Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 18

  • 65 880
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 382
Ina 15, много ти благодаря за координатите Hug, въпреки, че често казано вече сериозно се замислям за София.

Днес направихме консултация в детската нефрология и преди да приемат детето ни назначиха курс от 15 дена Панцеф и още 14 дена суметролим. Ако след това има още бактерии, вече я приемат за изследвания. Много ми е притеснено, защото всички се позовават на нормалната находка от ехографията, а от вас разбрах, че това далеч не е достатъчно.
Оксалати и при нас имаше в урината на 1 г и личната каза, че е от недостатъчен прием на течности. Още ме е яд на тези нови схеми за хранене на децата, защото моето и до сега не иска да пие никакви течности. Още й давам АМ 2 пъти на ден, защото само това е начинът да приема течности.
Има още две неща. които ме притесняват. Всички ми обясняват, че при вродена аномалия би трябвало да се открие много по-рано и до сега щеше да даде сериозни изменения, а виждам, че тук има и дечица, които са по-големи.
И още нещо- ехографът, който толкова много ме притеснява. Когато беше на 10 м по повод на лека коремна травма мина на много подробен ехограф при проф. по образна диагностика и всичко беше ОК.
Извинявайте много, че ви занимавам с моите главоблъсканици, но съм нова тук и всичко ми е пълна каша в главата.
Вече не знам какво да мисля.

# 721
  • Мнения: 595
Шайн, на ехограф не се вижда нито стеноза, нито рефлукс. Просто няма как, затова се правят тези специализирани изследвания. Тази схема, който се ти изписали ми е много съмнителна. Имали сме много пъти бактерии от самото раждане до 4 г. и половина на дъщеря ми, като между 2 и 4 г. възраст зачестиха и станаха през 2 месеца, последната година преди операцията имаше период от 3 месеца с нон стоп възпаления едно след друго, ама такава схема досега за пръв път чувам.
При най-тежкия ни пиелонефрит Анадолийска ни лекуваше венозно с амикацин и то 7 дни, след това профилактика с химиотерапевтици-  бисептоли, фуролини и т.н.
Никога на ехограф детето ми не е показвало някакви изменения, а от снимките излезе доста сериозно положение, ако ВУР беше повече от 3-та степен, щяха да ни оперират много по-сериозно, не само стенозата, но и уретерите към бъбреците.
Много ме съмнява да не си натъпчеш детето с антибиотици и след като ги спреш след 2 седмици да се върнете в същия омагьосан кръг. Дано не съм права, но ти трябва да мислиш реално. При наличие на протеус и персистиращи инфекции, аз не бих чакала.
Когато ни оперираха в Пирогов в стаята бяхме с дете на 9 г., което също имаше стеноза, открита много късно. Много тежко изкара операцията и остават травми, защото детето е голямо и помни и преживява много по-различно от малкото дете. При нас индикации за проблема е имало още на 2 годинки, а го откриха на 4 и половина с много съпътстващи поражения. Сега е на 7 и още лекуваме последствията. Защо?!!! Защото ходехме и се доверявахме само на ехографа и историята с памперса. Отидете на уролог, не ходете само при нефролози! Нефролози ми объркаха детето, диагноза нямаше, уролог ми го спаси. Между тези специалисти трябва да има неразривна връзка, но в БГ уви, няма такава! От това страдат нашите деца! Затова тук си споделяме опита и ходенията по мъките. И всичко това се случва в София, представям си какво е по другите градове......

# 722
  • Мнения: 2 382
Daniela, много ти благодаря Hug! Моите съмнения са същите и поста ти само ги затвърждава.

# 723
  • софия
  • Мнения: 2 543
Не обиждам никой доктор, нито професор, нито учебника по урология. Детето съм си го давала в техни ръце и продължавам да го правя.  Твърдя от първо лице ,че  "Във всеки случай пиелонефрита не прави нищо хубаво на бъбреците, ако приемем,  че не винаги ги уврежда!!! "-нещо, невярно ли казах.
Ани27 -Всеки път ли ще те питам детето ти дали е карало пиелонефрит. Защото моето има два броя преди операцията. От първо лице пиша винаги. И това нещо обикновенно води до тежки последици. Аз с проценти не се занимавам. Държа да отбележа, че ако дъщеря ми беше направила 3 брой такова чудо,  щяхме да загубим бъбрека. И после какво, да се разчета по книги и мнения от северния полюс ли? Нали това е целта на темата, да си помагаме с опита придобит от първо лице. В диспут с лекари не влизам, не съм учила това.  Затова пиша във форум за майки. Докато сме лежали по болниците почти всички дечица , с които се сблъскахме се бореха с това чудо и последиците му. Това бяха реални случай, повтарям реални , не книжни , процентни или статистически.
Повтарям за 100-ен  път , реагирайте бързо на това чудо. Когато няма инфекция си чакайте. Може и да се израсте проблема. Както съветва АНИ27 и си е права, никой не отрича. Но при липса на инфекция. Писна ми вече да пиша по въпроса "за безвредността на пиелонефрита."И да слагам иконки и да не слагам, пак така ще мисля.
А за астмата Енита прекрасно ме е разбрала предполагам.  

# 724
  • Мнения: 5 531
Шайн и аз щях да напиша нещо подобно на постана Дани , защото и нашата ситуация е идентична - показания от 2г - оперирана на 7г. Така че, само ехографа определено не е достатъчен. Ако имате възможн обърнете се към уролог в София.

# 725
  • Мнения: 73
И за нас ли важи това/преглед при уролог/-при повтарящи се непрекъснато бактерии Е.коли,месеци на Фуролин,обикновени ехографски прегледи и препоръка-сваляйте памперса?!Защото така като ви чета,имам чувството,че правя огромна грешка,давайки АБ и борейки се да уча детето да ползва гърне.Дали не пропускам нещо?Защо нито един нефролог не ми каза,да заведа детето и на уролог,да му направя и други изследвания,освен ехографа?В какво се състои прегледа при уролог?

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 00:30 от Марисол

# 726
  • Мнения: 23
Daniela S много благодаря за отговора,а относно инфектотримет ЛИлова ни го  предписали, по антибиограма,беше напълно изчистен от всякакви бактерии,значи сега го пие от 15 дена и вече е резистентен,вчера погледнах новата му антибиограма.по новата антибиограма  бактерията  е чувствителна само на нитрофурантоин т.е фуролин както ти ми казваш т.е явно в понеделник сме при Лилова и ще минем на него.ПО епикриза ,в болницата не са му давали аугментин,пише че са му давали цефтриаксон,таргоцид и дуфлукан.Направо вече незнам изчиства едни,появяват се други.като го приеха в болницата беше с  коли 10-9 и поддържаща температура 3 дни 37,4,изчистиха тях появиха се ентерекоки 10-5,излекувахме тях и уж всичко беше наред и сега отново гадове.Притесняваме да не ни вкарат пак,поне температура няма,а днес отново ще дам за изследване урина.Отново ти благодаря за отговора,беше супер изчерпателна и поне се успокоих малко че има лекарство за лечение

# 727
  • София
  • Мнения: 6 707
И за нас ли важи това/преглед при уролог/-при повтарящи се непрекъснато бактерии Е.коли,месеци на Фуролин,обикновени ехографски прегледи и препоръка-сваляйте памперса?!Защото така като ви чета,имам чувството,че правя огромна грешка,давайки АБ и борейки се да уча детето да ползва гърне.Дали не пропускам нещо?Защо нито един нефролог не ми каза,да заведа детето и на уролог,да му направя и други изследвания,освен ехографа?В какво се състои прегледа при уролог?
Ще направят калибриране на уретрата дали няма стеснение. Ехограф на бъбреци и пик. мехур същп се прави на този първи преглед.
И аз не зная защо не работят заедно нефролози и уролози - Лилова на мен ми каза, че имам здраво дете дори без да я прегледа с ехограф, добреч че четох в тази тема и я заведох и на уролог, за да установи стеноза.
А относно това на каква възраст се хваща стеноза - Момчилов ми каза, че има дори жени, които са живяли години с проблема. Ако детето не прави често инфекции (моята дъщеря например досега - на 4 г. - не е правила), може и да не се хване дълго време. Аз търсех причината за подпишкването, като си мислех, че прблема е психологически, а то друго се оказа.

# 728
  • Мнения: 3 181
gabelas17, само не мога да разбера на какво се дължи убедеността ти относно увреждането на бъбреците от пиелонефрит? Не си лекар, значи вярваш на някакви статистики? Всеки да си лекува както прецени детето, негово си е, но не приемам да се нарича професор, с "или не знам си какво с подобни изрази", и да се омаловажават думите му, при условие, че въпросния професор е оттървал не едно дете от т.н. неизбежни операции. Аз, ако слушах бглекарите с нашата диагноза, щял да направи пиелонефрит, да увреди и загуби бъбреците, ако не се оперира спешно, и то не само веднъж. Ами нито инфекции  направи детето, нито пиелонефрит, и си израстна проблема, без АБ да пие профилактично. Всичко това благодарение на проф. Марбергер, за това смятам, че думите му са миродавни, и щом го е казъл не е случайно, пък вие си вярвайте на каквото искайте. Той човекът случайно е професор във Виена........те при тях дипломите/титлите ги раздават по желание, не за знания и опит.

# 729
  • Мнения: 2 382
Аз изобщо не съм се отказала от преглед при уролог, но при нас проблемът е , че от 3 месеца нямаме урина без бактерии, каквото и да пие Sad.
Днес за първи път видях температура 36,8. Дано вече да сме улучили АБ и да можем да продължим нататък с изследванията Praynig.
Не мога да ви опиша колко съм ви задължена. После ще ви потормозя още с въпроси.

# 730
  • софия
  • Мнения: 2 543
Нямам никаква друга убеденост освен тази , че в никакъв случай не може да се остави дете да прави бактериални инфекции. Веднага трябва да се открие причината и този проблем да се спре. Всички доктори за това се борят. Поради каква причинина? Поради безобидноста на уроинфекциите ли? Твоето и моето са добре сега .Но не благодарение на  ако, дали и други ненужни думи. А поради благоприятно стечение на обстоятелствата. Теб те е спасила липсата на бактерии и последваща инфекция, а мен отстраняване на проблема. Но не сме седяли да разсъждаваме - пиелонефрита вреден или безвреден е! Кому е нужно!!! Точка по въпроса - отдавна ми писна.  Peace

# 731
  • Мнения: 4 202
Moмичета, професорът от Виена дали би се съгласил да даде консултация онлайн, ако му изпратя снимките от ЯМР и микционната? Разбира се срещу заплащане, но въпросът е да не ходя чак до там с детето.
А също дали има някой, който може да ми помогне с писмото, става дума за медицинските термини, които идея си нямам как звучат на английски?

# 732
  • Мнения: 4 347
Шайн,браво! Hugдано продължите без температура и изчистите бактериите! Praynig Peace

# 733
  • София
  • Мнения: 201
гледам нещо се е 'повишил' тона напоследък.
Момичета, всеки случай е индивидуален и няма професор, доктор, учен или просто майка, която да не мисли така, защо трябва да спорите , вие и двете всъщност сте на едно мнение.
Аз също считам, че консултациите в чужбина са прекрасна възможност, и все повече родители ги търсят, но Ани не бива чак толкова да подценяваш другите, и всички да сравняваш с Марбергер.
В крайна сметка, за всеки случай е различно и никой не би могъл да каже дали операциите са неизбежни и дали всички, преживяли операции са можели да минат и без тях. Дори твоят уважаван професор, който аз лично нямам щастието да познавам съветва за операции случаи, за които това лечение е единствено.Освен това, вярвам, че някои от БГ специалистите, наистина са вече по-умерени и не бързат да режат на всяка цена..., казвам някои...., но това е моето мнение...мнение на майка.
Бих искала да посъветвам всички да си правят консултация с поне по 2ма нефролози и уролози, и ако отиват да се консултират в чужбина,например при професора във Виена , да искат не само консултация, за направените в БГ изследвания, ами да изискат от професора и прегледи, аз лично не бих се доверила само ако си поговоря с него... и така.
Моля ви не спорете....истина е, че всички искаме децата ни да са здрави, всички знаем, че поетарящите уроинфекции имат сериозна причина, и всички знаем, че трудно се взима решение...
Не обърквайте тези майки, на които тези решения предстоят.

# 734
  • Мнения: 5 531
Марисол аз бих те посъветвала да направите консултация с уролог. Знаетели, ние понеже години наред се блъскаме от лекар на лекар и от кабинет на кабинет и аз все това се питах, защо уролозите и нефролозите не работят заедно, това според мен е много съществен момент. Но не за съжаление, на мен за тези всички години ми се случи единствено д-р Мирчов в Токуда да поиска мнение и на детски нефролог. Тъй че момичета, търсете мнение и на детски нефролог и на детски уролог, това е много важен момент в откриване на проблема. Само по себе си лекуането на бактериалната инфекция не лекува, бактериите пак се появяват в повечето случаи.. Много важно е да се открие причината за тези бактерии.

Общи условия

Активация на акаунт