Привидно ще го приема, но с течение на времето ще се опитам да променя избора й, докато не е станало късно. В тийн-възрастта е нормално да има и такива залитания. Чела съм,че вродена е транссексуалността, хомосексуалността се придобива.

# 24
  • Мнения: 1 731
Изобщо не съм подготвена за такова нещо. #Crazy ooooh!
Постоянно говоря за връзки с момчета ,но за връзка с момиче досега не съм приказвала.Незнам .Явно си мисля,че няма да ни се случи ,макар че застраховани няма. Thinking
Нямам идея как ще реагирам. Thinking
Да пази Господ ,дет казват. Praynig

# 25
  • Мнения: 1 765
Не знам как бих реагирала. И двете ми деца вече са пълнолетни, всеки със своите любовни проблеми, които изживявам и аз. Неизбежно е когато виждаш децата ти да страдат, да не си засегнат емоционално. Просто не мога да се поставя на мястото на такъв родител, не съм се сблъсквала с проблем от такъв род.

# 26
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Нищо.Живота продължава.
Какво да направя?
Всеки си прави избора в живота.
Важното е да са здрави и щастливи Peace

# 27
  • Мнения: 86
Сега се замислям-имам връстничка и съседка с явно хомосексуално поведение.Били сме заедно в детска градина.И макар невръстни тогава всички ясно разбирахме,че тя е различна.Движеше се като момче,биеше се като момче и като момче ухажваше момиченцата.Това не е пречило никога в контактите ни с нея.Родителите и явно възприемаха самоопределянето и,съседите и познатите не бяха враждебни.В по-късни години съм се питала дали наистина е момиче или в някаква степен хермафродит.
Важното е,че сега се грижи за родителите си.Има много приятели- и мъже, и жени,има приятелка,с която живее.И винаги ми е приятно като ме срещне,усмихне ми се и ме поздрави.
За себе си не знам как бих реагирала.Но този пример винаги ще е пред очите ми като вариант за справяне и приемане на ситуацията.За да се запазят нормалните ,човешки отношения.

# 28
  • Мнения: 3 367
Нямам драма по тази тема.Мога само да се надявам че ако имат  генетичната конфигурация ще сме ги вьзпитали да   съумеят да си намерят мястото и да са щастливи с него.Имаме редица приятели гей, в класа на щерка ни има 3 двойки (в 2 от които децата са родни на 1 от партньорите, та ако е зор да имаш деца биолог и това може) с чиито деца сме дружки, само читавост и позитивност сме видяли..

# 29
  • Мнения: 66
Нямам представа как бих реагирала. Но най - важното е да са живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт