Как ще реагирате ако..? /за майки на тийнове/

  • 3 627
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 199
Вероятно има и придобита хомесексуалност, но 10 процента от хората се раждат с вродена такава. Което не означава че 10 процента от хората са показали на обществото естествените си наклонности, а не са приели "проклятието" да живеят чужд живот - със съпруг от другия пол, с който не искат да бъдат, с деца, стандартни, "нормални", самотни и нещастни. Виждам от профила на авторката на темата, че й е трудно. Много съжалявам, моето момиче! Как бих реагирала аз - честно ще ти кажа, първо ще ми стане мъчно, защото ще знам че детето ми ще срещне в живота много повече трудности, отколкото "нормалните". За съжаление не мога да кажа и че съм абсолютно неповлияна от "хорските приказки" - това наистина го казвам със срам Embarassed Но съм сигурна че след като преживея първоначалния шок, ще си подкрепа детето и ще се боря да го предпазя, доколкото мога, от мръсотията, която ще се излее върху него. Надявам се че и твоите родители ще те подкрепят накрая. Но се подготви психически за тежка първоначална реакция от тяхна страна. Желая ти успех!

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Замисляла съм се, да и не...т.е имам син и дъщеря. За сина ми съм мислила как бих реагирала- съвсем спокойно и нормално. Но сега се замислих и за дъщеря ми- много по-трудно ще ми е да го приема. Може би, защото мъжете гейове ги възприемам, а жените лесбийки доста трудно.
Със сигурност бих ги подкрепила, но това не се отнася за баща им.  Confused

# 32
  • Мнения: 1 849
За мен това е сигнал, че детето страда от липса на внимание. Че някакви материали в нета, хора от обкръжението му, филми, реклами са успели да изкривят съзнанието му. Това би говорило едно, аз не съм си свършила работата.

А за хората които философстват как тези неща били вродени и от детската градина се разбирало, бих отговорила, че днешните медии, филми и желанието им да са фешън и колко са разкрепостени са успели да им насочат мирогледа в тази посока. Жалко, защото това е да си заровиш главата в пясъка.

# 33
  • Мнения: 160
Напълно съм съгласна!

# 34
  • Мнения: 503
Напълно съм съгласна!
Аз пък точно обратното - изобщо не съм съгласна.

# 35
  • Мнения: 1 575
И аз не съм съгласна - хомосексуализмът съществува от както свят светува и когато не е имало реклами, нет, филми и т.н.
На мои познати момченцето откакто се е опомнило твърди, че е момиче и истински страда от факта, че на практика го окачествяват като момче.Горките хора, защото обществото е недоразвито...
"Нормални" са хетеро двойките не за нещо друго, а защото създават поколение.Един човек може да се изживява като гей и без да е правил секс - достатъчно е да си привлечен от своя пол и да си влюбен.Удоволствие от секса могат да ти доставят много хора - груповият секс не говори, че правещите го са обратни, нали, но кефа си е кеф...Но в момента, в който си влюбен е нещо различно.
Тук виждам, че се бъркат много понятия - хермафродит, гей, транссексуален, травестит!Сексуалността и влюбването са много лични неща, които обаче се обсъждат и осъждат от обществото.Важно е един човек да е щастлив без неговото щастие да касае пряко трети лица и кой как ще намери щастието си е негова лична работа и не мисля, че нещо може да му повлияе в избора.Говоря за истински и силни усещания, които идват от сърцето.

Сещам се да ви кажа за познати на мои познати, които родиха дете с два пола.Мислехме, че родителите трябва да изберат какво да е детето им още като се роди, но се оказа, че операцията се прави, когато детето навлезе в пубертета и се изследвали хормоните - ако надделява мъжкият - оставят го момче и т.н.Хората направиха операцията и се преместиха в друг град.Всеки да си прави изводите.Детето не се определяше никак - то си беше личност, носи унисекс име - от рода на Дани, Боби и т.н.Сега времето ще покаже каква душа носи и дали ще направи хетеро или хомо двойка, т.е. ще видим дали докторите (обществото) уцелиха неговата сексуалност и индивидуалност.

Последна редакция: сб, 23 окт 2010, 16:28 от Боби1973

Общи условия

Активация на акаунт